Reklama

.

.

pondělí 11. dubna 2016

Jak Babiše teprve zpěvák Koller odkopalLubomír Man                                           
11. 4. 2016
Jsi-li známý člověk a nikoliv známý politik, a pálí-li tě nutkání vyslovit se i k politice, máš dvojí možnost. Buď jako člověk demokratický na to půjdeš jako každý jiný tvůj spoluobčan po demokraticku, tzn., že napíšeš svůj příspěvek do novin či na internetový server – nu a protože jsi známý člověk - s velkou pravděpodobností bude tvůj názor zveřejněn, lidé jej budou číst, diskutovat o něm, nu a protože jsi známý, bude ta diskuze širší, než kdybys známý nebyl.

Tolik pro případ, že jsi coby známý člověk i demokrat a slušný občan. Jsi-li ovšem opak demokrata, čili oligarcha a člověk neslušný, půjdeš na to zgruntu jinak. Svůj politický názor nevyšleš do prostoru jen tak nahý a a nechráněný, jako bys byl tvorem s holým zadkem, ale zabalíš jej do atributů své proslulosti, a tedy do toho, co každý nemá, ale čeho ty máš tolik, že ti to občas narušuje i rozum. Vybavíš tedy svůj názor tak, aby nezamířil jen k nějakým skupinkám diskutérů v Horní Dolní, ale aby jak slavná bomba Little boy zasáhla statisíce možná i miliony. Herdekslávek, vždyť jenom ty (a s tebou už jen hrstka), tuhle možnost máš, tak proč bys ji nevyužil? Sice u příležitosti, která se týká jen tvého oboru a který tedy s politikou nemá nic společného ale proč právě sem bys to své entré do politiky nemohl nově a šikovně propašovat? Budou tam kamery filmové i televizní, čili přímý přenos a tím pádem i dosah ke zmíněným statisícům či milionům. Jen do toho Davíde, právě na výročním vyhlášení Andělů s tím vyraz, a buďto pak vyrazí oni tebe, nebo prorazíš a sklidíš slavů hned dvakrát – za zpěv i za politiku.

I poslechl David Koller svého vnitřního našeptávače a při přijímání sošky Anděla - zcela mimo program - požádal prezidenta Zemana, aby nás netahal na východ. Na celé shromáždění to padlo jako studená sprcha – a stejně tak na lidi, kteří sledovali pořad u televizorů. Kdoví, zda zpěvák v tu chvíli věděl, že úřad prezidenta je už delší dobu nejpopulárnější politickou institucí u nás, a že politiku prezidenta podporuje 62 procent našich lidí, což je v rozměru evropském i světovém podpora naprosto mimořádná, která nejpravděpodobněji nevznikla jen tak sama od sebe. Pokud o tom zpěvák tedy věděl, byl jeho útok na prezidenta i vědomým útokem na oněch 62 procent nás Čechů, kteří za politikou prezidenta stojíme. U zpěváka, který každoročně usiluje o hlasy diváků, vypadá takovýto postoj jako sebevražedný – pokud se ovšem jeho ego nerozrostlo už do tak do široka, že svého nositele přivedlo na nápad, že jedinou větou, vyřčenou pravým člověkem v pravý čas a na pravém místě, by se dal způsobit zázrak, kterým by se přízeň občanstva k prezidentovi změnila v nepřízeň, a kterýžto div by by mohl vykonat právě on – David Koller. A právě zde, v Hudebním divadle Karlín, a to prakticky před zraky celého národa. Vždyť mu tolik tleskají za zpěv a za anděla, tak proč by mu neměli tleskat i za jeho vklad politický a přijat jej za svůj. Zvlášť, když ty kytary, na které se hraje, jak se zpěvák oduševněle vyjádřil, přicházejí z USA a ne z Ruska? Bylo by to velké i historické a jméno Koller by vstoupilo do análů nejen uměleckých.

