Reklama

.

.

čtvrtek 21. dubna 2016

Fidel Castro ohodnotil perspektivy komunismu

21.4. 2016   Sputník
Čtyři měsíce před svými 90. narozeninami využil historický vůdce kubánské revoluce Fidel Castro tribunu VII. sjezdu Komunistické strany Kuby, aby rozmýšlel na téma smrti a budoucnosti komunistických ideálů.

„Brzy mi bude 90 let, nikdy by mě to nenapadlo a nikdy to nebylo výsledkem nějakého úsilí, pouze rozmaru slepé náhody, ale brzy na mě, jako na každého, přijde řada," cituje portál Noticias RSN Castrova slova.

Podle politikových slov se po jeho smrti ideály kubánských komunistů zachovají.

Velvyslanectví Ruska: Kuba se nevzdá svrchovanosti kvůli stykům s USA„To bude důkazem toho, že pokud na této planetě pracujete snaživě a důstojně, je možné vytvářet materiální a kulturní blaho, které lidé potřebují," řekl Castro starší.

Vůdce kubánské revoluce nevyloučil, že jeho projev na sjezdu může být jeho poslední.

Castro vystupoval vsedě. Tisíc delegátů sjezdu přitom přivítalo jeho slova bouřlivým potleskem.

Castro starší odešel z vedení Kuby v roce 2008, do jehož čela se postavil po revoluci v roce 1959. Všechny oficiální posty přenechal bratru Raulovi.

66 komentářů :

 1. Fidela jsem viděl nedávno v TV.Sportovní kapitalistická bundička Adidas mu slušela.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já viděl US opicaka v botách z komunistický Činy, taky mu to slušelo.

   Vymazat
  2. 21:48-hodně značek se "nechlubí" výrobnami v Číně.

   Vymazat
  3. Povolný,
   zeptejte se svých VŠ dětí co to znamená
   "Made in USA".
   Střílíte opět naslepo jako obvykle.

   https://www.johnstonmurphy.com/mens-shoes#srule=PriceHighLow&sz=12&start=0

   Vymazat
  4. pardon - Pilipa! Neplést s Filipem! Tohle byl takovej pohublej kretén z jakési Unie Svobody. To byla partaj co to tu měla po klausiánech napravit a nakonec zanikli vnitřní korupcí, xindlové! A panoptikum podobných sviní se tu vynořuje pravidelně - viz TOP09. Naštěstí jim už dneska nikdo nenalítne ...

   Vymazat
  5. 23:33- opět odbýváte "práci", z Vašeho postu 21:48 to z obrázků nebylo jasné. Nejste náhodou vylepšená verze komunikačního robota Microsoftu? Ten na Twiteru, jménem Tay mne hodně rozesmál, jak v komunikaci zhnědnul. Přečtěte si na-Lidovky.cz, pochopíte nejen naši společnost!

   Vymazat
  6. Povolný,

   dal jsem idiotovi z 20:53 i vám odkaz v jaké značky botách Obama chodí.
   Pokud jste vy negramotný a nemáte ani základy angličtiny abyste si v něm přečetl se jedná o tradiční US značku vyrábějící v USA a Itálii a zvládáte jen obrázky tak aspoň nebuďte tak trapný a ....
   Víte co? Raději nic, kašlu na to.

   Vymazat
  7. 1:05- Vy jste vážně kretén, potřebný dostat přes ústa. Kde na Vašem prvním postu(html) jsou avizované údaje! Ve 23:33-Made in USA platí i pro vyrobeno v Italii? Nechte se Microsoftem ještě vylepšit!

   Vymazat
  8. Rossolini:Moc pěkně a vystižně napsáno.

