Reklama

.

.

neděle 3. dubna 2016

A je to tady, lotyšská vláda zavádí cenzuru, nechala zablokovat stránky ruského serveru Sputnik! Začíná se impérium hroutit?


Jiří Babača
3. 4. 2016
Podle informací uveřejněných na webu České televize lotyšská vláda nechala zablokovat stránky ruského serveru Sputnik viz zde. Lotyšské vládě patrně došly argumenty a tak přistoupila k použití síly. Začala snad další fáze zániku impéria jménem EU? K takovému kroku se totiž uchylují vlády totalitní a to obvykle ve chvíli, kdy si sami sebou nejsou moc jisti, kdy mají pocit, že ztrácejí půdu pod nohama.


Lotyšská vláda se údajně zaštiťuje tím, že Sputnik porušuje právní předpisy EU. O tom však web ČT žádný důkaz nepřinesl. Sic nevím, jak moc se lišila lotyšská verze sputniku od té české, já jsem však alespoň na tom českém neshledal nic, co by mohlo v demokratické společnosti legitimizovat takovýto hrubý zásah do svobody slova. Příkladně, když probíhalo 70 zasedání valného shromáždění OSN a já chtěl on-line sledovat projevy státníků jako je prezident USA Barak Obama, prezident RF Vladimír Putin, nebo český prezident Miloš Zeman, tak jsem na českém internetu s výjimkou právě Sputniku, žádný on-line přenos nenašel. A to dokonce ani na veřejnoprávní ČT 24! ČT i Radiožurnál mi pak přinesly až ideologicky správně „přežvýkaný“ pohled na jejich projevy…

Svoboda slova je přitom jeden z pilířů demokracie. Římské právo, na nějž se odkazuje západní kultura, má jednu z klíčových zásad: Audiatur et altera pars - Ať je slyšena i druhá strana! Zablokováním lotyšského Sputniku tak lotyšská vláda znemožnila řadovým Lotyšům slyšet(číst) názor ruské strany na světové dění a popřela tak argumenty, jimiž svůj krok zdůvodnila a zařadila se po bok diktátorských režimů. Evropská komise by proto měla s lotyšskou vládou zahájit kárné řízení pro porušení demokratických zásad. Protože pokud to neudělá, tak převezme za jednání lotyšské vlády zodpovědnost, jako by tak učinil Brusel sám. Což by mohl leckdo vnímat, jako projev slabosti a odvozovat od toho blížící se konec bruselského impéria.


Pozn. red. - Lotyšsko a Brusel tolerují fašistické projevy navazující na lotyšské divize SS

55 komentářů :

 1. Vůbec se Lotyšské vládě nedivím, když se Rusko snaží svou diverzní propagandou zmobilizovat cca 30% ruskou menšinu, zahájit hybridní válku po vzoru Ukrajiny a Lotyšsko rozesrat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, ty génie strategie, pominu-li, že používáš rétoriku jak vystřiženou z padesátých let (asi si ji nasál s mateřským mlékem), nemohu pominout, že je z tvého žblebtu seznatelné, že užíváš termíny, kterým ani trochu nerozumíš. Propaganda je součástí hybridní války, takže by by se ji nesnažili zahájit, ale už by ji vedli a za další - "diverzní propaganda" - to je majstrštyk debility, asi nějaká novinka od pražský všivárny, něco jako "humanitární bombardováníů. Přesto, že se snažíš vypadat zasvěceně, vrať se raději ke komixům, těm bys porozumět mohl.

   Vymazat
  2. 22.30

   Pane kolego, KAŠLETE NA TOHO BLBA, jen mu děláte radost!!!! Je to nějaký duševní chudák, já si ho již několikráte všiml!!

   Třeba je to příbuzný Gabala, Štětiny, Kalouska nebo dalšího morálního odpadu!!!

   J.B.

   Vymazat
  3. Soudruzi, 22:30 a 22:42,
   prostě v Lotyšsku zakázali tu ruskou sračku a vy se zlostí třeba poserte.

