Reklama

.

.

středa 13. dubna 2016

České ministerstvo zahraničních věcí = zahraniční ostuda

13. 4. 2016, zdroj sputnik1sputnik2, Ď


Česká republika znovu odmítla prodloužit akreditaci novináři MIA Rossia Segodnia


Ď: Jakmile některý stát brání novinářům v práci, něco tam smrdí. Tentokrát v České republice.

České úřady opakovaně odmítly prodloužit akreditaci externímu zpravodaji MIA Rossia Segodnia v této zemi Alexandru Kuranovovi. Informaci o tom obsahuje dopis MZV ČR. Toto rozhodnutí bylo přijato i přes to, že první zamítnutí v listopadu roku 2015 označily české úřady za nedorozumění.

„Vážený pane Kuranove, ve své odpovědi na Vaši žádost o poskytnutí dlouhodobé novinářské akreditace ze 7. 1. 2016 jsem nucena oznámit, že tato Vaše žádost byla zamítnuta", cituje RIA Novosti dokument, podepsaný ředitelkou tiskového odboru MZV Michaelou Lagronovou.

V listopadu roku 2015 se už česká strana pokusila zamítnout prodloužení akreditace Alexandra Kuranova. Ruské ministerstvo zahraničních věcí tehdy vyslovilo rozhodný protest v souvislosti s nepřátelským jednáním Prahy a slíbilo, že ho neponechá bez odpovědi. Své mínění tehdy vyjádřila i OBSE.

„V případě zamítnutí akreditace nebo odvolání akreditace musí mít (novinář) právo reagovat na ně podáním protestu proti příčinám daného zamítnutí", zdůraznil tiskový mluvčí zástupce organizace pro svobodu médií Gunnar Vrang.

Šéfredaktorka MIA Rossia Segodnia Margarita Simoňanová prohlásila, že Praha, která zamítla akreditaci a nesdělila příčiny takového rozhodnutí, „jedná v duchu nejlepších sovětských tradic".

Kuranov pracuje v Praze od 80. let minulého století: nejdřív jako vedoucí byra APN (tisková agentura Novosti), potom jako stálý dopisovatel listu Nězavisimaja gazeta a listu Kommersant. Od června roku 2014 působí jako zpravodaj RIA Novosti (agentura je součástí MIA Rossia Segodnia).

MZV RF: jednání Prahy vůči novinářům nezůstane bez reakce

Moskva protestuje proti odmítnutí českých úřadů prodloužit akreditaci zpravodajovi MIA Rossia Segodnia Alexandru Kuranovovi a zpravodajovi novin Večerňaja Moskva Vladimiru Sněgirjovovi, a bude reagovat na nekonstruktivní jednání Prahy, praví se v komentáři departamentu informace a tisku MZV Ruska.

„Jsme pobouřeni opakovaným a ničím neodůvodněným odmítnutím českých úřadů prodloužit akreditaci v Česku zpravodajovi Mezinárodní informační agentury Rossia Segodnia A. Kuranovovi, nehledě na ujištění Ministra zahraničních věcí České republiky L. Zaorálka poskytnout pomoc v akreditaci novináře, které vyslovil loni v prosinci", praví se v komentáři.
Foto: Sputnik, Mikhail Voskresenskiy
Na MZV RF vyjádřili také překvapení tím, že v dubnu byla odmítnuta akreditace Sněgirjovovi, a zdůraznili, že pracuje v Praze od r. 2014.

„Tyto nepřátelské kroky českých úřadů poškozují dvoustranné vztahy a odporují Prahou vyhlašovanému odhodlání respektovat zásady svobody slova a práva novinářů. Rozhodně protestujeme proti nekonstruktivnímu jednání Prahy, které nezůstane samozřejmě bez patřičné reakce", dodali na MZV RF.

Ď: Co dodat? Snad se omluvit, že kvůli usilovnému boji za svobodu Tibetu nemáme na svobodu doma čas.

