Reklama

.

.

pátek 15. dubna 2016

Česko se chce prezentovat jako Czechia. Bude v mapách i na dresech sportovců

15.4. 2016   novinky
Czechia místo Czech Republic. Takový bude anglický překlad nově prosazovaného názvu naší země v zahraničí. Název by měl být zaznamenán v oficiální databázi zemí v OSN. Návrh ve čtvrtek na schůzce na Pražském hradě podpořili nejvyšší ústavní činitelé.
Shodli jsme se, že vedle politického názvu Czech Republic - Česká republika - bychom do zahraničí mohli dát vědět, že zkrácený název, který zdomácněl jako Česko, by měl mít jediný správný překlad, a to je v angličtině Czechia. Jinak dochází k deformacím a zkomoleninám,“ řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).
Česko v dohledné době podá tzv. verbální nótu OSN, v níž požádá o uvedení překladů, podle ministra to bude záležitost týdnů. Praktické důsledky úpravy v seznamu OSN budou podle Zaorálka vidět na sportovních i jiných mezinárodních akcích, projeví se také při propagaci ČR nebo označení českých výrobků. Bude například i na mapách, které se v zahraničí vydávají.

Ne všichni jsou ale s názvem spokojeni. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) upozornila, že Česko již vydalo nemalé peníze na propagaci názvu Česká republika.

„Nesouhlasím s názvem Czechia. Nechci, aby si naši zemi pletli s Čečenskem (anglicky Chechnya). Máme za miliardu koupeno logo Czech Republic. To hodlám prosadit,“ uvedla.


V databázi OSN má každý stát svůj oficiální politický název, může připojit i zkrácenou geografickou verzi. U obou názvů jsou pak uvedeny i odpovídající překlady do šesti oficiálních jazyků OSN - angličtiny, francouzštiny, arabštiny, čínštiny, ruštiny a španělštiny. Česko má v seznamu zatím jen překlady dvouslovného pojmenování.

Moravané protestují

Proti jiné formě pojmenování republiky se ohradila strana Moravané, podle níž je název protiústavní.
”Pojem „Czechia“, tj. Čechie (německy Böhmerland), je v souvislosti s názvem státu ahistorickým produktem sociálního inženýrství a pozdního českého šovinistického nacionalismu, evokuje pouze Čechy, nerespektuje ostatní země našeho státu, tj. Moravu a část Slezska. Jedná se o bezprecedentní útok na identitu Moravanů a Slezanů a jako takový je protiústavní,” uvedla strana.

79 komentářů :

 1. Zadolárek patří do blázince. Asi tu psychózu chytil při jeho románku s Mončou Pajerovic, tím se také stal členem havlistické propletené pražské The Kibbutz Family. A tak je jeho příbuzný třeba Dyntsbír nebo Jau Jau Biomasa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není to tak dávno co se pan Zaorálek vrátil z Brusele a údajně se zhroutil a nekomunikoval. Takže tohle je ten důvod - nařídili mu postupnou likvidaci národního státu a začíná se od jména. Je to stejný tlak jako na přepisování našich dějin.Je nutné se zbavit slova "republika" , Czechia už nezní jako země, ale jako provincie. Ještě budeme vzpomínat na krásný název Československo. A kromě toho si myslím, že na takovou změnu mělo být vypsáno referendum..Czechia zní nemožně, díky pane Zaorálku, nezapomeneme Vám to

   Vymazat
  2. rozumny nazev zni:Great MOravia /velka Morava/ktera zhrnuje uzemi od nemeckych hranic az pozakarpatskou Rus.
   Slovaci jsou puvodem Vychodni Moravane a tak bychom se vratili k puvodnim hranicim Moravskeho statu

   Vymazat
  3. Je to další krok k připojení k Říši.

