Reklama

.

.

sobota 9. dubna 2016

Dnešní Londýn: jde jen o Camerona?

Petr Ďoubalík
9. 4. 2016,
Díval jsem se chvíli na živý přenos z Londýna. Nyní jde průvod ulicemi města, je pokojný a veselý. Počet účastníků oproti původnímu odhadu (2 000) o hodně narostl.
Je zajímavé sledovat průvod z pohledu věku - jsou to převážně mladší ročníky, odhaduji 18 - 40 let (u nás se podobných demonstrací účastní převážně lidé starší a důchodci).


Je ale zajímavé sledovat i cedulky a transparenty, které nesou. Jistě, na prvním místě je požadavek na odstoupení Camerona, ale když vidím i vlajky s nápisem Peace (Mír) nebo Revolution, pak by se mohlo zdát, že "panamský průšvih" jen odšpuntoval nahromaděnou nespokojenost s tím, co politici posledních let předvádějí. Možná by i Holanďané o asociaci Ukrajiny hlasovali jinak, kdyby měli větší důvěru ve vládu vlastní země a EU. Vždyť jim dostatečně napovídali, jak hlasovat.

Jakoby bylo slyšet tichý, ale srozumitelný vzkaz současné evropské politické elitě: JDĚTE UŽ VŠICHNI DO "BRUSELE"!


Londýn dnes
dnešní odpoledne v Londýně
Peace

14 komentářů :

 1. Oni mají výhodu. Tam demonstrují občané. U nás jakou koliv demonstraci zaměřenou na cokoliv, co odporuje našim zaběhlým pořádkům a směrům schválenými EU a USA organizují hlavně (zejména dle ČT)xenofobové, nacionalisti, krajní pravice, krajní levice, fašizujicí skupiny a dle našich celebrit, lůza, burani, rudé a oranžové svině, ostudy národa. Slušného demonstrujícího člověka abys u nás pohledal. No několik jich sedí v Praze v Kavárně.V mém tvrzení mě utvrzuje to, když jsem viděl inteligentní odpůrce návštěvy čínského prezidenta a ten odpad co ho vítal. A zase toho odpadu při vítání Číńana v GB a USA bylo před Buckinghamským palácem a Bílým domem daleko víc než u nás a vůbec se na něj nemračili. No dostali za to asi víc zaplaceno než ti naši údajně placení vítači...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli to nebude tím, že Elita je v Číně a média, kavárna to ještě nechápe. Elitě je úplně u zadele, co si kavárna myslí, pokud budou dělat potíže, jsou je schopni zlikvidovat a na nějakého Havla si nevzpomenou.
   Na západě jsou hloupí a vítají vše, co jim média řízená místními elitami nakecá...

   Vymazat
 2. A co když jde o Brexit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zvláštní že jako jeden z mála západních politiků byl uvedený i islandský premiér , když island nechtěl a asi stále nechce vyplatit peníze zkrachovalých bank. A další je Cameron s referendem o EU.

   Vymazat
 3. Je třeba umravnit politiky, aby přestali "tancovat podle toho jak píská USA" a přestali podporovat terorismus pod záminkou šíření demokracie. A to se dá jenom demonstracemi, které by se měly konat v každém státu Evropy. Jinak nás dovedou do ještě většího průšvihu.

  OdpovědětVymazat
 4. Bohužel EU/NATO/USA sponzorují teroristické profi žoldáky po celém světě všude tam,kde je potřeba změnit vlády nebo názor!!Výtvorem je i slavné ISIS v Sýrií,Iráku a Lybii.Dalším fenoménem dnešní doby jsou nastrčené tzv. neziskovky různého druhu,které slouží tajným službám na území jiných státu,kde je potřeba něco změnit a zničit.Hnus velebnosti ta naše západní demokracie.STOP NATO!!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Umravnit politiky lze jedině tak, že budou odstraněni od koryt.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vedel bych jeste o jednom ,jednodussim reseni a casove nenarocnem...))) A vysoce efektivnim!

   Vymazat
 6. On je ještě na svobodě?Já myslel,že byl již odsouzen za spáchané válečné zločiny! Např.za vraždění a ničení v Libyi,Syrii.....

  OdpovědětVymazat
 7. Aby se v EU něco změnilo, tak se musí EU osvobodit od úředníků, kteří lezou do pr--ele USA. Jedině tak můžeme praktikovat samostatnou a demokratickou politiku. Je třeba zamezit činnosti tajných služeb všech států, mimo EU, a provádět jen politiku prospěšnou EU. Co z toho vyplývá??? Vyhnat všechny aktivisty, vyslance a činovníky všeho druhu USA a začít konečně praktikovat samostatnou demokratickou politiku. To samozřejmě platí pro celou EU, tak i pro jednotlivé národní státy EU.

  OdpovědětVymazat
 8. Pán Ďoubalik a jeho zdroj Sputnik,jako vždy nezklamal.
  Nedavno řval do světa Sputnik,Panama papersje provokace a má oslabit Rusko,Putin se nechal slyšet,kauza má rozvrátit Rusko,Wiki Leksat zas že je to útok na Putina.Nakonec v Rusku "pohoda" a kvůli těm papírům odstoupil bankéř v Rakousku,rezignoval premier Islandu a teď,jak informuji zaručeně pravdiva ruská média,v Londýně požaduji odstoupeni premiera.Čím,to a proč,když Panama papír měl rozvràtit Rusko.Taková Čína,přestože jsou osoby jmenované,jsou zticha!Hm,jsou to holt paradoxy,že?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zase jeden z "moudrých" ....

   Vymazat
  2. 22:58 Znáte to "když se kácí les, lítají třísky"? Třísky sice létají, ale dřevorubec přehlédl, že tam, kde předpokládal největší stromy jsou ocelové sloupy. Pak se nemůže divit, že jeho pečlivě připravené Papers někde fungují jen jako Pampers.

   Vymazat
 9. Fraška demonstrace

  OdpovědětVymazat