Reklama

.

.

sobota 16. dubna 2016

Francouzská rozvědka uštědřila alianci políček: USA lhaly o ruské invazi na Ukrajinu


16. 4. 2016    zdroj a zdroj
Rusko nikdy nepřipravovalo vojenskou invazi na Ukrajinu, informoval poslance Národního shromáždění vedoucího francouzské rozvědky generál Christophe Gomart. Generál zdůraznil, že americká rozvědka využívala svou autoritu v NATO a poskytovala nepravdivé informace o invazi ruské armády na Ukrajinu.


"Skutečně jsme zjistili, že Rusové nerozmístili ani velitelská stanoviště, ani týlové orgány včetně polních nemocnic, které by umožnily uskutečnit vojenskou invazi, přičemž útvary druhého sledu se ani jednou nehnuly z místa", prohlásil vysoce postavený armádní pracovník. Podle něj americká rozvědka využívala svou svrchovanost v alianci a poskytovala nepravdivé informace o invazi ruského vojenského kontingentu na Ukrajinu.

"Názor francouzské správy rozvědky, která nedoložila tyto domněnky, NATO pod tlakem amerických zástupců nebralo v úvahu", zdůraznil Christophe Gomart.

Navyšování ruské vojenské přítomnosti na hranici s Ukrajinou mnohokrát veřejně oznamoval vrchní velitel sjednocených ozbrojených sil NATO v Evropě Filip Bridlav. Neupřesňoval, že v této věci existuje v evropské zpravodajské komunitě jiný názor. Kyjevská vláda, ze své strany, nepodloženě šířila pověsti o přítomnosti nejméně sedmi tisíc ruských vojáků na Donbasu. Tato teze byla ochotně podchycena ministerstvem zahraničí USA a použita jako základní argument na tiskových konferencích s novináři.

Přitom prohlášení ruské strany o tom, že Moskva není stranou konfliktu na Ukrajině, nebyla brána v úvahu. "Důvody pro obviňování Moskvy z komplikování situace na jihovýchodě republiky neexistuji", nejednou tvrdil ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov. Nyní se ukazuje, že Washington kvůli řešení vlastních geopolitických úloh záměrně mátl veřejné mínění na Západě. Ostatně, Bílý dům si na tyto špinavé praktiky nemusí zvykat: důvodem k útoku USA na Irák se také stala americkou rozvědkou "nalezená" jaderná zbraň Saddáma Husajna. A až po svržení jeho režimu se zjistilo, že americká rozvědka se zmýlila…

NATO nejednou neodůvodněně obviňovalo Rusko z přesunování vojenské techniky a vojáků na Ukrajinu. Rusko v odpovědi zdůrazňovalo, co není stranou ukrajinského konfliktu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

47 komentářů :

 1. Francouzká rozvědka prý uštědřila políček USA tak bych očekával, že zdroj zprávy bude logicky francouzký případně americký.
  Ale ejhle. Zdrojem jsou 2 ruské weby. Co dodat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dodávám ,že si tuhle informaci můžeš vygúglit z x jiných zdrojů.

   Vymazat
  2. Co dodat? krom toho, že si zprávu můžeš vyhledat i jinde, snad jen to, že je úplně jedno, kdo to šíří, to nevypovídá o pravdivosti, ale o míře kritičnosti, s jakou je třeba takovou zprávu přijímat. Zprávy USA služeb je prokazatelně nutno přijímat vysoce kriticky, protože jejich míra lživosti je neskutečně vysoká a to jak u těchto služeb, tak i u představitelů tohoto agresivního státu. Vyhledej si to sám, jantare.

   Vymazat
  3. Ještě bych dodal, že ta čerstvá šokující novinka je už rok stará :-D

   Vymazat
  4. O to hůř ,pitomečku z 21:40
   tady vidíš,jak dlouho jsi potřeboval,než ses to
   dozvěděl ...
   normálně myslící jedinec ,to věděl od začátku...
   na to jsme ty "francouzský experty " nepotřebovali...
   j.

