Reklama

.

.

středa 13. dubna 2016

Haag odmítl Ukrajinu soudit za zločiny na Donbasu

13. 4. 2016   zdroj a zdroj
Mezinárodní trestní soud v Haagu odmítl otevřít proti Ukrajině případ za válku na Donbasu. V pátek to prohlásil prokurátor MTS, když odpovídal na žádost ruského advokáta Igora Trunova. Navrhovatelé obviňují ukrajinské úřady ze zločinů proti lidskosti, v neposlední řadě z použití zbraní hromadného ničení, což vedlo ke smrti civilních obyvatel, mezi nimiž byl pracovník Červeného kříže. Prokuratura však pro otevření případu nevidí důvody.


"Předložil jsem soudu sdělení o zločinech proti lidskosti a nasazení zbraní hromadného ničení.

Obdržel jsem od prokurátora odpověď, v níž je uvedeno, že mnou oznámené přestupky nespadají pod jurisdikci soudu. Prokurátor konstatoval, že nyní neexistují důvody pro další zkoumání problému", řekl Trunov, jehož citují ruská média.

Prokurátor v dopisu vysvětlil, že MTS se řídí Římským statutem, jehož zvláštnost spočívá v tom, že soud může provádět jurisdikci vůči mezinárodním zločinům pouze v případě, že byla jurisdikce soudu uznána státem, na jehož území byl zločin spáchán.

Prokurátor poukázal na to, že "v souvislosti s popsanou situací není ani jedna z podmínek splněna".

"Ani jedna z podmínek v souvislosti s popsanou situací není splněna. Oznámené přestupky nespadají pod jurisdikci soudu, prokurátor konstatoval, že nyní neexistují důvody pro další zkoumání problému", je uvedeno v odpovědi prokurátora.

Zároveň žalobce zdůraznil, že informace, poskytnuté soudu, budou uloženy do archivu a že rozhodnutí o oznámení může být přezkoumáno, pokud nová fakta poskytnou důvody předpokládat, že oznámené přestupky spadají pod jurisdikci soudu, nebo pokud bude požadavek od Rady bezpečnosti OSN. Také připomněl, že MTS doplňuje národní jurisdikce, ale nenahrazuje je.

Připomeňme, že již dříve se Petr Porošenko obezřetně postaral o návrh zákona na vnesení změn do ústavy, podle něhož Ukrajina odkládá ratifikaci Římského statutu a vrátí se k ní v příštích letech.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

26 komentářů :

 1. SS, Izrael, Ukrajina a jim podobní, se k soudu nedostaví!!!!

  Tyto teroristické státy mohou BEZTRESTNĚ vraždit a přepadat koho se jim zamane!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každý zločinec se vždy snaží o beztrestnost, ale snažit se může...

   Nepodléhají sice lidským soudům, ale zákonům fungovaní skutečnosti nemohou uniknout, budou si to muset nakonec odpracovat. Tvrzení předpokládá, že si je čtenář schopen ověřit a uvědomit přesah mezi životy.

   Vymazat
  2. Soud v Haagu je manipulativní instituce, která má před světovou veřejností předstírat, že jí jde o spravedlnost a potrestání viníků. Přitom je to propagandistická a PR instituce, omlouvající zločiny zemí NATO. Viz např. Jugoslávie. Toto rozhodnutí mne vůbec nepřekvapuje a Rusové dobře věděli, jak to dopadne. Je to další demaskování jednoho z chapadel Strýčka Sama. Marek

   Vymazat
 2. škoda slov-průhledné a ničemné

  OdpovědětVymazat
 3. Haag nebo OSN -stejné
  závozník fekálního vozu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zločinec neodsoudí zločince.To by bylo proti přírodě.Tribunál v Haagu je řízen USA JAKO MMF,OSN.K zblití.

   Vymazat
 4. Aspoň se nám to všechno vybarví v jasnějších barvách. Kdo ještě naivně věřil v Haagský tribunál, snad nyní prohlédne.

  OdpovědětVymazat
 5. Jj, takže lze humanitárně Haagovat na Donbasu demográcii, lásku, pravdu, humanitu, prosperitu a MÍR až dokud nebude vyhaagovanej poslední donbasan. A tak za podpory humanitárních vrahů vlastního obyvatelstva zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí. Ale když může být Saud předsedou výboru OSN pro lidská práva, tak čemu se ještě z made in Západ divit?

  OdpovědětVymazat
 6. Ten ksindl dovede soudit jen na zakázku ussackejch lejnosrků!!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Je to jenom doklad toho , komu tahle zmršená ,tragická a sionistická -debilní instituce slouží.....
  ....je to opravdu hnus....
  co je s opakem Haagu ? měl se údajně založit !?
  co tomu brání?
  měla by to být vpodstatě další instance v případě nevěrohodnosti předcházející;
  ta
  by pak přezkoumávala pochybnosti..
  co je za problém na tom ji uvést v platnost ?
  to by byly panečku sousta ,to by se ukázalo
  špíny!!!
  fuj hajzlové!
  j.

