Reklama

.

.

středa 20. dubna 2016

Islámští teroristé plánují teroristické útoky v Brazílii


20. 4. 2016     zdroj a zde a zde a zde a zde
Brazilská rozvědka vyjádřila znepokojení v souvislosti s prohlášením teroristy Maxima Oshara, který označil tuto zemi za další cíl. Informuje o tom Reuters. Podle údajů silového rezortu plánují islamisté spáchání teroristických útoků během olympijských her, které se budou konat v Brazílii letos v létě.


Vedoucí odboru pro boj proti terorismu Luiz Alberto Sallaberri sdělil agentuře, že úroveň teroristického ohrožení se v posledních několika měsících podstatně zvýšila v souvislosti s teroristickými útoky v jiných zemích. Kromě toho se zvýšil počet Brazilčanů, kteří sdílí názory teroristů.

Již dříve Francie přislíbila, že poskytne Brazílii informace národní zpravodajské služby o potenciálních teroristických hrozbách. Toto rozhodnutí bylo přijato ke zlepšení bezpečnosti na Letních olympijských hrách 2016.

Francouzský ministr zahraničí Laurent Fabius prohlásil, že útok teroristů, podobný tomu v Paříži v noci na 14. listopadu, může proběhnout kdekoli na světě. Proto musí být strategie boje proti terorismu mezinárodní, řekl.

"Kolega navrhl výměnu informací a zkušeností, což brazilská vláda velmi vítá," řekl v reakci na to ministr zahraničních věcí Brazílie, Mauro Vieira.

Bezpečnost bude během olympijských her zajišťovat asi 85 tisíc osob, z toho 47 tisíc policistů a 38 tisíc vojáků - je to dvakrát více než na předchozích olympijských hrách v Londýně. Soutěže se budou konat v Rio de Janeiro od 5. do 21. srpna.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

4 komentáře :

 1. Nic jiného než anglo-americký útok na BRICS

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na to spolecenstvi zebraku nikdo utocit nemusi. :-)

   Vymazat
 2. Několik teroristů s vybavením : kalašnikov + náboje, pár kilo výbušnin kontra miliardy vynaložených prostředků na neúčinnou obranu před těžko vyhledatelnými grázly. To je opravdu skvělý výsledek multikulti politiky světových politických "elit". T

  OdpovědětVymazat
 3. Já myslím že teroristi jsou hovno proti komáru zika a dovozu demokracie do Brazilie z USA. Jak se bude jmenovat tahle revoluce? Ovčani Brazílie vůbec nechápou co se u nich děje a bábu prezidentku chtějí vyhodit. Je to možný v době internetu??!!!

  OdpovědětVymazat