   Vymazat
  9. Již klasicky o den později, přesto to dávám na začátek, týká se to lží v následných příspěvcích.
   Pro A z 10:52h, z 10:45h,hlavně z 9:14, z 1:23h, a podobné :
   Připustím-li, že nejste placení "amíko-milci", tak váš problém je tento:
   - - " Fanatismus", nadřazování "svých" zkušeností nad objektivní skutečností. Nedostatečné vzdělání (zvlášť ekonomického a sociologického charakteru). A naprostý nezájem o další vzdělávání (který si maskujete sami před sebou tím, že přece dál "čtete a posloucháte" - bohužel ale jen to, co "chcete vnímat!").
   To z vás činí"užitečné idioty", kteří pod "diktátem všeobecného mínění" jednají tak, jak si to "vládci" přejí (ne ty naše figurky!).
   Dštíte "oheň a síru" na všechny, kteří si dovolí s vámi nesouhlasit. Hned jsou pro vás "komouši", popř. "nahnědlí-fašističtí komouši", či jiné, stejně tak nesmyslné nadávky.
   A "všichni, kteří kritizují dnešní nešvary, jsou pro vás, když ne "podlidi", tak vypatlaní "milovníci starých časů"! (Chtěl bych vidět, jak by se v minulosti "bratříčkoval" komunista s fašistou, dva opačné extrémy! Takový blábol je možné používat jen v dnešní době, době "vymytých hlav"!)
   Jak se vytváří "všeobecné mínění", by snad už mělo být dostatečně známé všem!
   - Pro "slepé" jen jeden příklad za všechny :
   Většina "západní populace" přes mnoho jasných příkladů nebezpečnosti "imigrantů", je stále přesvědčena, že je třeba je přijímat!
   (Např.: Švédsko náhle jako celosvětová velmoc ve znásilňování , obrovský nárůst kriminality v cílových zemích, společně s beztrestností imigrantů a cenzurování zpráv o tom co dělají , jejich věkové a pohlavní složení, jejich technické vybavení - "drahé i-pady", jejich bezproblémový přesun přes celé Turecko.
   Včetně jasných důkazů, že to bylo dlouho dopředu chystané, že je to řízené oficiálními představiteli Německa a Bruselu - viz filmové a jiné propagační projekty jako dok.f. o Středomoří, kolébce a oblasti multikulturního života, smlouvy Bruselu s okolními africkými a arabskými státy o "imigraci", vše chystané před 10 lety! Atd., atd., ..)
   Pokračování.

   Vymazat
  10. Pokračování.
   - Že jste "užiteční idioti" a jak uvažujete, je o vás již obecně známá věc a neztrácel bych čas psaním sem, kdyby jste pro většinu lidí, kteří nemají čas (nebo možnosti) nenapsali sem několik zdánlivě pravdivých faktů.
   Přesněji několik částečných pravd, vytržených z kontextu, které mají podpořit vaše lži a zblbnout lidi!
   To už je třeba komentovat.
   Protože je toho hodně, budu stručný.
   - - K volbám
   -Společnost se řídí stádním pudem, kam jde vedoucí býk (nemá -li "odbojné" podvůdce), byť s reptáním, jde celé stádo.
   Viz.: po "podrazu" (= "samet"). 95% populace nechtělo kapitalismus, chtělo reformovat socialismus na "třetí cestu" = vše dobré ze socialismu + vše dobré z kapitalismu.
   Náš "vůdce" společně s partou kolem něj, byť nás slovně "chlácholil" ( ...nechceme kapitalismus...žádné strašení s nezaměstnaností... žádné vojenské bloky..atd., atd., ...) nás zaved do toho nejhoršího.
   V případě, že neexistují kvalitní zákonné mechanismy proti manipulaci mocí, či neúplatní a silní státníci, demokracie včetně její "volební frašky" nefunguje.
   To je dostatečně ověřeno historií dávnou (rozpad athénské demokracie, rozpad republiky v Římě), tak i naší současnou ("revoluce" v OF = Občanském fóru,rozpad ČSR, vstup do NATO, "revoluce" v ODS ", zplanění Unie svobody od samého začátku, totéž dál a dál až po likvidaci Úsvitu, církevních "restitucí" - druhou nejdrzejší veřejnou krádeží po privatizaci/!/, atd., atd., ...)
   Operovat "svobodnými volbami" za situace masivní mediální manipulace ze zahraničí, je totální nesmysl.
   Kdyby nám dnes někdo nabídl "třetí cestu" (zachovat soukromé vlastnictví, zestátnit, třeba výkupem, velké, strategické podniky, ponechat český majetek v Čechách, mít státní správu na švýcarských principech), tak přes snahu našich "vůdců" by cca 85% obyvatel byla "pro"!
   Protože i stádo cítí, když se blíží "ohnivá pohroma".
   Stačí nechat Kubánce svobodně vyjet za hranice a za 10 let ať hlasují, jaký chtějí "režim"!
   - - Že v současném "neoliberálním kapitalismu" uspějí všichni "kteří něco umí a snaží se"? - to je blábol, bez znalosti současných statistik a sociologických studií.
   Většina "středních a malých podnikatelů" jsou v podstatě meloucháři, které okamžitě položí "zaškrcení" koupěschopnosti obyvatelstva. Kdyby dál "vládla" TOPka a ODS, už by to tu bylo.
   Stačí odepřít úvěry a žití na dluh.
   Pokračování

