Reklama

.

.

pondělí 11. dubna 2016

Die Welt: Moskva a Západ projednají "nová pravidla hry" v Radě Rusko-NATO


10. 4. 2016    zdroj a zdroj
V příštích dvou týdnech má Rada Rusko-NATO obnovit svou činnost, oznamuje Die Welt. Tím by měl Západ možnost posoudit s Moskvou "nová pravidla hry", poznamenává německý list, protože západní země mají zájem na takovém Rusku, jehož počínání lze víceméně předpokládat.


…Hlavním tématem nadcházejícího setkání na úrovni vyslanců bude krize na Ukrajině. "Obě strany zjevně doufají, že docílí většího pokroku [v řešení konfliktu], než tomu bylo v březnu roku 2014".

Podle vyjádření generálního tajemníka Severoatlantické aliance Jense Stoltenberga bude toto setkání "pokračováním politického dialogu". Zdůraznil také, že činnost Rady Rusko-NATO

bude obnovena v obvyklém režimu pouze tehdy, když se Moskva začne držet norem mezinárodního práva.

Nehledě na protiruské sankce a pokusy vytvářet nátlak na Kreml, západní země "vždy nechávaly otevřené okno pro dialog v tom případě, že by Putin přece jen šel na ústupky, konstatuje Die Welt. Západ má zájem na Rusku, jehož počínání lze víceméně předpokládat, a hledá nový modus vivendi!

Na základě tohoto považuje německý list návrat k formátu Rady Rusko-NATO za naprosto logický. A proto by Západ měl s Moskvou posoudit "nová pravidla hry".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová


17 komentářů :

 1. Je dobré si do češtiny překládat nejen samotný text, ale i skutečný smysl. To nemám výhradu k paní Grulichové, ale k politikům z NATO.

  Podle Die Welt:
  "..... protože západní země mají zájem na takovém Rusku, jehož počínání lze víceméně předpokládat."
  Správně je:
  " ..... protože Rusko má zájem na takových západních zemích, jejichž počínání lze víceméně předpokládat. " (Rusko neohrožuje NATO, ale naopak.)

  Podle Die Welt:
  " .... činnost Rady Rusko-NATO bude obnovena v obvyklém režimu pouze tehdy, když se Moskva začne držet norem mezinárodního práva."
  Správně je:
  " .... činnost Rady Rusko-NATO bude obnovena v obvyklém režimu pouze tehdy, když se NATO coby obranný pakt začne držet norem mezinárodního práva."

  Divili jsme se, že přibývá dětí, které sice čtou, ale nevědí co.
  Už to zřejmě masivně zasahuje dospělé.
  Původ je ale v politicích a novinářích kteří převážně už vůbec nevědí co píší.

  Ba jo, paní Grulichová, kam to jenom spějem, není-liž pravda. Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obávam sa DEDA, že oni, presstitúti, veľmi dobre vedia čo píšu. Píšu len to čo im ideologická centrála nadiktuje. A tá ponímanie slobody slova vzala za svoj koniec. A tak oproti minulosti, kedy určovala o čom sa nesmie písať, dnes určuje "len" o čom sa písať musí. A samozrejme určuje, ako sa písať o tom musí. Nech je to akokoľvek, má to negatívny dopad na mládež a na dospelého člveka čo z tej mládeže vyrastie. Autorke článku však nemožno čo vyčítať, ona sprostredkovala článok nám tak, ako vyšiel v zahraničnom plátku. No a my sme ho doplnili patričným komentárom. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
  2. Západní demagogie dosáhla takových rozměrů, že už používá jen ten nejtěžší kalibr, a to je přesný opak pravdy. Takže namísto NATO obkličuje Rusko, tvrdí, že Rusko obkličuje NATO atp.. Je to natolik absurdní, že je těžko pochopitelné, že ještě existují lidé, kteří to nevidí.

   Vymazat
  3. Překlad je věc složitá. Kdysi se v materiálech RVHP zaměnila slůvka "vybírá - izbirajetsa" za "mlátí - izbivajetsa".
   Čtenáři byli potěšeni, a to stačilo jediné písmenko.
   Ovšem v daném případě bych hledala spíše záměr, než nevědomou chybu.