Avšak nenapadl zpěvák toho večera za údajně proruský postoj jenom prezidenta, své si od něj za totéž schytali i exprezident Klaus a ministr Babiš. A právě u Babiše bych se rád zastavil. Jako žáček, vykřikující na paní učitelku, že to ne on převrhl kalamář s inkoustem, ale tady Franta vedle, vzkázal zpěvákovi, že on k Rusku neinklinuje ani se s Číňany a Rusáky nekámoší. Že ho mrzí, že jej zpěvák řadí ke Klausovi a Zemanovi, protože on do Ruska nejezdí, ale minulý rok že byl v Bílém domě a v Pentagonu, kde se setkal s Michalem Bloombergem. Ale kdo do Ruska jezdí, je prý pan Kellner, toho by prý bylo třeba natáhnout na skřipec, a ne jeho. A aby zpěvákovi svou přízeň k Washingtonu doprovodil i důkazem, poslal mu ze své cesty po USA i fotky.

Ó trapnosti, tvé jméno je trapnost, chce se člověku po shakespearovsku řvát a bít divoce kolem sebe, když čte tak příšerné a neuvěřitelné nejapnosti a de fakto omluvy zpěvákovi z pera, hlavy a kanceláře místopředsedy české vlády, a najednou se mu teprve teď vyjasňuje, za co to od něj asi dostal rusofobní herec Stropnický roli ministra národní obrany, i za co se stal jeho tiskovým obráncem stejně založený Martin Komárek. A současně s tím teprve teď vidí Babišovu hlavu, dosud jakoby neutrální a na všechny strany obrácenou, jaká skutečně je. Že je to stejná rusofobní hlava jako hlava Kalouskova či Schwarzenbergova, s kterými vlastně v podstatě souzní a politicky se s nimi durdí jen proto, že spolu s nimi loví voliče ve stejném rybníku. A že tedy vlastně můžeme zpěvákovi Kollerovi poděkovat za to, že se nám díky jeho útoku ta hlava otevřela a že jsme v ní konečně našli to, co v ní doopravdy vždycky bylo a je. A že měl zřejmě už před lety pravdu ten autor, který napsal, že Babiš není nic než trojským koněm pravice, kterého právě ta pravice, respektive jedno procento našich nejmovitějších, do politického boje vyslala a po lidovém až proletářském způsobu vymustrovala, když viděla, jak jejich dosavadní ochránci ODS a TOP09 jedou nezadržitelně ke dnu.

26 komentářů :

 1. Milý pane Mane,
  děkuji za skvělý článek!
  Vy to vidíte přesně ,jak to je!
  (ano - je to hnus..
  j.

  OdpovědětVymazat
 2. Oligarchové v politice - naše ještě smutnější budoucnost, než je současnost. Dehumanizace lidstva a a jeho zotročení nabírá jasné kontury.

  OdpovědětVymazat
 3. Milý Mane. Já se zase dívám na to svýma očima a vidím, že se nyní něco děje.Za dob Kraďouska se vše zdražovalo, zvyšovalo se DPH šicí stroj Singer si kurví korunu jak se dá.Nejsem ekonom,ale všechno toto dění jde na úkor úspor střadatele. Tak zkrátka běž do prdele!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro Anonymní11. dubna 2016 16:17 jdi do prdele ty - dobytku !!!

   Vymazat
  2. ale ale chcípáku.17.25

   Vymazat
 4. Tak to zní ještě lépe, než jsem si to myslel já. Gratuluji k formulaci...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen nevím jeho motivaci. Pro nějaký hmotný prospěch nebo se jen zfetoval?

   Vymazat
  2. Ani tak, ani tak. V touze po vyniknutí v jednotné umělecké frontě, odvážně zazářit a překvapit vystavením blbosti pletoucí si jablka a hrušky, vystavil na odiv buranství jako šplhounský buran, který nemá ani ponětí o tom, co kdy, kde a kam se hodí a nehodí. Nicméně účel splněn aneb druhý buran, movitý zbohatlík, se toho hned chopil a vyjevil přání skamarádit se - svůj k svému.

   Vymazat
 5. Právě jsem dočetla zajímavý článek,kde se píše-Pozor na Babiše.je americký agent,podobně jako byl Havel.A jeho firma Agrofert vyhrála dodávky potravin do středisek migrantů v Německu.Jo peníze jsou peníze.Po ovoci poznáte je.Pozor --iluze o jeho charakteru se nevyplatí--LM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Potom nechápu, proč dělá opačné věci než Kalousek. Snižuje státní dluh a rozjíždí podniky, které krachovaly a Kalousek organizuje v parlamentu akce jako Čapí hnízdo. Nevěřím vám ani slovo!

