Reklama

pondělí 25. dubna 2016

Bij Rusy, dokud nezmodráš! Litva, Lotyšsko a Estonsko mají být zničeny první

Aleksandr Nosovič
25.4.2016  RubaltikNWOO

Velitel ozbrojených sil USA v Evropě Philip Breedlove vyjádřil připravenost USA bojovat v Evropě s Ruskem a porazit je. Ve svém projevu v Kongresu USA Breedlove upozornil na Kaliningradskou oblast Ruska – objekt prvního vojenského úderu NATO v případě války. Americký generál potvrdil, že hypotetický vojenský střet NATO s Ruskem začne z Pobaltí, a pokud objektem prvního vojenského úderu NATO bude Kaliningradská oblast, pak objektem prvního odvetného útoku Ruska se stane Litva, Lotyšsko a Estonsko.


Rusko se rozhodlo být nepřítelem a představuje dlouhodobou hrozbu pro existenci Spojených států a jejich spojenců a partnerů v Evropě,“ – řekl velitel EUCOM (Evropského kontingentu ozbrojených sil USA) Philip Breedlove, když 26. února vystoupil ve Výboru pro ozbrojené síly americké Sněmovny reprezentantů. „Rusko se snaží o naprostý vliv na sousední země, aby si tak vytvořilo nárazníkové zóny,“ – řekl generál kongresmenům. – „Rusko rozšiřuje svůj bezpodmínečný vliv ještě dál ve snaze znovu se etablovat v roli vůdce na světové scéně.

Praktický cíl vystoupení Breedlova byl vyjádřen s americkou přímočarostí: Evropské velení amerických jednotek v Evropě tak zdůvodňuje až čtyřnásobné navýšení svého rozpočtu na příští rok.

Iniciativa EUCOM na zajištění bezpečnosti v Evropě – European Reassurance Initiative – znamená zvýšení financování amerických sil v Evropě ze 718 milionů na 4,3 miliardy dolarů. Na zajištěním těchto peněz Breedlove opakovaně upozorňoval ve své zprávě „o chronickém nedofinancování“ a „akutním deficitu“ vojenských rozpočtů u mnoha evropských spojenců NATO.

Fiskální žádost na tento rok odráží naše pevné odhodlání hájit bezpečnost našich spojenců a partnerů a také náš záměr i v budoucnu chránit jejich vlasti,“ – vysvětlil Filip Breedlove finanční choutky svého úřadu obecně, a pak přešel k konkrétnímu. „Rusko a režim Asada záměrně používají migraci ze Sýrie jako zbraně ve snaze překonat evropské struktury a zlomit odhodlání Evropy,“ – řekl americký generál, podle něhož se Rusko v Sýrii zabývá výhradně podporou Asada a jeho spojenců a téměř nic nedělá pro boj s ISIL (v Rusku zakázané teroristické organizace).

Z podobných faktů v logice velitele EUCOM je složen celkový obraz údajného nepřátelského konání Ruska v Evropě. Rusko podporuje Asada, Rusko používá ke svým cílům invazi uprchlíků do Evropy a ještě Rusům plavou ponorky, letadla létají a příslušníci pohraniční stráže chodí podél jejich hranice, a „proto, aby působilo proti Rusku, Evropské velení spolu se svými spojenci a partnery činí opatření, jejichž účelem je odradit nepřítele, připravit se na případný boj a zvítězit v něm.

Východoevropská rétorika z úst amerického generála – to je podvod, který je nezbytný pro dobývání nových vojenských výdajů. USA není Pobaltí, zažívající iracionální panický strach před Ruskem.

Za prvé USA by mohly jednat s Moskvou tvrdě, jako silný se silným, podobně jak to ukázalo příměří zavedené v Sýrii.

Za druhé za zmíněním strachu před „ruskou hrozbou“ v projevu hlavního velitele amerických ozbrojených sil v Evropě je skryto otevřeně agresivní poselství Moskvě.

Aby bylo možné vstoupit s Ruskem do vojenské konfrontace, spojenci musí být schopni prorazit přes Kaliningrad,“ – říká Philip Breedlove. Kaliningradská oblast se stane prvním cílem pro vojska NATO v případě vojenského střetu s Ruskem, protože tam je soustředěna velká část systému zbraní, které jsou schopné na velké vzdálenosti zasáhnout cíl ze souše, moře i ze vzduchu.

Ruská oblast mezi Polskem a Litvou je „pevností“, přes kterou se budou muset vojska Aliance probojovat. „Musíme si být jisti, že budeme schopni jí rozbít“, – řekl generál Breedlove členům Sněmovny reprezentantů o Kaliningradu, když vysvětloval plány EUCOM na rozšíření svého východního bloku umístěním stálých základen NATO v Pobaltských zemích.

Takže velitel amerických sil v Evropě právě řekl, že v případě války NATO s Ruskem bude tato válka probíhat v Evropě, a navíc – začne to z Pobaltí.

Pokud Kaliningradská oblast má být místem prvního úderu, pak je zřejmé, že předmětem prvního odvetného úderu Ruska se stanou Litva, Lotyšsko a Estonsko. Za prvé proto, že z celého NATO právě ony hraničí s Ruskem, za druhé proto, že se nacházejí ve stejné oblasti jako Kaliningrad, a za třetí proto, že Kaliningrad je „pevnost, kterou je třeba rozbít“, tak americký generál vysvětluje potřebu dalšího zvýšení přítomnosti NATO v pobaltských zemích.

