Reklama

.

.

sobota 9. dubna 2016

Expert: rozhodnutí o vytvoření Národní gardy přišlo v pravý čas9. 4. 2016     zdroj
Šéfredaktor časopisu Národní obrana Igor Korotčenko sdělil, proč prezident rozhodl o vytvoření Národní gardy v Rusku. Podle něj přišlo toto rozhodnutí v pravý včas a je zaměřeno na ochranu občanů před hrozbou mezinárodního terorismu.


Ruský prezident Vladimír Putin učinil v předvečer rozhodnutí o vytvoření Národní gardy v rámci vnitřních vojsk MV. S čím je toto rozhodnutí spojeno a proč bylo schváleno právě nyní, sdělil ve vysílání programu "Události. 25. hodina" šéfredaktor časopisu Národní obrana Igor Korotčenko.

"Národní garda je odpovědí na zvýšení rizika, především teroristických hrozeb u našich hranic. A také nemůžeme vyloučit pravděpodobnost toho, že bude rozhoupána situace ve Střední Asii, je možná rozsáhlá infiltrace teroristů DAEŠ...a jiných teroristických formací přes postsovětský prostor už bezprostředně na území Ruska. Musíme tato rizika a ohrožení brát v úvahu. Proto rozhodnutí prezidenta o vytvoření Národní gardy je krokem k předstihu. Jsou to ta rozhodnutí, která mají zajistit bezpečnost naší zemi, našim občanům před riziky a hrozbami, které přináší s sebou mezinárodní terorismus. Je to, koneckonců, nová kvalita reakce na rostoucí ohrožení. V daném případě je toto rozhodnutí zaměřeno na ochranu života, zdraví, bezpečnosti občanů Ruské federace. Rozhodnutí bylo učiněno včas. Pro běžné občany to je štít. Opakuji ještě jednou, toto rozhodnutí bylo učiněno ve správný čas a operativně", řekl.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

24 komentářů :

 1. No, to je rozumné opatření - z jedné strany islámističní teroristé, z další strany agresivní amíci, z další strany EU a "gyganťy" v jejím čele, mezi tím banderovská ukra - tak to by moudrý politik udělal to samé. Není hlupák, ten Putin.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No,je to rozumné opatřeni z jedné strany.Až sem to máte dobře,pak už pindáte jak ten expert v ruské TV.Lidí jako vy v RF to odmukali a jen si myslí,že ta policie policie by se měla jmenovat jinak a né jak v USA.O tom už diskutují přes týden.Že ta americká NG má jiné poslání jak ta ruská NG je jim,na rozdíl od těch
   chytřejších,jedno.Ti chytřejší ví,že patron,
   letadel,tanků nebo toho kolosu na zákopy,ktery v uvedeném zdroji si můžete prohlédnou,se nenají.Ruská NG je štít pro Putinovo lidi,ale proti lidem RF.Jo pane,začalo přituhovat,taky volby v září a proto bylo podle šéfredaktora rozhodnutí učiněno operativně a včas.

   Vymazat
  2. Cital si to po sebe?

   Vymazat
  3. Záleží na tom, k čemu ta Národní garda bude určena, jaké budou její úkoly, každý stát to má jinak. Přispěvatel dnes v čase 0:00 má rádoby obavy, že "Ruská NG je štít pro Putinovo lidi,ale proti lidem RF". Zatím tomu ale nic nenasvědčuje, ani ruský patritismus většiny Rusů a jejich respekt momentálnímu gospodarju, ani prohlášení samotného Putina.
   Ale, i když to u Putina není zvykem, může samozřejmě i on, na způsob západoevropských vládců a jejich presstitutů, mlžit nebo lhát.
   Ale to nemá samozřejmě logiku.

   Vymazat
  4. Ruská národní garda je koncipována stejně jako ta americká - jde o teritoriální obranu, což je specifikace jiná, než jakou má armáda. Pavel P.

   Vymazat
  5. Mohl byste mi říci vážená 0:00, kdy a co udělal prezident Putin proti Rusku a jeho lidu? (podotýkám, že lidem Ruska nemám na mysli prozápadní zrádce, zloděje a vykuky typu Navalného, Němcova, Litviněnka, Chodorkovského aj.)

   Vymazat
  6. Nemusel jsem v minulosti: Se sovětským časem na věčné časy. Dnešnímu Rusku ale silně fandím a Pan Putin je velkou světovou autoritou. Škoda, že jsme pro ně takoví malí a bezvýznamní.

   Vymazat
  7. 8:57 takźe ruskà NG je taky dobrovolnická služba občanů jak v Americe tj.vykonávaná po práci,jak u nás býv.pomocná stráž VB?

   Vymazat
  8. Ano, jak jsem ze zakládacích dokumentů a projevů Putina a vysokých politiků pochopil, kopírují americkou NG - budou to záložáci, kteří prošli výcvikem, pak branci, kteří prošli výcvikem (jako např. mladý Bush - pozdější prezident USA), velení a organizační složky budou profesionálové.

