Reklama

středa 13. dubna 2016

Ať se na Lidový dům složí kardinál Duka, Lakšmí Mittal a neziskovky těšící se na tučné příjmy z imigrantů a inkluze

Martin Černý
13. 4. 2016
Katolická církev, indický miliardář vlastnící Vítkovické železárny a darmožrouti z neziskovek totiž vydělávají na činnosti vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD). Takže by to měli být oni – a ne obyčejní občané – kdo by se měl největší vládní straně složit na ústřední sídlo, které hrozí propadnout do exekuce. Řadový občan už také „díky“ Sobotkovi přispívá ze svých daní na církevní restituce a prostřednictvím nové platby za jistič přispět Mittalovi na levnější elektřinu. Na něj a jeho děti mají dopadnout důsledky inkluze a imigrantů.


V článku „Pohádka o tom, kterak si socani, úkladům navzdory, zachránili Lidový dům“ Lenka Procházková sní o tom, jak kromě socanských ministrů, poslanců senátorů a členů správních a dozorčích rad, na záchranu Lidového domu přispěli formou lidové sbírky i občané voliči. Autorka text správně uvodila jako literární útvar „pohádka“. V reálném životě totiž nevidím jediný důvod, proč by měl běžný občan – byť i volič ČSSD – na něco takového přispět.

ČSSD dnes na rozdíl od 90. let rozhodně není žádným chudákem. Ani perzekvovanou stranou jako v době, kdy jí náměstek ministra financí Jan Klak nechal zablokovat majetek o nějž se pak musela mnoho let soudit.

Proč se sociální demokraté do toho průšvihu vůbec dostali? Vždyť kromě Lidového domu, jim byl komunistickou stranou vrácen i obrovský pozemek a několik dalších budov za Lidovým domem. Dnes na tom místě stojí luxusní hotel Marriot a administrativně obchodní centrum. Strana za pronájem tohoto pozemku od investora inkasuje obrovské peníze. Podle důvěrných informací osob obeznámených s případem má smlouva na 99-ti letý pronájem areálu hodnotu téměř 4 miliard. Což obnáší roční výnos kolem 40 milionů. V době, kdy dnešní prezident Miloš Zeman stranu předávál Vladimíru Špidlovi měla ČSSD z výnosů od rakouského investora „uloženo bokem“ (na Altnera) více než 200 milionů.

Na další miliony si pak socani každoročně příjdou ze státních příspěvků. Konkrétně v roce 2015 získali 10 milionů stálého příspěvku, 42,7 milionu za poslanecké mandáty, 29,9 milionů za senátory a téměř 50 milionů za krajské a pražské zastupitele. ČSSD tedy jen od státu získala na svoji činnost v roce 2015 více než 133 milionů.

Kromě toho politické strany dostávají ze státního rozpočtu ve volebním roce i příspěvek na volby. Jeho výše je závislá na volebním výsledku. Za hlasy získané ve volbách v roce 2013 ČSSD získala od státu 101 milionů.

To je zcela jiná situace než byla v době, kdy si sociální demokraté Lidový dům pořizovali. V roce 1907, kdy se řadoví sociální demokraté a jejich voliči na Lidový dům skládali neexistovaly žádné státní příspěvky na činnost politických stran. Tehdy však sociální demokraté ještě prosazovali zájmy dělníků, rolníků a obyčejných občanů. Ti tak měli důvod se na „svoji“ stranu složit.

Jaká je situace dnes?

Církevní restituce - převod majetku za stovky miliard a návdavkem desítky miliard státního příspěvku - byly schváleny i díky pomoci předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky. Tento dnešní premiér se v době schvalování restitučního zákona nechal na ÚVV ČSSD slyšet, že restituce musí projít – jen to nesmí být potichu. Proto také socanští poslanci a senátoři při projednávání zákona obstruovali jen tak „na oko“.

Důsledky fotovoltaického boomu mají být přeneseny z velkých podniků čistě na domácnosti na základě novely energetického zákona, který předložil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Finální podobu mu dal pozměňovací návrh poslance Milana Urbana (ČSSD). Podstatou tohoto zákona je snížit náklady na elektřinu velkým podnikům – jako jsou Vítkovice indického miliardáře Mittala - o miliardy, a nechat tyto náklady zaplatit běžným domácnostem cestou zvýšení platby za jističe.

Obrovským problémem, který štve rodiče i učitele je inkluze. Prosadil ji ministr školství Marcel Chládek (ČSSD). Urputně ji hájí proti všem dotčeným i současná ministryně Kateřina Valachová (ČSSD). Místo na lepší vybavení škol a na platy učitelů budou miliardy korun směřovány neziskovkám, které budou na inkluzi parazitovat.

Podobné problémy a obrovské výdaje nás zřejmě čekají i s ilegálními imigranty. Jejichž příchod k nám prosazuje ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a rovněž premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Jako na zdroj tučných příjmů se imigranty těší zejména neziskovky živící se „péčí“ o cizince. Opět to zaplatí občané z daní.