55 komentářů :

 1. Pan Zaorálek pro svou kolaboraci a patolízalství k panu Schapirovi nás připravil o polovinu voličů. Pane Sobotko, probuďte se a už s tim konečně něco dělejte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pan sobotka s tím ale určitě nic dělat nebude,poněvadž je ůplně stejný podvraťák,jako zaorálek.

   Vymazat
  2. Zaorálek se Sobotkou jsou tandem.

   Vymazat
  3. Odchodem Kchárla, který prosazoval uznání Kosova jsem myslela,že Zaorálek bude lepším ministrem.Spletla jsem se,je ještě horším a ČSSD to určitě piocítí ve volbách všech stupňů.Hlupáků již bylo dost.

   Vymazat
  4. Zaorálek je největší žijící bojovník za protiruské sankce, vždycky si tím loudí o pochvalu v Bruselu a Washingtonu, takže nic nového. Jednou se zase všechno srovná, jako vždycky předtím, a pak ovšem bude ten malý velký muž pro diplomacii s Ruskem nepoužitelný.

   Vymazat
 2. Jaká ostuda,tito novináři jsou zasloužilý pracovníci FSB a GRU a šířej dobré jméno Ruské federace v České republice

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naši zasloužilí novináři šíří dobré jméno USA, placeni od CIA, to Vám nevadí.

   Vymazat
  2. 21:41 Jasně že mu to nevadí. Je placen ze stejných zdrojů. Nebo je to dokonce tak ochotný kolaborant, že tu páchne zadarmo.

   Vymazat
  3. 21:41,1:03 Neznám žádného našeho novináře,který by nedostal akreditaci v Rusku(možná nějaký bude)21:41 připouštíte,že naši novináři jsou v žoldu CIA,tak si sundejte tmavé brýle a připuste si,že novináři z ruska dostavaj žold z Kremlu.1:03 jasně,že mě to nevadí je to běžná diplomatická přestřelka

   Vymazat
  4. ČR to asi podle Vás dělá lépe,že ? Naivo !

   Vymazat
 3. Hujerálek nahání body pro přijmutí do administrativy EU. to musel být hrozný parchant na té fakultě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, jo a to ještě není všechno. Určitě ještě něco smradlavého přidá.

   Vymazat
 4. Kterej trouba to tomu našemu ministerstvu zase doporučil? A ten kdo takhle rozhodl, to není jen blb, ale arciblb. Tohle se přeci mezi přáteli nedělá, leda že by byl opravdu vážný důvod. A ten, jak je vidět, není.

  OdpovědětVymazat
 5. Při prvním pohledu na karikaturu Zaorálka mně napadlo, jestli kravata by neměla být zavěšena a Zaorálkův pohled v "poslední chvíli" hledá hřebík, za který visí.

  OdpovědětVymazat
 6. Nechte pana zaoráka v klidu, musí nyní přemýšet jak se bude naše republika jmenovat. Opravdu důležité téma, které republiku zaměstnává na 100%. Zkrátka hoši potřebují odvést pozornost a ví, jak na to, že? Lidé nyní bdou diskutovat, jestli se nemáme jmenovat Čechomoravia, to si s Čečenskem nikdo ve světe snad nesplete.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:25 Jestli nás povedou lidé jako Zaorálek, tak by se náš stát měl jmenovat ČechůMor.

   Vymazat
 7. Zamitnuti akreditace spionum nepratelske fasisticke diktatury by melo byt automaticke.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blbové jako ty by měli být automaticky eskortováni do Bohnic.

   Vymazat
  2. 22:42 Souhlasím. Ty americké a ukrajinské novináře měli už dávno automaticky vykázat.

   Vymazat
  3. Naprostý souhlas, a okamžitě vyhodit taky jejich sluhy, jako je Karas nebo Dorazín z Ruska.