  OdpovědětVymazat
 8. Zkrátka, činovník toho pimprlového "soudního dvora", kterému - bůh_ví_proč - říkají mezinárodní a zřízený pro posuzování válečných zločinů a zločinů proti lidskosti, nám připomněl, že jeho spravedlnost je opravdu slepá.
  Nebo, že spíš jen (opravdu) nechce vidět.
  Ty zločiny spáchané kyjevskými nacisty jaksi nepasují do obrazu světa, jak by jej Západ (i ten činovník) chtěli vidět ...
  Kouzlem nechtěného nám ukazují, co jsou ty euroatlatské hodnoty. Jo jo, hodnoty!!

  OdpovědětVymazat
 9. Stejně jako naše soudy, je MST jen mocenským nástrojem globálního velkokapitálu. T

  OdpovědětVymazat
 10. Zaujimve.v prípade Kosova Haagsky tribunal prromptne jednal na zakazku USA i NATO a etnicky sudil iba Srbov a vojnových zločincov ako napr. kosovský zabijak Ramuš Haradinaj a tiež Thaci ktorí vraždili a mučili Srbov skončili ako neviniatka.Zabijanie donbasasanov ukrajinskou armou , banderovcami a Pravým sektorom je pre sud v Haagu ničím čo stojí za pomšivnutie. Takže to znamena že genocida donbasanov Pravým sektorom ,banderovcami a kyjevskou chuntou môže veselo pokračovat a prokuratori sudnemho dvora v Haagu tomu budu veselo s potešením tlieskat. Tak tu milí vidite tie euroatlanicke hodoty za ktorými treba jednotne a svorne stát - total svinstvo. Ešte že si pamätame slova svateho bombardáka Havla že pravda a laska zvitezí nad lží a nenávisti aneb jinaj že humanitárny bombardováni USA i NATO budou rozsevat mir ,štestí a pravdu po naši matičce zemi. Holt ten svatej bombardák Havel vedel čo hovorí,na večné veky s ním fuj a pokoj.

  OdpovědětVymazat
 11. Haag? Šaškárna placená US a Saudskou Arábií.

  OdpovědětVymazat
 12. Nechápu, proč se tomu říká soud!? Dělají co dostanou nařízeno.

  OdpovědětVymazat
 13. Jestli článku dobře rozumím, tak příčina odmítnutí není v neochotě Haagu, ale v tom, že se Porošenko postaral o změnu ústavy, podle níž Ukrajina odkládá ratifikaci Římského statutu. Takže bych to za ztracené zdaleka nepovažoval. Také by mohl být vznesen požadavek od RB OSN, pokud by to po volbách USA nevetovaly.

  OdpovědětVymazat
 14. US poskoci v Haagu začnou jednat okamžitě pokud tam bude doručena žaloba na Putina . Jak tento zkurvený svět asi skončí ?

  OdpovědětVymazat
 15. "Soud v Hagu" co to je ? Společensto úplatných tupců.

  OdpovědětVymazat
 16. Naše nezávislá justice-prdon inkvizice to klidě zmákne za ně ale bude to něco stát doba je těžká a platy jsou malé.

  OdpovědětVymazat
 17. Vrána k vráně sedá , alespoň všichni vidí co to vlastně v Haagu sedí za loutky.

  OdpovědětVymazat
 18. Jakà ratifikace římskèho statutu?
  ZLOČIN ZŮSTANE ZLOČINEM !
  J

  OdpovědětVymazat
 19. Chytrý krok od Ruska, demaskuje skutečný právní status Mezinárodního trestního soudu v Haagu a jeho "skutečné" možnosti.
  Velmi dobře je upozorněno na státy, které mohou přímo organizovat válečné zločiny a zůstávají zatím (nebo trvale?) mimo jurisdikci Mezinárodního trestního soudu v Haagu.
  Zřejmě je jistě možnost odstoupit trvale nebo dočasně od ratifikace Římského statutu - pozastavit jeho platnost.
  Kdo je donutí jednat jinak?
  Volič-Vilč

  OdpovědětVymazat
 20. Pochybuje dnes ještě někdo o hnědé budoucnosti Evropy? Ještě zbývá zrušení víz pro Ukrajinu. Půl miliónu tu už stejně pracuje, takže nějaký ten milión navíc se sem ještě vejde. Přece nechcete, aby se s muslimy mydlili samotní Češi. Udějejme to podle standardní americké metodiky (když se dva perou, třetí se směje) - rozdáme zbraně Arabům i Ukrajincům a oni se vybijou mezi sebou a Češi budou oslavovat vítězství.

  OdpovědětVymazat
 21. Divíme se dalším zločinům USA? USA už více jak 200 let terorizují tento svět, pošlapávají základní lidské práva, demokracii a jsou největším nebezpečím pro mír ve světě. Tento dokumen je nezpochybnitelný:http://www.rodon.cz/print/clanek.php?id=3880, v časovém sledu uvádí zločiny USA a tím i jejich spojenců - Něměcko, Anglie,Francie. Itálie, ale i Česko.....Kdo bude soudit tyto známé zločince jako je Buš, Ohava,šláfenberg, porošenko...?

  OdpovědětVymazat
 22. Alespoň vidíme tu demokracii a svobodu a spravedlnost. Vždyť slušnému člověku z toho musí být opravdu, ale opravdu hodně zle. Hanba EU, hanba Haagu. Přeji si, aby je ti mrtví aspoň strašili ve snu.

  OdpovědětVymazat
 23. Mezinárodní válečný zločinci jsou Ukrajinci a zmrdi z Eu je kryjí .

  OdpovědětVymazat