Reklama

čtvrtek 28. dubna 2016

Blíží se výročí tragédie v oděském Domě odborů...Sílí pnutí a odpor vůči současnému proamerickému režimu.,, Oděso, vstávej,“píše se v letáku...
28.4. 2016   Eurasia24
Oděsou se šíří letáky. Saakašvili je opět blízko žvýkání kravaty
V předvečer výročí tragédie v oděském Domě odborů, kde 2. května 2014 fanatičtí nacionalisté upálili a jinak pozabíjeli 48 lidí, přičemž ukrajinské úřady, západní vlády i média odvrací pozornost od této bestiální tragédie, v Oděse sílí pnutí a odpor vůči současnému proamerickému režimu.
Lidé stále častěji a odvážněji vyjadřují postoje a nálady, které do oficiálních ukrajinských médií proniknou jen stěží a které mohou být důvodem naprostého psychického vykolejení donedávna odhodlaného gubernátora Oděské oblasti Michaila Saakašviliho.

Jeho vyšinutý výraz můžete sledovat na tomto videu, kde v trhavé řeči vyzývá prezidenta Porošenka, aby pomohl v Oděské oblasti „navodit pořádek“ a vyslal tam posily Národní gardy.
Už v den výročí osvobození Oděsy od fašismu 10. dubna dali místní obyvatelé najevo, že se přes výhrůžky nenechají zastrašit. V posledních dnech se v Oděské oblasti začaly vyskytovat tyto letáky s výzvou k aktivní připomínce tragických událostí 2. května 2014.

„Blíží se 2. května, tragické datum našeho národa. V ten den před dvěma roky na Kulikovu poli zabíjeli a upalovali naše bratry a sestry. Dosud nikdo z organizátorů a pachatelů vražd nebyl potrestán,“ píše se v letáku.

„Nikdy a nikomu se nepodaří vnutit Oděse svoji vůli,“ uvádějí autoři letáku a dále píší: „Pouze společně a pouze otevřeně dokážeme čelit tomu kalu, který proniká do Oděsy v dnech památných pro naše město. Tato spodina bije penzisty, napadá ženy, děsí děti. Ale jich jsou jednotky, a nás – tisíce a tisíce. Oděso, vstávej!“

Už následující dny mohou plně ukázat, do jaké míry současný kyjevský režim přestává být schopný kontrolovat situaci v regionech, jak dal najevo Saakašvili. Jeho psychický stav se na videu očividně blížil momentu, kdy si coby gruzínský prezident vystrašený ruskou armádou málem snědl kravatu.

Není to tak dávno, kdy poslušní novináři z tuzemských hlásných trub globální oligarchie publikovali video se stylizací nadšeného Saakašviliho, zpívajícího s úsměvem na tváři a rukou na srdci ukrajinskou hymnu. S plnou vážností psali o tom, že Saakašvili „hodlá z Oděsy učinit ekonomický zázrak“ či dokonce přeměnit Oděsu v „druhou kalifornii“. (ea24)
Námět: TaurusZemanovci a Okamurovci společně do voleb. No a?
26/04/2016, 00:36

Jak upozornil Zvedavec.org a jak je uvedeno v příspěvku na Parlamentních listech, Zemanovci a Okamurovci jdou společně do voleb 2016. Potvrdil se prý fakt, že „mezi názory a programy SPD a SPO jsou minimální rozdíly, a že je rozumné a správné jít do voleb společně“. Poznámka Eurasia24.cz: Řeší to něco? I když jde „jen“ o...


Referendum – idea a politická realita
23/04/2016, 23:35

Seminář „Referendum – idea a politická realita“ s následnou diskuzí pořádaný občanskými iniciativami pod záštitou Olgy Havlové, poslankyně Parlamentu České republiky, se bude konat dne 26. dubna od 9.00 hodin v budově Poslanecké sněmovny, Sněmovní 4, místnost č. 108A (Státní...

