Reklama

.

.

čtvrtek 14. dubna 2016

Dekolonizace...

Ludvík Smýkal 
14. 4. 2016 
Zajímavá, chvílemi až bouřlivá, byla neformální debata občanů, kteří se v úterý 12. dubna 2016 sešli na Klubu politické iniciativy Nová republika (NR) v Praze. Jejími účastníky byli lidé rozdílného profesního zaměření a věku, kterým není lhostejný současný morální a hospodářský stav v naší republiky a jsou odhodláni přispět k jeho zlepšení.

Diskuze, zpočátku nesmělá a neuspořádaná, se postupem času zaměřila na pojmenování a rozbor příčin neutěšeného stavu našeho školství, zdravotnictví, hospodářství, kultury, bezpečnosti a obrany, spravedlnosti, zahraničních věcí, apod. 
Nikdo nepochybuje, že náprava nebude jednoduchá a rychlá. Václav Vondráček připomněl nedávno vydanou knihu docentky Ilony Švihlíkové „Jak jsme se stali kolonií". Jestliže si nepřejeme dále vidět Českou republiku v takovém postavení, pak musí být naším cílem dekolonizace, tedy dosažení stavu v němž si naše země zachová dostatek prostoru pro vlastní řešení a nebude povinna se "mýlit s Bruselem". Návrh Václava Vondráčka byl přijat jako vtipná zkratka pro jeden z nutných cílů našeho snažení.
Neformální diskuze občanů, které bude politická iniciativa NR pořádat pravidelně každý měsíc v Praze a postupně i na dalších místech v České republice, mohou významně napomoci hledání lepších řešení, než jsou ta, která jsou nám nyní předkládána a prosazována.  

41 komentářů :

 1. Tak zkrachovalí komouši v důchodu zase schůzovali a "hledali řešení"?
  Tito lidé nedokáží pořešit ano vlastní životy ale cítí se povoláni řešit celou rebubliku, svět, Vesmír... Hlupáci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lepší než rezignovat.
   Přeji hezký den.

   Vymazat
  2. A co je ti do toho ty zmetku? Tahle republika potřebuje rekonstrukci jako prase drbání, hlavně vykydat všechny chlívy, a zbavit se takových smradlavých skunků, jako jsi ty 22.33 - svýma nadávkama "komouš" jsi už víc než trapnej. Bývalí komouši tady zkurvili co mohli, ale ty nemáš na mysli -že?

   Vymazat
  3. Komentář ve 22:03 psal Kalousek, nebo mu podobný blb z havlérky.

   Vymazat
  4. 22:27

   A co má být ta vaše "rekonstrukce"? Návrat předlistopadového socíku? Vzorem má být Kuba? Chavezova Venezuela?
   Jak jsem psal, táhněte do prdele. Řešení případných problémů nechte na úspěšných a ne na vás, zkrachovancích, neúspěšných bolševicích.

   Připadáte mi jak banda ožralých, uřvaných, pupkatých idiotů co neumí kopnout do balonu a neuběhnou 100 metrů, ale chtěli by trénovat Real Madrid.

   Vymazat
  5. To vidíme, ty chytraku 23.02 , kam to ti " uspesni dotáhli , zničili a rozkradli celou republiku ! Mám už svy léta , ale takovej bordel a hnus, co je tady a ted, si tedy fakt napamatuju a jak te tak čtu , tak je ten bordel a hnus i tvoje zásluha ! Tak si myslím , že do te prdele půjdeš první !

   H

   Vymazat
  6. Nepůjde, on v ní byl odjakživa. Ta svá hodnocení píše před zrcadlem a neví o tom.

   Vymazat
  7. 0:36

   Jestli máš doma bordel a hnus tak si ho pokliď ty čuně. Slušní lidé mají čisto a uklizeno.
   Kdyby byla pravda co píšeš tak by komouši dostávali ve volbách přes 90% hlasů. Není tomu tak. Problémem jsou tvoje rudé oči přes které vidíš svět.