   Vymazat
  5. Aáá, blbka z Vídně doklopýtala...

   Vymazat
  6. 21.21 Nejlepší bude, pokud si zkonrolujete jednotlivá slyšení francouzských bezpečnostních služeb před vládou a později také před parlamentem, která se konala v průběhu posledních dvou let...

   Vymazat
  7. 21:21 chceš zdroje: Český,Slovenský,Maďarský lid který to věděl od začátku.Jediný kdo to u nás nevěděl byl ministr války proti Rusku narkoman Stropnický,vláda,parlament a Brněnská a Pražská havloidní kavárna.To jsou ty demente zdroje lidí co to věděli.

   Vymazat
  8. Jsi argumentačně naprosto slabý. Je to nejen tím, že jsi od narození ducha mdlého, ale jsi nevzdělatelný ignorant. Jediným zdrojem tvých "vědomostí" je Wikipédie, o které je známo, že ji píší podobní kreténi jako ty, kteří píší stylem, že někde okopírují na webu informace pochybného původu a dají to do Wikipédie.
   To je postup mladých, hloupých, nevzdělaných pitomců, kteří nemají ani inteligenci, ani píli, pracovitost, ani dlouholetý background, tisíce přečtených knih a životní zkušenosti. Tací kreténi budou vždy schopni pouze vyřvávat jen idiotská hesla, krást cizí texty a myšlenky, ale zůstanou kretény do smrti.

   Vymazat
  9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  10. http://www.assemblee-nationale.fr/14/cr-cdef/14-15/c1415049.asp

   Vymazat
  11. K 21.21 a ostatním jemu podobným

   doplňuji ejch 13.00 pro francouzštináře

   http://www.assemblee-nationale.fr/14/cr-cdef/14-15/c1415049.asp

   Commission de la défense nationale et des forces armées
   Mercredi 25 mars 2015
   Séance de 9 heures
   Compte rendu n° 49
   Présidence de Mme Patricia Adam, présidente
   Général Christophe Gomart. Nous avons d’excellentes relations avec le commandant suprême allié Transformation (SACT) et les notes de renseignement de la DRM alimentent d’ailleurs la réflexion de l’OTAN. En septembre prochain, le général Denis Mercier va succéder au général Jean-Paul Paloméros à ce poste.
   La vraie difficulté avec l’OTAN, c’est que le renseignement américain y est prépondérant, tandis que le renseignement français y est plus ou moins pris en compte – d’où l’importance pour nous d’alimenter suffisamment les commanders de l’OTAN en renseignements d’origine française. L’OTAN avait annoncé que les Russes allaient envahir l’Ukraine alors que, selon les renseignements de la DRM, rien ne venait étayer cette hypothèse – nous avions en effet constaté que les Russes n’avaient pas déployé de commandement ni de moyens logistiques, notamment d’hôpitaux de campagne, permettant d’envisager une invasion militaire et les unités de deuxième échelon n’avaient effectué aucun mouvement. La suite a montré que nous avions raison car, si des soldats russes ont effectivement été vus en Ukraine, il s’agissait plus d’une manœuvre destinée à faire pression sur le président ukrainien Porochenko que d’une tentative d’invasion.
   Général Christophe Gomart. La coopération avec les pays d’Europe occidentale est bonne. La DRM participe à deux forums, dont l’un réunissant régulièrement les pays de l’OTAN autour de divers sujets. Je me souviens que lors de l’un de ces forums, on a cherché à nous forcer la main au sujet de l’Ukraine. Cela montre bien l’importance de disposer de renseignements concrets et factuels : de ce point de vue, la France dispose des moyens lui permettant d’apprécier les situations et de faire valoir son point de vue.
   jkl

