Reklama

.

.

pátek 1. dubna 2016

Číňané v Čechách a Kalouskův konec

Radim Valenčík
1. 4. 2016     RadimValenčíkPíše
Třídenní návštěva čínského prezidenta v Praze vyvrátila jeden významný omyl. Totiž to, že Zeman rozděluje národ. Názorně ukázala, že je to trochu a dost jinak. To jen někteří se vydělili z národa a izolovali od něj.


Kalouskovi a spol. mohou být osudy lidí, kteří se živí prací a kteří slyší na to, že se vytvoří nové pracovní příležitosti, lhostejné. A může to i nějak politicky přežít. Ale už by mu nemělo být tak lhostejné, že jsou i ti, kteří slyší na vytváření příležitosti pro podnikání, pro vývoz, pro ekonomickou spolupráci. Těch, co se živí prací a podnikáním je většina. A bez nich by se neuživili ti, co zemi spravují. A ani ti, co ji rozkrádají, protože by nebylo co rozkrádat.

Pokud si chtěl Kalousek "lidskoprávně zabojovat", vybral si nevhodnou dobu a zejména nevhodnou oblast pro tento boj. Vytáhnout kartu Tibetu, který byl proslulý nejbrutálnější theotyranií, v době, kdy cpeme Erdoganovi miliardy eur horem dolem, aby mohl masakrovat kurdské civilní obyvatelstvo, není nejšťastnější nápad. Zejména pokud jde o to, jak upřímně takový lidskoprávní boj vypadá. Věci se poznávají ve srovnání, kdo to nerespektuje, dává všem na vědomí, že mu nejde o věc, ale jen účelově používá dvojí metr jako nástroj manipulace.

(Pro úplnost – k té theotyranii: Někdo mě možná obviní, že tak trochu přeháním. Nikoli. Přečtěte si z původních pramenů, co to lamaismus je. V každém "normálním" náboženství se problém nespravedlnosti na tomto světě řeší tím, že se vše napraví v posmrtném životě. A tam už rozhoduje jen Bůh jako suverén. Nikoli v lamaismu. V něm světská theokracie či přesněji theotyranie rozhodne, jaký bude váš život po smrti. Tomu odpovídají i praktiky vládnutí v dobách, kdy byl u moci. Tak za to Kalouskovi lidskoprávníci bojují.)

Těžko říci, proč zkušený Kalousek spadl do takového extrému právě v období, kdy jsme si návštěvou čínského prezidenta významně posílili nejen ekonomickou, ale i politickou pozici. A to nejen vůči USA, ale třeba i Rusku. Každý, kdo není na hlavu padlý, ví, že pokud se malá země nemá stát hříčkou v rukou mocných, musí dělat kvalifikovanou a vyváženou politiku všech azimutů (jak to mj. vždy propagoval Míla Ransdorf). Dělat politiku zapšklého jednostranného slouhovství nutně vede k plné izolaci na domácí půdě. Čekal bych, že tuto parketu obsadí někdo jiný než Kalousek. Čekal bych, že se Kalousek této pasti vyhne. Nevyhnul. Asi musí z nějakých důvodů sloužit do roztrhání těla. A ti, co ho k tomu dotlačili, si nevidí ani na špičku nosu. Tím ho dostali ze hry. To naznačuje, že podle prognózy, kterou jsem dal ještě koncem loňského roku, současný typ moci degeneruje. Dokonce patrně rychleji, než jsem očekával. Kalousek to asi taky tak nějak cítí, a proto se na demonstraci choval jako nepříčetný. Pokusem o vyvolání konfliktu za každou cenu (který mu nevyšel) patrně překrýval osobní pocit zoufalosti z toho, že končí.

Docela by mě nyní zajímalo, kde bude současná moc hledat náhrada za TOP, která je patrně v důsledku výše uvedeného politicky mrtva. Jaké jsou alternativy?

- ODS? – Ale ta je spíše stranou Otrlých Sklerotických Demagogů. To by musela zásadním způsobem revidovat svůj vztah ke Klausovi, k nekritickému uctívání EU, důvěryhodně přehodnotit historii svého působení na politické scéně a mít program obsahující vysvětlení současných problémů i vizi toho, jak se ze současné situace dostat. K tomu zatím udělala jen velmi malé krůčky.