   Vymazat
  11. Dokončení.
   Jen si představte situaci, kdy banky přestanou dávat půjčky a úvěry na stavbu rodinných domů a bytů, koupi aut, atd.. To bude pohroma!
   (A nedej bože, by třeba ještě trvaly na urychleném vyplacení - to je možné např. "prodejem dluhu" a drobnou zákonnou úpravou. - To by byl naprostý konec!)
   Že to není, za to můžeme děkovat Zemanovi a ČSSD (v současnosti vlastizrádné), společně s ANO.
   - - Uprchlíci?
   Zde je to složitější. Socialismus nebyl dobrý systém, protože se snažil přímým způsobem, "natvrdo" zregulovat "soukromou iniciativu" ve prospěch "kolektivu". Též pomocí "rovnostářské" ideologie.
   Proto současná "multi-kulti" je jen jiná forma socialismu.
   - "Všichni, včetně ras, národů,pohlaví a pseudo-pohlaví, jsme si rovni a budeme společně budovat zářný kapitalismus!!!"
   Této katastrofě se vyrovná jen totální dlouhodobá genocida.
   Takže emigrace, země od země, byla tvořena nespokojenci se současným společenským uspořádáním, většinou bez ohledu na to, zda ten systém je prospěšný většině, či ne.
   U nás emigrace je historický fenomén, který nás periodicky připravoval o výkvět národa, většinou proti jeho vůli (za socialismu to bylo přes tři čtvrtě emigrantů).
   Kuba je zvláštní případ, k určité formě socialismu se dopracovali zvláštním způsobem (dalo by se říct přes nerespektování SSSR) a nakonec emigraci postavili tak, že se tím opravdu zbaví kriminálních živlů a "navedených nespokojenců", takže párkrát opravdu organizovali akci "kdo chce, může jít"!
   Z 11 mil. obyvatel 1 mil. emigrantů za cca 56 let existence státu je tak normální procento nespokojenců.
   - - 25 tis. korun = tisíc dolarů, jako průměrný americký plat, je nesmyslný, nevypovídající údaj, protože někde se v Americe dá za to vyžít, většinou ale ne.
   A že potravinovými poukázkami (food stamps) platí 150 kg černoši, Portorikánci, apd., nevypovídá o tom, jak se mají dobře, ale hlavně o tom, jak nezdravou mají v Americe stravu pro chudé i obecně (-geneticky modifikované potraviny, apd.).
   Horší je, že v rámci "trans-atlantické smlouvy", kterou potají pečou s Bruselem, nám je sem ("jako levné zboží") chtějí lifrovat!
   - - Pro pana Rossoliniho : "... tikající balíčky..." to je to, na co "vládci" čekají, a když není dost "troubů", tak si je přes tajné služby "vyrábí" sami.
   Smysl má šířit informace a fakta. To je mnohem nebezpečnější pro špatný vládce!
   Ten odkaz, co jste sem dal, je na člověka, který sice vidí problémy (navíc ještě ne všechny), ale velmi nepravdivě si je vykládá.
   Je to na delší rozbor, jen jeden z mnoha jeho omylů - Amerika nazbohatla svojí "nadmíru nejlepší prací na světě", to by nemohla existovat Velká hospodářská krize a následný "Nový úděl", ale obohacením se na světových válkách, vytunelováním ostatních států a následnou kumulací kapitálu ( "Velká krize" byla vyvolána bankami za účelem kumulace kapitálu). Stejně tak úloha židovstva je a není pravdivá. Hledejte fakta, stojí to za to.

   Myslím, že kdo chce, pochopí jak ti dotyční lžou a že to bohatě stačí.
   Pavel p

   Vymazat
  12. Pavle, dobrý jako vždy. Trochu jen začínám pochybovat o změně demokratickou cestou. Nepřeji si lynč ulice ale bez "kdo z koho" to asi nepůjde. Nepředběhne-li nás globálně (horký) střet. Vše se bude odvíjet od situace v USA.

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Odpovědi
  1. za mlada byl to hezkej moc hezkej frajer,ted je stale frajer

   Vymazat
 4. To si asi dovolil dost.Nasral BUBÁKA a domakratsiji USA.

  OdpovědětVymazat
 5. pred mnoha lety jsem cetl jeho rozhovor pro casopis playboy.
  kdyz mluvil o tom jak byl jednou s Chruscovem na lovu nekde v rusku ze byl velice blizko toho blba zastrelit z brokovnice.Od te doby Fidela mam rad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Probůh, proč to neudělal?

   Vymazat
  2. Probůh, proč to neudělal? Protože v té době by si Kuba bez Ruska a jeho spojenců ani neprdla.