   Vymazat
  4. Žasnu, jaké mají "vrcholní" politici za ty prachy co pobírají, starosti. Chudáci už té přepracovanosti zmagorovatěli. T

   Vymazat
  5. Zaorálek se Zemanem zřejmě nemají co na práci, tak si vymysleli tuto hračku. Dvouslovné názvy států nejsou ojedinělé, např. Spojené státy, Dominikánská republika, Jižní Afrika a j. Nikdo by neuvažoval třeba o názvu Dominikánsko. Czechia se bude plást s Čečenskem, byl to kdysi sportovní klub, hůře se to píše a je to méně důstojný název než Czech Republic..

   Vymazat
 2. Máme za miliardu koupeno logo Czech Republic. To hodlám prosadit -- úchvatné, opravdu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oficiální název Czech Republic je dobrý a není důvod ho měnit. Neoficiálně, zkráceně Czecho. Stejně jako u GB se používá zkráceně Anglie (England). Míra.

   Vymazat
  2. Oficiální název nikdo nemění, přidá se jen geografický název. U Velké Británie se Anglie nepoužívá, buď Británie nebo Spojené království.

   Vymazat
  3. Oficiální název nikdo nemění, přidá se jen geografický název. U Velké Británie se Anglie nepoužívá, buď Británie nebo Spojené království.

   Vymazat
 3. Jednoslovné pojmenování? Svého času se výborně osvědčilo "Tschechei". Zaved bych to znova, stejně jsme jen další spolková banánová republika. I u nás budem stavět před soud satiriky a komiky, protože v Reichu to tak dělaj taky. Tak proč ne opět Tschechei?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A což takhle rovnou, když si zadolárek tak libuje v angličtině zavést opět onen "osvědčený" název z let 1939-1945, tentokrát v "moderní" formě: "protectorate Bohemia and Moravia"?!? Stejně jsme kolonií čtvrté říše s makrelou v čele a ta je poslušným mopslíkem černého opičáka z bílé kadibudky, takže by to docela "pasovalo"?!? Šapitó by byl určitě blahem celý bez sebe a zadolárka by za to určitě hladil po té jeho blbé kebuli, jako kdysi ten zločinec bush vencu lahváče-veškrnu?!

   Vymazat
  2. Protektorát znamená chráněné území, neožidoliberální tržně demogratická kolonie je drancované území, a ani Schicklgruber-Hitler neusiloval o genocidu Čechů a jejich výměnu za otrockou imbecilní hnědou směsku.

   Vymazat
  3. A jéje, zase židobijec trousí své jedy. Idiote, kdy začneš myslet?

   Vymazat
  4. Ale za WW2 byl skutečně protektorát chráněné území, bylo tu za války lépe než v Rajchu. Kdo poctivě pracoval na říšskou brannou moc, byl v klidu, lépe bylo jen ve Švajcu, tam Hitler nesměl, tam měli jeho pánečkové z London City svůj hlavní trezorek. Masakr způsobili až teprve Benešovi židozednáři z Londýna, když dostali za úkol pod krytím odboje zlikvidovat selfhate 3/4 žida Heydricha, který toho moc věděl o jejich Fýrerovi Schicklgruberovi-Hitlerovi. A Heydrich jezdil vo otevřeném kabrioletu po Praze jen se šoférem, takový tu byl klídek. Tržně-demogratický komediant ministr cizích okupací dnes musí mít za dvacet milionů pancéřové fáro. A kde vidíš nějaké "židobijectví", ty jelito?

   Vymazat
  5. Opravdu jsi velké rasistické a zrádcovské prase. Nevidět statisíce obětí Protektorátu, svádět nacistický teror a nechutnou kolaboraci okupovaného státu na "židy" a zahraniční odboj, to může opravdu jen duševní úchyl a lidský odpad. Marek

   Vymazat
  6. 9:13 Jo, byl tu náramný klídek. Jen nějakým nedopatřením "židozednářů" jsme měli srovnatelně mrtvých, jako USA za celou válku.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Po%C4%8Det_ob%C4%9Bt%C3%AD_druh%C3%A9_sv%C4%9Btov%C3%A9_v%C3%A1lky#/media/File:World_War_II_Casualties_SVK.svg

   Vymazat
  7. Jako USA během 2WW na všech frontách! Bojovník proti zednářům a židům je čistý idiot!