   Vymazat
 2. Západní mocnosti se rozčilují, že Rusko vtrhlo do Sýrie a pomáhá Bašáru Asadovi. To slyším v ČT
  neustále. Ale ani jednou ČT nepoložila otázku (natož pak odpověď) zcela zásadní: „Kdo je v Sýrii
  legitimně na pozvání legitimně zvoleného prezidenta a legitimní vlády a kdo je tam ilegálně?“ Proč?
  Protože nemůže, nepomohlo by jí totiž ani kličkování v nejtemnějších hlubinách demagogie, aby
  zakryla, že Rusové tam jsou naprosto legálně a hájí mezinárodní právo, zatímco US žoldáci, kteří
  tam léta cvičili a zásobovali tu nejhorší sběř z islámského světa, vnikli na území cizího státu
  naprosto v rozporu s mezinárodním právem, aby vyvolali převrat a vyvraždili místní (zčásti
  křesťanské) obyvatelstvo.

  OdpovědětVymazat
 3. 21:21..na to, že jsi BLB nepotřebujem žádný zdroj

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu, nepochybuju, že ty si bohatě vystačíš jen se Sputnikem.

   Vymazat
  2. Není to blb, jen pobírá svých třicet stříbrných. Protože se jinak neuživí, bere i to, z čeho by se jiný zeblil. Jinak to vysvětlit nejde. Kdyby jen upozornil na svou pochybnost, nedalo by se nic vytknout.

   Vymazat
  3. Já si nemyslím, že jeho názory jsou podloženy nějakou odměnou. Každý máme jisté představy o světě kolem nás. Každý jsme vyrůstali v jiných poměrech, každý máme jiné zkušenosti, každý máme či jsme měli jiné rodiče, jiné vzory, jiný charakter a díky tomu jsme si každý vybudovali jiné občanské postoje... Jestliže něco otřese našim viděním světa, jestliže hrozí, že jsme byli nebo jsme na špatné straně, snažíme se chránit svoje ego tím, že nové "nebezpečné" informace popíráme, zavíráme před nimi oči, abychom neztratili půdu pod nohama. Tak to vidím já. VK

   Vymazat
  4. 22:03 S tím se dá souhlasit. Jak ale vysvětlíte hulvátsví, se kterým je toto "popíračství" vždy spojeno? Nejsou takové neracionální postoje vždy podmíněné určitou mentální nedostatečností?

   Vymazat
  5. 21.42 Nejlepší bude, pokud si zkonrolujete jednotlivá slyšení francouzských bezpečnostních služeb před vládou a později také před parlamentem, která se konala v průběhu posledních dvou let... nejlépe ta, která se konala před mírovými jednáními v Minsku

   Vymazat
  6. Pro 0:28 Děkuji za Váš názor.
   Každý tvor, který je zahnaný do kouta, útočí! A někdo v takové situaci ztrácí glanc. Mně jsou milejší odpůrci, kteří si zachovávají jistou úroveň, protože jen tehdy je možná další diskuse. VK

   Vymazat
  7. http://www.assemblee-nationale.fr/14/cr-cdef/14-15/c1415049.asp

   Vymazat
 4. A dokud budete volit ČSSD, tak budou v TV beztrestně lhát!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud budete volot kohokoli, tak budou v TV beztrestně lhát.

   Vymazat
  2. Zmocnili se televize a myslí si, že je to navěky a nikdy jinak. Velmi se mýlí. Volte strany, které s tímhle stavem nemají nic společného. Dosud jsou mimo parlament!