   Vymazat
  8. Stačí se podívat do Detroitu....komoušský emerický bordel...

   Vymazat
  9. Je to hlupák, kterého ďábel utáhl na vařené nudli individualismu. Protože nechápe, že žije ve společnosti, kde osobní život je propojen se životem společnosti.

   Pro takové individuality urážející ostatní občany jsou příhodná slova vlastizrádce a parazit.

   Pravděpodobně je to placený troll (parazit jak říkám). Úspěšný poctivý člověk by tohle nemohl napsat, protože ví jak se věci mají.

   Vymazat
  10. Miliardář a úspěšný kapitalista Andrej Babiš je podle tebe komouš který si přeje žít v socíku? Jen proto, že vyjmenoval hlavní zlodějny takzvaných úspěšných grázlů?
   Neměl bys navštívit psychiatra?

   Vymazat
  11. 22.03..když "komouši" odešli od válu..tak bez dluhů !!!...a dnes nám nic nepatří a ještě jsme zadlužený...kdyby jste takhle hospodařil doma, tak přidete o střechu nad hlavou...

   Vymazat
 2. Lahváč v příkopu s jednou třídou pomocný nam bude kázat???Tahni do prdele Onany a hulibka Blekoty,tam je tvoje oblíbená čokoláda!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To VY chcete kázat republice. To VY chcete "řešit" republiku.
   A co má být to vaše "řešení"? Návrat předlistopadového socíku? Vzorem má být Kuba? Chavezova Venezuela?
   Jak jsem psal, táhněte do prdele. Řešení případných problémů necháme na úspěšných a ne na vás, zkrachovancích.

   Vymazat
  2. 22:56 - jsi hlupák, který se rád straší. Když tě to baví, běž někam do sklepa, nebo k zubaři do čekárny, ale nekvákej svoje běsy tady před rozumnými lidmi. Jsi k smíchu i s těmi svými přisprostlými křečemi. Pavel P.

   Vymazat
  3. 23:04

   K smíchu jste vy i s těmi vašimi "řešeními".

   Zkuste vy idioti vyhrát volby aspoň v jedné vesnici a ukažte tam co umíte a jak ta vaše "řešení" fungují. Když fungovat budou tak začnete vyhrávat volby automaticky všude a strhne se to jako lavina.

   To vy ale ne. To je pro vás moc zdlouhavé a úmorné práce. Vy umíte je žvanit po schůzích a vymýšlet nesmysly. Tak vymýšlejte. Kdo si hraje, nezlobí.

   Vymazat
  4. Nějak to vypadá,že prostý fakt toho, že se taková schůzka konala a hlavně, že budou další, nadzdvihl placené i vygumované amíko-milce "hodně vysoko ze židlí".
   Jako by jim pěna kapala od "úst".
   Pavel p

   Vymazat
  5. 23:24- moc si to nepřejte, Kotleba se může najít i u nás a bude dobývat vesnice k městům až do Prahy

   Vymazat
  6. 0:46

   Já nepíšu nic o dobývání, ale o vyhrávání voleb a tvrdé práci na realizaci těch vašich "řešení", troubo!
   Kotlebu a pod. může volit jen zcela zoufalý vymaštěnec. U nás máme podobného naci-vola AB Bartoše.

   Vymazat
  7. 1.34-Troubo, Vy jste v té Americe ztratil cit pro synonyma, uznávám, pravopis umíte ale víte kolik znám, Vám podobných? Abyste se nedivil, kdo bude na podzim vládnout krajům, i "Vaší zásluhou".

   Vymazat
  8. A ten tvůj genitální Blekota nebo Kraďousek poctivě pracovali a tvrdě dřeli????Leda hovno,ty pitomej pohrobku Lahváče I !!!!!!

   Vymazat
 3. Skoda ze nebyly zdarma parky, pivo a koralka. Dostavilo by se vice diskutujicich a po ceste domu by si bylo mozno zazpivat a vypalit nejaky ten zidovsky obchod.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pivo by bylo míchané za studena ze subsrátů z GMO kukuřice z USA, kořalka z palírny Drak a káva z cikorky a to se vyplatí, optejte se dodavatele Pedelese.