   Vymazat
 4. Název Czechia je absolutně špatný. Volil bych reději Česká republika. Území ČR se historicky skládá ze tří zemí a to Čech, Moravy a Slezska. Chápu, že všechny tři názvy zemí nemůžou být obsaženy v názvu republiky a proto bych prosazoval název Česká republika, nebo anglicky Czech republik a ne Czechia. Nevidím nejmenší důvod toho, že by název státu musel být jednoslovný, vždyť je to hloupost. Současným postojem naší politické vrchnosti se mohou Moravané a Slezané cítit dotčení na svých právech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co to zkrátit na Če-Mo-Sle? I pomlčka má tradici v tomhle kurníku.

   Vymazat
  2. No to je lepší SleMoČ.

   Vymazat
  3. To 22:17 A proč ne rovnou popravdě Svoloč? :o)

   Vymazat
  4. nebo rovnou Mosché

   Vymazat
  5. kgarl fon hajny by rad bemen und meren

   Vymazat
  6. A co takhle KOCOURKOV ? To by nejlépe odpovídalo současnému stavu v Česku .

   Vymazat
  7. 15:57 Odpovídalo, ale radši ne. Třeba by to do Angličtiny přeložili jako PUSSYLAND a to bych nerad.

   Vymazat
 5. To je neskutečný-
  být Moravany a Slezany,tak se nas..u!
  ...ale to může být i záměr rozplamenit
  nechutě a hàdky!
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co je tobě vlastně po tom, Vídeňačko?

   Vymazat
  2. Začíná mi to připomínat pomlčkovou válku mezi Čechy a Slováky.
   pražský vrabčák Čimčaro

   Vymazat
  3. :-)Čimčaro !
   zdar!už jsem Tě dlouho neslyšela čimčarat:-)!
   moje motto:
   Referendum pro opětovné vytvoření Československa!
   zdravím na Slovensko!
   doufám,žes zdráv a chystáš se na jarní nàmluvy !
   jituš

   Vymazat
  4. Pražská vlaštovko, díky za odpověď. Také jsem za referendum pro opětovné vytvoření Československa. Jinak, stále bydlím a poletuji v Praze 6, kde se mi tuze líbí.
   Ať se Ti daří ve Vídni v té Tvé misii.
   pražský vrabčák Čimčaro

   Vymazat
  5. Všimněte si, že když se zvedá vlna oporu , a u nás se prokazatelně zvedá, tak zahrnainčí protektoři sáhnou ke známé koloniální metodě - rozeštvávají domorodé kmeny. Slezané proti Moravanům, Moravané proti Čechům, Brňané proti Pražákům. Atomizací území se docílí naprosté neschopnosti a slabosti organizovaného odporu, který se pak dobře kriminalizuje. A tomu mnoho lidí v diskusi nahrává. Škoda, ta cesta nevede jinam, než k občanské válce ... Květa

   Vymazat
  6. To Čimčara - to jste asi jediný vrabec v Praze. Všiml si vůbec někdo, že vrabci v Praze již neexistují? Já jsem neviděl vrabce, již řadu let.

   Vymazat
  7. Nobody, moravské vrabce mívají v Pražských restauracích "neúrekom". Praha celá je složená z "Moravských vrabců", včetně mně.

   Vymazat
  8. Květa mà pravdu ..taky jsem si toho všimla -
   a tý neexistence našich rozcuchaných a kdysi všudepřítomných
   malých vrabčích proletàřů bohužel taky ...
   j.

   Vymazat
 6. Ano, co by dup, to je takový překladatelský oříšek...