   Zakázali ji přesně z toho důvodu, z jakého by Československo před válkou mělo plné právo zakázat propagandistické protičeské médium z Německa určené Sudeťákům.

   Jen houšť a větší kapky.

   Vymazat
  4. Abych se přiznal, nepřipadá mi Sputnik zas až tak "drsně" propagandistický, aspoň ten český ne. Mně osobně nevnucují jako české veřejně sdělovací média nějaký názor, tam prostě jen informují co se stalo, nebo stane...
   Samozřejmě ze svého pohledu. Připadá mi tam několikanásobně méně lží jako v našem tisku, rádiu, ČT, apod.
   A pro 22:50.
   Tedy třeba v Číně se píše že je cenzura internetu, tam je špatná a v Lotyšsku dobrá???? Není to nějaký prdlý na hlavu???? Mia

   Vymazat
  5. Oprava pro: 22:50
   Mia

   Vymazat
  6. 22:21+22:50
   Tak jsem to po tobě četl 3x a pokaždé mi vyšlo, že jsi debil. A to jsem se tomu pocitu ze všech sil bránil.

   Vymazat
  7. 23:04

   Jenomže vy se na to díváte z pohledu Čecha. My tu nemáme 30% ruskou menšinu z níž polovina ani nemá české občanství. Tam to může hezky doutnat a stačí jedna jiskřička ze Sputniku a už to pojede. A neoznačení ruští vojáci "na dovolené" okamžitě pojedou "zachraňovat" své bratry před "útlakem". Už jsme to přece viděli.

   Vymazat
  8. 23:15

   Soudruhu, tak už se tady mezi námi debily netrap, zbal si fidlátka a vypadni konečně do té své země snů pod ochranná křídla moudrého šachsty, gosudara Putina. Tady je tě škoda.

   Vymazat
  9. No kam bych se stěhoval, mně je tu dobře a za debila mám jenom tebe, nač tedy mluviš v množném čísle.

   Vymazat
  10. 23:21

   No když je ti tu dobře tak přestaň krákat "kam jsme to za 26 let dopracovali", "zlatí komunisti", "za socíku bylo líp" a podobné sračky, jako ten komouš 23:23

   Vymazat
  11. Ano, ano zas ty štvavé vysílačky, chybí už jen každý přijímač označit nápisem:
   „Pamatuj, že poslouchání zahraničního rozhlasu je zakázáno a trestá se káznicí nebo i smrtí“.

   http://www.pribehrozhlasu.cz/tenkrat-v-rozhlase/1939/1939_7

   zdr.
   JiB

   Vymazat
  12. 23:21
   no ono je mi tu dobře, ale líp by mi bylo bez debilů. Dále - komančů se zastávat nemíním, přesto si dovolím podotknout, že jsme to za 26 let dotáhli do velké prdele.

   Vymazat
  13. 22.50 "Jenomže vy se na to díváte z pohledu Čecha. My tu nemáme 30% ruskou menšinu z níž polovina ani nemá české občanství." a o lidských právech jste už někdy něco slyšel???

   Vymazat
  14. Kdyby se Lotyšští "demokraté" ke své velké ruské menšině chovali slušně a nebrali je jako občany 2.řádu, podlidi, tak by nebylo napětí. Ale protože malý lotyšský nácek je stejné povahy, jako pražská lumpenkavárna, ak nacházejí i stejný jazyk - cenzura, potlačit informace, vyvolávat strach a nenávist, sloužit agresivní alianci NATO a bezmezně otročit USA. ád bych viděl lotyšského Kalouska. To bude asi stejný hysterik a psychopat, jako ten náš. Pavel P.