Pokud jde o umístění stálých základen NATO v Litvě, Lotyšsku a Estonsku, pozdější další dodávky zbraní a případný útok na Kaliningrad, celá pobaltská mytologie o militarizaci jako léku „na ochranu před agresivitou východního souseda“ se rozpadá. V plánu je použít Pobaltí jako odrazový můstek pro útok, a to nevyhnutelně změní pobaltské země na cíl odvety Ruska.

Proto v případě vojenské agrese NATO budou Litva, Lotyšsko a Estonsko zničeny jako první.

Američtí politici a armáda to nemůžou nechápat, ale oni si mohou dovolit se nestarat o osud Pobaltí, pokrytecky se schovávajíce za slova o ochraně pobaltských spojenců. Litva, Lotyšsko a Estonsko nejsou státy USA (i když jejich představitelé by nebyli proti) a obyvatelé těchto zemí nejsou američtí občané. Nelze pochybovat o upřímnosti amerického generála, který řekl, že USA jsou připraveny bojovat s Ruskem v Evropě. V Evropě! Na svém území Američané naposledy doopravdy bojovali před půldruhým stoletím – v Občanské válce 1861 – 1865 let. Od té doby se bojům na vlastním území moudře vyhýbají, raději mají prospěch z válek v jiných zemích a na jiných kontinentech.

Další věc jsou představitelé samotných pobaltských zemí. Proč se nebojí konfrontace mezi Ruskem a NATO a zvyšování zbrojení ve svém regionu? Vždyť je třeba si uvědomit, že v případě, pokud dojde ke skutečné kolizi, jejich země bude zničena v první řadě. Ale oni nechápou, anebo předstírají, že nechápou, a naopak se zasazují o to, aby vojenská přítomnost NATO v Pobaltí byla významně posílena, aby silná vojenská uskupení Aliance byla v regionu trvale, a měla právo reagovat na ruskou agresi, aniž by čekala na rozhodnutí Rady NATO o rozhodnutí aplikace článku 5.

Za to všechno budou Litva, Lotyšsko a Estonsko bojovat v červnu na varšavském summitu NATO.

Čím je způsobena tato sebevražedná pozice? Je to jen paranoidní strach zbavující pobaltské politiky zdravého rozumu a způsobující věřit, že proměna jejich zemí v antiruský vojenský opěrný bod je dostane zpod ruského zájmu, anebo naopak zajišťuje vojenskou bezpečnost před Ruskem? Ne. Není to jen tím, není to v iracionální fóbii.

Řeč je o získání velmi lukrativního finančního projektu.

Americká vojenská lobby, schovávajíc se za pobaltskou hysterii, tím dosáhne několika miliard dolarů vydělených z rozpočtu USA. Značná část těchto peněz by pak měla jít právě na militarizaci Litvy, Lotyšska a Estonska.
Všechny tyto miliardy samozřejmě půjdou do rukou statečné americké armády. Ale tuzemská knížátka z místního pobaltského vedení očekávají, že jim za uskutečnění tohoto obrovského kšeftu něco kápne.

Za tuto extrémně nebezpečnou a zcela nezodpovědnou hru na vyvolávání přímé konfrontace NATO a Ruska! Tato hra je nezodpovědná proto, že pod samotný úder vystavuje řadové obyvatele Litvy, Lotyšska a Estonska. Nicméně představitele těchto zemí obyvatelstvo nezajímá: co je jim do obyčejných obyvatel, když se otevírají závratné vyhlídky na získání miliard dolarů na vojenské výdaje do jejich zemí a je zachována možnost hlasitě připomínat svou existenci západnímu světu!

Při veškeré své kuráži a euforii však pobaltská knížátka nějak nedomýšlejí, že pokud bude jejich úsilí v Pobaltí opravdu úspěšné, pak nebudou zničeni jen obyčejní obyvatelé. I jim samotným se jen stěží podaří doběhnout na nejbližší letiště.


Zdroj: http://obshestvomt.ru/blog/43215189215/Bey-russkih-poka-ne-posineesh..!-Litva,-Latviya-i-Estoniya-budut

72 komentářů :

 1. Ubožák s vylízanou hlavou !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady jde o to,že než něco doletí na Kaliningradskou oblast,tak se může "hnout" sopka pod Yelovstonským parkem a pak bude mít zelený mozek po starostech :-)

   Smazat
  2. Spousta občanů této země si neuvědomuje jaké obrovské nebezpečí pro naší vlast tím vznikne.Náš národ se doslova chová jako stádo tupců kteří k vůli brutálnímu konzumu jsou natolik zaslepeni že nejen přestali přemýšlet v souvislostech ale i jejich jednostranný zaslepený pohled na dění ve světě. Agresivní politika NATA v čele USA přivedou národy střední Evropy do strašlivé katastrofy která skončí tím že tyto národy přestanou existovat-Občané už se konečně probuďte protože "Naši vnuci nebo pravnuci-NÁS jednou proklejí" A věřte tomu že ti co náhodou přežijí budou závidět těm mrtvím.

   Smazat
  3. To nebezpečí si neuvědomuje většina občanů, soudě podle výsledků voleb i cinknutých průzkumů. A kromě KSČM, žádná jiná parlamentní nevystupuje proti účasti v NATO. Jak si někdo může myslet, že toto šílenství neskončí katastrofou?

