Reklama

.

.

sobota 9. dubna 2016

Izraelští agenti zatčeni v Bukurešti


- stv -
9. 4. 2016   PodSmetákem

Rumunsko bylo již několikrát pochváleno z Bruselu za úspěšný boj proti korupci, kde docílilo nejvíce v regionu jihovýchodní Evropy. Ikonou úspěšného rumunského antikorupčního tažení se stala bývalá basketbalistka Laura Codruta Köveši, dnes ředitelka Národní antikorupční agentury. Od roku 2013 dokázala se svým týmem odhalit řadu korupčních skandálů, často vysoce postavených osob, včetně nejbohatších podnikatelů, vyšetřování se vede i proti bývalému premiérovi Viktoru Pontovi. 
V Rumunsku však propukl nečekaný skandál. Příslušníci soukromé izraelské bezpečnostní agentury Black Cube byli zadrženi kvůli pokusům vytvářet nátlak na lidi v nejbližším okolí Laury Köveši. Jde o bývalé agenty Mosadu Rona Weinera a Davida Geclowicze, kteří se měli pokusit o kybernetické útoky s cílem dostat Köveši pod tlak. 
V oficiální odpovědi agentury Black Cube se říká, že opak je pravdou a její agenti měli v Rumunsku vyšetřovat korupční činnost tamní vlády. Kdo má pravdu, se asi nedozvíme. Otázkou však zůstává, kdo si elitní agenturu Black Cube, založenou bývalým šéfem Mosadu Meirem Daganem, na Lauru Köveši najal. A proč. Prezident Rumunska Klaus Iohanis se však za elitní vyšetřovatelku postavil a prodloužil jí mandát v čele antikorupčního úřadu na další tři roky.

zdroj: http://www.timesofisrael.com/israelis-arrested-for-spying-on-romanian-anti-corruption-czar/

http://www.romania-insider.com/romanias-chief-anticorruption-prosecutor-gets-new-mandate-amid-espionage-scandal/168350/

8 komentářů :

 1. Kdy u nás zatknou agenta CIA žida Vondru? Měl sedět za korupci a místo toho se drze směje národu do očí. Pro Havloidy se snad ještě voda nevaří?

  OdpovědětVymazat
 2. CIA,KGB,Mosad jedna a ta samá pakáž,jinak článek o hovně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:09 Asi tak o stejném, jako váš komentář?

   Vymazat
  2. Jestli je to o hovně, tak to vole nečti

   Vymazat
  3. No nevim. Mosad a CIA nesahají KGB ani po kotníky.

   Vymazat
  4. Je to pravda, Mossad a CIA nesahají KBG ani pod kotníky co se týká decentnosti. Co se týká zvěřstva a vražd tak KGB jim nesahá ani po kotníky ....

   Vymazat
 3. Je to jen velké nic a k nám to nedojde zase se to vokecá a bude.

  OdpovědětVymazat
 4. Ha ha Vondra agent ? Spíš vypadá jak bezďák . Že by maskování ?

  OdpovědětVymazat