   Vymazat
  3. Fidel vyhnal amiky a rusaci se mu tam nacpali on je tam nechtel ale byl rusem znasilnen

   Vymazat
  4. Ne ne ne, chybná informace. Fidel je tam chtěl, ale oni ho zklamali. Nezačali jadernou válku s USA a to ho dožralo. On je do ní silně hecoval. Marek

   Vymazat
  5. Celá diskuse je marná, pokud si všichni diskutující neuvědomí, že kapitalismus pracuje způsobem, za co nejmenší náklady vyrobit a to vyrobené za co nevyšší ceny prodat. A protože ti co vydělávají u kapitalistu minimum a to kapitalistovo předražené zboží by si nemohli koupit, kapitalisti vymysleli systém úvěrů, dluhů, hypoték a zadlužení všech za všechno a to způsobí v systému obrovskou bublinu, kterou kapitalisti řeší válkami, které mají za cíl vytvořit nedostatek, aby kapitalisti mohli celý proces opakovat. A to nejdůležitější je to, že kapitalisti kašlou na miliony zabitých, zmrzačených a aby vše vypadalo lépe, kapitalismus skloňuje za každým slovem, slovo demokracie, humanita, lidská práva a pak jsme svědky demokratického vybombardování Jugoslávie, Libie, Sirie, Iráku, Vietnamu, prostě vše pro demokracii.

   Vymazat
 6. Budoucnost kapitalismu je v totální záhubě. Otázkou je, zda celého lidstva, nebo jen režimu prohnilého skrz naskrz. Nejspíš přijde obojí. Budoucnost s kapitalismem a v kapitalismu absolutně není možná. Kapitalismus = zmar. Blbcům je odepřeno tuto evidentní skutečnost pochopit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s tebou. Je to systém, který vyčerpal již dávno své rozvojové možnosti a nyní zahnívá jak chcíplá mrcha. Jenže stále má dost prostředků na to, aby do záhuby stáhnul sebou celý svět. T

   Vymazat
  2. Celá diskuse je marná, pokud si všichni diskutující neuvědomí, že kapitalismus pracuje způsobem, za co nejmenší náklady vyrobit a to vyrobené za co nevyšší ceny prodat. A protože ti co vydělávají u kapitalistu minimum a to kapitalistovo předražené zboží by si nemohli koupit, kapitalisti vymysleli systém úvěrů, dluhů, hypoték a zadlužení všech za všechno a to způsobí v systému obrovskou bublinu, kterou kapitalisti řeší válkami, které mají za cíl vytvořit nedostatek, aby kapitalisti mohli celý proces opakovat. A to nejdůležitější je to, že kapitalisti kašlou na miliony zabitých, zmrzačených a aby vše vypadalo lépe, kapitalismus skloňuje za každým slovem, slovo demokracie, humanita, lidská práva a pak jsme svědky demokratického vybombardování Jugoslávie, Libie, Sirie, Iráku, Vietnamu, prostě vše pro demokracii.

   Vymazat
  3. Je potřeba jít hlouběji. O kapitalismus nejde (mezi elitami ať za socialismu nebo kapitalismu nebo feudalismu jsou pořád Ti stejní). Kapitalismus je nálepka, ty se mění, když je dav již příliš velkém napětí. Jde o řízení společnosti, která je na principu davu-elitarismu. To znamená, že je řídící mafie (elita) a dav. Protože elita není skutečná elita, její morálka a schopnosti se blíží nule, proto jsou neustále nesmyslné války, genocidy a jiné katastrofy.

   Je potřeba a mluví se o tom od nepaměti, aby vláda byla podřízena lidu a ne naopak. Vláda musí zajistit rozdělení zdrojů pro každého, vzdělání pro každého a další péči o každého (narození, rodina, zdraví, staří) a možnost rozvinutí tvůrčího potenciálu pro každého.

   Je to velice dlouhá cesta od zvířete ke člověku, který funguje ve společnosti kde všichni jedinci spolupracují na vytvoření království božího na zemi.

   První vlaštovka byl syn tesaře. Pak například pomluvený Stalin, plánoval například šestihodinovou pracovní dobu a dvě vysoké školy pro každého, kdo na to má.

   V současnosti je ve společnosti málo skutečných lidí, kteří jsou odhodlání usilovat o lepší společnost. V současné praxi je snad možný model morálně silného vůdce, který má podporu zdola. Například Putin a Zeman se snaží o komunikaci s lidem, se všemi vrstvami společnosti a tito vůdci potřebuji naši podporu.

   Poznámka: funkce krále je krotit zpupnou šlechtu.

   Vymazat
 7. A co se tak soudruhu Castro zeptat občanů ve svobodných volbách zda chtějí zachovat ty tvoje ideály komunismu nebo něco jiného. Nezájem, co?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A čemu říkáš " svobodné volby?" Něco jako volby na Ukrajině? To byla opravdu svoboda...........