   Smazat
  4. Američany zachrání jedině Donald T. , anebo taky kačer Donald !

   Smazat
 2. Pokud má americká armáda všechny generály s tak bravurními analytickými schopnostmi a logickým myšlením jako tento muž, pak je Rusové poženou přes Evropu jako dobytek...

  OdpovědětSmazat
 3. emerický generál Breedlove moc rozumu nepobral. Jako velitel nádvorní čety snad, ale jinak...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi má severokorejskou vojenskou školu :-) :-) :-) :-) :-)

   Smazat
 4. Pracky pryc od pobaltskych statu. Jsou to nasi spojenci v NATO, vlastizradna komunisticka pakazi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skvelý vtip Pepku Vyskočile! Hoď nám sem ešte ten plakát, kde jedna komúnistická pakáž so šikmími očami bojovala s druhou pakáží, na nej sa skvel Pepanov PROPagandistický výrok: " pracky pryč od Vietnamu!", hehe, ale na plakáte bola namaľovaná vojenská bota:-). Teraz ešte Pepku zameč a vyskoč, nech nás ešte viac pobavíš! Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. Pepek Vyskoč v 16:46 udělal Mééééé, hop a vyskočil.Hlavně aby si to v té prázdné makotině nebo v tom čem nosí na krku, aby mu do něj nepršelo nepopletl a neřekl, že Breedlove je dobytek a že tu válku prohrajeme.

   Smazat
  3. Prosím vás, nepatlejte se s tím kreténkem, třeba je taky od někoho placený. Články a diskuze k nim v první řadě prodávají reklamy, čím více diskuzních příspěvků, tím je článek jakoby úspěšnější, a tím více reklamní firma zaplatí. Je to jako sledovanost televizních pořadů. Svět už holt je takhle ubohej. Tihle provokatéři mají za úkol lidi nasrat, aby o to více diskutovali, když se trefují do nich. Za to mají svá jidášská procenta. Všimněte si, že nikdy nepíšou nic argumentačního -jen štvou, uráží, zesměšňují, nadávají. Je to jen ubohý ksindl. Když ho budou všichni ignorovat, zaleze.

   Smazat
  4. Proboha, Pepku, každý tu ví, že jsi retardovaný a navíc placený. Takže se uklidni, vem si prášk a běž zvracet svá "moudra" jinam, ty bolševický dobytku.

   Smazat
  5. V pohode anonymný 19:17:-). Len sa prosím podpisujte, ak nechcete, aby sa tu niekto začal trefovať do Vás. Stačí nejaká vymyslená prezývka. To pre váhu pre Vašu úvahu. A pre prehľadnosť diskúsie, nech sa zreteľne ukáže že kto je kto. Inak Vaša pripomienka stráca akýkoľvek zmyseľ. To s tým plakátom skutočne tak bolo za Čínsko-Vietnamskej vojny a keď Pepek Vyskoč ešte nostalgicky zaperlil zrovna s týmto istým heslom, jednoducho nezdržal som sa smiechu:-). Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  6. ten Pepek Vyskočil figuruje i na Armádních novinách pod nickem BrothersandSisters. Styl psaní úplně stejný a úplně stejný vylízaný názory.
   Budiž mu země lehká

   Smazat
 5. Parchanti Usacki do všeho se montují a nedají nikomu pokoj. Kdy už jim konečně někdo dá přes držku ?

  OdpovědětSmazat
 6. A zase mne NR nezklamala - opět vojáci, válka, nejlepší je Rusko a USA jsou agresoři.
  A všimněte si, že ten americký velitel neřekl ani v těch citacích nic z toho, co je v článku jako nadpis ! Opět ruská propaganda vytrhává věty a manipuluje, jen aby NATO bylo to zlé a Rusko to správné. Tady je realita: http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/58752/putin-vyhrozuje-kdyz-budu-chtit-za-dva-tydny-zaberu-kyjev.html
  Máte nějaký podobný odkaz na vysokého představitele NATO nebo EU, který by na adresu Ruska takhle vyhrožoval ?? A upozorňuji, že tato informace o Putinovi se dá vyhledat na dalších mnoha webech, kdyby náhodou někoho z vás napadlo znevěrohodnit Reflex.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro anonym 17:16
   Ty vylízaný bezmozku, Reflex je ten nejvíce profláknutý propagandistický a lživý časopis.
   Pokud se oháníš tímto štvavým plátkem tak si takový ubopžák, jako ti, kteří tento plátek píší. Všimni si kdo je majitelem tohoto časopisu a ještě dalších sedmi. Je to psáno ve stejném duchu a o těchto lidech už obsah těchto článků svědčí ledacos, Fuj,fuj a třikrát fuj.Konečně se prober, propagandistický posero.

   Smazat
  2. Chceš odkaz, tak tady je jeden pro tebe jak vyšitej:
   http://www.bohnice.cz/

   Smazat
  3. K 17:16.
   Ani vy jste ve svém lhaní nezklamal.
   Zopakujte si tyto výroky a zkuste přemýšlet co znamenají:
   "- Aby bylo možné vstoupit s Ruskem do vojenské konfrontace, spojenci musí být schopni prorazit přes Kaliningrad,“ – říká Philip Breedlove...
   - Pokud Kaliningradská oblast má být místem prvního úderu, pak je zřejmé, že předmětem prvního odvetného úderu Ruska se stanou Litva, Lotyšsko a Estonsko..."

