Reklama

středa 27. dubna 2016

Euronews: Americké „neviditelné“ F-22 se objevily poblíž Krymu


27.4. 2016  První zprávy
Tyto stroje jsou považovány za neviditelné pro radar a jsou schopny sledovat a ničit cíle ve vzduchu i na zemi. Spolu s rumunskými letadly uskuteční společné vojenské cvičení, uvedl kanál televize Euronews.

Dvě stíhačky F-22 Raptor, považované za jedny z nejmodernějších na světě, přistály poprvé v Rumunsku, v blízkosti pobřeží Černého moře, a v malé vzdálenosti od Ukrajiny, Krymu a Ruska. Spojené státy poslaly své letouny do jihovýchodní Evropě dva týdny poté, co ruské stíhačky kroužily nad americkou válečnou lodí v Baltském moři.

Podle oficiálních prohlášení, Spojené státy začínají navyšovat své síly v Evropě, aby byly připraveni k obraně východoevropských spojenců NATO, kteří tvrdí, že jsou vystaveni ruské agresi. V roce 2014 se americký prezident Barack Obama zavázal podpořit východní členy NATO, vystrašené anexí Krymu a bojovými operacemi na území Ukrajiny.

Die Zeit: Rusko zareaguje na „neoprávněné" posílení NATO v Evropě


Nad Rumunskem proběhnou společná cvičení amerických bojových letounů a místního letectva.

Ovšem, jak prohlašují představitelé USA a NATO, není rozšiřování NATO na východ a posilování tzv. východoevropského křídla aliance, v žádném případě zaměřeno proti Rusku. Z nějakého důvodu ale ruští představitelé o tom pochybují.

55 komentářů :

 1. Neviditelné pro radar, vidtelné pro Tamaru. Alespoň si Rusové přesněji nakalibrují své obranné prostředky. Ani bych se nedivil, kdyby si je Rusové přiletěli "prohlédnout" zblízka, někde v mezinárodním prostoru, podobně jako nedávno špionážní letadlo. Kdo koho provokuje, tak zní otázka? A komu dřív rupnou nervy? raději nedomýšlet. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to moc dobře, že jednotky NATO mají takové obavy o naši bezpečnost. Oni to mají v krvi, chránit jen tak, pro nic, za nic jiné země. Ale úplně nejlíp by udělali, kdyby táhli do prdele, tam patří. Ať si ty americký kurvy řeší svoje problémy a ostatním dají pokoj.Kam ta pakáž vleze, tam to vždy špatně dopadne.

   Smazat
  2. Trénink Americké invaze. https://youtu.be/ybGQFtnNEKk

   Smazat
 2. Jen doufám, že v případě nedopatření přeletí hranice Krymu což je součástí Ruska ukáží Rusové co dokážou jejich PVO a bylo by na čase skoncovat s ústupky a začít se chovat jako amíci a nato.

  OdpovědětSmazat
 3. Pro Rusko už žádná USA neviditelná letadla neexistují. Ruské vícefrekvenční radary jsou nepřekonatelné. Nedivil bych se, kdyby amíkům jedno z těch "super" letadel zhasli jako křižník Donald Cook. Jen tak. Na ukázku.

  OdpovědětSmazat
 4. Zdejším ruským fanatikům stačí předhodit jakoukoli vábničku a hned začnou blouznit a fantazírovat, oslavovat ruské radara a PVO, představovat si jak ruská vojska drtí vojska NATO v poslední apokalyptické bitvě :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rosole, v čem jedeš? Koks je na socku jako ty moc drahej, tak počítám že v perníku. Nebo s igelitkou na hlavě inhaluješ čikuli?
   To by těm tvým mimozemským žvástům odpovídalo asi nejvíc.

   Smazat
  2. Pro 15:21........Hele ty reklamo na Harryho Trotla,ty a tobě podobný Mozkomorové alias Kraďousek a spol si čucháte leda k vlastní pr...i!

   Smazat
  3. ROSOLE? Ty vole! V čem jedeš Rosole, ty vole?! Pepek Vyskoč by rád věděl:-), ty Rosole ty vole.

   Smazat
  4. 15:30

   Rosol dal čichnout i tobě nebo jsi takový debil normálně?

   Smazat
  5. A hele, Pepek Vyskoč náš "normální debil", který sem přišel čichat, místo zábavy se nám rozčiluje!

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  7. Z okupované Evropy základnami a Yakees USA by za jejich americké zájmy, dostat se válkou k rabování bohatých ruských nerostných surovin, bojoval málokdo, to mi věřte.Lid není hloupý a ví o co USA v Evropě jde.