   Vymazat
  2. Ano, pokrytectví je přímo výstavním ukazatelem nesmyslu "demokracie" zakořeněného již v samotném názvu takového režimu, ve kterém se vládnoucí svoloč nikoho na nic vůbec neptá. Švýcarsko je výjimkou potvrzující pravidlo. Ani ta naše demokracie si nehraje na jakýkoli zájem co lidé chtějí či nechtějí. Ta rádoby oduševnělá poznámka (20:48)je tudíž totálně mimo mísu.

   Vymazat
  3. 21:14
   on musel něco vypotit, bylo to silnější, než on. Nebo je potřeba si zasloužit mrzký peníz.

   Vymazat
  4. 21:07 až 21:14

   Ano, na vás je soudruzi názorně vidět jakou máte ze svobodného vyjádření názorů spoluobčanů hrůzu. Ono by se totiž ukázalo, že 87% obyvatel na ty vaše komunistické ideály z vysoka sere. Tak jako se to ukázalo u nás v prvních polistopadových volbách. Kdy dostali komouši místo obvyklích 99.9% hlasů najednou jen 13%.

   A vy jste si dobře vědomi že bez vaší totalitní moci jedné strany nad všemi občany nejste nic. Protože nic neumíte, nemáte svobodné společnosti co nabídnout a ta vás podle toho po právu oceňuje.

   Vymazat
  5. 21:14

   Soudruhu, opovržení nad zmetky jako jsi ty, kteří násilím tlačí svoje zvrácené ideály většině lidí kteří o ně za mák nestojí, není nikdy dost. Pfuj, zmetku.

   Vymazat
  6. Pro 21:42
   ta čísla jsou zajímavá a téměř se zcela náhodně shodují s množstvím voličů kteří reagují na koblihu, nebo předvolební guláš a hlavně aby k tomu běžely v telce seriály.
   Těch co na volby , politiku a dění ve státě s prominutím s....ou je vždy většina, která musí zákonitě přečíslit těch pár co to mají v hlavě srovnané - to je bohužel slepá cesta této zde provozované ,,demokracie,,............

   Vymazat
 8. Nechoď pepku s pány na led, mnohý případ známe,
  že pán sklouzne a pepek si
  za něj nohu zláme
  K.H. Borovský
  K.H. Frank ;-)

  OdpovědětVymazat
 9. Zlocinny starec se uz asi narozdil od Kaddafiho, Ceaucesca a Mussoliniho spravedliveho trestu nedocka, ale pohled na ten chudobinec ktery po sobe zanechal musi byt dostatecny trest.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ta Kuba by nedopadla líp! Tam si zvolili po válce jistýho americkýho vlezdoprdelce Sokarráse, co je chtěl zatáhnou i do Kóreje! Ale zástupci lidu mu s tím uďáli šmitec! Prostě odsud poud! A chcípat za židácký kurvy z wallstreetu se asi pohodovým a rumbomilným Kubáncům moc nechtělo, tak na ně poslali Batistu! A ten tam nastolil teror! Nechal ppravit až 20 tisíc odpůec americký židácký mafie, majitelů bordelů a kasin v Havaně a mnoha cukrovarů i rafinérií ropy na ostrově, kde platili místním žebrácký mzdy, tyhle vrahouský globální svině. Ale proti nim se zved lidovej vodpor a vedl ho páně castro a pár dalších hrdinů a ti nakoonec nakopali Fugenicovi a jeho emerickejm loutkám prdele. Proto Kuba nemá bordely, AIDS, nechípaj tam lidi bez péče na ulici jako na sousedním Haiti, kde papánec Doců lez americkm kurvám hluboko do prdle a svůj lid nachal těma mrzákama zdevastovat a ožebračit ...

   Vymazat
  2. Pardon - jak už jsem výše psal, píšu skoro poslepu, takže opravím chyby: "popravit až 20 tisíc odpůrců" ..."Fulgenciovi" - jde o křestní jméno pana Batisty.

   Vymazat
  3. To mluvíš o svým fotrovi,kastráte?!

   Vymazat
 10. Michal Masopust22. dubna 2016 1:04

  Rozhodně se Fidel Castro nemá za co stydět, zanechává Kubu svobodnou, s nejnižší kojeneckou úmrtností v celé Latinské Americe (i v těch prokletých ussa je mnohonásobně vyšší!), s vyspělým sociálním státem, o jakém se těm hnusným jankejům ani v nejdivočejším snu nemůže zdát, se vzdělaným a hrdým lidem, který si ta odporná jankejská chátra doufám nekoupí za pár bezcenných cetek, jako kdysi Indiány, takže snažně doufám, že Kuba přece jen nebude tak trestuhodně naivní, jako východní blok včetně Sovětského svazu v r. 1989?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeden americkej miliardář si zkusil žít jako desítky milionů americkejch chudáků na lístcích. Zjistil, že je to o hladovění - http://zahranicni.ihned.cz/amerika-usa/c1-60787960-americky-milionar-trpi-hlady-zkousi-jak-se-zije-s-potravinovou-pomoci-4-50-dolaru-na-den