  OdpovědětVymazat
 7. Po Česku se geniální socanský kašpar vrhne na názvy jako United States a United Kingdom. Já se čtvrtstoletí představuji jako Czech Republic a promítám mapu Evropy, aby ukázal, kde je ten zbytek kdysi za komunistů silné a rozvinuté Czechoslovakia a nyní vykradené kolonie. Nyní se budu omlouvat za vládnoucí idioty, kteří si s námi zase zahráli a chtějí zakrýt statistiky vznikem nového málokomu známého státu, aby skryli svoje selhání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vykradená je leda tvoje dutá palice, bolševiku.

   Vymazat
  2. 23:34, ty jsi kradl, viď! Vykradení jsou jiní a ti tebe nezajímají.

   Vymazat
  3. 23:34- nebo Vaše, usuzuji z úrovně Vašeho textu.

   Vymazat
  4. Blbeček 23:34 resp. 0:05 nerozumí psanému textu. Proto nadává. To je jen přirozená obranná reakce zmateného imbecila.

   Vymazat
 8. Ono i to Česko vypadá jako Spolková země.

  OdpovědětVymazat
 9. Je mi celkem jedno , jaký název bude v dokumentech EU. Nic netrvá věky (kromě lidské blbosti). Po "vichřici" která se prohání Evropou ,až skončí, věřím, že se Slováky vytvoříme nový celek a aby už nemuseli být hádky o pomlčku, navrhuji historický název Bohemia. Římané naše území označili: jsou tam lvi, tak se toho držme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Abych opravoval hlídače pravopisu z PC je na pováženou. Inu, co si člověk neudělá sám...Výměnu i za y v "nemuseli být hádky", proveďte sami a stížnost adresujte, viz výše, děkuji.

   Vymazat
  2. Pane Povolný, když už historický název, tak Velká Morava. Tam jsou totiž kořeny státnosti ČR, Polska, Maďarska i Slovenska. Studujte.

   Vymazat
  3. 7:26 Jo,nebo Mor na Čeko

   Vymazat
  4. Jde o téma na lidové hlasování - referendum. Ale ani na toto téma ho poserové, co tu zatím vládnou, nevypíší.

   Vymazat
  5. 7:26- nejsem historik, nevím Latinský název Velké Moravy, jen odhaduji onu "Boemii" a stydím se.

   Vymazat
 10. Zadolárek za likvidaci české státnosti s tímhle idiotským názvem patří ne do Bohnic ale na Ruzyň anebo lépe na Mírov, ale všeho do času až bude po krajských volbách to budou mít vlastizrádní socani jiné starosti. A v blízké budoucnosti po rozpadu EU se stejně zase spojíme se Slovenskem takže tohle je jen poslední záchvěv snahy o likvidaci českého národa, ale to makrele a dalším přisluhovačům NWO včetně protektora šapitó nevyjde.

  OdpovědětVymazat
 11. Neskutečné - teď budeme zase hysterčit kvůli hlouposti. A přitom jde jen o to, že v OSN je nějaký seznam v šesti světových jazycích, kde se uvádí oficiální název státu (což je Česká republika) a vedle toho geografický (Česko, obdobně jako Slovensko, Rakousko, Polsko atp.), který tam dosud nemáme uveden (protože Havel kdysi prohlásil, že "Česko" se mu nelíbí). Nikdo nic nepřejmenovává. Takže bychom se měli zklidnit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toto je jediný rozumný názor v této diskusi. Podle mě tato Zaorálkova aktivita je jediná dobrá věc, kterou ve své funkci vykonal.

   Vymazat
  2. Možná je načasování náhodné, možná nikoli. Davům je třeba někdy předhodit detaily, nad nimiž se poperou, aby neměly čas a sílu se zabývat rozhodování o podstatných věcech.
   Jaké budou jednoslovné názvy ČR v dalších jazycích?
   Jinak je zajímavé, že v češtině Češi nejsou jako Lotyši, jejichž zemi jsme nazvali Lotyšsko, ale svoji nazýváme Česko a nikoli Češsko.
   KR

   Vymazat
  3. "Švejku, každej Lotyš za to může," - řekl sapér Vodička.