   Smazat
 5. Doufám, že se ty jejich kraksny zneviditelní nastálo
  -a bude klid !!!!!

  OdpovědětSmazat
 6. A tobě stačí dát frťna a začneš tady zase mektat ty ussácký ubohosti,lejnosrku !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, klid! Tady Pepek Vyskoč pořád mektá. Zvykej si, to je tady takovej místní folklór. Že Pepku? Zameč a vyskoč!

   Smazat
 7. Jen ať si troufnou pindosáci a jejich anální alpinisté. Rusi je sfouknou z nebe ein-zwei! Tyhle zázračný americký plechový hračky půjdou do šrotu a daňový poplatníci v Americe můžou opět cálovat na novej plechovej cirkus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nějak takhle?

   https://www.youtube.com/watch?v=1s77cqabHsM

   Smazat
  2. To víš Pepku, že jútrubku si můžeš narvat... přesně takhle" do zádele:-).

   Smazat
  3. 15:34

   A co kdybych ji tam narval tobě? Můžeš si představovat že tě oblažuje soudruh Putin.

   Smazat
  4. Pepek vyskoč, takovej úchyl!!! Slyšíte to lidi???

   Smazat
  5. 16:00

   Ty jsi s tím začal, úchyle. Tak už to svý hovno raději dál nerozmazávej.
   A lidi na tebe úplně serou, nýmande.

   Smazat
  6. Máš dvě možnosti,Chujmere debiloviči,bud si jdi stěžovat strejdovi Zblblíkovi Blekotovi a nebo si přiznej,že jsi potomek dinosaurů....stim rozdílem,že ty máš mozek jen jeden a v palici jo rozhodně nemáš!!!!!!

   Smazat
  7. Ale kdepak to není potomek dinosaurů tolik inteligence nemá, kdysi jsem slyšel, ale nejdříve se chci normálním slovákům, že slovák vznikl tak, že maďar našukal opici a hodil ji přes dunaj tak jsem pátral a ono na tom něco bude pochopitelně ne všichni slováci, ale ve sputniku píše také takový troll jménem žitňák a jemu podobni tak tito embria jsou sto procentně potomci té opice a maďara.

   Smazat
  8. Jako Čech se chci Slovákům omluvit za primitiva z 18:56

   Smazat
  9. Všaďe sa nájďe ko..t. Marcel

   Smazat
 8. ,,Ovšem, jak prohlašují představitelé USA a NATO, není rozšiřování NATO na východ a posilování tzv. východoevropského křídla aliance, v žádném případě zaměřeno proti Rusku. Z nějakého důvodu ale ruští představitelé o tom pochybují."
  To má být vtip ???? O tom přece pochybují už i vrabci na střeše.... RM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozrejme. Diplomatická reč neraz vyznie ako nemiestny vtip. Prežívame tu až podozrivo podobné udalosti ako pri rozpínavosti tretej ríše pod heslom Drang nach Osten. Americkej ekonomike dochádza dych a potrebuje zahojiť ekonomické straty vojnovou korisťou. Jeden fakt ktorý nemožno odoprieť Hitlerovskému Nemecku je ten, že nebol porazený ekonomicky, ale vojensky. A demokrati v Amerike by radi obišli osud obidvoch súperov. Vojnovú porážku nacistov aj ekonomickú porážku komúnistov. Demokrati bypreto radi rozpútali vojnu, ale pokiaľ možno na cudzom území:-). K tomu používajú predajné děvky v Poľsku, Rumunsku, pobaltí... Rusi samozrejme taktizujú a uhýbajú taktiež priamemu stretu. Obávam sa že raz nebudú môcť kam ukročiť pred súperom. Podobnú úhybnú taktiku mal pred vojnou aj Stalin a tak na konci vojny mohol užívať nálepku "napadnutého štátu" nie "agrasora". Momentálne sú snahy o preklasifikovanie Russka. Údajne ktosi vyšiel s teóriou, že nie politické čistky vo vedení armády, ale práve tento úhybný manéver stál za počiatočnými víťazstvami Wehrmachtu nad Russmi. Ktožvie, ale ktosi ironicky poznamenal: "...ten darebák Stalin, strašil už za Napoleónových vojen, kedy sa nieže Francúzi priblížili k Moskve, ale ju aj obsadili!" Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. Když DVĚ stíhačky F22 dokážou zastrašit ruský generální štáb a místní rusomilce,tak F22 je fakt superzbraň.Mám obavu,že mnozí zde nechápou očem je ten článek.Na začátku článku je psáno." Spolu s rumunskými letadly uskuteční společné cvičení." Je na svobodném rozhodnutí rumunska,koho si pozvou do své země a rusko do toho nemá co kecat