   Vymazat
  4. Tak Karas konečně přijde o práci.Alespoň zhubne tady doma.Ovšem my přijdeme o pravdivé příběhy o Rusku.Co bude ČT vysílat bez informací?Takovou žumpu nevysílá jen tak někdo.

   Vymazat
  5. vlast tě (22:42) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
  6. 8:33 ještě je štěstí že je obraz v bedně 16:10, ten byl zřejmě vytvořen proto, aby tam vlezli taková upocená mostra jako je typický američan a u nás právě ten propagandista Karas a "kuchařka" Halina.

   Vymazat
  7. Tebe vyhodili v první třídě pomocný školy,ty genitální pazgřivče!!!!!

   Vymazat
 8. Blb z přesvědčení PhDr Zaorálek už se vidí ve funkci v Bruseli,o nic jiného mu ani nejde,ale nejspíš bude zklamán,neb ta posraná EU se rozpadne dřív,než ho stačí ti debilové z eu-věrchušky,do nějaké funkce za odměnu za u nás napáchané škody,nominovat....A tak mu zbyde jen vyměnit toho famózního bruselskýho chlapečka a čůrat tam do kašny,než mu toho jeho k judaismu konvetovanýho kupírovanýho šulínka ufiknou jeho kámoši mohamedáni,jejichž ideální náboženství my hloupí Češi nejsme schopni chápat,na rozdíl od něj,doktora filosofie,jak se ráčil vyjádřit v PL....

  OdpovědětVymazat
 9. Už slyším, jak Zadolárek řve něco o právech až Rusko zruší na oplátku akreditaci našim takynovinářům.

  OdpovědětVymazat
 10. Naposledy jsem vás volil vy kolaborantské děvky !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane - nejste náhodou o 30 let zpět ? To tehdy se volili proruské loutky na všechny pozice našeho života !

   Vymazat
 11. Já jsem ČSSD nikdy nevolil, protože jsem věděl, že je celá pravičácka a prohnilá napříč svým spektrem!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 3:47 ČSSD jsem také nevolila, ale budu hodně zvědavá, kolik lidí se ještě nechá u dalších voleb opít rohlíkem, popřípadě koblihou. Dagmar

   Vymazat
 12. Zaorálek je tragédie tohoto státu. Nikdy s ničím kloudným nepřišel, jen papouškuje to, co mu v Zámoří sdělí. Klidně může svoje nministerstvo svěřit velvyslanci USA, poběží ve vyjetých kolejích.

  OdpovědětVymazat
 13. Ten člověk je za svou vůči USA řítězeleckou politiku trestán tím, že se nemůže jen tak volně projít mezi lidi - určitě by nšjakou během pár minut schytal. Tak odporný typ v české politice snad ještě nebyl.

  OdpovědětVymazat
 14. vysledek šmirklovi revoluce komunista na hradě komunista a eštebe na financich a komunista na zahraniči je jen miniukazečkou pro přislušniky z jinych galaxii co tady nežiji a jsou jaksi mimo

  OdpovědětVymazat
 15. Do všeho motáte komunisty ale ti nelétaj na školení do USA takže si to laskavě uvědomte a nechte je vklidu v ústraní kam jse je vzstrčilz i když jsou 3 pol stanou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, kdo letí pro noty do uSSraele, tak přijede jako přeprogramovaný a tupý kolaborant a je jedno z jakého spektra je.

   Vymazat
 16. Zaorálek - krátce a stručně.Komunistickej kádr,vyznavač marxismu-leninismu a aktuálně??Vlastizrádce!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale kdepak marxismu-leninismu!
   Ten vyznává vždy a všude pouze a jen své koryto (ne nadarmo mu říkají zadolárek!).
   Dnes se proto hrdě hlásí k těm euro-atlantským "hodnotám", tedy zločinné ideologii US (korporátní a fašistické) nadřazenosti světu.
   A pokud by to bylo nutné, tak se bude zaklínat i islámem.
   Zaorálek jeden ...