- ČSSD? – Ta povýšila. Sobotka bude krátce po návštěvě čínského prezidenta v Praze obědvat za účasti amerického prezidenta. Vyznamenání i zaúkolovaní současně. Ale právě v tuto dobu ji soud odsoudil k likvidačnímu odškodnému. Aby byla povolnější, nebo aby vypadla ze hry? Problém ČSSD ovšem není v těch pár stovkách miliónů. Problém je v tom, že je jen navenek zastřešována relativně pragmatickým vedením, zatímco krajské struktury jsou plně ovládány mafiány. A ještě horší je, že ti, co by mohli usilovat o určitou reformu této strany shora, podpořit poctivé sociální demokraty, kteří jsou tam někde úplně dole (a je jich ještě dost), jsou na jedné straně ideově sterilní, na druhé straně nekriticky namyšlení s naprosto pohrdlivým vztahem k obyčejným lidem (ze kterého se chce zvracet, když si člověk přečte maily, které ze Sobotkovy pošty unikly).

- ANO? – "Pokud říkáme Babiš, máme na mysli ANO, pokud říkáme ANO, máme na mysli Babiš." (Majkovský v básni "Babiš".) Stále nevím, co si mám o Babišovi myslet. Zdá se mně ovšem, že způsob, kterým s ním je zacházeno z pozic té moci, která spoléhala na Kalouska, ho udělalo dost imunní vůči tomu, aby této moci sloužil. Navíc se mně zdá, že samotná tato moc prožívá hlubokou krizi, které se dala očekávat.
A nikdo jiný, kdo by zastoupil TOP v systematickém vtahování naší země do globálních lumpáren, mě zatím nenapadá. Tak uvidíme.

Pro úplnost připomínám, co mám na mysli, když hovořím o "současné moci": zde

24 komentářů :

 1. bruselští šašci a marionety ve vedení česka propadají pocitu nesmrtelnosti a to je zahubí to co je teď v naši parlamentní žumpě je absolutně nevolitelné / tahle žumpa vyživuje přebytek poslanců z doby ČSR po rozdělení se měl redukovat i počet těchto parazitů na polovinu nejlépe co okres to jeden kus a pokud možno nestraník a sparametry tak jak je prosazuje Tomio Okamura !!!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Přehnané(?) Zemanovo uvítání versus video z Británie - všímejte si i reakcí občanů bez provokací a hysterického běsnění:
  https://www.youtube.com/watch?v=MhwD-00bOxY

  OdpovědětVymazat
 3. http://aeronet.cz/news/dalajlama-otrokar-a-tyran-aneb-pravda-o-tibetu/
  Tibet měl vždy specifické postavení a nějakou míru autonomie. Doposud se však jen jednoduše argumentovalo pojmy jako „okupace nezávislého státu“ a přitom se opomíjelo, že Tibet předtím nebyl nezávislým státem ani nějakým produktem národně-osvobozeneckého boje…ale důsledkem britské intervence a jimi nadiktovaných podmínek (1904). Kontingent 3000 britských vojáků tehdy dorazil do Lhasy a vnutil Tibetu smlouvu, ve které se Tibet mimo jiné zavázal, že nebude jednat s cizími mocnostmi bez souhlasu Britů, neodstoupí žádné ze svých území jiné mocnosti a neudělí žádné jiné mocnosti koncesi ke zřizování železnic, telegrafních linek a dolů. V 50-letech angažmá USA a jejich vměšování do Tibetu si chtěly z Tibetu udělat nástupiště pro boj s komunismem v regionu. To byl hlavní důvod, který vedl k preventivnímu obsazení Tibetu
  Pravda o Tibetu a největšímu otrokáři 20.století Dalajlámovi. Tibet země lámů. Západní propaganda lidem vtloukla do hlav podivné klišé o "okupaci Tibetu". Západ zapomněl, že téměř tisíc let do roku 1959 byl Tibet součástí Číny. Ani v roce 1959 Čína zvláštní potřebu "okupace" neměla. Potřeba přišla až ve chvíli, kdy si USA uvědomily, že Tibet by mohl být skvělou základnou pro s komunismem v regionu. Raketa středního doletu umístěná na vrcholku hory vysoké 5 tisíc metrů se mění na raketu doletu velmi dlouhého. A tak jakmile došlo k tomuto objevu, vypuklo v Tibetu povstání.Proč země klášterů úporně nebojovala za každé údolí? Proč se po věky stavěná mohutná opevnění téměř nebránila? Protože bránit teokratický režim neměl kdo! 1/3 obyvatel Tibetu v r. 1959 tvořili otroci, 1/3 nevolníci. Přitom otroci i nevolníci nebyli takoví "jen jako" - ne takoví, jako ve středověku, ale rovnou z odbobí starého Říma. Otrok byl majetkem. Dobytkem. Otroka bylo možné týrat, mučit, mořit. Bylo povoleno ho zmrzačit - v Tibetu si lámové oblíbili talismany z useknutých lidských paží, rukou i nohou. Nosili je na opasku. Tibetští lámové byli teokratickými vládci horské země. NEJVYŠŠÍM LÁMOU BYL DALAJLÁMA. V milionovém Tibetu bylo i 200 000 mnichů. Ostatní byli otroci a nevolníci. Mniši ale také nebyli nejvyšší kastou. Většina z nich neměla žádná práva a byli téměř na pozici blízké otroků. Někde mezi otrokem a lámou. Každý klášter měl svůj vojenský oddíl, jehož úkolem bylo udržovat pokoru poddaných na klášterní půdě. Jak si dovedete představit, z člena trestného oddílu vojáka neuděláte. Proto postavit se na odpor "okupaci" taková policejní armáda nemohla ani teoreticky. A tady také leží skutečná odpověď - proč Tibeťané nebránili vlastní hrudí svou rodnou zem před krvavou okupací: NEBYLA TO JEJICH ZEMĚ. BYLA TO ZEMĚ LÁMŮ. A propaganda vytvořila z Tibetu rajský kout s ušlechtilými mnichy, moudrými vládci a nekonečně věrnými a tvrdě pracujícími lidmi, které zotročili krvaví čínští dobyvatelé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je hnus, co jsem se teď dozvěděl o vyvěšovačích tibetské otrokářské vlajky a příznivcích DalajLÁMOVY teokracie. http://aeronet.cz/news/dalajlama-otrokar-a-tyran-aneb-pravda-o-tibetu/

