Reklama

.

.

pátek 22. dubna 2016

Hlasy z Evropy v dubnu 2016

- veverka -
22.4.2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
 

Zvykli jsme si. Migranti, migrace a její důsledky bezprostřední i budoucí jsou samozřejmě i nadále předmětem pozornosti a námětem mnoha zpráv, jenže události ještě nedávno těžko uvěřitelné se staly běžnou součástí našeho světa. Denně slyšíme o stovkách nebo tisících nových muslimských migrantů vstupujících do Evropy, o postupující islamizaci zejména západoevropských zemí, o exotických nemocech přicházejících s migranty, o sexuálním obtěžování, o krádežích v obchodech atd. atd. Hlava dostává trvale docela slušně zabrat: jak to, že všechno to šílené a absurdní může být a je pravda?! 


Zprávy typu „Po Lipsku je nyní na řadě Chemnitz. Má se tam postavit mešita s typickou kupolí a minaretem. Stavební pozemek o rozloze 1.400 m2 leží ve čtvrti pojmenované po Martinu Lutherovi.“ nám asi nikdy nepřestanou připadat jako novinářská kachna nebo nesmyslný sen, který ráno můžeme s úlevou zapomenout.
(http://www.mmnews.de/index.php/politik/70892-sachsen-immer-mehr-moscheen).

Vybavil se mi v té souvislosti fejeton Ludvíka Vaculíka napsaný poté, kdy Švýcaři v referendu sice povolili stavbu mešit ve své zemi, ale nikoli už minarety: „Se švýcarským hlasováním o minaretech souhlasím. Švýcarsko má vypadat švýcarsky! O cizích národech si zásadně přátelsky myslím, že mají sedět doma: napravovat svět ze svého konce…. Na návštěvě, když si přijdou oddechnout, mají se chovat jako návštěva.“ (Říp nevybuchl, Dokořán 2012, str. 116)

Poznámka: ve vyjádření AfD k plánované stavbě mešity v Chemnitz se mj. uvádí, že „AfD uznává svobodu vyznání, ta je ovšem muslimům v Sasku zaručena i bez vybudování obří mešity. Mešity nelze stavět bez souhlasu místních občanů. Minaret je optickým symbolem islámu (původně měl funkci strážní věže), zatímco architektura saských měst nese rysy křesťanské kultury. Proto je nezbytně nutné, aby se před vydáním stavebního povolení občané mohli v referendu vyjádřit k tomu, zda si mešitu s minaretem ve svém bezprostředním sousedství přejí či nikoli.“
zdroj: http://www.mmnews.de/index.php/politik/70892-sachsen-immer-mehr-moscheen

A znovu Švýcarsko: řada tamějších fotbalových fanoušků začíná váhat, zda se mají vydat na mistrovství Evropy, které ve Francii začíná 10. června – obávají se teroristického útoku. Snaží se pracně získané vstupenky prodat nebo i třeba darovat, ale nedaří se. Rovněž majitelé cestovních kanceláří, které organizují zájezdy na ME, zaznamenali snížený zájem nebo přímo rušení už objednaných cest.
zdroj: http://www.20min.ch/schweiz/news/story/Schweizer-wollen-nicht-an-EM—Angst-vor-Terror-19642398

Problémy jiného druhu zažilo seskupení s názvem Akce za nezávislé Švýcarsko (AUNS), které svolalo shromáždění svých členů na konec dubna do Bernu a pozvalo k vystoupení na něm i paní Frauke Petry, předsedkyni AfD. Následovaly nenávistné reakce, ostrá kritika, vyhrůžky. AUNS nakonec akci přeložila z Bernu do obce Matten u Interlakenu.
zdroj: http://www.20min.ch/schweiz/news/story/Auns-weicht-mit-AfD-Petry-in-den-Mysterypark-aus-23833386