26 komentářů :

 1. Kamaradka z predmesti Odesy me zrovna psala, ze jsou vsichni radi ze ty Putinovy dobytky tehdy rozprasili. Jinak by Rusaci udelali z Odesy dalsi Delbacevo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi bude mít kamarádka potíže, jak mi sdělil kamarád také z předměstí Oděsy.

   Smazat
  2. Už máš zase natržený konečník, Pepi?

   Smazat
  3. Ses vožral zase z těch amerických hoven ?

   Smazat
  4. A je hezká ?

   Smazat
  5. Kamaradka má raději Sakašviliho ? To si nemužou sami vládnout ? Potřebujou tvrdou ruku Ruskou nebo Americkou .

   Smazat
  6. Tá tvoja kamarádka ešte stále znáša slepačie vajcia

   Smazat
  7. Pepek Vyskoč 20:46 je zoofilik. Má za kamarátky souložnice-slepice z Ukrajinského kolchozu. A já furt, proč nám tu Pepek pořád kdáká.

   Smazat
  8. Chudáku vykastrovanej a po lobotomii,se jménem Chujmer debilovič nikde na světě díru nikam neuděláš.....leda do Onanovi prdele,jak se tam pořád cpeš!!!!!!

   Smazat
  9. Pepek Vyskoč je úchyl. Mohli jste si pročíst, co mi tamhle jednou tenhle zoofilik napsal.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 2. K výročí tragedie v Oděsse lze jen hořce podotknout, že zřejmě v Kyjevě pořád nechtějí pochopit, že vlastní občany nelze donekonečna lámat a ničit násilím. Ale, bohužel, ještě to asi budou nějakou dobu zkoušet. O to víc obdivuji odvahu, a držím palce těm, co se brání a neohnou, i když je to může stát život.
  Pod článkem o Oděsse je poznámka, odkaz, o koalici SPD a SPO. A otázka, jestli to něco řeší? Mohlo by. Prvky přímé demokracie, referendum, přímá volba politiků a jejich odvolatelnost. To může zvýšit zájem občanské veřejnosti o zapojení do řešení mnoha problémů. V konečném důsledku i třeba to členství EU, případně NATO. Ale začít se musí od podstaty. A ta je, že se ve volbách nechají zvolit stranické klaky, a ty pak na názor občanů zvyska kašlou, protože jsou neodvolatelní a nepostižitelní. Kdyby se jenom tohle, pro začátek v rámci krajů, podařilo rozhýbat, tak je to naděje. Participativní rozpočty, krajská referenda, budování krajských soběstačných institucí, návrat základních komodit, jako pitná voda či likvidace odpadů z komerční sféry do hospodářského vlivu municipalit. Proč to nezkusit? Ti zavedení a tradiční už nemají zájem, protože to nabourává jejich korupčně kádrový systém (vždy se nějak domluví). Tak kdo ho nabourá a třeba, následně, změní k lepšímu? A bez násilí a revolucí? Já jsem pro to to zkusit. Mě se přímá demokracie zamlouvá. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mě také M. S.

   Smazat
  2. Taky se mě to líbí . Jen mi u té odvolatelnost politiků jaksi chybí ještě ta hmotná a trestní odpovědnost!

   Smazat
 3. Česká televize mlčela a teprve z projevu Putina jsem se dozvěděl o Oděském masakru . Říkal jz si o čem to mele ? Dnes Putina zbožnuji a uvědomuji si do čeho nás nato žene . Takhle čt vyrábí proputinovské a prorusky orientované mirumilovné lidi . Skončíte jako lháři z Polské televize .

  OdpovědětSmazat
 4. Musis Putlerovy projevy poslouchat dnem i noci a pokud ho nekdy potkas, poklekni a zlibej lemroucha jeho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkus se vyjádřit k věci, JJ Loser Vyskoč.

   Smazat
  2. A pokud někdy potkáš toho z 23:04 neklekej , ale kopni ho do řiti !