   Vymazat
 4. President ZEMAN je jedním z nelepších presidentů ČR a ČSR.Bezesporu.Oproti tomu závist a zlost připosranců skuhrající TOP-09 v čele televizního ČT šaška Kalouska hovnivála obecného je už jen symbolem státního(dříve královského) šaška nadbytečného,obecně ztrapňujícího mutanta opice,tchoře a ježka. Obrat na Čínu je královským tahem,kdy dolar je u propasti,spíš už jej vtahuje černá díra do prčič a my zde v ČR a Evropě nebudeme muset OTROČIT USA-manům za jejich bezcenné zelené US dolar hovno papírky tištěné fetem FEDEM LEJNEM,bez krytí,snad jen za jejich rezivé tanky,bomby,US pušky a roje jejich vojáků (nových okupantů),co se nám tady chtějí nacpat jako žoldáci a jelita s propagandou Gebels-USA,že prý Rusko je náš nepřítel.Veliký omyl,šaširo SCHAPIRO,z Ruska nám žádné nebezpečí nehrozí.Naopak největším nebezpečím jsou USA seroucí se do Evropy,jejich barevné revoluce,jejich podvratná činnost,ůskoky,lhaní,chaos,ničení a ničení,prostě DESTRUKCE PO AMERICKU. Táhněte.

  OdpovědětVymazat
 5. ještě bych připojil k odeslání kamsi Merkelovou i s celou EU

  Váš typický troll Jířa

  OdpovědětVymazat
 6. kdo si mysli že to tady řidi bohoušek je mirně řečeno vedle jak ta jedle bez černoprdelni merkl by se ani neuprt i proto je černoprdelni katolik a iproto drži lajnu vatikanu stejně tak jako podavani hlašeni do juesej aby jenki měl přehled jinak by nebyl u toho tolik milovaneho zlateho koryta zkratka nic než prase

  OdpovědětVymazat
 7. Kalousek se dostane do letadla a zjistí, že má místo vedle
  nádherné blondýnky. Okamžitě se k ní otočí a udělá "první krok".

  "Víte", říká, "slyšel jsem, že let lépe ubíhá, pokud se dáte do
  rozhovoru se společným pasažérem. Pojďme tedy mluvit ".

  Blondýna, která si právě otevřela knihu, ji pomalu zavře a zeptá se: "A o čem byste tedy chtěl mluvit"?
  "Hmmm, nevím" odpovídá Kalousek, "a co tak o politice"?

  "OK" řekne blondýnka. "To by mohlo být zajímavé téma. Ale nejdříve
  mi dovolte se jako první na něco zeptat.
  Kůň, kráva a jelen žerou stejnou trávu. Nicméně jelen vylučuje malé
  bobky, kráva velké mokré placky a kůň skoro suché koule. Co si myslíte, proč je to tak "?

  Ohromený Kalousek se ozve: "No o tom nemám ani nejmenší tušení".

  "Tak mi tedy řekněte" odpoví blondýnka "jak je možné, že se cítíte na debatu o politice, když nerozumíte ani hovnu"?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7. 44 Tak to me fakt dostalo ;-) A přesne tohle je Kalous -hovno .

   Vymazat
 8. Ta myšlenka 23:01 není špatná. Politické strany by měly přijít o tučné příspěvky ze státního rozpočtu. Pokud chtějí zasahovat do politického dění, ať to dělají "za svoje".

