Reklama

čtvrtek 28. dubna 2016

Horká zpráva z Paříže - Národní shromáždění Francie přijalo rezoluci s výzvou ke zrušení protiruských sankcí

28.4.2016 Franceinfo, RT France

Poslanci Národního shromáždění (dolní sněmovna parlamentu) Francie schválili ve čtvrtek většinou hlasů rezoluci navrženou opozici, která vyzývá vládu, aby se vyslovila proti prodloužení evropských sankcí proti Ruské federaci, informuje zpravodaj RIA Novosti.


Podle slov poslance, zastupujícího největší opoziční stranu Republikáni a bývalého ministra Thierry Marianiho, který byl jedním z iniciátorů parlamentní diskuse, musí být tyto sankce zrušeny, protože nepřinášejí samotné Francii nic, kromě škod, a staly se „těžkým břemenem" pro francouzské zemědělství.

Sankce škodlivé rusko-francouzským ekonomickým vztahům


Přibližně 1200 francouzské společnosti je aktivních v Rusku, a 6 až 7000 francouzských společností exportuje do Ruska. Od zavedení sankcí proti Moskvě se ekonomické vztahy mezi Francií a Ruskem výrazně zhoršila.
"Bilaterální partnerství mezi Francií a Ruskem, které se v posledních letech značně rozšířilo, trpí evropskými sankcemi a opatřeními proti Rusku," píše se v návrhu. Vysvětluje se v něm, že francouzsko-ruské vztahy se snížily o 40%, a to zejména v důsledku nedodání helikoptérových lodi Mistral. Ztráta na zrušení prodeje Mistralů dosáhly téměř 1,2 miliardy eur.

Kromě toho návrh poukazuje na to, že francouzské společnosti, které se snaží o expanzi do Rusku jsou "ve strachu z odvety USA". Nechceme riskovat při obchodování s Ruskem: "Tyto poslečnosti jsou dvakrát penalizovány: sankcemi a přebytkem opatrnosti, aby se zabránilo pokutám, které Spojené státy by mohly uplatnit."

Hlasování se zúčastnilo 98 poslanců dolní sněmovny, rezoluci podpořilo 55 při nezbytných 50.


14 komentářů :

 1. Jsem velmi zvědavý, zda o tom bude informovat naše "Veřejnoprávní žumpa"!!!!!!!

  J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta rezoluce není závazná.

   Smazat
  2. Oni už ruský kurvy okupantský vrátily Krym a východní Prusko či Kurily? Ne? tak jaký rušení, naopak!

   Smazat
 2. I tak se tam našlo 45 amerických poskoků !!

  OdpovědětSmazat
 3. Ve finále je US protektor profackuje a bude nové hlasování a už budou hlasovat správně. Nakonec prohlásí, že ty jejich stráty jsou jen nepatrné a naprosto nezbytné a že je vlastně všechno v pořádku a že je potřeba ještě sankce zpřísnit.
  Podobných veletočů jsme viděli u Frantíků, Fricků, ale i Řeků a dalších poslední roky nepočítaně. A co teprve naši kabátníci? Takový Zaorálek si koupí se Sobotkou lubrigační gel, namatlají palice a jde se správně kroutit a žízalit do Šapirovi prdelky. A ještě při tom sní, že se jim povede vyprdelkovat nějaké teplé místečko v Bruseli, což není nic jiného než odkladiště zrádců, profláknutých a zkorumpovaných politických mrtvol za horentní rentu. Zvedají tam jen tlapky na povel jako komouši ve sněmovně před sametem.

  OdpovědětSmazat
 4. Však ono se něco na vzpurné frantíky najde. Třeba vznikne nový dieselgate u Renaultu nebo nějaká francouzská banka bude obviněna ze švindlu. Taková bába Adolfa Merkel by mohla vyprávět, co všechno se může stát pokud někdo neskáče, jak američané pískají.

  OdpovědětSmazat
 5. At se stydi nasi politikove ze jsou stale posr....
  Neodvazi se ani naznacit, ze nam ty sankce skodi, ze Rusko je obrovsky trh.Kdyby nemuseli davat biliony na obranu, tak by dohoda s Ruskem i v budoucnu predstavovala pro nas nejlepsi reseni.
  Zapad bude kupovat stale mene ale s Ruskem mozno dohodnout na desitky let vzajemnou vymenu.

  OdpovědětSmazat
 6. Ale vždyť prý sankce Rusko posilují, tak by příznivci Ruska a Putina měli být naopak na francouzský parlament naštvaní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už na tebe zase přišla lobotomická hnačka nebo jsi tak blbej doopravdy?!!!!!

   Smazat
  2. kašli na toho onanistu. je placený od reakce.

   Smazat
 7. TO JE VŠE KRAVINA VŠECHNY TY PROTI RUSKÉ SANKCE A NÁLADY,
  SNAD LIDÉ POCHOPÍ, ŽE SE MUSÍ OBCHODOVAT SE VŠEMI A ZÁROVEŇ UDRŽOVAT DOBRÉ VZTAHY , ALE TO JE VŠE NESMYSLNÁ POLITIKA.....

  OdpovědětSmazat
 8. To asi nehodí na Putina :-). Kremelská propaganda to asi nebude, pětapadesát kremlofilů? Tomu taky nikdo krom pražský všivárny neuvěří. Tož co, trolíci pitomí, zatím žádné instrukce?

  OdpovědětSmazat
 9. Za uvážení stojí to, o čem se při sankcích nehovoří. Skoro poslední odstavec v článku jen potvrzuje, pod jakým jsme diktátem USA. Sankce jsou jejich výmysl, které poškozují převážně evropské státy a Rusko to nepřímo dotlačilo využívat vlastní domácí zdroje, takže jim to ve skutečnosti pomohlo. To nejdůležitější však na tom všem je, že USA nejenže nutí, ale i trestají. otázka zní: KDO JIM DAL TAKOVÉ PRÁVO?!

  OdpovědětSmazat
 10. Zasílám vám trochu světla do tmy ! Vydržováni věznů začíná být neůměrne nákladné pro rozpočet USA ! 60% věznů trpí psychickými poruchy a70% věznů jsou narkomani a potřebuji lékařskou péči ! Přesto Obama koncem svého období propustí vysoké množství věznů! To vzhledem k dostupnosti zbrani v USA prudce vzroste kriminalita tak i represe ze strany policie! Bude to krokem k zavedení výjimečného stavu ! V USA tábory FEMA jsou už připravené jakožto i plastické rakve ! Začne hra na vlastním písečku bobijte se navzájem a Evropě dejte pokoj!!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.