Reklama

.

.

pátek 15. dubna 2016

Eurasia Daily: Lukašenko a Erdoğan se setkali na jachtě

15.4. 2016   Eurásia24
napsal/přeložil Geo
„Nastal čas posílit spolupráci,“ prohlásil prezident Běloruska Alexandr Lukašeno během setkání s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoğanem v Istanbulu ve středu 13. dubna večer. Informaci přinesl server Eurasia Daily.Lukašenko vyzval tureckého vůdce k „aktualizaci agendy spolupráce“ a „úpravě cestovní mapy vztahů“. Podle tiskové služby běloruského prezidenta oba vůdci diskutovali potenciál růstu tureckých investic do běloruské ekonomiky, posílení cestovního ruchu díky intenzivnějšímu využití leteckého spojení a další opatření. Erdoğan nazval Bělorusko „ostrovem stability v regionu“ a potvrdil záměr navštívit Minsk.

Podle běloruského portálu tut.by se větší část setkání Lukašenka s Erdoğanem konala za zavřenými dveřmi a média nemají informace o skutečném obsahu rozhovorů. Prezidenti se setkali na jachtě, kde byli přítomni rovněž představitelé Bahrajnu, Afghánistánu, Malajsie, Kamerunu, Libanonu, Jordánska, Alžírska, Kataru, Bosny a Hercegoviny, Jemenu, Pobřeží slonoviny, Pákistánu, Guiney a palestinské samosprávy.

Později Erdoğan pozval Lukašenka do prezidentského paláce. Před Lukašenkem se zde turecký vůdce setkal s prezidentem Ázerbájdžánu Ilhamem Alijevem.

Bělorusko, přestože je členem Eurasijské ekonomické unie a Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OSKB), se nepostavilo na stranu Ruska po sestřelení ruského stíhacího bombardéru tureckým letadlem loni v listopadu a namísto toho zaujalo „neutrální postoj“.

V souvislosti s nedávnou eskalací napětí v Náhorním Karabachu byl zase běloruský velvyslanec v Jerevanu Igor Nazaruk předvolán arménským ministerstvem zahraničí. Byl informován, že prohlášení Minsku o situaci v Náhorním Karabachu neodpovídá přátelským arménsko-běloruským vztahům, je v rozporu se závazky těchto dvou zemí v CSTO a dalších mezinárodních organizacích a poškozuje vyjednávací proces k urovnání konfliktu.

Zdroj: EADaily.com

18 komentářů :

 1. Lukasenko je blbec, hazi pres palubu dobre vztahy s Ruskem a mysli si ze s Turkem a EU to vyhraje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lukašenko zas takový hlupák není. On moc dobře ví, že nyní je po Ukrajině na řadě Bělorusko a Západ tam připravuje Majdan. Touto cestou se snaží jim vypálit rybník. Spolupráci s Ruskem on nepodkope. S Putinem se on domluví,možná je to společný plán, jak Západu vzít vítr z plachet.

   Vymazat
 2. Kdyby se nechoval Putler jako prase, nezabiral cizi uzemi a nevrazdil, mohl byt pozvan take.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když čtu tvoje příspěvky, tak primitivně jednotvárně ubohé, mám pocit, že jsi buď úplně vypatlané pako, nebo placený produkt naší mainstreamové, velmi ubohé propagandy, anebo jsi zde od vydavatele NR, aby jsi povzbuzoval sympatie s Ruskem, což se ti velmi úspěšně daří. Celkem by mne zajímalo, kam tě vlastně zařadit, ale tuším, že je to ta třetí verze.

   Vymazat
  2. Vy jste opravdu symbol ubohosti !!! Sissi .

   Vymazat
  3. Ale prosím Vás! Rozčiluje Vás náš pepek vyskoč? Vždyť je to jenom náš obecnej blázen stránek N.R.:-). Hele pepku, zameč a vyskoč, vlast tě potřebuje!

   Vymazat
  4. Požádejme redakci NR, aby sem nasadila ještě někoho. Tenhle trolík už dávno ztratil pyl původnosti a zadrhl se na jedné drážce. Prostě přestává rezesmívat, jen unavuje. Chce to novou vzpruhu.

   Vymazat
 3. Ale pepku, no tak, ještě nejsi v pelechu? Asi na tebe noční sestra v Bohnicích zapomněla, nebo ti dala malou dávku sedativ? Řekni si jí o nášup, běž se vyčůrat, pomodlit, zazpívej si "god save the queen and onana ower the sea", zhasni a chrň!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pepek má v Bohnicích sexuální absťáky. Tak holt nemůže spát. Dělá si tam z plachty a se Šapirem šapító a nemůže se pořád "udělat". Tak to zoufale zkouší na internetu. Sestra by mu méla nepo zapomněla nalejt bromu.

   Vymazat
 4. Mně připadá ta vizáž toho erdogana jako vizáž hitlera neblahé paměti! Asi i jeho IQ a "vzdělání" bude na stejné "úrovni"?!? Zločin a krutost mu doslova čiší z očí! Kdo se s takovým zmetkem zahazuje, snižuje se na stejnou úroveň! Měl jsem o Lukašenkovi v minulosti lepší mínění!!

  OdpovědětVymazat
 5. Být Lukašenkem, dával bych si na Erdogana velký pozor. U něho člověk nikdy neví, kdy Vám bodne kudlu do zad...

  OdpovědětVymazat
 6. Lukašenko, je prostě vyčůránek; snaží se Putina vydírat a zvýšit svoji cenu. Nic víc. Až přijde na řadu, asi ho Putin předhodí dravcům. Psí život, psí smrt!

  OdpovědětVymazat
 7. Ti dva jsou jako pat a mat.

  OdpovědětVymazat
 8. Dva muži na odstřel, nic jiného to není. Oba konce roku ve funkci nedožijí.

  OdpovědětVymazat
 9. Domnívám se, že důvod setkání je průzračný. Po uvalení sankcí na dovoz zboží z Turecka do RF se bude Bělorusko snažit toto zboží reexportovat jako svoje. Tak to dělali i se zbožím z EU, než jim Rusové několik kamiónů italských rajčat bez náhrady zlikvidovali.

  OdpovědětVymazat
 10. Lukašenko, poslední diktátor v Evropě. Kdo to řek???

  OdpovědětVymazat
 11. Co uvažovat, že Erdogan hledá přes Lukašenka urovnání vztahu s Ruskem vás nenapadlo?

  OdpovědětVymazat
 12. Trochu mi to připomíná 30. léta. Hitler hledal po Evropě oddané lokaje. Jako jemu lezl do řiti velký Duče a Franko, tak Erdoganovi leze v zájmu uchování osobní moci do zadku velký Lukašenko. Inu symptomy diktatury, nacionalismu a fašismu jsou stejné i v době chytrých mobilů a tabletů. A to i přes dýmovou mediální clonu.

  OdpovědětVymazat