Reklama

.

.

sobota 9. dubna 2016

Erdogan pohrozil, že přeruší dohodu o běžencích s EU


9. 4. 2016    zdroj
Turecký prezident Redžep Tajip Erdogan prohlásil, že Turecko může odstoupit od dohody o běžencích s Evropskou unií, pokud Brusel nesplní své sliby. 7. dubna o tom informovala agentura Reuters.


Erdogan podotknul, že na účet tureckého rozpočtu jsou v současné době zabezpečovány tři miliony syrských běženců. "A z toho, co Evropa slíbila, dosud nic není. Pokud EU nesplní své sliby, Turecko se také nebude držet dohody", uvádí Erdoganova slova agentura RIA Novosti.

Prezident dodal, že země s rozvinutější ekonomikou neprojevily tak lidský postoj jako Turecko. Erdogan poznamenal, že Brusel musí v rámci dohody vyčlenit Ankaře šest miliard eur.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Srbové můžou být rádi že je vyšachovali Chorvatští ustaše z eu . Turci to bude obohacení pro eu . Kdy vystoupíme z eu a nato ?

  OdpovědětVymazat
 2. Muslimský kozomrd si příliš dovoluje. Co takhle anektovat evropskou část Turecka a nechat Osmany tam odkud kdysi přitáhli?
  r.m.

  OdpovědětVymazat
 3. Víc by se hodil obrázek jak si Merkelová sedá na zmiji. Děda.

  OdpovědětVymazat
 4. a potom muže někdo řikat že evropu neovlada černoprdelni vatikan a salamisti a jak se k sobě tisknou ještě že je anžela jalova

  OdpovědětVymazat
 5. Erdogan má na druhé straně pravdu,byli státy - USA, EU, Saudská Arábie,které nacpali do rozvratu Sýrie více peněz než Turecko, a tak proč by měl tyto náklady s důsledkem rozvratu v Sýrii nést jenom on? At´si udělají podvojné účetnictí, DAL a MÁ DÁTI, to je podle toho, kolik kdo dal na rozbití Syrie, má také dát na udržování utečenců v táborech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, ale IS/ISIS/Daeš je organizace prokazatelně podporovaná i Erdoganem. Rusové doložili rozsáhlý obchod s kradenou syrskou a iráckou ropou přes Turecko a že v tom má prsty Erdoganova rodina. Jsou to primárně Turci, kdo my se měl starat o bezpečnost svého Syrského souseda a udržovat s ním dobré vztahy. To se neděje!

   Vymazat
 6. Erdogan ví co dělá . Pouze se drží rčení , že hloupý dává a hloupější nebere .

  OdpovědětVymazat
 7. Myslím si, že už všichni (tím míním všichni ti trubci v Bruseli) počítají s tím, že to s Erdogánem neklapne a už se jen čeká, na koho se to nejlíp svede.

  Nasmál bych se, kdyby se v ten moment Merklovka zjevila čilá jak rybička z léčení a řekla, že to přece nikdy nemohlo fungovat, ale muselo se to zkusit. Doch leider, když máme na jedné straně Herr Erdogana a na druhé straně Nazi Orbána, Zemana a vůbec takovou protidemoratickou šajseraj, ták to pó toprym népude.

  OdpovědětVymazat
 8. Dívám se na společné fotky Merkel a Erdogana a říkám si v duchu, jak dobře se k sobě hodí. Jeden je za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Najděte někdo rozdíl !

  OdpovědětVymazat
 9. Frau Makrelen a Osman Erdo=destruktivní kormidelníci Titaniku, zvaný EU.

  OdpovědětVymazat