   Smazat
  3. Jediný kto tu každému(Rusov a Rumunov z toho nevynímajúc) do všetkého kecá si ty. K tej debate o paralelných predvojnových udalostiach by som ešte dodal, že Russkému medveovi pred nosom naťahujú na špagátiku už zas nastrčených pobaltských, Poľských a Rumunských... gašparkov. Až dostanú od Rusa poriadnu krespíču, potom tu budú donekonečna fňukať a vyplakávať ako poliaci okolo katyni, že aký je ten Rus zlý a hrubý a "nevďačný". Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  4. 17:22

   Jestli Rusák vytáhne ze svého brlohu někam kde nemá co pohledávat, tak dostane napiču on a brečet budeš ty.

   Na té tvé zmínce o masakru Katyni je dobře vidět jaký jsi pěkný zmrdeček.

   Smazat
  5. Katyně byl FALSE flag hitlerovské armády. Vyšetřovalo se to a Rusko bylo zproštěno viny (na viníka se neukázalo, stejně jako se neukáže na viníka sestřelení dopravního letadla nad Ukrajinou). Důvod je, že příliš mnoho lidí má zmanipulované myšlení a nízkou morálku.

   Chápu, že je úlevné, když zlý dostane přes držku, ale tohle problémy neřeší, násilí dobrá strana používá jenom v nezbytně nutném případě. Když by Rusko ztratilo nervy, tak by to byla voda na mlýn propagandě.

   Západ ovšem bude stále stupňovat provokace, protože systém letadlo je založen na občasném resetu válkou, ale Rusko má strategii asymetrické odpovědi a nebude se chtít nechat vtáhnout do hry oko za oko, zub za zub.

   Bude to zajímavé a máme dobrou šanci, že všichni zemřeme.

   Smazat
  6. Pre 19:53: Ano, sú tu určité indície k tomu názoru, že to mal byť false-flag nacistov. Už samotný fakt ako ochotne túto nacistickú PROPagandu po Goebelsovi prevzali demokratickí PROPagandisti a s veľkou chuťou ju žerú, je zaújmavé. No ja som pri svojej úvahe vychádzal hlavne z toho faktu, že sa Putin Poliakom za Katyň ospravedlnil a ako bývalý funkcionár KGB musel jasne aj vedieť o čom hovorí. Poliaci a baltské štáty ochotne kolaborujú, trpiac syndrómom zašlej slávy reginálnej veľmoci Poľsko-Litovskej Reči Pospolitej siahajúcej až po toľko spomínaný Smolensk. Až sa raz konečne Russký mužík poriadne naštval a vykopal všetkých votrelcov a agresorov zo svojej vlasti. Zaújmalo by ma kto a koľký vlastne z tohto umele vytvoreného a po EuroMajdane objaveného ukrajinského národa si uvedomuje, aké územie vôbec zaberalo historické územie Ukrajiny-Haličská republika a ktoré "historické územia" Poľska si tkzv."rusi prisvojili".a je súčasťou "russka", heh, teda Ukrajiny:-). Pokiaľ sa ale demokrati o to svoje histericky historické územie cítia byť ukrátení, nech sa obrátia na Rusov. Pokiaľ si práve servitok pred ústa nebudú unúvať dať, dostanú patričnú odpoveď. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  7. Každé vraždění je špatné. Domnívám se ale, že Katyň byla pomsta za zmizelé Ruské zajatce, kteří se po porážce pod Waršavou nikdy nevrátili domů.

   Smazat
 9. To jsem blázen. To letadlo přece řídí obézní a tlustej američan, a toho přece ten radar vidět musí!?

  OdpovědětSmazat
 10. Před 30 lety začali naši soudruzi spojenci z USA experimentovat s technologií neviditelných létadel jen proto,že agenti CIA ukradli jednu diplomovou práci studenta jedné ruské univerzity z r.1962 a vydávali to za zázrak.Rusové se tím odmítli už tehdy vážneji zabývat,neboť je to v podstatě z praktického hlediska neuskutečnitelné,protože stačí změnit frekvenci běžně používaných radarů a slavná nevidimka je hned vidimka.Sny o absolutně neviditelných létadlech jsou jen drahé chiméry a propaganda pro pitomce a poslankyňi a místopředsedkyňi TOP 09 Langšádlovou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně ty blbe. A ještě USA ukradli Rusákům jejich životní úroveň, auta, počítače, mobilní telefony,..., to včechno jsem se od ruských fanatiků už opravdu dočetl.

