Reklama

.

.

sobota 23. dubna 2016

Další ostuda americké armády: tři HMMWV šly k zemi volným pádem (video)


- ea24 -
23. 4. 2016 Eurasia24
Americkým vojákům se grandiózně nepovedl další výsadek. Tentokrát se tak stalo v německém Hohenfelsu při cvičení 173. vzdušné výsadkové brigády americké armády. Z transportních Herculesů se nepodařilo správně shodit nikoliv jeden, ale rovnou tři vozidla HMMWV.


Hummery se uvolnily z padáků a k zemi se dostaly volným pádem. Pokud chcete vidět, co z vozidel zbylo, klikněte sem. Celou zoufalou akci natáčel přihlížející voják, který na mizérii svých kolegů reagoval příslovečně americky – od plic se „vzdušnému výsadku“ smál.

Jak připomíná blog BMPD, okolo dvou set vojáků 173. brigády se v září 2014 účastnilo cvičení Rapid Trident nedaleko ukrajinského Lvova. Loni v dubnu se tito výsadkáři na Ukrajinu vrátili, aby „pomáhali s přípravou“ ukrajinské armády. Společné foto příslušníků 173. brigády spolu s americkým velvyslancem na Ukrajině a tamním prezidentem můžete vidět zde.V posledních měsících nejde o jediný trapas americké armády v hlavní roli s vozidly HMMWV. Američtí mariňáci si utrhli ohromnou ostudu při nácviku vylodění z výsadkových vznášedel na pláži v Portugalsku. Hummery v písku neujely ani már metrů k pevnému břehu a k tomu zablokovaly další techniku. I tento „výsadek“ byl natočen na video.

12 komentářů :

 1. Ať žije pUSsy Army!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je zcela normální na obou stranách,proto se cvičení pořádají aby se odstranili chyby.U nás v Čechách se říkalo:těžko na cvičišti,lehko na bojišti.Nasazovat za každou cenu na američany(nemám je rád)není moc dobré.

   Vymazat
  2. Na zemi zapomněli rozbalit trampolíny, ale jinak se trefili přesně. Pro 5:06 - snad nám nechcete namluvit, že cvičili shoz bez padáku :-)

   Vymazat
 2. Ty amíci se stím neserou.Okamžitě to dají na web i s titulkama v azbuce a ještě se tomu smějí.V ruské armádě taková otevřená atmosféra nepanuje a ještě by to video bylo tajné

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli to třeba není tím, že při jejich inteligenci jim nedochází, že jsou ve světě za totální blbce.

   Vymazat
  2. ... k s míchu mi to nepřijde - opravdu je to divnej voják, co až budou příště seskakovat i s posádkou??? To už by se asi tolik nesmál. Rusáci tohle dělali už v 70-tých letech - s tím, že padáky měly brzdné motory stejně jako při přistání kosmických družic - o to více mne to udivuje, že v roce 2016 ta skvělá technika nefunguje...

   Vymazat
 3. To je věc názoru.Blbci jsou všude na světě

  OdpovědětVymazat
 4. Zvláště v armádě.

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to dopadne, když US army kupuje padáky od Kalouskovy firmy. Taky se u nás na nich pár vojáků zabilo. Chvála bohu, amíkům se roztřískala pouze technika.

  OdpovědětVymazat
 6. Jediné vysvětlení toho maléru je snad jen to, že US nákupčí teď nechávají šít své padáky u Kalouskova dodavatele těchže ...

  OdpovědětVymazat
 7. Padáky od Kalouska jsou přece nejlepší :)

  OdpovědětVymazat
 8. doktor Když bombardovat,tak bombardovat.....

  OdpovědětVymazat