   Vymazat
  2. Zanechává dnešní Kubu na úrovni Rumunska před 25 lety, hlupáku Masopuste. Nemají tam nic. Jediný co maj je cestovní ruch. Bez prachatých turistů by tam pochcípali hlady.
   A taky bez dolarů co na kubu svým rodinám posílá ten milion příbuzných kteří z toho ráje v zoufalství neváhali přeplavat v neckách 200 km na Floridu. Jako ti ubozí Somálci, Eritrejci, Nigerijci... do Evropy.

   Aby někdo vedl taková žvásty jako ty tak musí být už řádný komoušský fanatik.

   Proč se bojíte dát lidem možnost vyjádřit svou vůli ve svobodných volbách? Protože tušíte že by Fidela a podobné zmetky poslali s ostudou do prdele. Z toho máte kopřivku.

   Vymazat
  3. Rosole,
   v USA má nárok na pomoc v podobě potravinových lístků každý jednotlivec s přijmem nižším než 1000 dolarů měsíčně, což je v přepočtu 25.000 Kč. Tolik k tomu kdo je v USA "chudák". V marketech platí pomocí food stamps nejčastěji zrovna ty nejobéznější 150 kilové hispánky a černošky.

   Ještě nikdo z vás, komoušských pošuků, mi nedokázal vysvětlit proč milion Kubánců pláchlo z toho socialistického ráje do kapitalistického pekla kde všichni hladoví a umírají v bolestech bez lékařské péče.

   Vymazat
  4. FIDEL CASTRO je jediny kladny diktator na svete
   neco jako dobry kral.Svet by na tom byl o moc lip kdyby mel takovych diktatoru vice.Nenazranost chamtivost to jsou lidske vlastnosti ,dokavad v nas budou nemuze byt spravedlive lidske spolecnosti.

   Vymazat
  5. Poslouchej ty buzerantskej zmrde langorstapáckej, asi BIS-kou placenej - páč CIA by takkový debilní lejno nevydržovala, na tý Floridě ty hovado žijou i Portorikánci!! A ne málo! Ti jako utekli před kým, ty xindle? Voni tam v tom k Jůesej přidruženým Portoriku maj taky ňákýho Castra, co ty hovnivále přihřátej? A že je to tam samej gauner stačí vidět vynikající film "Zjizvená tvář" s Al Pacinem! Tam pan Castro na začátku, když tenhle hajzlik hranej tímto hercem prchá z Kuby říká v projevu: "Vemte si je! MY je tu nechceme!". Jasný, ty hovado xenofilní rasozrdádný?!? A te´d ty buzíku: koukej mi sdělit adresu tý "svobodný společnosti"! Co je to za zkurvený zkorumpovaný xindl! A KDO je řídí a vydržuje! Soros? Já jim dám že berou jen vysoký nabídky! Dostanou tikající balíček a bude po spolku, zasranej teplomile, to si piš!

   Vymazat
  6. Rossomile jsi má krevní skupina. T

   Vymazat
 11. Nechte na hlavě, USA i s jejich představiteli jsouve světě velmi oblíbení! U nás ještě někteří mají pěnu u huby, jak se nevítel čínský president. Ale president USA Obama si přiletí ke svému spojenci do Saudské Aríbie a přivítá jo tam nejvyšší představitel města, do kterého přilétl. Nějaký STAROSTA.
  To kdyby ho měla přivítet Krnáčová, tak by se zbytek elity posral, jak to, že ona může a oni nemůžou.
  Ale abych to nezlehčoval:
  Saudové dali Spojeným Státům velmi zřetelně najevo, co si o nich myslí a že si Sadská Arábie nenechá od nikoho diktovat (a je úplně jedno z jakých důvodů a příčin)!

  OdpovědětVymazat
 12. Kdepak udělali soudruzi kapitalisti v USSSA chybu...budou nebo nebudou...http://www.hlavnespravy.sk/spojene-staty-su-vo-vaznych-problemoch-penzijne-fondy-musia-skrtat-dochodky-dochodcovia-mozu-zostat-uplne-bez-dochodkov-moze-to-viest-k-socialnym-otrasom/771101