   Vymazat
 17. Když vyhodíme novináře, který na nás plive špínu a nebo je to nějaký zakuklený agent cizí mocnosti, tak podle mne je to v pořádku.

  OdpovědětVymazat
 18. Velkou spravedlností na světě je. že do čtyřicítky se každému člověku otiskne do tváře jeho duše a charakter. Pohleďte tedy do tváře Zaorálkovy a spatříte tam to nejnižší a nejubožejší, čím nás Pán tež obdaroval. A srovnjte si monumentalitu Černínského paláce s lidskou ubohostí tvora, který je v ní t.č. nejvyšším pánem.

  OdpovědětVymazat
 19. V ČR je přece demokracie. Bohužel jenom ta "špagátová" demokracie:
  http://aeronet.cz/news/video-unik-panama-papers-zasponzoroval-george-soros-a-neziskovka-usaid-paul-craig-roberts-varuje-pred-americkymi-fondy-v-evrope-cz-titulky/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:38 v pořadí už druhá konspirační teorie, ale neboj - takových různých slátanin přijde ještě několik. Chvála bohu je NR přetiskuje, nemusím se namáhat na aeronety a sputniky atd..

   Vymazat
  2. pro pravdu se člověk nejvíce zlobí, ta špagátová demokracie ale přesně vystihuje "sílu" našich politiků, zejména těch, co navštěvují Brusel, a vystihuje ty náhle otočky čelem vzad v jejich postojích (před a po návštěvě)

   Vymazat
  3. 12:49 a nemáš těch pravd už nějak moc ?

   Vymazat
 20. Jsou to ubohá a zbabělá sviňárna...
  myslím ,že p.Kuranov ví moc dobře o čem to je...
  co takhle vyhodit amerikánce!? nebo přspěvovatele do Haaretzu a němec.Spieglu aProfilu?jako kdyby tato periodika o nàs někdy napsala něco pozitivního !
  to by bylo kvikotu !
  j.

  OdpovědětVymazat
 21. Jinak se divím, že Karase či Pazderku už dávno z Ruska za to jejich "objektivní" zpravodajství nevypoklonkovali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pazderkovi už neprodloužili akreditaci dávno před lety, tuším, že to byla "odměna" především za Čečensko a za prodejného Člověka v plísni

   Vymazat
 22. http://necenzurovane.net/volby2016/volby37.html proč nevysilá intv na slovensku a proč ficko nepřijel do čech...panama pampers....

  OdpovědětVymazat
 23. Rusko by malo poslať domov Karáska-podvraťáka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. bambuloidovi Karasovi bych to nepřál, vždyť taková bačkora nikomu nemůže vadit, kdo jiný dokáže udělat reportáž v zimní bundě z březnové krymské pláže, kde se nikdo nekoupá a nesluní, to byl přece na netu obrovský zpravodajský hit, který ho proslavil po celém světě

   Vymazat
  2. Prosím kde naju foto :-)

   Vymazat
 24. Vzhledem k tomu, že Rusko neponechává nic bez přiměřené (i když třeba asymetrické) odpovědi, lze očekávat ukončení akreditace a zřejmě i vypovězení nejméně jednoho novináře, nebo nějakého "poskoka" našeho diplomatického sboru České republiky z Ruska.
  Přiznám se - jsem zvědav, kdo to bude.
  Volič-Vilč

  OdpovědětVymazat
 25. Kam jse to až došli. Ti, kteří to způsobili, ti už nemají hlavu, nebo mají, ale v americké zadní části těla, přesně tam, kde česká média.

  OdpovědětVymazat
 26. Americká loď v Baltském moři . 100km od Ruska . Proč provokuje USA medvěda ?

  OdpovědětVymazat
 27. Může existovat jasnější důkaz českého vazalství a faktické ztráty suverenity, přitom s ústy plnými demokracie a lidských práv. Všechno je to jenom lež a faleš.

  OdpovědětVymazat