   Vymazat
  2. 17:04 Nějak mi uniká, v čem je problém. Kdyby to výběrové řízení nevyhrál tak by byl "charakter"? Nebo snad chcete naznačit, že Babiš pozval imigranty do Německa, aby jim mohl prodávat potraviny? Kalousek by se nestyděl takovou blbost prohlásit, ale proč vy?

   Vymazat
 6. No teda a tleskali mu v tom divadle za to taktní upozornění nebo netleskali?

  OdpovědětVymazat
 7. O Babišovi si mohl či může dělat iluze jen hloupý člověk. Jak je vidět, hlupáků jsou plné Čechy. T

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:27- T- sestavil byste mi, prosím, Vámi preferované pořadí lídrů našich politických stran? Nejsem volič Babiše, jen abych nebyl za hlupáka. PS.- i mimoparlamentních, děkuji.

   Vymazat
  2. Babiše jsem považoval za pragmatika. Těmi sms tomu feťákovi ale ukázal svoji pravou tvář a je obklopen samými křiváky. Přesvědčil mně během okamžiku o svých skutečných záměrech. Nevolit v žádném případě.

   Vymazat
  3. No taky mě ta potrefená kejhající překvapila. Proč na to reagoval? Shazovat se s nějakou smažkou! Já mám všechny ty, co nám nadávají do hnědých a rudých prasat, či do slouhů úplně u řitti. A vyhlásil jsem jim totální embargo. Jejich produkci nesleduji a nepodporuji, bude-li nás takových víc, třeba se za čas půjdou pást.

   Vymazat
 8. Je to přesně tak včechnoje potřeba propagandou rozrejpat a připravit voliče do situlace dezorientace a potom s nimi manipulovat.Lidi proberte se jinak bude pozdě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky.Zdeněk

   http://www.ihlas.cz/2015-komu-date-hlas-v-pristich-volbach/

   Vymazat
 9. "A že tedy vlastně můžeme zpěvákovi Kollerovi poděkovat za to, že se nám díky jeho útoku ta hlava otevřela a že jsme v ní konečně našli to, co v ní doopravdy vždycky bylo a je". Ano je ta, opravdu úplný hovno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babiš a jeho Jo nebrat, očividně to byl od samého počátku podvodný projekt. Stačí si uvědomit zřetelnou programovou rozplizlost, osobnostní a politickou rozpornost reprezentace, jeho podbízivost... Jenže, koho volit, když kam se podíváte, tam vidíte lumpy nebo v lepším případě trouby. Navíc chybí strana, která by nabídla nejen důvěryhodný komplexní program, ale i důvěryhodnou reprezentaci.

   Vymazat
 10. Autor chtěl asi zabít dvě mouchy jednou ranou, proto z toho vznikla taková slátanina.
  Je potřeba konečně ukázat to ovoce a nejenom ty shnilé slupky z kterých není poznat od čeho jsou.
  Odpovědi na narážku mohou být různé, záleží na náladě, na adresátovi a pod.
  Určitě z nich nejde slušným člověkem vydedukovat Trojský kůň.

  OdpovědětVymazat
 11. Pane Man Díky za články, ale co dál?Co s tím budem dělat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co s tím budeme dělat ? Aspoň milion Čechů musí napochodovat do Prahy s vidlema a volit Okamuru . Jiná možnost není .

   Vymazat
 12. To je nemyslitelné. Národ, pokud to lze ještě národem nazvat je fragmentován. mladí, kariéristi, a zahledění do sebe hledí s opovržením na staré a jsou sebestřední- já(pak možná můj pes), já a dlouho nic.....jen jeden z příkladů, ještě dlouho nebudeme tahat za jeden provaz, a bude se muset stát něco tak strašného, že až bude každý občan vnímat své existenční ohrožení, tak až pak budeme schopni se spojit

  OdpovědětVymazat