Reklama

neděle 24. dubna 2016

Globální „sluníčkáři“ – Obama, Merkel & Co

Radim Valenčík
24.4. 2016
Když jsem psal dvojici článků o "sluníčkářství", měl jsem na mysli tento fenomén v našich malých českých poměrech. Zejména když jsem napsal:"Významným kritériem stavu společnosti je to, jak úspěšná je snaha VYVOLENÝCH v komplexu her TITANIC zdiskreditovat významné osobnosti, které jsou imunní vůči memplexu "sluníčkářství". Pokud obliba takových osobností roste, ukazuje to na krizi "sluníčkářství". Reakcí ze strany "sluníčkářů" je pak stupňující se nenávist nejen vůči příslušným osobnostem, ale i vůči celé zemi a všem normálním obyvatelům v ní. To jsou hořké konce "sluníčkářství"".

Měl jsem tím na mysli růst Zemanových preferencí v podmínkách masívní a zuřivé kampaně vůči němu, na čele které stojí veřejná média placená z našich peněz. Ono to ale asi platí nejen v našich poměrech, ale i ve velkém. Připomenu několik událostí z tohoto týdne:

První střípek do mozaiky:

"Americký prezident Barack Obama před svou poslední návštěvou Německa vyzdvihl "odvážný postoj" kancléřky Angely Merkelové během migrační krize. Šéfka německé vlády podle něj prokázala, že je pravou politickou i morální vůdkyní. Nazval ji strážkyní Evropy. Obama také chválil dohodu o výměně migrantů mezi EU a Tureckem."

Viz: http://zpravy.idnes.cz/obama-pochvalil-kanclerku-za-postoj-k-migrantum-ftk-/zahranicni.aspx?c=A160423_094258_zahranicni_mlb

A hned po té následovalo:

"Hlavním bodem jednání s Davutogluem bylo plnění dohody mezi EU a Tureckem, jež začala platit 20. března. Ankara se v ní zavázala přijmout zpět všechny migranty, kteří se z tureckého pobřeží dostanou na řecké ostrovy a nezískají posléze v Řecku azyl. Unie za pomoc při zvládání migrační krize Ankaře slíbila mimo jiné obnovení zamrzlých přístupových rozhovorů Turecka s EU, zrušení vízové povinnosti pro Turky do konce června a finanční pomoc při zvládání migrační krize... "Otázka zrušení víz je pro Turecko naprosto zásadní," řekl na tiskové konferenci Davutoglu a doplnil, že bez splnění této podmínky ze strany Evropské unie není možné dohodu naplňovat."

Viz: http://zahranicni.eurozpravy.cz/blizky-vychod/152834-merkelova-v-turecku-vydala-se-mezi-uprchliky-pak-jednala-s-premierem/

K tomu jsem v jednom komentáři před půlnocí poznamenal (nikoli jen na adresu Merkelové)::

"To už není loutka, ale jen maňásek. A víte, kam vede ruka, která ovládá maňásky?! Současné rozhodování přece je - buď budete vazaly, nebo uděláme vše pro vaše zničení. To je podstata vzkazu Obamy Merkelové. - Ubožák. On se této volbě přece už podřídil. Právě proto musíme znát podstatu současné moci (a pak budeme úspěšní - současná globální moc degeneruje a je stále více zranitelná)."

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/2846-podstata-soucasne-moci-uvaha-k-vyroci-28-10.html

Druhý střípek do mozaiky:

"Setrvání Británie v silné Evropské unii je v nejlepším zájmu Londýna i Washingtonu. Na tiskové konferenci po jednání s britským premiérem Davidem Cameronem to prohlásil americký prezident Barack Obama... V hospodářské oblasti se oba představitelé shodli na podpoře smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy, která se připravuje pod názvem Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP). Pokud by Británie opustila EU, mohla by si s Washingtonem vyjednat vlastní obchodní dohodu, což by ale nebyla rychlá záležitost, neboť Britové by byli "poslední v řadě", poznamenal Obama."

