Reklama

.

.

čtvrtek 7. dubna 2016

Džemilev vyzval k vytvoření ministerstva pro návrat Krymu

7. 4. 2016   zdroj
Zmocněnec pro otázky krymsko-tatarského národa při prezidentovi Ukrajiny, poslanec Nejvyšší rady za Blok Petra Porošenka, vůdce neuznaného medžlisu Mustafa Džemilev vyjádřil nespokojenost s opatřeními, které Kyjev podniká pro navrácení Krymu. 6. dubna to oznámila agentura Interfax-Ukrajina.


"Říkám otevřeně, strategie státu v souvislosti s Krymem se nám moc nelíbí", prohlásil.

Džemilev podotknul, že podle jeho názoru by bylo potřeba vytvořit příslušné ministerstvo, a ne pouze službu pro návrat poloostrova, která provádí analytickou činnost. Vyjádřil také nespokojenost ohledně toho, že v Minských dohodách, týkajících se Donbasu, nejde také o Krym.

Džemilev též považuje za chybnou pozici prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka, že prioritním je pro Kyjev návrat pod svou kontrolu Donbasu.

Předtím ve středu Porošenko prohlásil, že se nechystá o Krym bojovat. "Následky budou velmi nebezpečné. Pro urovnání problému je nutno použít jazyk diplomacie", podotknul.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

7 komentářů :

 1. Ale mají ti z Kyjeva velmi bujnou fatazii. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Džemilev - ještě větší blbec než jsme doufali!!!
  pražský vrabčák Čimčaro

  OdpovědětVymazat
 3. Krym je Rusko . Kosovo bylo srdce Srbije . Dnes je tam základna USA a země Albánských vyžírek EU . Jak může EU vézt přístup Ukrajiny do eu když tato země napadá vraždí své děti .

  OdpovědětVymazat
 4. Rusové Krym nepustí. Přece nebudou mít tyto fašistický hovada a jejich chlebodárce - nadlidi zpoza velké louže přímo za humny. Tudíž by to bránili vojensky a nekompromisně.

  OdpovědětVymazat
 5. Ukrajina má to o co usilovala vrací se mezi rozvojové země z vojenskou základnou USA a tak vastně kolonijí A nás to také čeká takže at žije amerika a její demokratické cíle.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina náhodou umí. Už jsou na tom skoro lépe, než nejchudší africké státy.

   Vymazat