Švýcarsko se obává náporu migrantů, k němuž by mohlo dojít v letních měsících, a připravuje proto vyslání vojska se svou hranici s Itálií. Jak uvedl vysoký policejní úředník, Francie svou hranici už fakticky zavřela, a pokud Rakousko skutečně uzavře Brennerský průsmyk, stane se Švýcarsko jedinou vstupní branou do severní Evropy. Zatím se hovoří o 2.000 vojáků, přijímají se však legislativní i organizační opatření, která by umožnila vyslat na ohroženou hranici další, početnější jednotky. Rakousko mezitím na své straně Brennerského průsmyku pokračuje s výstavbou „hraničního zabezpečovacího zařízení“ (česky plotu). Itálie hlasitě protestuje, ale rakouský ministr obrany Doskozil se nenechal zastrašit a prohlásil, že jeho země v případě „mimořádné situace“ brennerskou hranici zcela uzavře. Italská vláda žalovala v Bruselu – poslala příslušnému evropskému komisaři dopis s naléhavou prosbou o bezodkladné přezkoumání rakouských opatření na společné hranici. EK by podle Italů měla v zájmu ochrany základních hodnot Unie okamžitě zasáhnout. zdroj: https://jungefreiheit.de/politik/ausland/2016/asylkrise-schweiz-schickt-soldaten-an-die-grenze/

Ve Francii může být v létě velmi rušno nejen v souvislosti s fotbalem – pokud ještě zesílí nedávno vzniklé hnutí „Nuits debout“. Zformovalo se v březnu v rámci protestů proti plánovaným změnám pracovního práva a zatím nabývá na intenzitě. Podrobnější informaci lze najít slovensky zde http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Francuzi-sa-nastvali-Nove-revolucne-hnutie-o-ktorom-sa-u-nas-radsej-nepise-266523 Zdroj též http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/04/15/schwere-ausschreitungen-von-jugendlichen-in-paris/

Věky prověřená zkušenost našich předků vtělená do přísloví „Kovářova kobyla nejvíc kulhá“ a „Pod svícnem bývá tma“ samozřejmě stále platí. Už před březnovými útoky v Bruselu se vědělo o nedostatcích v zajištění bezpečnosti na letišti, kde pracovalo na 50 přívrženců islámského státu. Belgickou ministryni dopravy to nakonec stálo funkci.
zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/04/15/bruessel-ministerin-tritt-wegen-sicherheit-am-flughafen-ab/ http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Ministerka-odstupila-Tlak-bol-velky-vaz-jej-zlomili-vazne-nedostatky-v-bezpecnosti-266602

Poznámka: nevím, zda a v jaké míře nedostatečné zajištění bezpečnosti na letišti zavinilo smrt řady lidí. Paní bývalá ministryně ale skoro jistě žádnou újmu neutrpí a brzo dostane jinou funkci.

Laxní přístup k vlastní bezpečnosti má i Evropský parlament: u dvou jeho řidičů se nalezla CD s propagačním materiálem IS. Oba (jeden v Bruselu, druhý ve Štrasburku) pracovali pro soukromou společnost, zajišťující přepravní služby pro EP. Existuje navíc podezření na kriminální minulost dalších šoférů téže společnosti; vedení Evropského parlamentu se proto rozhodlo zaměstnávat jednotlivé řidiče přímo a rezignovat na služby soukromých přepravních společností. V současnosti využívá EP pro svých 751 poslanců celkem 65 řidičů v Bruselu a 85 ve Štrasburku, všechny prostřednictvím soukromých podniků, a přímo zaměstnává 23 šoférů.
zdroj: http://www.mmnews.de/index.php/politik/71081-isis-fahrdienst http://www.hlavnespravy.sk/spiegel-u-vodicov-europskeho-parlamentu-sa-nasiel-propagandisticky-material-is/768805

Jeden z pařížských atentátníků zřejmě plánoval útok na německé středisko atomového výzkumu v Jülichu; ve svém bytě v bruselské čtvrti Molenbeek měl shromažďovat důležité údaje o výzkumné instituci. Prezident německého Úřadu na ochranu ústavy o tom prý už koncem března informoval některé členy kontrolního výboru Bundestagu. Údajně se našly vytištěné články z internetu a fotografie předsedy představenstva výzkumného střediska. Úřad německé kancléřky i ministerstvo vnitra sdělily, že k věci nemají žádné informace.
zdroj: http://www.mmnews.de/index.php/politik/70804-2016-04-13-20-36-53

Ministerstvo pro životní prostředí spolkové země SRN Badensko – Würtembersko dočasně zakázalo provoz atomové elektrárny Philippsburg 2, která patří koncernu EnBW. Důvod: podvody při prověřování bezpečnosti. Podle zemského ministra pro životní prostředí „jde o první případ, kdy se předepsané ověření bezpečnosti v atomové elektrárně pouze předstíralo. Je to nanejvýš znepokojující a nepřijatelné.“ Ministr požádal provozovatele atomové elektrárny o rychlé a vyčerpávající vysvětlení události. Koncern EnBW v odpovědi sdělil, že v prosinci 2015 jeden externí pracovník elektrárny pouze předstíral, že prověřoval zařízení měřící ochranu proti záření. Elektrárna o tom informovala ministerstvo životního prostředí 5. dubna. Státní zastupitelství nyní zkoumá, zda byl spáchán trestný čin a zda neprovedená měření mohla mít následky pro životní prostředí. O věci bylo informováno i spolkové ministerstvo pro životní prostředí.
zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/04/14/baden-wuerttemberg-stoppt-betrieb-von-philippsburg-2/