   Vymazat
  2. To je jedno, z ceho je pivo michane. Hlavne ze je v nem alkohol. Cesky komunista si v marasmu do ktereho ho dostal Havel svym cinkanim klici nemuze vybirat. Alkoholicke napoje i te nejhorsi kvality mu daji zapomenout a uklidni jeho rozharanou dusi.

   Vymazat
  3. Ozval sa nám notorický expert a odborník, ktorý to už má všetko dôkladne odskúšané 0:12. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
 4. Americká TTIP(absolutní moc nadnárodních korporací miliardářů nad státem, zotročí celou EU na kolonii UssA v konečný přerod na NWO.Žádná Hedvábná stezka či BRICS na EU nečekají.Stejně se již nefunkční EU, pod návalem, do několika málo měsíců, díky milionům migrantů ze středověku a bruselských všehoschopných idiotů, rozpadne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do Hannoveru na Strojírenský veletrh přijedou MERKELOVÁ aOBAMA!BUDE TAM VELKÝ PROTEST PROTI TTIP.Autobus je vypraven,s noclehem a snídaní stojí cesta 1300 Kč.Kdo může,ať jede.Informace na Facebuku.

   Vymazat
 5. Nechápu, co to je za frustráta ten maňásek ve 22"03 ?? Podle mě taková setkání jsou důležitá a v každé společnosti stejně tak jako i v osobním životě je přeci vždy prostor pro zlepšení. Hledání lepšího a zlepšování samo o sobě je přeci součástí evoluce (vývoje). Ten mentálně i geograficky uvízlej frustrát dokáže už jen bezmocně zvracet svojí mantru,tak aby dal alespoň trochu smysl své očividně ne zrovna šťastné existenci.
  Mám za to, že by se tady už příště na toho s poškrábaným mozkem, jenž se ani ve svém pokročilém věku nedostal dál, podobně jako jehla na poškrábané gramofonové desce, bez pořádného nakopnutí. Možná by bylo dobré na tenhle druh prostě nereagovat. Jak to není k článku a nebo je to jasnéj frustrát tak ignorace je namístě jako nejpohodlnější řešení, za které bych se přimluvil.

  Určitě každý občan by mohl přispět k náprávě, případně ke zlepšení ať již svým osobním postojem, účastnící se protestních akcí, dohlášením prolhaného prostředku mediální propagandy, podporou alternativních médii, podporou českého bankovnictví (spořka českou rozhodně není stejě tak jako ČSOB apod.). Zisky tudíž nebudou odcházet z pen=z každého z nás k Bruselským. Převedení, byť jen části finančních prostředků z platby za televizní výplach, alternativním médiím by pomohlo snížit náskok propagandy nadnárodního kapitálu z TV apod.

  Podpora českých výrobků, kdy by nebylo na škodu zmínit na výrobku že je vyrobeno a vlastněno v ČR apod. Kdo může ať se nebojí přiložit ruku k dílu a pěstuje svoji zeleninu a ovoce. Vybirejte si i kde a u jaké společností budete tankovat pohonné hmoty atd. atd. Těch případů, včetně omezení spotřeby - konzumu je celá řada a meze vlastní fantaziji se nekladou. Zařezávejte svým tržním, legálním chováním firmy, společnosti i systém, který je špatný a se kterým nesouhlasíte a nuťte k nápravě svým osobním příkladem a svoji aktivitou a nepohodlností.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasim s vami. Kdyz mohou za 3 dolary denne pracovat 14 hodin Cinane, proc ne cesky delnik?
   Nastesti jiz soudruh Zeman podepsal prislusne dokundamenty a naprava bude zjednana. Cinu brzy dohonime.