   Kdo tedy vyhrožuje (a jenoznačně už plánuje) napadením a prvním úderem, vstupem do vojenské konfrontace ?
   Heriot.

   Smazat
  4. Josefe Vyskočile, a kdyby někdo povídal, že Breedlove je dobytek a nebo že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš mně kdo to říkal. Rozuměls? A teď vyskoč.

   Smazat
  5. pro 17:29. originál je zde - http://www.stripes.com/news/breedlove-tells-congress-us-must-rebuild-forces-in-europe-to-confront-newly-aggressive-russia-1.396034

   ani náhodou se nedá v textu vydedukovat, že by Breedlove něco říkal o tom, že by NATO chtělo napadnout Rusko. Všechny věty jsou vztažené k obraně, kdyby Rusové své hrozby nakonec splnili. Ale to, že by např. tento Breedlove jasně prohlásil, že dojedeme na tancích až do Moskvy a nebo že za 2 dny bychom jako NATO byli někde v Rostově = to se skutečně nedá nikde nají. NAopak to byli rusové, co to oznámili takto napřímo svým obyvatelů (a ti jasně že jásali) už několikrát. Ten Reflex jsem našel jako první - ale určitě bych mohl vyhledat i nějaký jiný zdroj s podobným obsahem.
   Jako vždy je to od Putina, Rogozina a jiných hra pro vlastní obyvatelstvo - ok, chápu. Ale proč to přebíráte i tady u nás ?

   Smazat
  6. Josefe Vyskočile, soudruh Breedlove se přece vyjádřil jasně, MY (NATO) zaútočíme na Kaliningrad a oni (Rusové) provedou odvetný úder na Pobaltí.
   A to znamená co Pepku? No že NATO napadne Rusko a že to má v plánu.
   Co na tom nechápeš? A teď vyskoč.

   Smazat
  7. Heriote, Vám také nechybí kritické myšlení a nezastřený rozum. My normální vidíme kdo žene svět do války a proč. Argumentace trolla 17:16 a 17:51 je jen zoufalá snaha agresi USA ospravedlnit, nic víc! PS.-jako jeho zoufalé odkazy.

   Smazat
  8. Troll 17:16 zoufalec co argumentuje bulvárem.

   Mimoto všichni znají ten vtip Putina, že kdyby Rusko napadlo Ukrajinu bude v Kyjevě za dva týdny.

   Dnes už žádný zdroj (který není bulvárem) včetně západních netvrdí, že byla nějaká invaze Ruska, protože fakta už nelze maskovat, tak alespoň chytračí s hybridní válkou, ale barevné revoluce jsou výrobky USA, to již ví taky každý.

   Smazat
  9. Pepku, ano, jsi hovado, ano, jsi retardovaný, a ano, jsi tu za svou "agitaci" placený. Tvůj otec byl STBáka bachař v Jáchymově, tys měl nakročeno k STB také, ale jako retardovanému idiotovi ti nakonec nezbylo jít k PS VB, od té doby, co tě také pro blbost vyhodili, máš vedlejšák jako troll. Je mi tě docela líto, ale na druhou stranu, co chtít po někom, koho zplodil idiot a syfilitická prostitutka, že?

   Smazat
  10. Tak snad to bude stačit tohle, jako jeden jediný příklad. Je tam řečeno vše, co ty nechceš vidět https://m.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE

   Smazat
 7. jejdanánek, to je stratég, to je stratég, ten by za komanče nemoh v ČSLA dělat ani velitele družstva kuchařů. První úder na nuly, jejdanánek, jejdanánek, asi proto maj strategické letectvo, mezikontonentální jaderné rakety, ponorky vyzbrojené těmito raketami. Ta si aby aby smákli Litvu, Lotyšsko a Estonsko. jejdanánek, a tohle by nám chtělo velet. To je průser, to je průser.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli je Breedlove Putinův agent, tak bych ten útok na Kaliningrad a obětování Pobaltí i chápal. To by Putinovi vyhovovalo :-) No a po Pobaltí by přišel na řadu Berlín jako za stara... :-) S odporem pšonka nemusí počítat, tam to bude taky jako za stara s šavličkama na tanky.

   Smazat
  2. Pobaltí je v klidu. Rus není blbý. Protiúder půjde dál a tyto pidistátečky se zhroutí následně samy.

   Smazat
 8. Je možné, že za pár let tam už nikdo nebude ani žít. Mladí z pobaltských republik rok za rokem odcházejí kamkoliv jinam, zpravidla do Británie nebo Německa. Takže pokud zaútočí NATO na Kaliningrad, srovná Rusko se zemí vylidněné republiky. Druhá stránka věci ale říká něco, co se asi nebude líbit nikomu. Co zabrání Rusku, aby v případě napadení pevnosti Kaliningrad nezaútočilo na jakékoliv město NATO? A za jak dlouho vyletí první rakety na města USA? V klidu asi nezůstane ani Čína. Napadení Ruska může směle považovat za předehru k útoku na své území. Takže vzápětí po napadení Ruska může následovat nějaké forma odvety i z této strany. USA si zahrávají s existencí světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problém je, že vládci NWO si myslí, že tu válku můžou vyhrát. Jsou naprosto odtržení od reality. Likvidace USA jako státu v případě jaderného úderu Ruska je v řádu 1/2 dne. Při spolupráci s Čínou 2 hodiny a méně, podle koordinace akcí.