Čím dál častěji asi uslyšíme o ´negativních úrocích´. Pojem je poněkud eufemistický, protože nejde o úroky (tj. o zisk, který máme z peněz uložených v bance), nýbrž o poplatek, který bance zaplatíme za to, že jí své peníze svěříme. Viz např. https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/02/23/hlasy-z-evropy-sbohem-bankovky/

Zavádění negativního úroku naráží na rostoucí kritiku v Evropě i například v Japonsku. Odpůrci negativních úroků upozorňují na zákonité následné oslabení měn (konkrétně EUR a YEN), bank i střadatelů. Negativní úrok má odradit od ukládání peněz v bance a banky samotné přimět k intenzívnějšímu poskytování půjček. Hlavní námitky kritiků: půjčovat není komu a – hlavně – dříve nebo později budou banky nuceny tyto poplatky / sankční „úroky“ přenést na své zákazníky. Výsledkem bude snaha střadatelů orientovat se na ukládání peněz v hotovosti, mimo banky. A skutečně už lze pozorovat zvýšený zájem o bankovky zejména vyšších hodnot, a to konkrétně ve Švýcarsku a v Japonsku. V Německu sílí hlasy proti zavedení negativního úroku, argumentují přitom mj. následným výrazným zhoršením situace pro střadatele obecně a pro zabezpečení lidí na stáří zejména.
zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/04/17/massiver-schaden-negativzinse


V červnu vyprší povolení používat v EU pesticid glyfosat (vyrábí Monsanto, USA). Kritikové glyfosatu jej chtějí zakázat, neboť jak WHO, tak Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny chemikálii uvádějí jako možnou příčinu rakoviny. Naproti tomu Evropská komise nevidí žádný důvod k zákazu a odvolává se přitom na doporučení EFSA (úřad pro bezpečnost potravin). Odpůrci glyfosatu utrpěli nedávno výraznou porážku, protože vláda SRN souhlasila s jeho dalším používáním v EU.
zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/04/12/deutschland-knickt-vor-monsanto-ein-zustimmung-zu-glyphosat/

Stejným směrem míří i rozhodnutí Evropského parlamentu, který odsouhlasil další používání glyfosatu a naprosto pominul podstatné a odůvodněné výhrady odborného výboru. Podle nedávného průzkumu veřejného mínění přitom většina obyvatel EU pesticid odmítá. Podle sdělení Evropského parlamentu se spotřeba glyfosatu v posledních letech zvýšila 260x, a to z 3.200 tun v roce 1974 na 825.000 tun v roce 2014. V samotném Německu se glyfosat aplikuje na zhruba 40 % orné půdy.
zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/04/13/eu-parlament-stimmt-mit-klarer-mehrheit-fuer-glyphosat-neuzulassung/

A jako kdyby toto všechno nestačilo, přišla zpráva ze Švýcarska: před několika týdny byly v různých druzích piva v Německu nalezeny zbytky pesticidů a nyní se stopy herbicidu glyfosat našly ve 12 vzorcích švýcarského piva ze 30 zkoumaných. „Zlato“ získalo pivo Prix-Garantie-Bier z Coop s 21 mikrogramy glyfosatu / l, zatímco „stříbný“ Guinness Draught obsahoval 13 mikrogramů / l. Pivovary samozřejmě okamžitě reagovaly ujištěním, že se jedná o dávky zanedbatelné, které zdraví spotřebitelů nemohou ohrozit. Podle německých úřadů obsah do 30 mikrogramů glyfosatu /l není nebezpečný, tím by se pro dospělou osobu stal až při spotřebě 1.000 l piva za den.
zdroj: http://www.20min.ch/schweiz/news/story/Der-Unkrautvernichter-im-Schweizer-Bier-24141986

Nejsem chemik, proto citát z wikipedie:

Glyfosát se používá jako totální herbicid k odstranění nežádoucích keřů a dřevin na zemědělských i nezemědělských plochách. Přípravek je v zemědělství používán ovšem i na defoliaci, urychlení zrání a sušení, zpomalení růstu a podobně. Glyfosát je ve světě rozšířen, proto jsou s opatrností sledována jeho zdravotní a ekologická rizika. Výrobce uvádí, že dokonce ani stonásobek expozice, ke které dochází při běžném používání glyfosátu, nepředstavuje nebezpečí pro lidské zdraví Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny IARC však v březnu 2015 zařadila glyfosát mezi pravděpodobné karcinogeny pro člověka. Výrobce Monsanto toto rozhodnutí zlehčuje a zpochybňuje s odkazem na odborné studie i názor jiných regulačních institucí.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Glyfos%C3%A1t

Dobrá zpráva na závěr: i dnes ještě vyšlo slunce, jarní tráva je krásně zelená a ptáci zpívají.


19 komentářů :

 1. Článek nepatří mezi ty, které vymývají mozek, ale takových bohužel není mnoho. Nenechme si vymývat mozek. Vývoj sdělovacích prostředků, především internet, dosáhl takové úrovně, která umožňuje všem rozumným lidem na světě globálně se dohodnout. Zatím to zdánlivě vypadá tak, že se budoucnost nedá věrohodně předpovědět, ale v současnosti už je možné budoucnost lidstva vytvořit-realizovat. Navrhuji vytvořit-realizovat následující globální budoucnost: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  OdpovědětVymazat
 2. Páni! Smysluplné shrnutí informačního balastu ze světa i s odkazy na zdroje? Tak to se dnes jen tak nevidí...

  OdpovědětVymazat
 3. pockejme na dedu vsevedu honculu ten nam to objasni!!!
  vena realtor

  OdpovědětVymazat
 4. Svajcarsko sa skutocne pripravuje na invaziu migrantov,aj s pomocou armady,vojakov,Ale ako ktosi sa spravne zaujimal,ake moznosti bude mat Armada pri obrane hranic.Ake prostriedky budu möct pouzit,ak by sa situacia vyostrila.Negativny urok je udajne prvy krok k odstraneniu hotovosti.Ale zatial socialne fondy vyberaju peniaze ,hotovost ukladaju v banke do trezora.Ak by banka krachla,tak napriklad döchodkovy fond möze aj tak vyplatit döchodky.Svajcari uz tak robia,preto zaujem o vysoke bankovky.M.

  OdpovědětVymazat
 5. USA má v plánu v letošním roce 2016 dostat do Evropy 3 miliony afrických a asijských uprchlíků. K tomu slouží Evropská komise, plně podřízená zpravodajským službám USA. Cíl. Co nejvíc destabilizovat Evropu a zlikvidovat její sociální systém a dosáhnout degradaci Evropské populace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si ale pořád lámu hlavu jaký z toho bude mít lidstvo jako celek užitek, když každý druhý bude polodebil. Ono "vypěstovat" rasu s IQ 80 asi nebude až tak těžké pokud se "spáří" de přání a pudů paní Žilkové ženské osazenstvo Evropy s onimi mladíky, kteří defilují před kamerami ve sběrných táborech. Ale řekněte mi jaká to bude výchova takového potomstva, co ty jejich evropské hodnoty? No a aby se trestní odpovědnost přesunula tak na 6 let věku, ne? Ale vážně, staré lidové úsloví říká - nemíchejte jabka s hruškama, vraťme se ke kořenům a vezměme klacky do ruky.
   Sims.

   Vymazat
  2. Wcropské hodnoty? Ono něco takového v současnosti fakticky existuje? není to náhodou je vyprázdněný virtuální pojem, který má sloužit jen pro oblbnutí lidí? Vždyť ti, co jich mají plnou hubu, jsou pěkní všiváci - úchylové, korupčníci, podvodníci, zloději ....

   Vymazat
 6. Tesi me, ze JA HONOLULU jsem vstoupil do vaseho podvedomi jako velicina logiky a pravdy - vzdy politicky NEkorektni,
  a to nejen Vam, realtore (13:36) !

  Dnes chci informovat o necem uplne
  jinem - co vas urcite rozesmeje.

  Nova republika se stala rejdistem vsech moznych a nemoznych informacnich agentur... Tyto agentury maji za ukol zjistovat a zmapovat politickou inklinace v mysleni ceskych obcanu...

  Jak na vychode, tak na zapade si hodne lidi preje byt informovano, co se to deje ve vasich makuvkach !