  OdpovědětVymazat
 13. Děkuji Rossolinimu za pečlivé rozebrání historie pro teho zaslepeneho agenta ,co se tu pokouší prodat zboží ,ktere nikdo nechce a líbí se mi i rozhořčení se kterým to podává a upřímnost se kterou se přiznává ,že byl kreten a jak se z teho uzdravil ,bo podobny vyvoj jsem prodělala tež ,styl jakym to všechno píše je jen známkou stupně teho rozhořčení ...jen se obávám ,že ten kdo ho tak nasral to nebude schopen ani přečíst ,natož pochopit ,ještě jednu dík .M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vím, já to kvůli tomu nedělám. Není mým cílem aby havlisticko-khárloidní pakáž pročítala skutečné dějiny a snažila se cokoliv pochopit, páč by to stejnak bylo na ho ... jim o poznání čehokoliv nejde, ale o reálný bussiness. Tedy o zisk za každou cenu. Však o tom ten hajzl píše - hlavně potřebujou "klid na práci" - samozřejmě těch druhých na sebe a svý pány! Proto tu tolik napadá ty, co dle jeho dementního lokajskýho mozečku "šíří špatnou náladu" - což vždy bylo nejhorší starostí tajných služeb každýho teroristickýho režimu, jako je tento, židovský. Hlavně NIC nešířit, být "spokojený ve své práci", NEmyslet, bavit se strdádama podřadný kvality a filmových brakem dle "gusta každého soudruha" - od rudé knihovny po zabijácký horrory. Ale vše pěkně jen na slídě a pod kontrolou cenzora! Běda aby tam třeba padouchem byl nějakej ten svinskej buzerant nebo negr, že, to by pak byla katastrofa! Jinak ať se tam zabíjí jak na běžícím páse a buzeranti ať se klidně olizujou na alegorických vozech svlečený do půl těla před celou mateřskou školkou! A to je de toho xindla zkurvenýho ta "svobodná společnost, kde tě nikdo neomezuje" jak tu furt slintá! Asi tak k němu, víc nemá smysl to probírat ... jen že tak hluboko nikomu jsem ani já nikdy nebyl, já jen věřil že Západ je dobrá perspektiva pro naši zem, v době když jsem neznal celou pravdu.

   Vymazat
  2. 8:58

   Prostě jsi Rosole ve svobodné společnosti neuspěl. Protože nic neumíš, nic nemáš, jsi líný jak veš a tak svobodné společnosti nemáš co nabídnout. Ta tě podle tvých výkonů po právu oceňuje a ty jsi na dně společenského žebříčku. Byl jsi jeden z těch kteří si mysleli, že jim po revoluci začnou lítat pečení holubi rovnou do tlamy. Že budou kapitalisticky žít, ale dál socialisticky pracovat.

   A dnes je z tebe totální frustrát který tu společnost za svoje vlastní neúspěchy, prohry, bankroty a fiska nenávidí. Dobře ti tak blbečku. Na víc nemáš, nezbývá ti nic jiného než ten zbytek tvého trapného, zbytečného, zoufalého života nějak doklepat do konce.

   Vymazat
  3. Co to ty lhavej xindle udat, kde sídlí ta "svobodná společnost", můžeš mi na ně dát adresu? Bych těm zmetkům zkorumpovanejm rád doručil nějaký ten tikající dáreček, aby přestali votravovat slušný lidi svejma kecama co tu pro ně šíříš, cyntale!

   Vymazat
  4. 8:58
   A ty můžeš nabídnout co,Chujmere debiloviči?????
   Prodělečnou firmu na prezervativy a na nočníky????Nebo mozkovej potenciál,který máš nula,nula prd???!!!!!
   Jsi jen ubohej pazgřivec,stejně jako ten debilní a senilní Blekota z TROP 09!!!!!

   Vymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 15. Takže si to ještě jednou shrňme, rudohnědí idioti:

  1) Soudruk Castro nikdy nepřipustí aby si kubánský lid sám zvolil svou budoucnost ve svobodných volbách protože dobře ví, že by Castra i s jeho komunistickými ideály poslal do prdele

  2) Z castrova komunistického ráje pláchlo přes moře na Floridu milion Kubánců. Opačným směrem vůbec nikdo. Tomu se říká hlasování nohama.

  Toto jsou jasná, nevyvratitelná fakta. Vy máte jen ideologické anti-ami kecy. Sbalte se a za soudruhem Castrem do jeho ráje komunistických ideálů vypadněta. Frustrát Rosol může jít jako první.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Propagandistický idiote, život, který tu kritizuješ, se nelíbil rádově jen každému 11tému Kubánci. ostatní zůstali. Na Floridě bylo vždy pozdvižení ze vzrůstu kriminality po každé nové vlně Kubánců, kteří připlavali, a na Kubě se smáli, že si berou kriminální odpad, kterému byl ostrov úzký. To je odvrácená tvář tvé propagandy. A nezapomeň, Kuba se posledních 7 let mění a mnozí disidenti obracejí. Takže plkáš opsané kecy z šedesátých let. Raději se jeď na Kubu podívat, než ji Amíci změní zase v jedno velké kasíno a bordel. Marek

   Vymazat
  2. Hele, Rosole, nadávej si doma své pizdě a svým parchantům. Můžeš je cvičně i zmlátit, ale na mě toto nezkoušej, frustráte.