   Vymazat
 12. Hospodářství,zdravotnictví,školství,zemědělství atd,atd. v rozvalu a Zaorálek a spol.budou řešit pseudoproblémy.To mi fakt rozum nebere.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hospodářství je vyřešeno-prodáno, zemědělství-zaříznuto, Kč měna pokračuje i nadále v kursu-1€:27Kč,penze jsou zajištěné-přidávání každý rok-40Kč, voda zdražovaná každá rok-o 10%, daně nejvyšší v sovětské EU-15+21% DPH, ceny srovnatelné se západní Evropou-spokojenost pigs v radě ČNB, potraviny-kvalita Polsko a Ukrajina, takže jsem pro název "Czeretz"-je to vlastně jimi vlastněná zem s nějakými českými nevolníky.

   Vymazat
  2. Naprostý souhlas!

   Ovšem se zavedením "tradičního" a již v letech 1939 až 1949 odzkoušeného názvu Protektorát Böhmen und Mähren není nutno dále váhat!Frau Merkel i Karl Schwarzenberg z toho alespoň zažijí stařecký orgasmus a to bez sexu!

   S úctou Pavel Beran
   zločas(zlý čas)

   Vymazat
  3. ......1939 až 1945....

   zločas

   Vymazat
 13. prejže demokraciie a ktomu ještě socialni když si jako vždy vytřeli s vovčany konečnik jen je divne že neprosadili bananistan když je to veřejne tajemstvi stejně jako že vladnou pomateni komunisti ve všech stranach a vyvoralek je toho dokonalim ukazkou

  OdpovědětVymazat
 14. Stejně jsme již součástí Kchaganské říše. Soudy, media, politiku mají pod palcem, tak se tím netrapte, vždyť je volíte. Zrušení církevních restitucí :)))))))))))) blbečkové naivní...

  OdpovědětVymazat
 15. Změnu názvu našeho státu jsem čekal už vloni.
  Protože to komplet vedou sionisté,tak mě napadla jedna oblast Izraele,aby to nebylo tak nápadné,tak se nejdřív vymaže název republika a až na další pokus se zruší i Czechia,co i připomíná Polské značení Č.Naprosto nesouhlasím,aby se změnil název našeho státu,je to opravdu neúcta,ke státu k občanům,ale i k zakladatelům státu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Český prezident byl se svou rodinou a družinou v Izraeli a hned se tam dal do přejmenovávání českého státu (vysídlování původních obyvatel do Patagonie asi přijde na řadu později). Česká republika by se měla nově nazývat Čechií. O nás bez nás, řeklo by se. Každopádně, má ten nápad šanci uspět.

   S Milošem Zemanem jsou nad Čechií tentokrát zajedno i mnozí jeho bytostní odpůrci, například pan Zdeněk „Upeč třeba metelesku“ Svěrák. Mnozí ale zase ohrnují nos a ukazují světu svoji cestu – Saša „Wunderschön“ Vondra například navrhuje název Czechlands. S ním souhlasí i textařsko-sázkařské eso Horáček. Paní architektce Jiřičné se naopak Czechia vyloženě nelíbí. Úplně ji vidím, jak po ní při vyslovení toho slova lezou černá Černého miminka. A souhlasím s ní.

   V Izraeli má hlubokou tradici zkracování mužských jmen a přidání koncovky -a; čím kratší jméno, tím lépe. Pokud bych chtěl svou kariéru směrovat na daleký jihovýchod řečený bůhvíproč Blízký východ, „Ondra“ je jméno vyloženě vhodné pro izraelskou audienci. Obecně se mi ten trend ale nelíbí. Taková jména znějí směšně, poťouchle. Šumařsky (byť v Izraeli zřejmě ne). Koneckonců prezident Zeman to zprznění vznešené Czech Republic na šumařskou Czechii jistě v Izraeli nenavrhl jenom tak…

