Reklama

čtvrtek 28. dubna 2016

Islámský stát obsadil pět syrských vesnic na hranici s Tureckem


28.4. 2016   ČTK
Bojovníci radikální organizace Islámský stát (IS) dnes obsadili pět vesnic poblíž syrské hranice s Tureckem. Vytlačili z nich takzvanou umírněnou opozici, která drží enklávu severně od města Halab. Informovala o tom organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR), která situaci v zemi monitoruje z Británie. Při náletu vládních letounů, který zasáhl nemocnici v Halabu, zahynulo nejméně 14 lidí, uvedli aktivisté. V okolí Halabu se v minulých dnech rozpoutaly prudké boje, jichž se kromě radikálů a opozice účastní také syrská armáda. Jde hlavně o oblast u města Azáz, jež leží severně od Halabu. IS tam dnes obsadil pět vesnic, do nichž se uchýlilo mnoho prchajících civilistů.


8 komentářů :

 1. Turecko za podpory režimu USA vytváří překážky pro dosažení míru v oblasti.Nyní opět PRÝ umírnění islámští teroristé z řad opozice vytvářené režimem USA provedli další útoky proti obyvatelstvu arménské čtvrtě v Aleppu.Bylo jimi povražděno hodně lidí.Je to hnus.A dnes Turecko vyhrožuje i Evropě.Chce volný pohyb mezi lidi.https://dimpenews.com/2016/04/27/%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CE%BA%CF%84%CE%BF%CE%BD%CE%AF%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%87%CE%B1%CE%BB%CE%AD%CF%80%CE%B9-%CF%83%CF%89%CF%81%CF%8C%CF%82-%CF%84%CE%B1-%CE%BD%CE%B5%CE%BA%CF%81%CE%AC/

  OdpovědětSmazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vypadá to, že v každé syrské vesnici je nemocnice. Žeby jich tam tolik ten zločinec Asad vybudoval? A proč je teď jednu za druhou bombarduje? To si opravdu autoři takových informací myslí, že jsme všichni padlí na hlavu?

   Smazat
 3. A nepředaly umírnění řezači hlav těch pět vesnic ISILu dobrovolně i se zbraněmi od přátel z USA?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je přece samozřejmé, co jsi si myslel, že IS je dobil silou?

   Smazat
 4. Možná je čas připomenout plán "B" o míru v Sýrii, vypracovaný CIA i zde prezentovaný před cca týdnem. Pracují rychle tihle hoši.

  OdpovědětSmazat
 5. Ten Turek ,to je mimořádnej ksindl,i s tím jejich připrťavělým pazgřivcem Erdoganem...Tomu to,že je ksindl čumí přímo z očí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neboj, na každou svini se vaří doda. Ono to chvíli trvá než se začne vařit, ale pak to půjde ráz na ráz.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.