Viz: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1763986-muzu-byt-uprimny-setrvani-britanie-v-eu-je-v-nasem-zajmu-rekl-cameronovi-obama

Slouha globální moci (globální "sluníčkář") naprosto nepokrytě a neomaleně vydírá. Přesně podle výpočtu chování "sluníčkářů".

Třetí střípek do mozaiky:


"president Putin "šokoval" západní vlády a jejich propagandistická média tím, že se získal největší počet hlasů v celosvětovém hlasování Magazínu Time o 100 nejvlivnějších osobností světa"
Viz: http://time.com/3820069/time-100-readers-poll-results/
Rzklad "sluníčkářství" patrně skutečně probíhá i globálně. Proto u nás polarity Havel - Klaus (Zeman), ve světě Jelcin - Putin. Soumrak slouhů. A ukazuje to i exaktní výpočet "sluníčkářství".

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3369-globalni-slunickari-obama-merkel-co.html

9 komentářů :

 1. Byl jednou jeden předseda ...

  Marek Stoniš (Reflex)

  Ten náš premiér ...
  Žena křičí: Bohouši, nemám dům a zahradu!
  Co kdybys zneužil poslaneckou náhradu?
  Kudy chodil, tudy krad’,sociální demokrat´.

  Žena křičí: Bohouši! Nemám zlato, nemám prachy.
  A můj manžel, to je vůl!
  Neboj, mámo, neroň slzy, dosti bude všeho brzy.
  Na severu prodám byty, na severu prodám důl!
  Kudy chodil, tudy krad’,sociální demokrat´.

  Žena křičí: Bohouši! Mám byt, mám zahradu.
  Mám zlato, i prachy mám.
  Ale ty budeš vzduch, jestli zaplatíš Altnerovi dluh!
  Kudy chodil, tudy krad’,sociální demokrat´.

  Proč mě nikdo nemá rád?
  Protože jsem sociální demokrat?
  Ne, ne, Bohoušku, protože jsi krad’!

  Přídavek

  Žena křičí: Bohouši. Nestíhám to. Pořiď služku!
  Piš do Turecka. Tu máš tužku.
  Migranti se hrnou, o azyl žádají
  dotace se sypou, továrny čekají,
  zájemci o práci však nepřicházejí.
  Kudy chodil, tudy krad’,sociální demokrat´.

  Žena křičí: Bohouši. Nejsou plínky, nejsou vložky, co si dáme mezi nožky??
  Upaluj do Brusele, ať nám sníží DPH,
  nebo půjdem vesele, už nás volá H(rad).
  Kudy chodil, tudy krad’,sociální demokrat´.

  Proč mě nikdo nemá rád?
  Protože jsem sociální demokrat?
  Ne, ne, Bohoušku, protože jsi krad’!


  … a budou brzy dvoje volby.

  Opravdu si myslíte, že sociální demokraté ještě někdy nějaké volby vyhrají?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Těmhle šéfům dělá radost:
   http://www.jesuit.cz/

   Kardinál Ravasi se objímá se zednáři?

   http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?
   id=23320

   https://www.youtube.com/watch?v=GyQry5kyGTU

   Smazat
  2. On to není socan Bohoušek-Bohuš, ale Slávek Sebralbotka!

   Smazat
 2. Socani jsou v perdeli . Zdař bůh .

  OdpovědětSmazat
 3. Huuu, ha, ha, ha, t.j. strasne srandovni
  basnicka - (21:06) !
  Urcite Vam Sobotka namlati zadek.
  (A nebo se Vam vysmeje a odpovi, ze : "Prislovi nas k pravde vize, z nouze pes si kulky lize".)

  Literalni, kritik neznajici ceskou gramatiku.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. honolulu, Bohůš se půjde zeptat o povolení Merkle, jestli může trestně stíhat autora té básničky, protože ta znevažuje a napadá potažmo třídu křiváckejch zlodějskejch dementů (a že jich je u nás v politice dost).