   Vymazat
 5. 21:21
  Pepku Vyskoči, fakt, už to přeháníš s tím děláním ze sebe ultrapičuse. Že bys ty nevěřil našim Lidovkám - kde je taky odkaz na zdroj? Tak to už ti teda fakt jebe. Že jsi zase zapomněl vzít prášek? Kolikrát jsem ti to připomínal?
  http://www.lidovky.cz/sef-francouzske-rozvedky-rusko-zadnou-invazi-na-ukrajinu-nechysta-1p2-/zpravy-svet.aspx?c=A150412_161640_ln_zahranici_mmu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi evidentně příklad povrchního debílka co čte jenom nadpisy. Zkus si ten článek v Lidovkách třeba přečíst ať tu ze sebe ultrapičuse neděláš ty :-D

   A jelikož je tenhle "čerstvý" článek už rok starý, tak v dnešním světle by se měl ten šéf francouzské rozvědky raději zpytovat svědomí a zabývat tím, jaktože mu tam postříleli těch 150 Francouzů v klubu Bataclan.

   Vymazat
 6. Takze jste zase lhali a byli pri lhani usvedceni, komunisti.
  Dalsi ostuda soudruha Davida.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Autora 17. dubna 2016, 2:55 prosím o zevrubnou definici komunisty, současně o metodiku, jak takového identifikovat pokud možno z co nejkratších textů. Děkuji velmi, moc mi na tom záleží.

   Vymazat
  2. Inteligente 2:55, dolož zdroj svého tvrzení, jinak lžeš ty.

   Vymazat
 7. Vzhledem k tomu, že francouzská rozvědka je stejně jako každá instituce EU ve vleku USA, je to spíš přání než realita. V tom případě by se musel z toho Zaorálek, či Stropnický podělat. Oba mají přece stolici klidnou.

  OdpovědětVymazat
 8. chazarské príslovia - človeka musíš oklamať ráno, na obed ti neuverí, alebo - ak zaklameš, musíš klamať stále

  OdpovědětVymazat
 9. Copek ještě na světě existuje člověk, který by věřil Američanovi jedno slovo? To je vrcholně prolhaný a pokrytecký národ. Věří jim jen ti, co pro ně u nás pracují: Štětina, Vondra, Kocáb,Pehe,Sobotka, Stropnický, Gabal a jak se všichni ti další židé zde jmenují

  OdpovědětVymazat
 10. 2:55
  A co je toto, Pepo Vyskoči, alias iPhone IBM? Už jsi zase chytrej jako rádio, machýrku?
  http://www.assemblee-nationale.fr/14/cr-cdef/14-15/c1415049.asp
  Loser!

  OdpovědětVymazat
 11. https://youtu.be/1CQL3TG85rc piloti usssssa opět měnili pampersy nad baltickým mořem....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jak se amíci rozčilují, že jim Rus létá nad kocábkou a dělá díry do plachet. Pan kapitán tvrdil, že o letadle věděl už 180 km napřed. To zdůraznění je velmi podezřelé až skoro úsměvné. Jarda F.

   Vymazat
 12. Z názorů je patrné, jak některým pisálkům stačí pouze víra v dobro konané USA. Rusko se přibližuje k NATO-ano vždyť se USAci pohybují již v Polsku, Rumunsku.Rusové na Dombasu prý jsou, ale polské dělostřelectvo tam s jinými západními vojáky ne? Přemýšlejte a netlachejte USA propagandu!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem-li za to placen, byť mizerně, budu tlachat, až se ze mě bude kouřit. Pepa Vyskoč Teplý - Evropská hodnota

   Vymazat
 13. Ten istý scenár čo aj v Iraku!

  OdpovědětVymazat
 14. Předně, je zcela hostejné, kdy k tomuto poznání dospěla farancouzská rozvědka. Fakta jsou známá dávno, a ta jasně prokazují, že kromě pár vojenských poradců žádná pravidelná ruská vojska na východní Ukrajině již čtvrtstoletí nebyla. Plést si všelijaké dobrovolné obránce Donbasu často v ruských uniformách nakoupených přes vojentorg (co jiného tam asi nakoupíte, že) s pravidelnou armádou si může pouze kijevský a lvovský banderovský svidomý debil a jeho washingtonský strejček. Ten již ale hodil ukrajinské trizubce přes palubu, protože blb slouha může zničit i svého pána.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proto se to nazývá "hybridní válka", tupče!