   Vymazat
  15. Pro 22:50 - vy, pane, používáte stejné propagandistické podpásovky jako všichni lháři: lotyšští Rusové nemají lotyšské občanství, i když se v Lotyšsku narodili. Proč? Protože lotyšští náckové si uzákonili, že kdo nemluví lotyšsky, není občan Lotyšska. A k této nehoráznosti a porušování základních lidských a občanských práv pražská lumepnkavárna mlčí, dokonce idioti jako vy to schvalují! Tak to je. Marek

   Vymazat
  16. 23:54 pokud by byli lotyšští Rusové ochotni udělat zkoušky (tak jako třeba cizinec v ČR, který žádá české občanství), tak by se občany staly bez problémů - část to taky udělala. A nezapomeňte, že Rusové v Lotyšsku jsou dodnes bráni jako okupanti, kteří až do 1990 okupovali Lotyšsko neprávem. I kdyby Lotyšsko je třeba chtělo vysídlit (jako u nás Němce po válce), ak i to by se dalo pochopit.

   Vymazat
  17. 23:42

   VY jste to dotáhl do velké prdele. Mluvte prosím laskavě jen za sebe a neschovávejte se zbaběle za MY.
   Což ale ovšem vůbec nekoresponduje s tím, že "je vám tu dobře". Máte v tom trochu hokej.

   Vymazat
  18. 23:42
   Mám se dobře díky svým schopnostem a znalostem, což ovšem nevylučuje, že stát to dotáhl do velké prdele. Já v tom hokej nemám, nebojte.

   Vymazat
  19. Co to je "stát to dotáhl"? Snad politici, které tací troubové, jako jste vy, volili a volí. Přece jen v tom hokej asi máte!

   Vymazat
  20. Pro 23:54 - vaše příměry jsou velmi velmi kulhavé. ............ 1/ Rusové v Lotyšsku žili od té doby, co Lotyšsko patřilo do Ruské říše, někteří již před tím. Byli občany společného státu a po rozdělení státu na dva celky by se mělo s lotyšskými Rusy zacházet stejně jako se Slováky u nás - včetně jazyka. Slovenština je u nás stále druhým úředním jazykem a nikdo nechce, aby se Slovák v Čechách vyjadřoval česky. 2/ srovnání s Němci je dost surová blbost - Rusové nikdy nechtěli Lotyše vyhladit jako to plánovali Němci u nás. To spíš naopak během 2WW lotyšské divize SS vyhlazovali lotyšské Židy a vraždili a vyháněli i Rusy. Takže si prosím udělejte v "své" historii a příměrech trochu větší pořádek. Marek

   Vymazat
  21. TY UŽ SES ROZESRANEJ VYSKYTNUL!!!!!!

   Vymazat
  22. Pro zdegenerovanýho pablba 10.04
   Máš leda nasráno v palici ty retardovaný věčně nalitý vemeno z kachny!!!!!!Ani firmu na gumy sis neudržel!!!!!!!

   Vymazat
  23. 11:47
   politici řídí stát, kapišto? A Vy jste u voleb nebyl nebo jste ráčil volit Yodu? Post scriptum:
   Hokej mám ale jako sport rád.

   Vymazat
  24. 12:08
   ahoj sopílku, přečti si svůj výron, abys skutečně věděl, co je degenerace. S takovým tupým materiálem půjdeme ještě do větší prdele :o) Chápu tě - musels a musels něco napsat, to nutkání bylo neodolatelné. A vzápětí to uspokojení! Že potíš debility, to už je pro tebe vedlejší:o)

   Vymazat
  25. Tvé výrony psaný z příkopu u cesty nebo ze školení u Šapity jsou skutečným přínosem genitálního debila ala Lahváč Věškrna a Poserplína...to vše skvěle doplněno vyfetovaným Kraďouskem a zlitým Štětinou!!!!!!Ale nebej tebě,CLOACO MAXIMO,tak se ani nezasmějeme!!!!!:-DDDDDD

   Vymazat
 2. Impérium EU už existuje pouze na papíře a možná v hlavách nevyléčitelných pomatenců. Působí pak poněkud směšně, když Titanic je už dávno pod vodou a my pořád slyšíme z kapitánského můstku: plnou parou v před!