  Spion SHUSKIN z vychodu a spion BOZO* ze zapadu, take registruje ty, z vas, kteri jsou potencionalne nebezpecni svym vlivem pro jejich cilove projekty. (* BOZO = symbol saskarny a clauniady.)

  V pripade, ze dostanete dopis s malym obnosem penez a tunou komplimentu ohledne vaseho intelektu, tak mu
  neverte !

  Bude nasledovat pozvani na vyjadreni vaseho nazoru na ruzna thema, za vetsi castku penez, - a tim budete zmapovan pro potencionalni odstrel v pripade blizici se revoluce, nebo na dosazeni a posazeni na nocniku slavy.

  T.j. ted moda TAKE v Americe, ktera se stala tercem vsech zminenych svetovych agentur a rika se tomu "survey"..

  Zatim co ja, kvuli svoji prikladne inteligenci ziskane v pomocne skole, mam uz takovych dopisu 4, (nekdy se spatnou anglictinou), tak nektere z vas to teprve ceka se spatnou cestinou.

  Tem z vas kteri, maji IQ postovnich oslu z mexicke Sierri jsem prave zachranil dny klidu.

  Dekuji za ovace a podekovani... honolulu - ostre inteligentni.

  OdpovědětVymazat
 7. Glyfosát nahradil DDT. K zákazu DDT viedol dlhý boj a dnes sú aj u nás v skladoch stále stovky ton tohoto svinstva a nikto nevie čo s ním.

  OdpovědětVymazat
 8. Pane ing. Dedek, za svetovou bidu jsou zodpovedni Ti NEZODPOVEDNI, kteri se nezodpovedne kvantitativne mnozi.

  Jebaji jako opice v Africe, ktere maji populacni explozi regulovanou prirodu. (Jsou sezrany.)

  Zivocichove, kteri nejsou sezrany, immigruji illegalne do Evropy, kde definitivne jednou sezerou vas.

  Proto je dulezite stavet zatarasy a ploty jako Madari.
  Honolulu - SVETLONOS

  OdpovědětVymazat
 9. To všechno, co se děje od rozkradení a zadlužení našeho státu, až po invazi agresivních imigrantů porušujících zákony hostitelských zemí, které neuznávají a hrubě atakujících základní normy mezilidských vztahů a společenského soužití (viz spousty videozáznamů), to vše, kdysi naprosto neuvěřitelné a nepředstavitelné přišlo mezi nás, jako součást svobody a demokracie, co by součást útisku a devastace poklidných životů spousty lidí. Tedy nás to teprve v plné parádě čeká. Mít páru o tom, jakou svobodu nám to stupidní cinkání klíčema přinese, se zlou by se ta obrovská, vzpouzející se část tupého stáda,rekrutovaná z pravidelných manifestačních voličů jednotné národní fronty jásajících v prvomájových průvodech, se zlou by se potázala. Dnes s úžasem zírá na zrod masy bezdomovců a na záplavu nenávistných imigrantů v sousedních zemích. spojenců. Těch spojenců, kteří nás hanebně okupovali a taky těch, kteří nás hanebně zradili. Těch, kteří nám rozkáží, že musíme povinně přijmout ty z imigrantů, které pro nás dle stanovených kót vyčlení. Zatím nás výdobytky demokracie a svobody míjely. Ať již jde o humanitární bombardování, nebo o imigrantskou invazi. To teprve přijde v dohledné době. To jsme tedy pro naše potomky vycinkali životní perspektivy. Jen co je pravda. U příliš mnoha hnusáren si dnes můžeme říci, tak něco takového se v době nesvobody rozhodně stát nemohlo, to bylo absolutně nemyslitelné. A to jenom proto, že nejenže jsme nemohli věřit komunistům jejich strašení kapitalismem ale ani vzdáleně jsme si ten hnus bez kouska morálky nedokázali ani představit.

  OdpovědětVymazat
 10. Svetlonos honolulu se rozhodl vas vsechny informovat o SUPER PRASECINACH, ke kterym se propujcil nynejsi establisment, proti Donaldu Trumpovi.

  Jim nestacilo, ze byl zasypan vsemi otresnymi urazkami, ale oni rekli verejne do TV, ze Trump je diktatorem HITLEREM, protoze ma maly pohlavni ud....

  Jeho pohlavni ud se stal okamzite vysetrovanym subjektem nejen v "kulturnich" institucich v New Yorku, ale byl tim zaplaven i internet a TV.