Proč by tedy měli ještě přispívat socanům na Lidový dům?

Ať přispějí ti, kteří z činnosti socanů něco mají. Třeba Mittal, Bakala, Kellner, katolická církev, nebo darmozřoutské neziskovky. Obyčejný občan má z činnosti Sobotkovy vlády a strany jen problémy. Čest výjimkám jako je socanský poslanec Stanislav Huml a několik podobných „rebelů“, kteří proti výše uvedeným blbostem hlasují. Strana jako celek si však od obyčejných občanů finanční podporu nezaslouží.

31 komentářů :

 1. Souhlas.Když se člověk mezi ně podívá, nestačí žasnout.Zadrbou co můžou a žádná zodpovědnost.

  OdpovědětVymazat
 2. Jsem rád, že věci konečně nazýváte pravými jmény. Ještě jste zapomněli na náboženskou obec, jejímiž členy je celé vedení ČSSD.

  OdpovědětVymazat
 3. Aniž bych se chtěl ČSSD zastávat, v pohádce se mluví o řadových členech ČSSD, nikoliv o voličích. Jinak článek úplně opomíjí podíl pravicových stran na popisovaných "výdobytcích kapitalismu". Především tyto strany se zasloužily o Mittal, Bakalu, Kellnera, katolickou církev, fotovoltaický tunel nebo darmožroutské neziskovky.

  OdpovědětVymazat
 4. Socany jen předstírají, že jsou levičáci. Ve skutečnosti jsou převážně pravicoví jako poleno.
  pražský vrabčák Čimčaro

  OdpovědětVymazat
 5. A Sobotka je hroznej blafoun

  OdpovědětVymazat
 6. Socanům a především těm z Olympu-Sabottka, Zadolárek, Schopanec nevěřit ani slovo, zejména to, že jsou názorově s V4 a premiérem Orbánem.Jakmile Eurobordel z muslimského Brůselu bude přispívat na dotační eurovýkrm kalašnikovců, tak tito výše uvedení, budou přijímat samopalníky a katy, nás Evropanů, ve velkém!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Socani jsou naprostí idioti. Bakalovi věnovali desítky miliard. Novou huť (dříve Klementa Gottwalda) věnovali za 800 milionů Mittalovi z Indie, který v Ostravě vydělává desítky miliard. Když Ostraváci jednali o zřízení českého hutního podniku, tak z Prahy přijeli vlastenečtí socani Mládek a Urban se vzkazem, že lidumilná vláda trvá na prodeji do ciziny. Na tento podraz ze strany socanů by se zapomenout nemělo.
  Vítkovice jsou v článku chybně připisovány Mittalovi. Tento podnik vydržel v minulosti od první poloviny 19. století téměř všechny krize. Neodolal denmokratům, kteří tuto chloubu českého průmyslu bez milosti rozkulačili a některé jeho částí zničili. Světlík (vyznamenal ho Zeman) proměnil tzv. Dolní oblast (provoz vysokých pecí) na hutnické muzeum. Ve Vítkovicích se držel světový standard v hutním zařízení. Vyvinula se bezzvonová sazebna a zprovoznil ocelářský konvertor s foukáním zdola. Vše podle vítkovických patentů. Před Vítkovicemi byla ve využití této technologie jen Francie. Dovedete si představit foukání kyslíku, dusíku a práškového vápna snem konvertoru, který byl plný tekutého horkého železa? Umlátit pazoury gaunerům, kteří vše zničili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Umíme- první dva jmenované produkty jsem tam dodával.A je smutné skončit proto, že končí jediný odběratel. Z kyslíkárny už je NIC.

   Vymazat
 8. Jestli EU, přeměňující se v islámskou komunitu přežije, tak ji zřejmě bude šéfovat papá Erdo s IV.říší-šílenou frau Makrelen, za posvěcení jednotlivých kroků USA.Turecko hraje velkou roli lídra pro EU a pro USA užitečného idiota a jako budoucí člen EU, nyní již lze říci, přetvářející se stabilní, křesťanské Evropy na Evropu pod islámským pláštíkem.

  OdpovědětVymazat
 9. Vítkovice měly dva skvělé výzkumné ústavy, tzv. hutní a strojní výzkum. Tam seděli lidé, kteří měli tak kompletní materiálové znalosti, že dokázali najít vhodný materiál pro všechny druhy výrobků. Když naši soupeři zakázali dovést strategické legovací přísady pro výrobu pancířů, tak na metalurgickém výzkumu se vymyslelo, jak zpevnit ocel tepelným zpracováním a běžnými legovacími přísadami. Po převratu ztratily tyto vědomosti cenu a bezplatně se předaly konkurenci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mnohokrát jsme si u nás kladli otázku, kam zmizely plody chytrých hlav, a že jich bylo požehnaně v nejrůznějších odvětvích našeho průmyslu. Stejné otázky jsme si kladli i při zázračném zbohatnutí novodobých zlatokopů a vykradačů trezorů bez cti, bez skrupulí a bez svědomí. Ze dne na den jsme se ocitli na Klondaiku, kde platilo jediné právo, právo mazanějšího. Stále žijí mezi námi, nikam se neschovali, neemigrovali, stali se občany V.I.P. My je za to obdivujeme a skláníme svůj hřbet až k zemi.