  OdpovědětVymazat
 3. Je to úžasný!
  Jak nám všem leží na srdci štěstí, zdraví a blaho všech kolem. Staráme se o Iráčany, Syřany, Němce, Belgičany, havloidi i o blahobyt Rusů, Bělorusů nebo Číňanů.
  Ani tady se nenajde byť jeden jediný "lidumil", který by se ozval a připomenul bídu, ve které musí žít milion Čechů a mezi nimi převážná většina důchodců nebo 300 000 dětí trpících podvýživou.
  Jako malý jsem slýchával, jak se starali o Český národ naši "demokratičtí" politici, fabrikanti a vůbec všechna ta zavšivená pakáž. Pravda a láska tehdejších havloidů byla tak do očí bijící, že ještě na začátku šedesátých roků léčili následky otrocké práce , bídy a hladu z předválečné republiky, sanatoria pro nemocné tuberkulózou.
  Pravda, o bídě, hladu a lidech spících pod mostem jsme se dovídali jen z doslechu. Svrab a neštovice byla pro nás jen imaginární průpovídka. V socialistickém Československu.
  Dnes, v jeden a dvacátém století je v rozvinutém kapitalismu devatenáctého století zase vše realitou. Strašnou realitou.
  A nikdo se nad tím ani nezastaví!
  Tisíce pisálků plní internet miliony článků, které jsou jako vata, jak polystyren, bez chuti, zápach a nemají váhu.
  Žijme opravdu ve století blbců????????????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žijeme, protože ČSSD vyhrála volby!

   Vymazat
  2. Ano. Žijeme ve století blbců jako jsi ty. Blbců které pálí dobré bydlo, roupama už neví coby, trpí úplnou ztrátou soudnosti. Maj narvaný lednice, počítače, mobily... ale furt budou nadávat a fňukat, že maj málo. Přitom 80% světové populace by dalo já nevím co aby se měli apoň zčásti tak dobře jako my.

   Vymazat
  3. Pane 23:31, je smutné, že nevidíte tu drsnou skutečnost kolem sebe, že žijete ve slonovinové věži. Nechci vám předpovídat špatný konec, ale doba účtování se blíží. Pavel P.

   Vymazat
  4. myslím, že když si zadáte do vyhledávače na blogu NR klíčová slova "chudoba v česku", tak se Vám objeví řada článků ve kterých se tomuto autoři blogů na NR věnují. viz:

   http://www.novarepublika.cz/2016/04/a-je-to-tady-lotysska-vlada-zavadi.html?showComment=1459719284506#uds-search-results

   Přičemž je nepochybné, že mezi sliby z Václaváku, z Letné a novoročních projevů jistého VH a následné reality je propastný rozdíl několika světelných let.
   To proč má smysl psát o cenzuře v zahraničí a podobná témata je ten, že to co je k vidění tam, se brzy může objevit zde. Proto je dobré si toho všímat a lehce ironicky se nad těmi projevy zoufalství vládnoucích potentátů pousmát.

   zdraví Vás
   JiB

   Vymazat
  5. Je pravda, že v čr žije bídou mnoho lidí a je to hlavní problém, souhlasím a všem kteří neví co je hlad bych pár dní hladovky jako osvětu vřele doporučil :((

   Vymazat
  6. 6:30

   A já bych všem těm rozmazleným hňupům od počítače doporučil jako osvětu pár let života třeba v Kongu aby se vrátily zpět do reality.

   Vymazat
  7. Jen situace v Kongu je dědictví koloniálního působení „západních demokracií“, které nám tady dáváš za vzor a naše dnešní vyšší životní úroveň je pozůstatek půl století „krutovlády“ tebou zlořečeného bolševika. Ale neboj, třeba se dočkáš a nebo alespoň tví potomci. Trendy životní úrovně u nás směřují spíše k tomu Kongu, než ke Švýcarsku.
   Zdr.
   JiB

   Vymazat
 4. Vypadá to, že se brzo o Syřany nebudeme muset starat. Syrská armáda dobyla město Al-Quaryatayn, asi 50 km od Palmyry. Aspoň IS se sype docela rychle. jogín

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No a pak si Kurdové podají Erdogana.