   Vymazat
 2. Je k nevíře,kam muůže dosáhnout egoizmus v myšlení.Výsledek nebude žádný,pokud nebude zájem globálních ptediktorů.Neuvěřitelná drzost.Ano,souhlasím s 3:33.Ovšem na Ukrajině bude zajímavý vývoj po odstoupení Jaceňuka.A na řadě je Porošenko.Pane Lavrove,nervy s vyjednáváním agresora.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaceňuk musel odstoupit, aby se tím našel důvod k prohlášení o výrazné změně k lepšímu a mohly konečně dorazit tolik očekávané vyžebrané peníze. Je to jen taková hra.

   Vymazat
 3. Rusakum konecne dochazi, ze si zaostala zeme s HDP velikosti Italie nemuze moc vyskakovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:17 Vypatlaný mozečku, Rada NATO-Rusko se sejde z iniciativy NATO, ústupky bude dělat NATO. Bez Ruska NATO s tvojí skvělou Amerikou není schopno vyřešit žádný z dnešních problémů.Vítězslav Bilko

   Vymazat
  2. 8:27 už dlouho má zájem na normalizaci vztahů RF/tlačí je sankce/.Četl li jste pozorně,tak korespondent J.Smirnová psala obě strany maji zájem.Pravdou je,že Rusko potřebuje víc Evropu,než naopak.Politický je však oboustraná spolupráce nutnost.

   Vymazat
  3. 8:17 - trollí, trollí, až to bolí.

   Vymazat
  4. Před publikováním by jsi měl mít správně položenou otázk......NEJSTE KOKOT?!!!!!
   Ale to bychom se potom těm opileckejm kecům Chejmera a jemu podobných nedočkali:-DDDDDD

   Vymazat
 4. ".... protože západní země mají zájem na takovém Rusku, jehož počínání lze víceméně předpokládat".
  Takže mají zájem zjišťovat, jak daleko mohou proti Rusku zajít (co si nechají ještě Rusové líbit bez přímé odvety), zkrátka než tam někomu prdnou nervy a zmáčkne ten pomyslný červený knoflík. Mají strach z jaderného konfliktu, avšak i přesto nechtějí skončit s politikou expanze směrem na Východ, k čemuž je nutí jejich vlastní kritická situace.
  A jelikož zlodějna a státní terorismus je jejich zažitou normou, očekávají, že ještě chvíli zůstanou s pomocí té zlodějny nad vodou.
  S tím dodržováním norem mezinárodního práva, to je ovšem drzost nejvyššího kalibru. Pořád si myslí, že některý metr je delší než jiný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro zločince bude vždycky jednání dobrého člověka (země) nepochopitelné.

   Cituji z filmu sedm statečných:
   Umírající Calvera: "Proč jste se vraceli taková bezvýznamná vesnice?" (a to je ještě zradili) a umřel a nepochopil o čem život je.

   Přesně tak jedná Rusko, ví že Evropa ho zradí při první příležitosti, ale co jiného Rusku zbývá, přeje si život a to lze jenom ve stabilizovaném světě a tak se ho Rusko snaží stabilizovat (protiklad neustálého štvaní všech proti všem pro své zvrhlé zájmy). Ale dobro musí nakonec zvítězit, protože když nezvítězí, tak nezbude nic pouze spálená země (kradením a dobýváním trvale populaci nelze nasytit).

   Historie to potvrzuje:
   "Rusko války nezačíná, ale ukončuje"
   Nejznámější jsou Napoleon a Hitler, ale bylo toho více. Na řadě jsou USA. Bylo mi jasné od okamžiku, kdy zaútočili prostřednictvím barevné revoluce na Ukrajinu, nastal jejich konec (jejich hegemonie).

   Vymazat
 5. Pepku Vyskočilů udělej hop a ještě jednou hulá hop,pak se otoč a spláchni se!

  OdpovědětVymazat
 6. doktor Záměry Ruska je snadné předpokládat - nenechají ze sebe dělat blbce. Gorbačov a Jelcin jsou passé - mají nového šerifa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro "západní partnery" to vůbec není snadné. Každý člověk se řídí heslem "podle sebe soudím tebe", takže předpokládají u Ruska stejné špinavosti, jaké by prováděli oni. A jsou zmatení jak čmelák v zimě, když RF jedná jinak.

   To máte jako Kalousek vs.Babiš. Když Kalousek líčí, jak Babiš ve prospěch Agrofertu okrádá stát, tak jen otevřeně přiznává, jak by se na jeho místě choval on.

   Vymazat
 7. Referendum pro znovuobnovení
  Československé republiky !!!!!!
  Referendum pro opětovné spojení Čech a Moravy s bratrským Slovenskem !!!!!
  TEĎ!!!!!

  OdpovědětVymazat