   Uspěli VŠICHNI kdo něco umí a snaží se. Tvá otázka o platech je stejně debilní jako proč jsou v Praze mzdy 2x vyšší než na 100 km vzdáleném Mostecku.
   I v bývalé NDR mají dodnes platy výrazně nižší než v západní části Německa.

   http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/rozdil-v-platech-vychodnich-a-zapadnich-nemcu-potrva-cela-de/r~428f62f407a611e68d44002590604f2e/

   Plat dnes můžeš mít jaký chceš. Běž živnostničit a vše bude záležet jen na tobě. Jakákoli výmluva nemožná.
   Nikdo ti dnes také nebrání na ten nenáviděný západ jet a vydělávat tam.

   A s tvou nenávistí k Židům běž do prdele, nácku.

   Vymazat
  3. Běž už konečně do práce, frustráte. Něco si vyděláš a nebudeš muset tak bolestně kvičet.

   V USA i přes tu dálku pracují v současnosti desetitisíce Čechů. Svého času na konci 90. let to byly statisíce. A miliony Poláků atd. Asi se k nim nedoneslo tvé bolestné sténání jaká je tam prej bída.

   A kolik jich jezdí pracovat a žít na tu tvou slavnou Kubu? A kolik do Ruska? vyprávěj a přeháněj :-D

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  5. Kretén je věc intelektu,ale SVINĚ VĚC CHCARAKTERU.....ale to ty nepochopíš,negramotnej prvoku Lahváče Veškrny!!!!!!!!!

   Vymazat
  6. Michal Masopust23. dubna 2016 16:50

   Pro 22. dubna 10.45 a 11:03, jakož i pro ostatní, kteří si nemohou ussa vynachválit; že je v tomto "paradise on the earth" přes 40% lidí závislých na potravinových lístcích, více než třetina všech amíků nemá ŽÁDNÉ zdravotní pojištění a tedy přístup ke zdravotnictví, že tam NEEXISTUJE bezplatné vyšší vzdělání (a to základní bezplatné je na velmi primitivní úrovni!), všechna větší města se bezdomovci jen hemží a skoro polovina amíků kočuje jako cikáni po celých ussa za mizerně placenou a podřadnou námezdnou prací a bivakuje (bydlení se tomu nedá říci ani náhodou!) v lepším případě v obytných přívěsích, v horším pod stany a to i v zimě?!, to vás vůbec nevzrušuje, co?!? O takovéto "výdobytky" té vaší "rajské civilizace" ach tak "vyjímečného" tzv. "národa" nemá převážná většina Kubánců určitě ten nejmenší zájem?! Jděte se s vašimi nemožnými KYDY vycpat!!

   Vymazat
 16. 10:35

  Přitroublý Marečku,

  takže do Evropy připlulo za poslední léta jen několik set tisíc Afričanů. A to jasně znamená, že ta zbylá miliarda Afričanů která tam zůstala je v Africe šťastná a spokojená.
  Tak to je logika hodná idiota.

  Tvé lži jsou stejné jako lži těch odporných komoušů co tvrdili, že z ČSSR utíkají jen kriminální živly.

  Na Kubu jeď ty. Ale bez zpáteční letenky, ty bolševiku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opakuješ se,genitále z pangejtu!!!!!!!

   Vymazat
  2. Všimněte si, že repatriované migranty, které Evropa vyhostila jejich mateřské země nechtějí zpět, protože se rády zbavily kriminálníků. Tak je to si s Kubou. V Maiami je nejsilnější mafiánská struktura ta kubánská! Na Kubě jsme narozdíl od tebe byl a bolševik nejsem.

   Vymazat
 17. Přes tyto nadávky... Nelze vyloučit, že mnozí by rádi na tu Kubu odjeli. A i přes ty argumenty o hlasování nohama, přesto, si myslím, že dost našinců by tam byla šťastná.Ono nic není jen černé, nebo bílé- pořád tam ti podle vás komunisti dělají nejlepší doutníky na světě? Pořád že? Jak je to sakra možné- takový socialismus a úpadek... a zdravotnictví- ano mám to ze zdrojů- je na vysoké úrovni.Tož tak Celé to nenávistné plivání jak z jedné, tak z druhé strany je, hlavně od určitých jedinců, že řvou na tu druhou stranu- Černá! a ti druzí- Bílá!

  OdpovědětVymazat