   Smazat
  3. Lem roucha jeho.....líbala kněžna Libuše Přemyslu oráčovi,ty negramotná ussacká kurvo!!!!!!!

   Smazat
 5. 1.5.2016 a 2.5. jsou v Praze 2 vzpomínkové akce k k Oděse, půjdeme před ukrajinskou ambasádu řici těm židofašistům, co si o nich myslíme.

  OdpovědětSmazat
 6. Nad 12-ti novináři z Paříže plakal celý svět a nad těmi z Oděsy? Nikdo ani neštěk. Byli to přece také lidé, nebo oni byli podlidé? Tak proč? Jak je to vůbec možné? Kdo a proč nám předkládá kde budeme plakat a kde ne? Bídný je tenhle svět a na Ukrajině to vypadá na občanskou válku a kam budou utíkat, když budou mít u nás volná vrátka?

  OdpovědětSmazat
 7. Oděssa byla a je region rázovitý (podobně jako Donbass, ale hodně po svém) a poslat tam pompézního Šakalšviliho, který má sklon se zesměšňovat i sám od sebe, byl od prediktorů vskutku tvůrčí nápad.

  Jediné, na co by oni slyšeli, je ten svobodný přístav. To zas jo a všema deseti, ale to asi od Porošenka a spol. nehrozí.

  Jinak je to typický námořní přístav a velkoměsto, které má dost málo společného s vnitrozemskou Ukrajinou (i vnitrozemským Ruskem) a jednoznačně tam převládal ten ruský živel. Pochybuju, že teď je to jinak. Ti mamlasové ve vyšivankách tam musí být jak pěst na oko. A kupodivu tam po všech těch martýriích zbylo i hodně židů.

  Kdyby Putina někdy napadlo zabrat Oděssu, nejlepší, co může udělat, je dát jim autonomii na úrovni poloviční samostatnosti a ten svobodný přístav a oni ho budou milovat - tedy, po svém.

  VR

  OdpovědětSmazat
 8. Na Ukrajině to špatně dopadne. Nemůže to tam dopadnout dobře. Žádné svádění na Putina a Rusy jim už dlouho nevydrží. Jako těm našim blbcům 26 let lhaní. Jen ať si mladí poslechnou co žvanil Venca flaška, jak nechce demontovat socialismus a o králíkárnách, jen ať si poslechnou projevy pana Klause o dohnání za 10 let Rakouska a do 20 let Německa. Pak ať se podívají na realitu. Nnečeká je žádná žárná budoucnost v zanegřené a vykořeněné Evropě. Mzdy pro nevolníky v montovnách, práce pro nekvalifikované gasarbajtry, důchody v hajzlu, úspory bez jakékoliv ceny když je budou mít. Koruna jako bezcený papírek. Hlavně mohou jezdit dělat oper, sbírat na plantáže jahody, pomeranče, citrony, dělat pingli v baru, mýt nádobí v hotelech a další vysoce kvalifikované práce v cizině. Doma pak dělat borce jak byli v cizině a mávat bezceným cárem z pochybných večerních studíí co si ještě platili. V cizině jim nevadí dělat ze sebe poskoky, ale doma jim stejná práce nevoní.Je to přeci o prachách. Jo a ty králíkárny rádi podědí po rodičích a za drahý peníz si budou rekonstruovat a pak honem děti po třicítce a splácet olítané kool auto na dojíždění za prací až do smrti. Skvělá perspektiva. Hlavně když mají Ipod, Ipad a podobné píčovinky od červivého jablka a čím větší sluchátka na palici tím větší frajer a ještě hlavně kšiltovku a pravicové kecy. Dyť maminka vypere, navaří, fotr dá na starou kraksnu od BMW nebo Audi a ještě je důležité pařit. To je úplně nejdůležitější a tisíci přátelům to poslat na Instagram a Facebook.

  OdpovědětSmazat
 9. vlast tě (23:04) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.