   Smazat
  2. žádné jaderné útoky nebudou, podle jednoho generála ve výslužbě se budou elektromagnetickými zbraněmi ničit rozvody elektřiny, země prý bude zničena pouhým vypnutím dodávek elektřiny

   Smazat
  3. Tyto zbraně existují a budou také použity, pokud však Rusko bude spolupracovat při zničení USA s Čínou, rozhodující bude sestřelení USA vojenských satelitů z orbitu, čímž velení ztratí možnost řízení strategických zbraní a přesného zasažení vybraných cílů - družice GPS půjdou k zemi také.
   Následně budou USA bezbranné proti nasazení jaderného arsenálu malého výkonu na bodové údery po velitelských stanovištích. To celé zabere asi 1 hodinu. Druhou hodinu se bude čekat na kapitulaci bezbranných USA, bez družic jim ani obrana ani protiútok balistickými raketami nefunguje. kromě toho nebudou mít ani proud, jak jste správně podotknul.

   Smazat
 9. vlast tě (17:16) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětSmazat
 10. O bezpečný svět je postaráno, přece tu máme našeho zámořského spojence, který kterémukoliv svému poslušnému spojenci učini vždy jen to nejlepší, co mu jen na očích vidí. Na světě není srovnatelné země, která by s takovou láskou a péčí dbala o blaho veškerého lidstva, nikdo jiný nedokáže šířit tak efektivně pravdu a lásku a posilovat mírovou spolupráci mezi národy a tak účinně bránit závodům ve zbrojení.

  OdpovědětSmazat
 11. Jak přišel ten magor na to, že Rusko provede jako první obranný úder na Litvu? Proč by si zasíralo území hned vedle své země, aby pak vítr přihnal všechny radioaktivní spady do Ruska?? NATO, se svou legrační armádou, vyřídí jen jako vedlejší záležitost. Hlavní úder půjde na USA a to pár minut před útokem NÁTA. Ty přestanou do půl hodiny existovat a pak bude čas na likvidaci NÁTA. Rusko se nebude zabývat sekáním údů chobotnice, když je potřeba zničit její hlavu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proti Pobaltí by Rusko jádro nenasadilo, jen konvenci a to pro záchranu Kaliningradské oblasti. To by smysl dávalo. Shodujeme se v tom, že Rusko by zaútočilo jako první asi 2 minuty před plánovaným spuštěním akce NATA. Asi nejprve na USS letadlovou loď, to by se mohlo svést na omyl.... :-)

