Reklama

.

.

úterý 5. dubna 2016

Ázerbájdžánský oddíl DAEŠ se vrátil do Karabachu


5. 4. 2016           zdroj
Celkem zahynulo za dobu konfliktu v Sýrii asi 100 občanů Ázerbájdžánu. Ázerbájdžánský oddíl teroristické skupiny DAEŠ (teroristická organizace je v Rusku zakázána) s asi 50 až 70 teroristy opustil syrskou Rakku a přes Turecko se vrátil do Ázerbájdžánu kvůli účasti ve válečných operacích v pásmu karabašského konfliktu. Informoval o tom televizní kanál Lifenews s odkazem na vojenské zdroje.

Bylo upřesněno, že kvůli tomu vypukl v "administrativním hlavním městě teroristů" v Sýrii skutečný skandál, neboť teroristé DAEŠ velmi bolestně vnímají porušení disciplíny, zejména na pozadí posledních úspěchů syrské armády.

Agentura poznamenává, že extremisté z Ázerbájdžánu byli i dříve obviňováni ze zrady. V lednu roku 2015 teroristé popravili polního velitele Siradža Azeri, kterého podezírali ze špionáže.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. jsou to stejní machometání jako Turci, doufám, že z nich Arméni udělají fašírku

  OdpovědětVymazat
 2. Jsou to hlupáci, kteří bojují v zastoupení, za cizí zájmy. Erdogan potřebuje své spojence zlikvidovat a vyhrabat se z bažiny do které zabředl, a když jsou ochotni mu pomáhat, jak se říká hlouposti se meze nekladou. Amerika se svými pokryteckými zájmy nebude taky určitě daleko.

  OdpovědětVymazat
 3. Turky nebrat do EU . Je to pobočka a líheň daeš .

  OdpovědětVymazat
 4. USA se svými slouhy snad nikdy se svými zločiny a vytvářením válek, neustane.
  Nestoudní vrahouni, lháři a pokrytci, s plnou hubou demokracie,lidských práv za křivým, fslešným, amerikánským úsměvem.

  OdpovědětVymazat
 5. jen ať se vrátí do dalšího masomlejnku....

  OdpovědětVymazat
 6. A je dost hlupáků i u nás co ty skurvysy za špinavé peníze podporují.

  OdpovědětVymazat
 7. Zajímavé je, že konflikt se rozhořel právě ve chvíli, kdy prezident Arménie i prezident Azerbajdžánu byli oba na návštěvě a baštili u stejného stolu kázání amerického nobelovského mírotvůrce slova o celosvětovém míru bez jaderných zbraní (konvenční se asi nepočítají). Trochu mně to připomíná datum zahájení OH v Číně za účasti Putina, kdy 8.8.2008 napadnul Saakašvili Jižní Osetii a jeho vojáci tam vyvražďovali ruské (západní se stáhly včas do bezpečí) modré přilby. Stále stejný modus operandi, že ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chtěli mít u stolu i Putina, asi potřebovali, aby měl Azerbajdžán klid na práci, až zaútočí na Náhorní Karabach.

   Vymazat
 8. Na Ukrajině snad už dokáceli všechny sochy Lenina, který vlastně Ukrajinu uplácal dohromady jako stát-bábovičku. Tato "Leninova národnostní politika" je doposud držela pohromadě, ale teď už Ukrajinu nic pohromadě neudrží a rozpadne se na původní kousky. S Azerbajdžánem je to stejné, je to také umělý stát iniciovaný opět "Leninovou národnostní politikozu", který vzniknul odtržením kousku Iránu. Navím, jak to mají v Baku se sochami Lenina, ale zdá se mně, že Azerbajdžán jako stát právě začal svoji demontáž. Šiíté se budou konečně moci vrátit domů do svého šiítského Iránu. Tento proces jistě urychlí návrat hrdlořezů Islámského (sunitského) státu, kteří se právě vracejí do země. Vidím to na občanskou válku a záchranu ze strany Iránu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. potřebovali tehdy (stejně jako později Hitler) levnou ropu. Teď, kdy je prý levné ropy habaděj, je Azerbajdžán postradatelný a nahraditelný

   Vymazat
 9. Proti terorismu se musí bojovat a tak očekávám Ruskou pomoc proti těm hajzlům tereckejm co to tam vyprovokovali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem zvědav,co budete psát,až se začne s "rozmrazování"Podněstří :-)

   Vymazat
 10. Azerbajdžán-Turecko-Izrael-USA= Satanští psi v další,novéválce v tažení proti Rusku a Arménci budou umírat kvůli těmto psům.Yankees go home,táhněte.

  OdpovědětVymazat
 11. Zdá se mně, že i ten "významný ruský opoziční demokratický politik" Garri Kasparov je ve skutečnost Azerbajdžánec z Baku (rodné jméno Garri Kimovič Vajnštejn), bytem New York. Zajímavé je, že přitom právě Azerbajdžánci (spolu s Armény a Kavkazany) v Moskvě hýbou podsvětím. Čím to je, že to Putin nechává být.

  OdpovědětVymazat