Reklama

.

.

pátek 8. dubna 2016

Financial Times: Vladimir Putin změnil světový řád

8.4. 2016   Sputník
Vladimir Putin změnil světový řád svými zahraničně politickými rozhodnutími, píše ve Financial Times ředitel ruského a evropského programu Fond Carnegie, bývalý spolupracovník Národní výboru rozvědky USA Eugene Rumer.Obraz Ruska jako slabé země, která nemá vliv na události ve světě, se ukázal být chybou, říká analytik. Události v Sýrii jsou toho důkazem.
Podle slov Rumera ukázal Vladimir Putin ve vztahu k situaci v Sýrii „nemilosrdnost, rozhodnost, zralost a zručnost". Účast ruského letectva ve vojenských operacích na území arabské republiky změnila chod konfliktu.

„Sýrie ukázala, že Rusko, které bylo během devadesátých let odepsáno jako obyčejná regionální mocnost, má k dispozici značný vojenský potenciál, k němuž je připravena se obrátit v případě potřeby," píše.© AP PHOTO/ SUSAN WALSH
Vrchní velitel NATO v Evropě přiznal, že Putin vytvořil silnou armáduRumer zdůrazňuje, že právě ruská operace proklestila cestu k mírovým rozhovorům mezi válčícími stranami v Sýrii.Asad byl zachráněn a všechny strany konfliktu byly přesvědčeny o tom, že vojenské řešení konfliktu není možné," vysvětluje Rumer.

Rusko upevnilo své pozice nejenom v Sýrii, ale na celém Blízkém východě. „Moskva nemůže řešit problémy regionu (ale kdo může?), ovšem nyní je nelze řešit bez její účasti," píše dále Rumer.

To, podle jeho slov, nicméně neznamená, že Rusko vstoupilo do „nové éry vojenských dobrodružství". „Putin došel k těsné hranici NATO, ale nepřekročil ji," říká analytik.

Moskva má dnes dostatečné množství „ambicí, zdrojů a připravenosti" k tomu, aby mohla odporovat svým protivníkům, pokud pro ni představují výzvu, dodává.© FOTO: MINISTRY OF DEFENCE OF THE RUSSIAN FEDERATION
Ruské letectvo bude dál útočit na objekty teroristů v Sýrii – MO RFRumer přitom dává negativní hodnocení ruské ekonomice — podle jeho slov, bez hlubokých reforem jsou perspektivy obnovy celkem pochmurné.Ruská operace v Sýrii začala na konci září roku 2015 a trvala pět měsíců. Plnění bojových úkolů bylo zadáno ruským Vzdušným a kosmickým silám. Po dobu kampaně podniklo ruské letectvo více než devět tisíc bojových startů. Zničeny byly objekty infrastruktury organizace Islámský stát (v Rusku zakázána — red.), a také objekty těžby, zpracování a transportu ropy. 14. března večer Vladimir Putin vydal příkaz zahájit stahování ruské skupiny ze Sýrie, protože úkol, který mělo Ministerstvo obrany Ruska, byl splněn.

16 komentářů :

 1. Hm hm, změnil svétový řád hlavně tím, že pojmenovává věci pravými jmény a vznáší správné otázky správným lidem na správných místech: "Uvědomujete si, co jsete způsobili?!" Tak nějak jsem po Velké Listopadové čekal, že to bude obráceně, že vstupujeme do morálního prostředí a ........... ono hovno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte plnou pravdu. A když se někdo ozve, že listopad byl kvůli úplně jiné společnosti, než kterou nám tu zavedli Havlovi a Klausovi bastardi, tak vás označí za komouše nebo nácka.

   Vymazat
  2. Vivat Rusko!!
   Vivat Putin!!!

   Vymazat
 2. Pánové a dámy rád bych se přidal k jásotu ... ale bohužel na to není zralá doba....

  Až:
  1: Dolar padne a bude nahrazen zlatem
  2: Muslimové budou muset opustit Evropu
  3: SWIFT bude nahrazen CIPS (CHinese internatoinal payment system)
  4: Rothschildi půjdou za mříže se svojí bandou bankovních zlodějů
  5: Bushovci - Obamovci - Clintnovci - Sorosovci atd budou za mřížemi
  6: Vatikán padne a čechům bude navráceno co jim katolická církev uloupila ..

  ATD ATD, Pak bude čas na jásot a oslavy ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Buďte střízliví a ostržití - nepřítel je ZLO na n-tou .....

   Vymazat
  2. Super Vlastimile . Těch 6 bodů nemá chybu .Jen to uskutečnit .Včera už bylo pozdě .

   Vymazat
  3. Pavel Lepenka8. dubna 2016 19:35

   Tak to vypadá, že do smrti budete smutný.

   Vymazat
  4. l hope the dream comes through!!!!

   Vymazat
  5. Jedna vlašťovka jaro nedělá, ale povzbudit v očekávání jara může. Skutečnost reaguje na obrazy, které tvoříme v mysli, proto vytvářejme takové obrazy, které nám zlepší život.

   Hermetismus totiž stvořil degenerované izolanty (izolovaní jsou od národa a tím od života), kteří se to nějak dozvěděli (jak obrazy v mysli ovlivňují skutečnost), ale neumí to použít ke prospěchu celku (pouze pro osobní prospěch, což vede k neustálým katastrofám).

   Vymazat
 3. Jak se říká,byl nejvyšší čas,aby Rusko předvedlo,že je pořád světovou mocností.Přiznejme si upřimně,nikdo nečekal,že tohle Rusko předvede v Sýrii.Proto jsou Erdogan,Obama,jako smyslu zbaveni.
  Pochopitelně,další protiruské akce,už jen tak lehce neprojdou.

  OdpovědětVymazat
 4. Realita:
  1: USA se asi chystají na rozpoutání občanské války v USA .... přesouvají ISIS bojovníky na území USA ...

  2: V tomto chaosu by USA mohli oficiálně a krytě krachnout DOLAR a vymlouvat se na civilní nepokoje a vynily by z toho nějaké patrioty jako TRUMP ... tím by se jich zbavily .... FEMA campy

  3: To by znamenalo že něco podobného by mohli chystat v Evropě ....

  4: Alternativou je stále Globální konflikt .... ale Rusko se pořád daří pacifikovat - dokonce Náhorní Karabach je v klidu po jednom týdnu ....

  OdpovědětVymazat
 5. Vlastimile.
  Už nejde hrát v rukavičkách.
  Takže to silně zavání tím nejhorším,ale na ten krach dolaru bych nespoléhal,spíš ten globální konflikt.

  OdpovědětVymazat
 6. Pres.Putin pořádně vytřel zrak válečným štváčům,darebákům a vrahům z USA.Jen naše uchylácká vláda sobotkových spících panen stále posraná,slepá,hluchá, s našňořeným kecalem Srabolkou tvrdě usnula na pyramidě bruselského hnoje se svou chcíplou kobylou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Palec hore.Perfektni komentar

   Vymazat
  2. Velmi vtipné, jsem o něco zdravější, protože smát se je zdravé :)

   Vymazat
  3. spravne, nejlepe snemovnu i senat defenestrovat

   Vymazat