   Smazat
 12. Milý anonyme přede mnou, 17:16: už jsem se přesvědčila, že kdo má svůj názor, nevyvrátím mu ho, ani kdybych si hubu vyvrátila z pantů. Nebudu tě tady přesvědčovat o svých názorech, to je úplně zbytečné, tak jako mě před 25 nikdo nepřesvědčil, a mezi nimi byla i moje milovaná babička, která pamatovala první republiku a říkala mi, ono to s tím kapitalizmem taky není tak růžové, jak si myslíš. Ne, byla jsem zaslepena touhou po cestování a po šatičkách a magneťácích ( nějak jsem samozřejmě předpokládala, že peníze bych měla automaticky). Můžete mi, milý člověče, ale vysvětlit jednu věc? Jak to, že i když mám vysokou kvalifikaci a už 25 let mám dvě zaměstnání, stále nemám auto a splácím obyčejný byt v paneláku? Bylo by to možné v Německu? Takže je asi něco špatně. A povím vám, co: rozpad zemí východního bloku prodloužil život chcípajícímu kapitalizmu na Západě, včetně USA. Zase bylo kde drancovat, dobývat rentu a parazitovat. Jenže kapitalizmus má jednu zvláštní vlastnost: ten, kdo má opravdu obrovské peníze, ovlivňuje politiku a politiky - na každého se něco najde, a když ne, vlastním přece média, mohu nakydat špínu na kohokoliv, abych dosáhla svého, kdyby náhodou zlobila. Kennedy zlobil, chtěl vytvořit státní banku místo FEDu, a taky chtěl odtroubit válku ve Vietnamu, a tak ho odbouchli. Kaddáfí zlobil, protože chtěl založit Africkou investiční banku, aby se africké země nemusely zadlužovat u západních bank, které by jejich ekonomiku zničily, odbouchli ho. Sadám zlobil, protože chtěl s naftou obchodovat mimo dolar, tak z něj udělali bestii a odbouchli ho. Totéž by udělali s Merkelovou, kdyby jim nešla na ruku, a totéž chtěli udělat s Assadem a chtějí stále s Putinem, protože taky zlobí, nechtějí si, darebáci nechat vydrancovat svoje země, pacholci jedni. Protože kapitálu už zase dochází dech, natiskli si moc a moc peněz, ale to jsou jen obyčejné papírky, které nejsou podloženy skutečnou ekonomikou, skutečnou prací. Zničí nebo budou chtít zničit každého, kdo si bude chtít chránit svoje bohatství a lidi. Jak by vám, milý člověče bylo například v situaci Řecka či jiného dlužníka, znázorním na pěkném příkladě: budete si chtít koupit třeba dům za dva miliony. Já vám na něj půjčím, protože mám tiskárnu na peníze (jako je FED či ECB). Co mi to udělá, když ji na chvilku spustím, že jo. Bude to minutka. Ale vy, milý člověče, vy mi ten dluh budete splácet třeba 20 let, ovšem svou vlastní prací! A s úrokama! A ještě můžu udělat třeba další věc: budete pracovat třebas v cukrovaru na počátku 90.let. Já jsem ale bohatá, a mám vlastní cukrovary, tak ten u vás ve městě koupím za pakatel a pak ho hned zavřu - vyplatí se mi to, mám o konkurenta méně. A vy budete bez práce a dluh vás bude tížit jako balvan. Budete dřít a škrtit výdaje rodiny, celý život takhle prožijete, abyste měl střechu nad hlavou. Nezbude vám ani na dovolenou, ani na magneťák, a možná ani na ty banány, i když jsou jich plné obchody. A možná vám nakonec ani ta střecha nad hlavou nezbyde, protože už to nezvládnete platit dál. Tak jako Řecko přijde o své přístavy a krásné ostrovy, ze kterých mohlo mít trvalý zisk. Takhle jsou karty rozdány, a naše politická reprezentace se činí, aby vykrádání naší vlasti napomohla. Vrcholem bude smlouva TTIP, na kterou chromá kačena před koncem funkčního období tlačí v Anglii i v Německu, aby se doba konečného chcípnutí kapitalizmu znovu o kousek oddálila a USA mohly žít zase pár let na úkor jiných. Teď už jde o kejhák i Německu, viz to nedávné bububu ohledně VWG. Divíte se, že v takovéto situaci si může čím dál víc okrádaných lidí myslet, že přimknout se do tábora těch, co zlobí, by mohla být účinná politika? Rusko nikoho neohrožuje, to jsou jen žvásty, asi jste se moc díval na ČT, doporučuji mokrý ručník na čílko a dva týdny zákaz televize. Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. milá paní - vy to vidíte velmi černobíle: Saddama odbouchli kvůli rope - a nebylo to náhodou za jeho agresi proti Kuvajtu ? Kadaffiho odbouchli kvůli nějaké údajné bance - možná ji chtěl založit, ale odbouchli ho vlastní lidé, kteří už nechtěli žít další roky v takovém systému !
   A ohledně vašeho života: já nevím, co je špatně. Jisté ale je, že mnozí jiní jsou úspěšní. I okolo mne jsou lidé neúspěšní, kteří si nevědí rady a nemají dobré zaměstnání nebo se jim v podnikání nedaří. A hned vedle je docela úspěšný soused, který jako obyčejný instalatér má práce až do podzimu, jezdí si na dovolenou do USA s celou rodinou a docela mu to šlape.
   V tom je dnešní doba spravedlivá - každý může dosáhnout, čeho je schopen a co chce dosáhnout. Dříve to tak nebylo. Já jsem nedostal doporučení na VŠ kvůli politickému vězni v naší rodině před 20 ! lety - a to se datoval rok 1979. Školu jsem dodělal až po 1989. Vidíte ? To nebylo spravedlivé - dnes náš dnešní systém je spravedlivý. Mnoho věcí komunisté regulovali, a tím vytvářeli nespravedlivou dobu.
   Ohledně TTIP mi prosím napište alespoň jeden bod, ve kterém se Vám nezdá a pokud možno s linkem a ne ruským. Já jenom slyším samé stížnosti, a přitom smlouva není vůbec dojednaná, nemá jasné kontury a prakticky nikdo z vás ji neviděl. Je možné, že se do podpisu změní - ale tady už je oheˇn na střeše.
   Za mne: pokud se dohoda podepíše, tak se spolu EU+USA staneme nejsilnějším ekonomickým blokem na světě. A to mne těší, protože především my chudší členové na to musíme jenom vydělat.

   Smazat
  2. oprava: A to mne těší, protože především my chudší členové na tom musíme jenom vydělat.

   Smazat
  3. Josefe Vyskočile, až mi slza ukápla. Že jsi nemohl za Husáka studovat vysokou školu a že jsi ji vystudoval za Havla je oboje ostuda našeho školství. Za Husáka tě měli normálně na školu pustit, stejně bys neudělal ani přijímačky, soudě podle toho, jaký jsi blb. Tenkrát ještě školství mělo dobrou kvalitu - ne jako dnes.
   Píšeš - každý může dosáhnout čeho je schopen. To je moc hezké, to mohl i za Husáka, když se k "nim" dal, nedělal problémy a nebyl úplně blbej, někdy i když blbej byl. V čem vidíš rozdíl? Tvůj soused instalatér špatně šlápne, rozbije si hubu, něco mu někde praskne, neudrží hasák a barák bude ve frcu (pokud má hypotéku). Tak to chodí a jen blbečci jako ty, mají přesně ty kydy o tom, co píšeš.