   Vymazat
 10. Nechápu co ještě v tomto socanském chlívku Huml a Foldyna pohledávají . Proč se všichni slušní politici v Česku nespojí a nezaloží stranu která by byla schopná v tomto Absurdistánu udělat pořádek ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je jednoduché vysvětlit. Ti slušní politici na politiku kašlou, nebo ji dělají jen na úrovni obcí, protože ani jeden z nich nestrčí dobrovolně hlavu do oprátky. Věc se má tak, že současná politická garnitura, ať levicová, pravicová, nebo středová má všude svoje patolízaly, kteří když bude vydán pokyn, tak budou škodit a škodit.

   Vymazat
  2. Nic mimořádného bych za tím nehledal. Stále ještě se jim vyplácí býti ustájen v chovné stanici Tura domácího. Z každé stáje se občas ozývá bučení jindy zase mlaskání. Dávno svoje ideály vyměnili za pozlacený dobytčí postroj(Jho).

   Vymazat
 11. Přispět by měl hlavně Bakala. Sobotka mu ze státního daroval OKD za pár drobných i s byty. Bakala byty, které měl převést horníkům prodal na burze za 5 miliard. A nyní má stát OKD sanovat 19 miliardami. no to by Bakala těch 300 melounů mohl dát celých.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ten určitě nepřispěje ani korunu. Spíše ještě něco vymyslí, aby ze státu ještě nějakou korunu vyrazil.

   Vymazat
 12. Jak se socani do toho průseru dostali? To si autor nevzpomíná na jistého Tvrdíka zvaného "luft Jarda", nebo též "Podrždeštník"? ten byl přece za Paroubka volebním nanažerem ČSSD a rozhazoval prachy jako kdyby socani měli tiskárnu na bankovy. Stejně jako to předtím dělal v ČSA, která po jeho působení skončily se sekerou 2 miliardy při 25 miliardovém obratu. A ještě předtím na obraně, kde hospodařil stejně jako dřívější náměstek Kalousek. Co je pro Tvrdíka nějakých 300 milionů. Pakatel, který je vytunelovaný za pár dnů. Toho těm Číňanům ze srdce přeji přeji

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani Čína není dost velká na to aby ji Tvrdík nerozkradl. Se budou divit kluci žlutý šikmovoký až se jednou ráno vzbudí a zjistí, že je vytunelované nejen Slávia, ale že jim zmizela i Velká čínská zeď

   Vymazat
  2. Jenom jestli Jarda tentokrát nešlápl vedle. Řekl mu někdo, že v Číně mají trest smrti i za hospodářské trestné činy? Aby ho jednoho rána náhodou nenašli ve slávce na dvoře vrátní s prostřelenou hlavou...

   Vymazat
  3. V tom případě do Číny urychleně exportovat Sobotku, Babiše, Kalouska, Němcovou, Zaorálka, Mládka, Valachovou a Marksovou Tominovou. Jako bonus přibalit Němečka!

   Vymazat
 13. Co na to Sáša Promopro s cca 369 miliony?To by Sbalbotkovi stačilo, ne?

  OdpovědětVymazat
 14. co to muže byt za socany co jezdi pro pokyny k černoprdelnici merkel nebo skladat učty do vatikanu ostaně neni se čemu divit když cele slavne vlady čechie pochazeji z černoprdelni moravy

  OdpovědětVymazat
 15. Dlouho jsem volil Soc.dem. Ta dnešní parta flákačů může "pracovat" z domova. Nakradli si dost...a naslibovali ještě víc !!!!!!

  OdpovědětVymazat
 16. Socani zklamaly jako vždy a voliči jim stále dávají hlasy čím to asi bude,no protože slibují nemožné a stále kvokaj a stále kvokaj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A výrok soudu o zaplacení 300mil. byl spravedlivý O R T E L .

   Vymazat
 17. Dnes o půlnoci skončí ČSSD. Díky Sobotkovi už stejně nebyla levicová, takže žádná ztráta.

  OdpovědětVymazat
 18. Celý tento společenský systém založený na legalizaci olupování těch, co skutečně tvoří, měl dávno skončit na smetišti dějin. Že se tak nestalo, můžeme "vděčit" i ČSSD, potažmo těm, co ji volí. Je skutečně tristní, že dnes u nás neexistuje politická strana, která by byla zárukou nové naděje na radikální změnu. T

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A máte nápad, jak by měl vypadat "nový společenský systém"?

   Vymazat
 19. Ano nemusíte hledat nápady je to SOSIALISMUS.

  OdpovědětVymazat
 20. Nikoli sosialismus ale socialismus s pracovní povinností pro každého.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.