   Vymazat
 5. Tak zavedli cenzuru. No a co? Nejdůležitější je přece svoboda krást.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tam už není pomalu co ukrást, či rozkrást - dílo dokonáno jest

   Vymazat
 6. ...slavnostní pochod jednotek ss ve vycházkových uniformách začínal pomazáním v katolickém kostele.
  Ideologie fašismu je Vatikánské dítě, leč celý civilizovaný svět drobí tento fakt do drobných žabo-myších válek a církev si mne ruce.
  Nikomu se nedaří lépe *

  OdpovědětVymazat
 7. Nicméně soudím, že za socíku bylo líp.

  OdpovědětVymazat
 8. "Západní demokracie" se stále více odhaluje jako ideologie fašismu.

  OdpovědětVymazat
 9. Lotyšsko je stát, který nejvíce z celé EU doplatil na embargo obchodů s Ruskem. Mladí a vzdělaní už jsou dávno na západě. V Lotyšsku už nemají pomalu co ukrást ani kriminálníci, proto i ti odtáhli operovat na západ a velká část z nich už školí ostatní vězně v západoevropských věznicích. Sedmdesát let se nechali vyživovat Ruskem a najednou kulové. Tady opravdu nezbývá, než vybudovat hodně vysoký hraniční plot, aby náhodou neobčané ruské národnosti a ruského původu nezdrhnuli k Putinovi. To už by byl opravdový konec Lotyšska.

  OdpovědětVymazat
 10. V Lotyšsku jsem nebyl, ale pokud si promluvíte například s někým, kdo tam jezdí v rámci internacionální družby - to totiž probíhá velmi čile na různých úrovních našich samospráv - a jsou to pochopitelně populární prougremy, no tak vám řeknou, že ausgerechnet v Lotyšsku chcíp hund. Pobaltí celkově svrab, ale Latvija rulez. Podotýkám, že jsem to slyšel s mnoha barvitými podrobnostmi např. od starosty za pravokořenně pravicovou stranu, jinak rozumného člověka.

  VR

  OdpovědětVymazat
 11. Davida se zmocnila panika. Treba dojde i na ruskou fasistickou spinu zvanou NR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:02 Jo, pravda se blbě čte. Když není argument, tak je urazím. Špica.Jen moje pravda je ta nejpravdivější a ostatní lžou, viď. Třeba dřív dojde na tebe, to víš, nemoc si nevybírá. Pak už budeš každému u zadečku.

   Vymazat
  2. vlast tě (17:02) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
  3. Panika zjevně zachvátila lotyšskou vládu a ne pana Davida, který ani není autorem textu.

   PS: v mezičase jsem ještě trochu pátral po nezákonnostech jichž se měl Sputník podle Lotyšské vlády dopustit a na nic jsem nenarazil. Prostě se takhle jednou sešla lotyšská vláda a zjistila, že má plné plíny a že je třeba s tím něco dělat, tak dělá to, na co se zmůže…(;-).
   Zdr.
   JiB

   Vymazat
  4. Zkuste klystýr a chinin. Prý to zabírá na takové válečné nadšení jakým trpíte. 8-)

   Vymazat
 12. :-D Za to v Rusku, tam je panecku svoboda slova!!!
  :-D lol

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdys tam byl naposled Vendelíne? Nebo ty jen papouškovat? Nebo provokovat? Nebo obé?

   Vymazat
  2. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_journalists_killed_in_Russia

   Vymazat
  3. Jenže vašnosto, článek je o cenzuře v Lotyšsku, o členské zemi EU a NATO(!), tj o zemi, jež je integrována do nejdemokratičtějších (Euroatlantických) struktur světa, které jsou přece příkladem pro zaostalé a totalitní země, jakou v očích Západní propagandy Rusko přece je. Nebo je to snad jinak?!
   Zdr.
   JiB

   Vymazat
 13. Byl tam můj syn... Litva dobrá, Lotyšsko fuj... do Estonska už radši nejeli... tak nevím.

  OdpovědětVymazat