   Smazat
  4. vlast tě (18:13) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  5. Podle zrcadlové dohody TPP, kterou zveřejnil Nový Zeland, je evidentní, že jde o lež MPO - tedy konkrétně Mládka. Ono je to jasné i bez znalosti dohody. Jestli chce něco zefektivnit, tak to znamená vynaložit méně peněz. Jestli přes to vytvoří nějaká nová pracovní místa, tak by se nemělo zapomínat, kolik jich padne té dohodě za oběť. Nejlépe je to vidět na dohodě NAFTA (Kanada, USA, Mexiko), která funguje už od roku 1994. Z hlediska exportu se zvýšila závislost Mexiko na USA. Až přes 80% mexického exportu šlo do USA, což je jedna z nejvyšších závislostí na světě. Velmi špatný byl dopad NAFTA na trh práce (a to nejen v Mexiku). Asymetrie, která je zakotvena v NAFTA jaksi nevzala v úvahu, že USA velmi silně dotují svůj zemědělský sektor a chudé Mexiko v tom s nimi nikdy nemůže držet krok. Mexický trh byl tak zaplaven dotovanými americkými potravinami.

   Smazat
  6. Ale v případě EU je tu přece obrovská ekonomická výhoda ! Ušetří se prachy na stavbu plotu, který museli postavit mezi USA a Mexikem. Evropané na tom budou ale asi hůře než Arabové a Afrikánci, Atlantik určitě nepřepádlujou.

   Smazat
  7. K 18:13
   S tím Saddámem si trochu ověřte časové posloupnosti válek s Irákem.
   Jinak vždycky když se setkám s takovou zaslepeností a naivitou, jako u vás je mi smutno.
   Píšete "smlouva není vůbec dojednaná, nemá jasné kontury a prakticky nikdo z vás ji neviděl." Takže jste ji nejspíše neviděl ani vy.
   A přesto se hned v dalším odstavci bijete v prsa jak jste hrdý, že se podepíše...
   Vy ve svém životě podepisujete smlouvy, které nemají kontury, nevidíte je a tedy vůbec nevíte co v nich je ? :-)
   Třeba vám někdy dojde, že mnoho lidí je proti ní právě proto, že nemá kontury, nikdo ji neviděl a přesto ovlivní životy celých generací.
   Heriot.

   Smazat
  8. 18:13- jsem téměř konsternován, Váš překlep není jistě náhodný, nemelouchaříte občas pod nickem na druhém břehu?

   Smazat
  9. 18:13
   Komentovat slinty takového diota a placeného "diskutéra" ani nemá cenu. Je až s podivem, kolik toho takový troll dokáže vyzvracet během tak krátké chvíle. Naprostý imbecil, celý jeho stbácký taťulda.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  11. 18:13 Něco o TTIP vzkazuje vicekancléř tady :
   http://www.novarepublika.cz/2016/04/nemecky-vicekancler-dal-usa-ultimatum.html

   Q.

   Smazat
  12. K M. Povolný.
   Máte postřeh! Chvíli mi trvalo, než jsem ten překlep (18:13) našel. Ale třeba to fakt překlep nebyl a človíček měl jasnou chvilku...
   Heriot

   Smazat
  13. Paní Pavlo, naprosto s Vámi souhlasím! Výstižně napsané, jasné a pravdivé.

   Smazat
 13. To 18:13 Hele, nebylo to s tou školou náhodou tak, že si úplně blbej a tak tě na ní nevzali? To se tak už mnohdy stává. Tvoje "pronikavá analýza" ohledně Iráku a Libye je takovej majstrštyk, že bych spíš naž na komanče vsadil na tvou hlavu - ohledně důvodu s tou VŠ. A po listopadu? Asi práva v Plzně?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky bych to tak viděl, takové 3,14čoviny normální, alespoň trochu sečtěý - tím nemám na mysli MfD a Lidovky - člověk nemůže vypustit z úst.

   Smazat
 14. Pobaltí už mohou zachránit asi jenom základny NATO a hojně utrácející američtí vojáci. Lidem těchto zemí to moc nepomůže, ale místním loutkám něco určitě kápne. Depopulace těchto zemí probíhá ohromujícími tempy a rychlost úpadku hospodářství se urychlila zavedením amerických sankcí EU proti Rusku. Pokud vám nějaký vzdálený kretén nařídí, že se nesmíte bavit a obchodovat se svým sousedem, a vy poslechnete, tak jste určeni k záhubě, není vám pomoci.

  OdpovědětSmazat
 15. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Europoslanec-a-biolog-varuje-Toto-vse-se-vam-se-smlouvou-TTIP-muze-dostat-na-talir-370867

  OdpovědětSmazat
 16. Vzchopte se klucí za vodou už padáte dlouhou dobu.A ta příprava na zabití Trumpa to je vrchol.Kdo se nehodí umírá

  OdpovědětSmazat
 17. Pepek se zase předvedl.Ten by měl sedět v Bruselonu.

  OdpovědětSmazat
 18. Ale kdepakže Pobaltí!!! To jsou stejní ubožáci jako i my, obětovaní pěšáci ve špinavé hře těch US darebáků.
  Pokud bych mohl, pak bych představitelům Ruska doporučil případnější objekty k odvetě za napadení Kaliningradské oblasti: Bílý dům / Kongres, Pentagon, Centrála CIA v Langley, a pár domků na Wall Street ...
  Nejraději přesnými chirurgickými údery.

  OdpovědětSmazat
 19. Rusko se na ty 3 státečky vykašle, má svých starostí dost a zájmy úplně někde jinde. To jenom usáci mají starost o to, ke tu válku spustit, tak obsazují všechno co se dá s jiskřičkou naděje, že to někde rozhoří. Ukrajina zdegenerovala Majdanem a tak se zkouší v okolí.
  Sims.