   Vymazat
 2. Vůbec se mu nedivím :
  jen pro doplnění -ještě k hornímu výčtu nebezpečenstvích - pátá kolona přímo v zemi neustále aktivní a čekající na příležitost jako sup na zdechlinu....
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:21 Ono TAM stačí říct,tuto bych udělala jinak jak Vladimír Vladimirovič a jste pàtou kolonou!
   Jj.tak se věci mají a podílí se policie.

   Vymazat
  2. 0:10 - víte o dnešním Rusku prd. Kritické hlasy se v Rusku pěstují. Stačí se podívat na otevřené diskuse Putina s lidmi a novináři, vše v přímém TV přenosu. Pavel P.

   Vymazat
  3. 8:59. Jj.co že si,prosim?Tak např.za,podle vás,pěstováni otevřené kritiky vedení země sklizena sankce 30 000 Rb.a dvě trestní oznámení.Jak se vám to líbí?Toto jste v té propagandistické show RTV nemohl vidět ani slyšet..Za kritiku,soudy,ztrata zaměstnání,bez finančních prostředků.Takovou zkušenost má konkretně náměstkyně regionální dumy Kurska,zvolená za komunistickou stranu !!

   Vymazat
  4. U ná se zavírá za malování tykadel! Jak se vám to líbí?!

   Vymazat
 3. 0:00 Jj - všichni sou pomýlený, jen v USA dělaj všechno super. Když někdo ale udělá to samé, tak je to taky špatně, protože USA jsou jediné, co všechno dělají ssprávně. K US NG:
  "Jednotky Národní gardy mohou být povolány do aktivní služby pouze guvernérem nebo prezidentem, za účelem reagování na mimořádné události či katastrofy, jako jsou hurikány, záplavy, zemětřesení, nebo místní nepokoje."
  Tak i místní nepokoje, kdo by to řekl? Oni ale rozhání demonstrace tak nějak demokraticky, jsou humánní, protože popravují tak nějak humánně - to rusák sice zakázal trest smrti a žena tamnesmí dostat ani doživotí, ale to je tak nějak nehumánní, když rusáci někoho zatknou a vyšetřují, je to nespravedlivé, že by proto, že ho nemuší jak USA? Nevím, je mi vcelku u prdele, co dělají rusáci, je to jejich věc. To, že mně tady tlačí do hlavy "naši humanističtí fýreři lži, dvojí metr, podvody", to se mne dotýká. Takže - nechtěj barevnou revoluci a pořídili si NG - je to rozumné. My, ten ctěný Západ, založený na "hodnotách", vyvážíme jen zmar, smrt a "neštovice".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2016 1:10 humanista jen v USA vše OK. :https://www.youtube.com/watch?v=DdeT9IWVks8&feature=youtu.be

   Vymazat
 4. 23:21 To sou hlouposti, co tady meldujete. Sledujte ruskej tisk a televizi a zjistíte, že ta zaznívá více různých názorů, než v celým západním mainstreamu.
  K tomu z 0:00 - oni mají hrdost a radši budou rýt držkou v zemi a žrát kořínky, než aby komukoliv poklonkovali a hrbili se před cizáky. Prokazatelně, nastudujte si historii. Kdo napadl Rus, sjednotil je.

  OdpovědětVymazat
 5. 0:00
  Nejsi ty náhodou brácha Martina Dorazína z ČRo? Včera jsem si náhodou v autě pustil ČRo a nějaký Dorazín tam z Moskvy komentoval to založení NG podobným stylem. Jo, a zkus si ten blábo po sobě taky přečíst, než takový paskvil vypustíš. Gramatika má svoje.

  OdpovědětVymazat
 6. Naše POP jsou rovnocené s NG RUSKA

  OdpovědětVymazat
 7. POP je Požární Ochrany Pomocník.Je zde změna.Bude mít zbraň

  OdpovědětVymazat
 8. EU naopak odstraňuje ploty, hranice nestřeží a každý příchozí je vítán. Ó jak hloupé, jak Evropské ale bohužel, jak dnešní.

  OdpovědětVymazat
 9. Národní garda je přípravou Putina na majdan, který je západem připravován dlouhodobě v rámci hybridní války proti Rusku. Putin asi prostudoval několik posledních majdanů ve světě, které organizovaly US Embassis, a udělal si asi závěr, že i v Rusku už nazrála situace a že už je tam dostatek příslušníků páté kolony, kteří jsou připravení zradit jeho i celé Rusko na pokyn zvenku. A pátá kolona není to, co nám ukazuje západ v prostředcích masové dezinformace, ale jsou to především "spící ruští novodobí bojaři" na všech úrovních, kteří byli dlouhodobě připravovaní plnit příkazy zvenčí. Jsou to nejenom vládní úředníci, ale i důstojníci silových struktur (v armádě, policii, včetně tajných služeb, FSB nevyjímaje). Potenciálním bojarem je především každý, kdo si v minulosti nahrabal (spíše nakradl), vklady drží na zahraničních kontech, v zahraničí má většinou i záložní bydlení a v neposlední řadě i dětičky na školách. Právě tento typ bojarů je západem snadno vydíratelný, proto také Putin poslední dobou odstřeluje jednoho vysokého činovníka za druhým. Urychlený vznik národní gardy je vlastně signálem světu, že Rusko spěje k majdanu podle ukrajinského vzoru a že se na něj připravuje.

  OdpovědětVymazat