   Smazat
 4. R.I.P. Socani v Evropě postupně skončí a díky jejich servilnímu chování a zbabělosti, již dnes nastupují populisté, (nyní zřejmě zvítězí nový prezident z líhně FPO v Rakousku) a další vítězové budou následovat.Evropští i naši Socani "podělali" úplně všechno.Vzdali se a moc rozhodování dali nevyzpytatelné Osmanské říši, šílená Jalovice ze IV. říše, se pasovala do role evropské Bohyně a ochránkyně středověkých přivandrovalců, jedná a uzavírá ďábelské smlouvy za sebe, s těmi největšími světovými pekelníky vůbec.Bombama je však hloupě-upřímný a ihned prozradí záměr návštěvy VB.Osobní přání královně k devadesátinám je jistě jen zástěrka.Bombama se zrůdnými tvůrci NWO s TTIP zničí evropskou ekonomiku, zdravotnictví, pracovní trhy, potravinářství, zemědělství a způsobí obrovskou mezaměstnanost v celé Evropě, ta BUDE ZA PROHRANÉ ARBITRÁŽE, NADNÁRODNÍM KORPORACÍM PLATIT A PLATIT, do americké bezedné díry, hory pěněz a pod konečnou kuratelou-chceme-li protektorátní EU, skvělým, nám všem vnuceným nacistickým paktem-ekonomickým NATEM, domluvený a dnes již zřejmě i schválený, nikomu však textově známý, oné německé Jalovice s Bombamou, na kolena.Tihleti dva, si udělali zcela jasno, jakou budoucnost obou zemí s cca 800 miliony občany, tihle dva satanáši, připravili.Je to jen kotel s vroucí vodou, pod kterým se urputně přikládá.

  OdpovědětSmazat
 5. nadáváte na ČSSD, na Kalouska, na ODS - založte si prosím svoji stranu a prosadte svoje myšlenky ve společnosti ! Dříve to nebyl možné, ale dnes máme demokracii !!! a svobodu ! Už jste si všimli ? Tak šup - a půl hotovo. Založit podnik, zaměstnat 1000 dělníků - vůbec je nevykořisťovat a dávat jim velké platy, nebo založit stranu prosadit většinu ve společnosti a změnit všechno od základu --- s chutí do toho soudruzi. Nejste schopní ? no ani se nedivím - ta stará doba Vás asi nenaučila nic.

  OdpovědětSmazat
 6. Nadáváme nadáváme. Ono je tu spousta stran a lidí, kteří by chtěli prosadit změny. Jen nedostávají tolik prostoru v mainstreamu. Stará doba? Všiml jste si, že už ani na západě to není jaksi ono, a například ve Francii utahují šrouby pracovnímu právu?Nemůžu se ubránit tomu, že socialismus, a existence socialistického bloku Varšavské smlouvy bylo pro dělníky na západě velkým přínosem. Právě ta existence konkurence nutila kapitalisty nabízet dělníkům a střední třídě víc, než by bylo těm ze špičky pyramidy milé.Jakmile nebezpečí pominulo, začínají se utahovat pérka. a ne že ne! Je to nepopiratelný fakt.A s těmi platy vážený. Já jsem dělník. Nepotřebuju 100 isíc měsíčně, i když bych asi věděl, jak s nima nakládat.Já jako dělník chci takový plat, kde nebudu mít starost jak zaplatit energie, školné dětem, abych si mohl dovolit mít skoro plnou lednici, alespoň jednou za rok dovču- a stačí prodloužený víkend, a k tomu alespoň trochu jistoty že podnik do roka nezavřou. Ono to souvisí i se stresem. Zkrátka odvádět poctivě svou práci a dostat spravedlivou odměnu a ne almužnu. A nepotřebuju tady číst nějaké kydy o schopnosti či neschopnosti. Naše společnost potřebuje jak schopné vedoucí, tak popeláře, nebo pohřebáky.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.