Reklama

.

.

pondělí 4. dubna 2016

Bašár Asad: Západ není čestný, to je nejdůležitější poznatek, který Sýrie získala

4. 4. 2015     zdroj
V současném světě neexistuje ani mezinárodní právo, ani morálka v politice, proto je velmi důležité si umět vybírat partnery, kteří poskytnou podporu v době krize, prohlásil prezident Sýrie Bašár Asad … …"Nejdůležitější poznatek, který jsme získali, ale myslím, že to víme dávno, je, že Západ není čestný. Západní země nejsou upřímné. Provádějí politiku dalekou od zásad, od mezinárodního práva a OSN. 

Na Západ nelze spoléhat při řešení jakéhokoliv problému. Čím lepší máte přátele, tím rychleji a s nejmenšími možnými ztrátami je dosaženo řešení. Proto si každý státník musí umět vybírat přátelské státy, které s ním budou i v době krize", prohlásil Asad v rozhovoru s agenturou RIA Novosti.

Asad prohlásil, že by nepřál žádnému státu a národu, aby prodělal to, čím prošla Sýrie.

"Museli jsme projít nelidskými zkouškami. Žijeme však ve světě, v němž dnes neexistuje ani mezinárodní právo, ani morálka v politice. Cokoli se dnes může stát kdekoli na planetě. A co chci říci na základě naší zkušenosti v Sýrii, za prvé, že jakýkoliv projev fanatismus, ať religiózního, politického, nebo posedlost jakoukoliv ideou, je pro společnost destruktivní. Je nutno se fanatismus na cestě budování společnosti vyhýbat, je to povinnost státu, a také povinnost všech existujících složek této společnosti, povinnost každého občana", poznamenal.

"Druhý moment, pokud dojde k té či oné krizi v kterékoli zemi, kterýkoli státní činitel musí vědět, že obráncem země je národ. A při volbě postupu pro vyřešení krize je nutno, aby odpovídal zvyklostem a tradicím národa, jeho historii, jeho současným tužbám. Řešení nesmí přicházet ze zahraničí. Na pomoc ze zahraničí mohou přijít přátelé, jak se to stalo dnes: z Ruska a Íránu. Ale neexistuje-li vnitřní vůle a dobré vztahy mezi národem a státem, není možné najít řešení, domnívá se prezident Sýrie.

Celý rozhovor s Bašárem Asadem je zde (rusky).

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. Bašár, to som ti mohol povedat pred 10 rokmi a mohol si sa inak zariadit... :)

  OdpovědětVymazat
 2. Začaly zprávy TV a jak politici ulejvají peníze v daňových rájích a hned "některé stopy" vedou k prezidentu Putinovi. Kdyby nebylo manželky, tak ten TV sráč vyhodím z okna. Za chvíli se tam objeví Miroslav Kalousek se svým zaručeně správným "komentářem" a já udělám!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Začíná týden propagandy proti Putinovi.Pozor,bude to zajímavé a...úsměvné.

   Vymazat
  2. Přestaň ČT platit, uleví se ti. Budeš mít alespoň dobrý pocit v tom, ze na ta svinstva, které na nás každý den chrlí ČT, nepřispíváš svými penězi.

   Vymazat
  3. zítra je ve sněmovně seminář, škoda, že se tl nevědělo dříve...http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Co-je-pravda-o-Rusku-a-co-lez-Tomio-Okamura-zve-na-seminar-s-Institutem-slovanskych-strategickych-studii-429254

   Vymazat
  4. 18:32 těch frajerů je víc a že to má ohlas je dobře.Putin tam má jmenovaný kámoše a né sebe.Podvodníci jsou i v rusku.Tu televizy vyhodˇ,protože ty komentáře blbě chápeš.

   Vymazat
 3. Nejčestnější je Porošenko, bojovník proti korupci a ruské agresi!!!! :-)))))))

  Přítel EU, SS a tedy i náš!!!!

  Musíme poslat na Ukrajinu ještě více peněz, pan Porošenko, Jaceňuk a další se o ně "postarají". :-))))

  Zajímavé je, jak dokáže "odklánět" zisky a minimalizovat daně!!! To je náš "Pjotr". Fašista, lhář, podvodník a organizátor válečných zločinů.

  VIVAT UKRAJINA, EU a SS!!!!

  J.B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JéBé,
   máš tam málo vykřičníků, smajlíků a velkých písmen. Polepši se a přidej!

   Vymazat
  2. 20:42 Ty tam nemáš vůbec nic (stejně jako v hlavě) a nikdo tě nenapomíná. Pouč se z toho.

   Vymazat
 4. 18:46 Ty jsi ale uslintaný vykleštěný býk...óóó!
  V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 5. Co se bude muset ještě u nás odehrát, aby jsme došli k takovému poznatku jako Bašár Asad. Doufejme, že ne to co v Sýrii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás je to tak,že všichni víme,kam nás ti nahoře táhnou,ale zatím většina národa spinká.A to je veliké nebezpečí a výhoda pro ty zmrdy nahoře v čele se Sobotkou.

   Vymazat