  OdpovědětVymazat
 9. No, Sobotku narozdil od vlastizradneho, vecne ozraleho Putinova sluhy jeste porad nekam zvou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:12
   To je právě to. Lidi(politici), kteří říkají nepohodlnou pravdu do očí, k sobě nikdo nezve. Zveme jen ty, kteří se před námi plazí po kolenou, pochlebují, splní každé naše přání, zkrátka lezou nám do p.....e.

   Vymazat
  2. Už i 8:12 Putlerovo homopuťce s 4% pravicově klerofašistickou deviací došlo, že je kůlem v plotě a je z toho smutný. Havloidé a TOP09 Klerofašisté a nadstandardní se dávno stahují do klerofašistické stoky pražské kavárny či Žít fašistické Brno. Plínu s hvězdy a pruhy a přebalení zdarma nabízí politicky angažované hospodyvolikarla.cz, to nebylo ani v padesátých letech.

   Vymazat
  3. A proč asi ??? Aby mu mohli do hlavy nacpat svoje notičky. Jenže smůla. Notičky se dají nalít jen do hlavy , kde je alespoň kousek mozku. A to v Bohouškově není.....

   Vymazat
  4. Bohouše nikdo nepozval, dostal příkaz aby se dostavil. Vrátí se s vykloubenýma rukama, odřenými koleny a novým čípem. Ještě, že máme svéprávného Zemana.

   Vymazat
 10. Nikdo,absolutně nikdo nechce veřejně slyšet co je v zájmu ČR V EU nebo v USA!!!!Máme jen držet hubu a krok v třetí řadě členů!!!Jakmile trošičku uděláme krok vedle nebo začneme jednat s někým jiným o obchodě tak je ihned zle a naše nenaše US-Tv NOVA , Čt 24 a další začnou hon a řev!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Havloidé a sluníčkáři - vítači spolu s papeženci a protestantskými sektami souhrnně nazývanými církevní zlodějina vylézají jako skřeti z klerofašistických děr pouze, když k tomu mají pravdoláskařsky špinavý vzduch, oni nechtějí přijít o jidášský groš a na návštěvě čínského prezidenta se naplno ukázalo, jak je těchto (j)elit ovládajících Českou televizi a rozhlas málo. Bože, jak já se jich štítím, z nenávisti k naší zemi a na just Zemanovi ve své zhrzelosti z přímé volby podporují uprchlíváckou likvidaci českého národa.

   Vymazat
 11. Problém ČSSD je v tom, že je navenek zastřešena protektorátními kolaboranty realizujícími politiku likvidace českého národa (vedle asociace ukrajinských fašistů do EU a zasílání výzbroje a výstroje banderovcům na Ukrajinu a místo pomoci tuzemským potřebným stamiliard tureckému Hitler Erdoganovi na blízkovýchodní teror a evropský džihád), zatímco krajské struktury jsou plně ovládány mafiány.

  OdpovědětVymazat
 12. NORMÁLNÍ člověk nedá na to, co kdo říká, ale co kdo dělá. To, že Babiš občas nemluví tak debilně jako Kalousek, nic neznamená - podle skutků poznáme ho. Babiš je jen jedním z Kalousků, pasených zločineckou organizací největších světových psychopatů, kteří si říkají Bilderberg Group.

  OdpovědětVymazat
 13. ČSSD propadla v okamžiku, kdy se nepostavila jasně a zřetelně proti ukrajinskému fašismu, ale naopak, lokajskou podporou sankcí proti Rusku fašismus podpořila. Tím pokálela opětovně vlastní existenci a ideje.

  OdpovědětVymazat
 14. Přesně tak to vidím i já. Prezident Zeman národ nerozděluje, to jen někteří se odlučují od národa a ukazují se tak jak o nich už dlouho píšeme - vyvrhelové.

  OdpovědětVymazat
 15. Tento týden byli v pořadu Jílkové dva čeští poslanci - Šojdrová a Zahradil. Jejich vystupování mě zcela odrovnalo, pochopil jsem v přímém přenosu, jací neschopní budižkničemové nás v Bruselui zastupují. Tady je zbytečná jejich výměna, tady je nezbytné uzavřít Brusel, rozpustit slavnou EU

  OdpovědětVymazat
 16. Manuál pro pražské aktivisty

  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfl1/v/t1.0-9/12718001_10206089762545722_2802585604327405191_n.jpg?oh=c774a2f284a0b6978cfbfb41a04fb239&oe=578247E7

  OdpovědětVymazat
 17. Návštěva generálního tajemníka v postkomunistické demokracii - Jiří Pehe:http://www.novinky.cz/komentare/399163-komentar-navsteva-generalniho-tajemnika-v-postkomunisticke-demokracii-jiri-pehe.html

  OdpovědětVymazat