Reklama

středa 27. dubna 2016

Iščenko: Ukrajině předpověděl občanskou válku a smrt Porošenka

27. 4. 2016    zdroj
Ukrajinský a ruský politolog Rostislav Iščenko odpověděl korespondentům iREACTOR na otázky, týkající se vzniklé situace v Kyjevě a řekl, jaký scénář by se mohl rozvinout na Ukrajině.

S volbou nového předsedy vlády a kabinetu ministrů důvěra Ukrajinců k vládě téměř zmizela. Co si myslíte, může se to vyvinout k novému Majdanu a požadavku odstoupení Porošenka?
Za prvé, tento kabinet přivedl Porošenko. Za druhé, co se týká nového Majdanu, ten je výsledkem vnějšího působení na zemi. Osobně nevidím vnější síly, které by mohly v současné době zorganizovat ještě jeden převrat. Proto pokud máme hovořit o novém Majdanu, ten není možný. Pokud budeme hovořit o cílech nové vlády, pak jejím cílem je posílení moci Porošenka, ne její oslabení. Pokud budeme hovořit o objektové realitě, pak určitě soustředěním veškeré výkonné moci ve svých rukou Porošenko převzal také veškerou odpovědnost. V důsledku toho, v podmínkách katastrofy ekonomické, humanitární a politické, se proto jeho pozice neposilují, ale oslabují. Protože se na něj soustředí veškerá nenávist obyvatelstva, která byla dříve rovnoměrně rozdělena mezi něj a Jaceňuka. A v těchto podmínkách je samozřejmě vystaven silnějšímu tlaku.

Nemyslím si, že Porošenko odstoupí. Není to ten typ člověka, který odejde dobrovolně. Pokud jde o další státní převrat, zdůrazňuji - ne Majdan, ale převrat, pak ano, to je docela možné. I když dnes není nějaká organizovaná síla, která by mohla provést převrat nebo vzpouru na Ukrajině, vidět. Takže pravděpodobnější vývoj událostí bude směřovat k dostatečně rychlému, ale postupnému oslabení ústřední moci, což povede k tomu, že různé bandy, ovládající různé regiony se prostě nebudou podřizovat ústřední moci. Je možný začátek občanské války "všichni proti všem", během níž může být Porošenko dokonce zabit. Avšak ještě jednou opakuji, nebude to převrat namířený proti němu osobně. Je to proces rozpadu státu v podmínkách, kdy ústřední moc nemá dostatečnou sílu a autoritu, aby udržela celistvost země.

Nová vláda již hovoří o tom, že bude možné vrátit Krym silou. Nebude konflikt na hranicích s Krymem pokusem odvrátit obyvatelstvo od vnitřních problémů v ekonomice a politice?

Je možné hovořit o čemkoliv, ale útok na Krym je útokem na ruské území se všemi nevyhnutelnými důsledky. Je to přímá ozbrojená agrese, která bude právě tak klasifikována ze strany mezinárodního společenství a na níž bude odpověď. Takže provokace na hranici s Krymem je možná, ba dokonce velmi pravděpodobná. Přímý vojenský útok na Krym bude možný pouze v případě, že Kyjev zcela ztratí kontrolu nad bandity, kteří jsou nyní soustředěni v silových strukturách a začnou jednat na vlastní pěst. Vzhledem k tomu, že nejsou moc rozumní, jsou schopni na Krym zaútočit. A dojde-li k rozsáhlému vojenskému útoku na Krym, bude to důkazem naprostého ztroskotání kontroly Kyjeva nad situací. Aby byla odpoutána pozornost, je možné útočit na Donbas, což také dělají.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. No, tak to nevím, jak se nacpou do Evropy Arabové, černoši, naciukři - vlastně jo, vyženou Evropany. TAK TEN MÍROVEJ PLÁN MÍROTVŮRNÉHO NOSITELE NOBELOVY CENY nějak nevychází. Nebo že by vycházel? Jemu a jemu podobným, jen ti přiblblí Evropané dostanou po hubě. Ale co, zasloužíme si to.

  OdpovědětSmazat
 2. A tak svět dopadá, když někoho přestěhujete z palmové chatrče do Bílého domečku a dáte mu do ruky červený tlačítko.

