Reklama

.

.

čtvrtek 28. dubna 2016

Islámský stát obsadil pět syrských vesnic na hranici s Tureckem


28.4. 2016   ČTK
Bojovníci radikální organizace Islámský stát (IS) dnes obsadili pět vesnic poblíž syrské hranice s Tureckem. Vytlačili z nich takzvanou umírněnou opozici, která drží enklávu severně od města Halab. Informovala o tom organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR), která situaci v zemi monitoruje z Británie. Při náletu vládních letounů, který zasáhl nemocnici v Halabu, zahynulo nejméně 14 lidí, uvedli aktivisté. V okolí Halabu se v minulých dnech rozpoutaly prudké boje, jichž se kromě radikálů a opozice účastní také syrská armáda. Jde hlavně o oblast u města Azáz, jež leží severně od Halabu. IS tam dnes obsadil pět vesnic, do nichž se uchýlilo mnoho prchajících civilistů.


8 komentářů :

 1. Turecko za podpory režimu USA vytváří překážky pro dosažení míru v oblasti.Nyní opět PRÝ umírnění islámští teroristé z řad opozice vytvářené režimem USA provedli další útoky proti obyvatelstvu arménské čtvrtě v Aleppu.Bylo jimi povražděno hodně lidí.Je to hnus.A dnes Turecko vyhrožuje i Evropě.Chce volný pohyb mezi lidi.https://dimpenews.com/2016/04/27/%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CE%BA%CF%84%CE%BF%CE%BD%CE%AF%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%87%CE%B1%CE%BB%CE%AD%CF%80%CE%B9-%CF%83%CF%89%CF%81%CF%8C%CF%82-%CF%84%CE%B1-%CE%BD%CE%B5%CE%BA%CF%81%CE%AC/

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vypadá to, že v každé syrské vesnici je nemocnice. Žeby jich tam tolik ten zločinec Asad vybudoval? A proč je teď jednu za druhou bombarduje? To si opravdu autoři takových informací myslí, že jsme všichni padlí na hlavu?

   Vymazat
 3. A nepředaly umírnění řezači hlav těch pět vesnic ISILu dobrovolně i se zbraněmi od přátel z USA?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je přece samozřejmé, co jsi si myslel, že IS je dobil silou?

   Vymazat
 4. Možná je čas připomenout plán "B" o míru v Sýrii, vypracovaný CIA i zde prezentovaný před cca týdnem. Pracují rychle tihle hoši.

  OdpovědětVymazat
 5. Ten Turek ,to je mimořádnej ksindl,i s tím jejich připrťavělým pazgřivcem Erdoganem...Tomu to,že je ksindl čumí přímo z očí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neboj, na každou svini se vaří doda. Ono to chvíli trvá než se začne vařit, ale pak to půjde ráz na ráz.

   Vymazat