   Nakonec – zrovna když byl ve Svaté zemi, zemřel tam rabín Ovadia Josef.
   Czechia možná Zemana napadla právě tehdy (Ovadia a Czechia jsou si přece jen trochu podobné). Snad se u toho i zamyslel, jak ta „idiotská hovada“ ve státě 2500 km severozápadně od jeho aktuální polohy souhrnně nazvat…

   Jak o tom tak přemýšlím, možná bych spíše ocenil, kdyby si Vladimír Hirsch a další Židé raději přejmenovávali Izrael na Židii a nepletli se do věci české národní hrdosti (s níž název státu úzce souvisí), které nemohou rozumět…

   http://www.cd89.cz/ceska-republika-jako-czechia-fuj-muslimaci

   Vymazat
  2. Kromě jiného se pletete i v tom, že se jedná o změnu názvu státu. Viz Anonymní 16. dubna 2016 1:47

   Vymazat
 16. jak jinak to už říct, že kokoti nemají co na práci a vymýšlejí hovadiny !!!!

  OdpovědětVymazat
 17. Jak Česko se chce, kdo se koho ptal, to nějakej člen zadlužené strany Zadolárek bude rozhodovat za celý národ? To neexistovalo ani za komančů, pryč s takovou vlastizrádnou stranou, socdemáci už se povýšili do pozice boha a nikoho se ptát na názor nemusí že.

  OdpovědětVymazat
 18. Mno Czechia jako jednoslovný název vychází podobně jako Slovakia, Russia, Croatia etc.Stejně dobře by znělo Czechland, podobně jako Poland, Nederland, Findland etc.
  Ještě jsme se mohle jmenovat Czechium podobně jako Belgium :-))

  Jen se z takové malichernosti Češi, Moravané a Slezané nepodělejte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak, tak, nahrazujeme Českou květnatou a bohatou řeč primitivní angličtinou abychom pánům označili pole orané, ždímané, vykořisťované, okrádané, utopené ve lži a nepřátelské propagandě. Ani Němci pod vůdcovstvím nacionálních socialistů a potomka vídeňského žida Rottschilda, Adolfa Hitlera, si nedovolili z k u r v i t název Protektorátu cizím názvem v cizí řeči a zachovali historický název státu Čechy a Morava. Ano rektolezové předhánějte se ve vymýšlení názvu dalšího státu po 25ti letech a rozdělení Československa, jsme opravdu zvědavi co vyleze za d a l š í tupost vyššího řádu z vašich nedovzdělaných upocených hlav.

   Vymazat
  2. Já jsem pro název "CZERETZ" a je to jasné, ještě co s těmi židy a muslimy na jedné hromadě...

   Vymazat
  3. Pro:Anonymní16. dubna 2016 17:59
   S tou bezpochyby květnatou a bohatou češtinou se ovšem v mezinárodním styku a obchodu/a to je to oč tu běží milý národovče/ dostanete maximálně tak do řiti. Budou vás považovat možná za zajímavý libězvučný exemplář odněkud z Vyšných Vlkodlaků. A Angličtina jazyk Shakespeara je primitivní ? :))
   Velmi primitivní je váš příspěvek, hlavně s odkazem na protektorát. Co hulíte ?

   Vymazat
 19. V roce 1918 jsme plížením plazení lezli do pddele Francouzům a Britům, potom jsme lezli do pddele Němcům, potom jsme lezli do pddele Sovětům, dnes opět lezeme s trkáme hlavy do pddele Britům. Co to máme za cizáky vůdce, kteří nedovedou od smradlavého zahraničního rekta zvednout hlavy a alespoň důstojně oslavit narození císaře Karla IV. Zatím není k tomuto výročí vydána ani poštovní známka, ani stříbrná nebo zlatá hodnotová mince, jakoby cizáci a nepřátelé českých nevolníků prosazovali pouze své zájmy, všude se to hemží pouze zástupci křivonosýchpolovzdělanců a duchovních ubožáků bez špetky invence do budoucnosti-pouze peníze a maximalizace zisku je v plánu na dalších 300 let. Vysokoškoláci už prchají do zahraničí, kdy NATO přijdou středoškoláci, cikáni ten propad zaznamenali ve své osvícenosti už dávno přemisťováním se do Canady. Bůh nás neochrání, neochránime-li se konečně sami v intencích Velké Francouzské Revoluce v roce 1789!