   A proč teda když to je neúčinné Rusko vyvinulo třeba stealth fregatu?

   http://www.eurasia24.cz/vojenstvi/313-takto-vypada-budoucnost-ruskeho-namornictva-stealth-fregata-admiral-gorskov

   T50 má mít také stealth vlastnosti.

   Prostě jsi blb který neví která bije.

   Smazat
  2. Je to tak,jak píšu "..propaganda pro pitomce.." a jak je vidět,nemýlil jsem se.

   Smazat
  3. dělám ve firmě vlastněný rusákama. Jejich problém je v tom, že pořád mají pocit, že na západě to dělaj líp. Takže i když ví, že to stojí za hovno, tak to tlačí do výroby, protože to dělaj západáci.
   Mimochodem, o nás si myslí stejně jako němci nebo rakušáci, že jsme opice co slezli ze stromů.
   Takže asi tak
   J.

   Smazat
 11. O možnostech úspěšné obrany armády RF v dnešní době proti případnému napadení ze strany NATO a USA nelze pochybovat. Oproti Nato a USA armády RF zvyšují početní stav své armády, neustále zbrojí, cvičí, vyvíjí nové zbraně a zdokonaluje jíž používané zbraně. Co musí dnes mít Rusko ve své výzbroji, když v roce 1968 na pohraniční řece USURI, když se Čína snažila zabrat SSSR část území, použili jednotky SSSR zbraň, která vymazala z povrchu zemského Čínskou tankovou jednotku včetně pěchoty tak, že po nich nic nezbylo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:59 Ty trotle,proč rusko tu zázračnou zbraň nepoužilo třeba v Afganistánu kde Ivani dostali krutě na prdel.Co? Tato pohádka může mít i vysvětlení a to,že tam rusové použili malou taktickou jadernou střelu

   Smazat
  2. Jsi tak hloupý, že nechápeš - proti tlupě afgánců se nedá použít zbraň hromadného ničení!
   Blahoslavení chudí duchem.

   Smazat
  3. Anonymní27. dubna 2016 20:36

   Zato teď je Afgoš zemí, míru, svobody, demokracie. Teď tam vlastně Talibám není. A jak že už tam jsou američani dlouho?

   Smazat
 12. Samé kecy, kecy tady. Kdyby amíci chtěli, tak ty jejich dvě F-22 během dvou dnů zlikvidují veškeré vojenské ruské letectvo, které je umístěné v evropské části Ruska. Víte, jak ty F-22 dovedou rychle létat? Byste čuměli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18.39 To si snad děláš legraci,Raptor a nejlepší.Co tak SU-35,prdel,co.Abrams nebo T-90,ARMATA,BELAJA LEBET.Máš ty vůbec přehled,co mají RF a posrané NATO.Ale jinak zdraví slouží,až na tu hlavu,co.

   Smazat
  2. blahoslavení budiž duchem.
   Chlapče, jdi si napsat domácí úkoly. A přestan čumět na filmy o superhrdinech.
   J

   Smazat
 13. Aha tak Rumunsko je "poblíž" Krymu, Ruska atd.. Mno asi mají reálné obavy, aby zase nebyli někam a proti své vůli včleněni.

  OdpovědětSmazat
 14. Když se sejde pár chudáků a začnou plácat ,je to obrázek k pláči-škoda

  OdpovědětSmazat
 15. Krym byl je a vždy bude Ruský , tak jako Kosovo bylo a bude Srbské . Pokud vletí stíhačka nato nad Krym okamžitě bude sestřelena . Hranice USA začínají proklatě blízko Rasije . Chruščov se musí v hrobě obracet .

  OdpovědětSmazat
 16. Též myslím že pindosáci dostanou na prdel, jen co se piblíží k Ruským hranicím.

  OdpovědětSmazat
 17. A nevadí vám ty hrubky v textu? Petr

  OdpovědětSmazat
 18. Pan Petr, komu, kde jak, proč, kam, vod koho a kudy ty hrubky?

  OdpovědětSmazat
 19. Tak to těm zastáncům Ameriky přejte. F-117 taky byli neviditelný, nejlepší na světě, než ji v Jugošce při humanitárním bombardování sundali.

  OdpovědětSmazat
 20. Nikdo nemůže být nadšen nějakými statistickými údaji o té či oné schopnosti zabíjet co nejvíce lidí. Boha lidi rozum do hrsti.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.