  OdpovědětSmazat
 3. Pornošenko může očekávat podobný konec jako Ceaucescu. A nebo, podíváme-li se hlouběji do historie jako Mussolini.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správná je paralela s Mussolinim. S Ceaucescu to silně kulhá. Dnes už je známo, jak to bylo v Rumunsko v roce 89. Na rozdíl od nás a jiných "socialistických" zemí, kde barevné revoluce byly dlouhodobě připravovány a byl dostatek koleborantů a zrádců jako opilec a buzna Havel, v Rumusku to bylo jinak. Ceaucesu sice nebyl žádný svatoušek, ale do lidí nestřílel. Oddíly tzv. Securitatis byly infiltrovány CIA a jinými dobráky a začaly střílet na demonstranty záměrně jako na Ukrajině na Majdanu v roce 2014. Bylo to proto, že se Ceaucescu nechtěl podřídit Ušákům a vzdát suverenitu a socialismus. Podobně to dopadlo v Jugoslávii, kde Ušáci a zejména Němci potřebovali rozbít poslední socialistický stát v Evropě, který se nechtěl podřídit "demokratům" Západu. Proto rozpoutali zločinci ze Západu občanskou válku.

   Smazat
  2. 21:14- také někdy přemýšlím, jak potrestat nejen "střední kádry" zločinců tajných(přání) a služeb. Jediné řešení vidím ve Světové Mafii Mstitelů.Tajné organizaci, proti stávajícím a rozeštvat je. Drony proti dronům. Konečně bychom, my plebs byli diváky "války Bohů"!

   Smazat
 4. Činovníkům kyjevské pučistické vlády přeji jen to nejlepší. Řádný soud a poté provaz.
  Za ty desetitisíce nevinných obětí, které tam zvou teroristy(!!) a vedou proti nim ATO (i za ty dnešní, vč. těhotné ženy: http://skif1959.livejournal.com/151288.html)
  A nezapomínat na Jaceňjuka, který se prý už kdesi zdejchl, a není k nalezení. Zaslouží jej také ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Provaz by měl dostat někdo jinej.

   http://www.denik.cz/ze_sveta/strelkov-valku-na-ukrajine-jsem-rozpoutal-ja-20141120.html

   A taky ten kdo ho tam na tu "misi" vyslal. Hádejte kdo to byl?

   Smazat
  2. Anonymnímu 27. dubna 2016 21:29:
   Ne ne, anonyme, vím, o čem tu píšu ...

   Smazat
  3. Pre 20:51: Riadny súd sa medzi demokratmi prinajmenšom od popravy Čaušeska v Rumunsku majdanutými demokratickými luzérmi už dávno nenosí. Odvtedy demokrati previedli množstvo mnohofarebných prevratov a predošlú vládu prinútili všade rovnakým demokratickým spôsobom odstúpiť z funkcie tak ako v Rumunsku. Môj profilUkrofil.

   Smazat
  4. Pane Oplušile, nechte ho bejt vola! Je hospitalizovanej v Bohnicích na Rumburakův syndróm. Pepek Vyskoč je nahoru mezi ušima - Blekota, dolu mezi nohama - Mekota.

   Smazat
  5. Jack dosazený Nulandkou zmizel neznámo kam? Jelikož ho USA hodily přes palubu, tak hádám, že bude v Izraeli. Na jeho místo šel další slovan jako poleno, Hrojsman.

   Smazat
  6. USA nehodily Jace přes palubu . Pouze ho uklidili do bezpečí . Ještě ho budou potřebovat . Zrádce vlastního národa a fanatický Rusobijec jim bude vždy k dispozici . Takoví se přes palubu neházejí .

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  9. Jděte do prdele, bolševici!

   Smazat
 5. Nejprve mne zajímají zrádci národa u nás a teprve potom
  osud zrádců v cizině. Nejdříve je třeba uklidit náš
  dvoreček!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechte už Jakeše bejt. Brzy chcípne.

   Smazat
 6. Ha,ha..,ten tě ještě přežije !!!

  OdpovědětSmazat
 7. Pro ty, kdo žijí v romantických iluzích o bílých generálech - jsou ale v dobré společnosti, spolu třeba s Nikitou Michalkovem - mám pouze doporučení, aby si přečetli (nebo znova přečetli) aspoň Bílou gardu od Michaila Bulgakova. Bílí nebyli o nic jednotnější ani různorodější společnost než rudí. O "zelených" a dalších stranách občanské války darmo mluvit.

  Strelkov je zcela výjimečný chlap, voják a partyzán, přitom vzdělaný a s chováním jak šlechtic-děkabrista. Nebo z té Bílé gardy, kde by ovšem mezi prvními nadával na ony "štábní kurvy".

  V-R

  PS A hlavně mi nepište, že Bulgakov byl sovětský spisovatel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím, jestli mám napsat, že Bulgakov byl sovštský spisovatel. Jedno ale vím určitě - byl to jeden z nejlepúších spisovatelů nejen Ruska. Jeho knihy číst, to je prostě zážitek!!! Málokterý spisovatel se mu vyrovná. Dagmar

   Smazat
 8. spatne pani dagmar JACK LONDON JACK LONDON

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.