  OdpovědětVymazat
 20. Nám všem známý milovník Čechů a Slovanů revanšista a nácek Schwarzenberg se nechal slyšet a doporučuje název Böhmen,a protože se bouří Moraváci vládnoucí síla v Praze, tak ten název bude upřesněn na :Böhmen und Mähren.Ano,to je ten správný historický název odpovídající i dnešní protektorátní realitě! A určitě i Frau Führer Merkel bude mít z toho radost!

  zločas

  OdpovědětVymazat
 21. Teď mě to docvaklo, žádná Česká Republika ale Česko, jako třeba Sasko nebo Štýrsko....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když se tak podívám, kolik času politici prožvanili při hledání zkratky, tak při používání plného názvu Czech Republic by tolik času nespotřebovali ani za několik životů. Racionální uvažovaní zřejmě není jejich šálek čaje.

   Vymazat
 22. Dotaz redaktorovi editorovi:
  Proč uvádíte tento článek jako převzatý z Novinek, když jste ho neprofesionálně upravil vypuštěním důležité pasáže:
  „Shodli jsme se, že vedle politického názvu Czech Republic - Česká republika - bychom do zahraničí mohli dát vědět, že zkrácený název, který zdomácněl jako Česko, by měl mít jediný správný překlad, a to je v angličtině Czechia. Jinak dochází k deformacím a zkomoleninám,“ řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).
  ………………….
  Ministr dodal, že na možnost volby mezi dlouhým a krátkým názvem budou upozorněny i všechny úřady. I sportovci budou mít možnost zvolit název Czech republic, na dresech ale většinou bývají krátké verze názvů státu. Například hokejisté často používají název Czech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se redaktorovi editorovi za neoprávněnou výtku - ta první část v článku je.

   Vymazat
 23. Vše má účel-několik změn názvů a jmen a na konec se na zemi ztratíme a to je záměr.

  OdpovědětVymazat
 24. Název velmi dobře vystihuje naše mezinárodní renomé nesvéprávné kolonie-rezervace S.S.A. Stále ještě ale při puštění rozhlasu zaslechnu někdy češtinu. Naštěstí jde vždy o propagaci náboženství, monarchistů, nebo reklamu na americké výrobky a pořady. Ještě pár roků potrvá než dílo bude dokonáno a Czechiové budou mít konečně co chtěli.

  OdpovědětVymazat
 25. Nejsem žádný troll a nesnáším ty svině sluníčkářský - počínaje Havlem a konče tím debilem Kocábem. Nenávidím EU a USA a mám úctu k Putinovi. Jsem proti vetřelcům.
  Nesnáším svině jako je Sralbotka, Zadolárek nebo ten debil armádní herec Stropnický. Ani se nebudu moc zmňovat o Swarzenbergrovi nebo Kalousovi - to je vůbec ten nejhorší póvl v republice. Nebudu zmiňovat o Šafrovi atd. o tom hnoji a močůvce - co si nechávají říkat "novináři".
  A Makrela je pro mně prašivá hnusná babizna ať chcípne!
  ALE MUSÍM ŘÍCI JEDNO: Česko, Czechia (angl.), Tschechien (něm.), Tchéquie (fran.), Chequia špan.) a Чехия (rus.) atd. JE DOBRÝ NÁZEV!!! Jestli si ho snad bude někdo s něčím plést, pak je blbec a je mi to jedno.

  OdpovědětVymazat
 26. P.S. Zapomněl jsem se zmínit o tom, že jsem hrdý na pana prezidenta Zemana.

  OdpovědětVymazat