   Jojo. Strelkov s jeho diverzními oddíly který to tam přiběhl pomoci rozesrat byl kdo a jednal na rozkaz koho?
   Na Krymu ty tisíce mužíčků v neoznačených uniformách v neoznačených transportérech byl kdo? Vždyť to Putin potom sám přiznal!!!

   Debil jsi leda ty.

   Vymazat
  2. 11.14 položím znova stejnou otázku: Proč po vstupu Strelkova na území Ukrajiny nezasáhla milice, SBU, Národní garda, teritoriální bataliony, pravý sektor proti Strelkovovi??? Proč odvetou za to, že Strelkov překročil hranici bylo vraždění Ukrajinců na Donbasu výše jmenovanými organizacemi? U toho, co Putin "přiznal" zcela pletete časový horizont.

   Vymazat
 15. Už by to konečně mohli odvysílat i na ČT, na Nově atd..
  Radši budou dělat z lidí blbce, nebo případně radši mlčet.
  Ale také si vzpomínám, že při žních v Rusku, zejména poblíž ukrajinských hranic, považovaly USA ruské kombajny za vojenské tanky.

  OdpovědětVymazat
 16. Bývaly doby, kdy tu na NR byla poměrně rozumná komunikace a příspěvky měly hlavu a patu. Debilů s z kraje nikdo moc nevšímal. Posledního půlroku je věcnost diskusních příspěvků pouze o urážení. Jeden názor je okamžitě zadupán druhým. Tedy skutečný obraz stavu naší společnosti. Prosím. Než dovolíte svému "božskému" EGU vyťukat nějaký ten jed, popřemýšlejte jaký jiný je výsledek vaší myšlenky? Proč tu diskutujete? Čeho chcete svým příspěvkem dosáhnout? Zkuste přemýšlet i v hlubších vodách a ne jen ve viditelné pěně na vlnách dnešního dění.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidíte pane Strako. A přitom by chtělo jenom málo- na ty duševní mrzáky zkrátka nereagovat. Jsou to odpudivé(nechci psát politováníhodné) existence, zlé bytosti z podstaty, primitivové.Je to bohužel tak, schovávají se za clonu anonymity. Váš apel je ani nepobaví, ani nedonutí se nad sebou zamyslet. Nevím , možná se člověk moc dívá na filmy, kde se bájní hekři dokážou dostat do počítačů tajných služeb, kdyby jo nebylo by špatné mít kámoše z dílny třeba anonymous aby toho trola vyslídil a ukázal nám jeho fotku, jeho život, úspěchy, okolí, s kterým určitě žije v míru. To bychom se divili- a oni taky. Protože je to utopie a taky daň za anonymitu internetu, nezbývá než, nereagovat.

   Vymazat
 17. ZDE: http://www.assemblee-nationale.fr/14/cr-cdef/14-15/c1415049.asp

  OdpovědětVymazat
 18. Takže shrnu fakta:
  1) Žádná invaze Ruska na Ukrajinu nebyla, byla to pouze propaganda, to víme.
  * Diskutovat o tom považuji za ztrátu času je to potvrzené.

  2) Placení Trollové existují. Myslel jsem si zpočátku, že je to výmysl. Prostě lidé milují pro mně nepochopitelně USA a nedají na něj dopustit. A nebo že jsou lidé, které prostě baví provokovat a dráždit lidi. Ale nyní mám potvrzeno (pro sebe), že skutečně existují (nemám zdroje to dokazovat nebo se s někým o tom přít).
  * Vaše zjištění v Té věci si se zájmem přečtu.

  OdpovědětVymazat
 19. Straka - efpe

  Konečně rozumný pohled na současnou úroveň diskuse a diskutujících. Někdy se ptám sám sebe, zda se v jiných zemích vyskytují taky taková hulvácká a nevymáchaná individua ...

  OdpovědětVymazat