  OdpovědětSmazat
 20. Vážena Paní Pavlo z 18-té hodiny: Bingo!
  A k tomu trollovi z 18:13 se nevyjadřuji, protože dost dobre jej okomentovali komentatoři pod ním.

  OdpovědětSmazat
 21. Breedlove jsi hňup ! Máš zelený mozek . Jsi guma totální . Náš kolega z Doněcka říkal vajna je moja mať ! Doufám že ješte žije a bojuje za Novorasiju . Takový chlapy se vás nebojí .

  OdpovědětSmazat
 22. psychopat breedlov je nemocný zmrd který nemá co pohledávat v lidské společnosti ano v odvetě nebude pobaltí ale likvidace usa a nato ten debil si myslí že se slované vybijí ano typický anglosas

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nauč se psát česky, ty idiote, který si myslíš že jsi Slovan.

   Smazat
 23. Ve skutečnosti Breedlove spoléhá na to, že Rusové budou při zahájení útoku NATO šetřit Rusy v Pobaltí, kde je jich silná menšina a nezareagují odvetou. A nezapomínejme, že chorvatská armáda byla v době existence Republiky Srbská Krajina na pokraji porážky stejně jako nedávno armáda ukrajinská a západ ji dokázal vycvičit a vyzbrojit, což představuje velké nebezpečí.

  OdpovědětSmazat
 24. Keď vidím túto zelenú, sprostú americkú hlavu, nečítam článok

  OdpovědětSmazat
 25. Možná trochu mimo,

  poslouchala jsem V.Pjakina z 18.4. t.r. mluvil o tom , že zmetci ruští , američtí , chtěli udělat státní převrat a Putina odstranit ! Pořád doufám , že se to tem zmetkum , tohle svinstvo nepovede !!!

  Hanka

  OdpovědětSmazat
 26. kdo bombardoval Jugoslávii chce bombardovat KLDR , ale atomem

  OdpovědětSmazat
 27. Vidím to tak, že pokud pobaltí vezme americkou válku na hostování, nebudou se mít zmíněné národy kam vrátit. Obě strany (USA i Rusko) ví, že si nemohou dovolit, i při současném stavu techniky a výzbroje na obou stranách, rozhodující a zdrcující úder. Rusové jsou na tom podle mého názoru v současnosti vojensky poněkud lépe a nebudou váhat zemřít, pokud to bude nutné. Dobře ví, že musí udeřit obrovskou silou, protože delší válku by jejich ekonomik nevydržela. Díky tomu že na Ameriku dneska vydělává celý svět. Ale že po té válce se na prériích budou po letech prohánět bizoni a lidičky s luky, o tom nepochybuji. Všichni uznáváme Alberta Einsteina. Dovolím si připomenout jeho odpověď na otázku jakými zbraněmi se povede třetí světová válka. Odpověděl:" To nevím, ale vím jakými zbraněmi se povede ta čtvrtá. Oštěpy a kyji."
  A myslím si, že obě strany to ví až moc dobře. V každém případě budeme kanonenfuter my, lidé. A těm co přežijí, konzervy shnijí za dvacet let.

  OdpovědětSmazat
 28. Ještě ke včerejší debatě s anonymem, teď k jeho odpovědi v 18:13 a 18:14 od Pavly : černobíle to vidíte jen vy, ale docela mě pobavila ta oprava textu o minutu později. Varianta první je správná! My na to budeme muset vydělat. Víc už vám opravdu nemá cenu říkat. Ale chápu vás, já taky příliš neposlouchám argumenty druhé strany, např. jak se objeví v televizi třeba Kalousek, Dienstbier, Marksová, Štětina, představitelé EU, američtí politici a podobní, hned to vypnu. Ale mám pro to omluvu: poslouchala jsem je celých dvacet let. To mi až do smrti stačilo. Vašemu sousedu - instalatérovi - ten úspěch přeju, protože on je představitelem lidí, kteří skutečně něco vytvářejí, a protože se po sametu podařilo cíleně rozbourat učňovské školství, je jich tak málo, že se jejich práce cení, takový ajťák nebo politolog, nedej bože kulturolog či volnočasový aktivista by s rozbitým topením těžko co spravil. No, já se s tím mým životním neúspěchem nějak poperu, ale mladá bych být znovu nechtěla, to mi věřte. Protože tenkrát jsme byli sice všichni chudí, ale užili jsme si srandy, kamarádství a měli jsme plno času. Ano, prohlašuji, že když povýšíte na smysl života prachy a kariéru, pak můžete být bohatý, ale víte, já si myslím, a k tomu mám ve svém věku nárok, že by se měl člověk taky ohlédnout, aby zjistil, jestli si taky těch let nějak užil. Vidím za sebou horu práce, ale z posledních let kromě dobrých osobních vztahů - srandy málo, co naplat, a tu mi práce ani peníze nedají. Pavla

  OdpovědětSmazat
 29. Rusko není hloupé a místem jejich prvního protiúderu nebudou jen pobaltské státy, ale rovnou Amerika. To jsou jen naivní představy některých představitelů NATO, že boj se odehraje pouze nebo hlavně v Evropě. Tentokrát z toho Amerika nevyjde bez poskvrnky.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.