   Vymazat
  2. 6:19 S argumentem 3 dolary za 14h jsi o sobě napsal všechno.Že používáš demagogii a neumíš si ani najít průměrný plat v Číně svědčí,že tvoje vědomí výrazně zaostává za lidmi,kteří mají mysl otevřenou.

   Vymazat
  3. Na kterou zvláštní školu si Chujmere debiloviči chodil????Nebo seš pořád vcucnutej v ussacký prdeli toho ušatého negra????Argumenty žádný,ale keců,jak opice chcanek....to je tvoje zabudovana DNA;-))))

   Vymazat
  4. Kto neskáče s Chujmerem, ten je "moskaľ". Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
  5. 16:19 nám právě napsal/nenapsal/, za kolik hákuje
   v jungmance..
   MM

   Vymazat
 6. vlast tě (22:03) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětVymazat
 7. Fakt už mě to nebaví, pořád číst, jak reagujete na toho provokatéra, kdybyste to aspoň nepsali pod něj a nepřidávali mu tak význam. Fakt si myslím, že si ty jeho sprosťárny zasloužíte. Člověk, který má trošku sebedůvěru a sebeúctu na provokace zásadně nereaguje. Jak říkala moje babička: čím víc sa s hovnem mažeš, tím víc smrdí. A vy s ním.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ještě jedna věc, už sem moc nechodím, ne kvůli němu, ale kvůli vám, protože nejste schopni dospělé reakce. Takže v podstatě se mu to povedlo, zůstanou tu jenom ti, co jsou schopni se hádat s provokatérem.

   Vymazat
  2. 08:53 ..,že se s náma o tom bavíte..
   Pana wachmajstr :o

   Vymazat
 8. Vážení
  Tahle republika už vlastně oficiálně ani nebude republikou. Bude jakousi Čechychiííjí nebo Chychychííí. Tady se ani žádná dekolonizace dělat již nedá. Tady se dá pokusit jen o záchranu alespoň zbytku toho rozkradeného království nebo možná knížectví. Jestli to půjde takto dál s demontáží státu, jeho parcelací a debilizací obyvatelstva a multikulty míšením a eksperimentováním, tak je to vážně na hledání nového domova v cizině podle naší hymny. Čechychýíííje nebude mít náhodou také novou hymnu? Třeba "S nahou prdelí jdem dál" nebo "Tenkrát to jsem ještě žil". Narodil jsem se v ČSSR, pak byla Československá federativní republika, pak Česko-Slovenská federativní republika, pak Česká a Slovenská republika (2 pidistáty), pak jakési Česko střídavě s Česká republika a teď bude jakési Čechychííje nebo rovnou Čečensko. Další fáze bude asi Sudetenland a Böhmen und Meren. No prostě bordel na úrovni pražské lumpenkavárny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po zamoření Evropy musulmany to čeká všechny státy. Bude tu jen jakýsi "kálífát". Zbyde nám jen se na to vykálet a kdo bude moct prchne do zemí, kde jsou schopni si uhájit bezpečí. Zatím to vypadá na Rusko.

   Vymazat
  2. Z toho co jste napsal , me fakt jima hrůza. Nejsem už mlada, ale takovej bordel a hnus, co se poslední dobou a v současnosti děje, si opravdu za svých skoro 61 let nepamatuju !! Pořád si rikam, že musí přijít změna k lepšímu , ale ta změna nepřijde sama od sebe , MUSÍME se o to postarat my , obcane ještě České republiky ! Nikdo nás zachránit nepřijde, ZACHRÁNIT se musíme sami .....

   Hanka

   Vymazat
 9. 19:56 Doporučuji ke shlédnutí Pjakina od min.39:50
  - návštěva z Rakouska v Moskvě.
  O nedávné návštěvě rakouského prezidenta v Praze nás naše média skoro neinformovala, z informací Pjakina vyplývá ale o jejím významu zcela něco jiného !
  Neinformovala z nevědomosti nebo zcela úmyslně ?! L.S.


  http://pravdive.eu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=487
  !! - 39:50

  OdpovědětVymazat