  Zena, nejmenovane etnicity v uniforme Hitlera a s nalepenym knirkem se dozadovala uznani, ze jeji "ud" je vetsi.

  To vse svedci o nenavisti k symbolu nastavajicich zmen Donaldu Trumpovi. Oni maji strach !
  Koncim, jdu poslouchat Jeanine Pirro.
  honolulu informator !

  OdpovědětVymazat
 11. Svetlonos honolulu se rozhodl vas vsechny informovat o SUPER PRASECINACH, ke kterym se propujcil nynejsi establisment, proti Donaldu Trumpovi.

  Jim nestacilo, ze byl zasypan vsemi otresnymi urazkami, ale oni rekli verejne do TV, ze Trump je diktatorem HITLEREM, protoze ma maly pohlavni ud....

  Jeho pohlavni ud se stal okamzite vysetrovanym subjektem nejen v "kulturnich" institucich v New Yorku, ale byl tim zaplaven i internet a TV.

  Zena, nejmenovane etnicity v uniforme Hitlera a s nalepenym knirkem se dozadovala uznani, ze jeji "ud" je vetsi.

  To vse svedci o nenavisti k symbolu nastavajicich zmen Donaldu Trumpovi. Oni maji strach !
  Koncim, jdu poslouchat Jeanine Pirro.
  honolulu informator !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, přestaň už zde vypisovat ti své tupožvásty, žbrndokecy a sráčkoprdy!!! Nikdo na ne není zvědavý!

   Vymazat
  2. 7:17 Co ti na tom vadí? Ty jsi nejspíš ryzí demokrat vylezlý ze zadku kavárenských poskoků a tak, dle té jejich svobody pouze pro vymaštěnce a papoušky, zde někomu nařizuješ, aby přestal psát a vyjadřuješ se po jejich vzoru, za všechny ostatní, na co jsou či nejsou zvědaví.Velice typické pojetí.

   Vymazat
 12. Brusel (nikoliv Mars) útočí: http://aeronet.cz/news/brusel-na-nas-utoci-ze-tri-smeru-pokud-se-vsichni-nevzbourime-prave-ted-a-nyni-ceka-nas-v-kratke-dobe-katastrofa/

  OdpovědětVymazat
 13. Vypadá to tak, že Češi skutečně potřebují prožít katastrofu, aby se probrali z letargie. Z hlouposti probrat nelze, ta je neodstranitelná. T

  OdpovědětVymazat
 14. Omezeny HLUPAKU (7:17), ktery si rika "plukovnik" ! To co se v Americe dnes deje, bude zitra ovlivnovat zivot kazdeho obcana v Cesku. Od nejvyssich autorit, az pro zaostale hnupy, jako jsi Ty.

  Panove, pravdepodobne bude obcanska valka v ulicich americkych mest. (Zacne v Clevelandu v Ohiu - muj odhad.)

  Lide se rvou az do krve, vsim co je po ruce a policajti se je snazi drzet od sebe. Podivejte se na videa !

  Zde jsou dva nesmiritelne tabory. Stoupenci Donalda Trumpa (patrim knim) a ti druzi zahrnujici nekolik skupin !

  JE DULEZITE, aby jste o tom vedeli ! SLEDUJTE TO !

  Krome toho, zadny PRIMITIV ze Slovenska mi nebude zavirat hubu ! Tim minim TEBE retarde - 7:17 !
  Pravdomluvny honolulu

  OdpovědětVymazat
 15. Omezeny HLUPAKU (7:17), ktery si rika "plukovnik" ! To co se v Americe dnes deje, bude zitra ovlivnovat zivot kazdeho obcana v Cesku. Od nejvyssich autorit, az pro zaostale hnupy, jako jsi Ty.

  Panove, pravdepodobne bude obcanska valka v ulicich americkych mest. (Zacne v Clevelandu v Ohiu - muj odhad.)

  Lide se rvou az do krve, vsim co je po ruce a policajti se je snazi drzet od sebe. Podivejte se na videa !

  Zde jsou dva nesmiritelne tabory. Stoupenci Donalda Trumpa (patrim knim) a ti druzi zahrnujici nekolik skupin !

  JE DULEZITE, aby jste o tom vedeli ! SLEDUJTE TO !

  Krome toho, zadny PRIMITIV ze Slovenska mi nebude zavirat hubu ! Tim minim TEBE retarde - 7:17 !
  Pravdomluvny honolulu

  OdpovědětVymazat