Reklama

.

.

neděle 17. dubna 2016

Jak bojovat s epidemií debility? Nasadíme entomologa

Jaroslav Bašta
17.4. 2016   První zprávy
Když jsem v průběhu tohoto týdne sledoval události doma i v Evropě a četl nejrůznější legislativní návrhy, tak jsem si vzpoměl na politicky nekorektní titulek z ruských novin před dvěma měsíci.
Ruské noviny informovaly o podezření, že onemocnění způsobené virem zika může způsobovat poškození mozku a mikrocefalii novorozenců. Mezitím lékařská věda ve výzkumu choroby pokročila a tak víme, že virus přenášený komáry poškozuje mozek i dospělým osobám, nejen lidskému plodu, a že onemocnění je pohlavně přenosné. Navíc není jasné, jak dlouho již v lidské populaci koluje.

Řekl jsem si, že tohle by mohl být klíč k pochopení počínání vedení EU i pokusů našich úředníků vyhovět přání bruselské vrchnosti. Budu to dokumentovat na vybraných událostech tohoto týdne. Začnu zprávou o tom, že Evropská komise se rozhodla zavést bezvízový styk s Ukrajinou. Nevím, mají-li tím být Ukrajinci poctěni nebo uraženi. Vždyť se jejich žádosti vyhovělo více než rok poté, co byl povolen vstup do Schengenského prostoru všem obyvatelům méně vyspělých států Asie a Afriky, kteří nejenomže nemusejí mít příslušná víza, ale nikdo ani netrvá na tom, že by měli mít nějaké (nejlépe nepadělané) osobní doklady.

Od Ukrajinců se naopak vyžadují pasy s biometrickými prvky a já nevím co si ještě úředníci vymyslí, aby to bylo složitější. Poctěni by naopak mohli být tím, že v očích pohlavárů EU jsou natolik vyspělí a civilizovaní, že je hodlají buzerovat stejně jako své vlastní občany. Protože se Evropská komise rozhodla, že finanční pomoc Ukrajině podmíní zlepšením právního prostředí v zemi, asi by se Ukrajinci nad tím pokrytectvím měli hodně naštvat. Nebo politovat ubohé bruselské oběti zákeřného viru zika.

Bašta: Činorodí maniaci byli dříve v blázinci, nyní jsou v politice

Druhý doklad pustošivé epidemie vidím v pokusu zpřísnit trestní postih verbálních přestupků (zejména těch spáchaných v digitálních médiích). Návrh našeho ministerstva spravedlnosti jde tak daleko, že bude-li v této podobě přijat, příště již bude trestné kritizovat třeba pedofily, případně i kanibaly, neb obě skupiny se dají zařadit pod bruselsky nejasně specifikovaný pojem třída. Bohužel to vypadá tak, že nákaza způsobila nástup psychopatů na rozhodující pozice ve státní správě i ekonomice a občané se stávají bezmocnými oběťmi jejich nápadů a řádění.

Poslední perličkou je návrh úředníků Ministerstva zemědělství, aby byl všem, vyjma myslivcům, zakázán vstup do lesa a přírody vůbec. Takže můžeme zapomenout na houbaření, turistiku, značené turistické trasy a naučné stezky, které už dvě staletí tvoří neodmyslitelnou součást českého životního stylu a tradic. Asi se dole u Vltavy přemnožili komáři...

Způsob, jak se s nepříznivými důsledky epidemie debility vypořádat, naštěstí existuje. V příštích volbách nebudeme volit nikoho, kdo se nakazil, což jsou všichni, kdo trvají na tom, že lidé si nejsou rovní, že existují ti, kteří zákony dodržovat musí, proti nimž stojí jiní, kteří je nedodržují a vydávají to za jedinou správnou cestu. V populaci je jich zhruba 15%, mezi politiky a novináři však aspoň 95%. Nejlépe je to vidět v otázce migrační krize.

Protože onemocnění virem zika přenášejí komáři, asi bychom jako prevenci měli do Bruselu poslat entomologa. Jednoho známe všichni, je trestně stíhán za své výroky, možná jej zavřou, takže získá kvalifikaci pro posty nejvyšší. Takového šéfa bych EU moc přál.

7 komentářů :

 1. No vida. Tak Zaorálek a jiní nezblbnuli přirozenou cestou, ani neskáčou, jak Šapiro píská. Jen je poštípali komáři Zika! Třeba to půjde vyléčit. Kdyby tak pánbu dal.

  OdpovědětVymazat
 2. S epidemií debility musíme bojovat efektivněji a podle již vyslovených thesí našimi vůdkyněmi a vůdci. Návrhy jsou tato:
  a) zrušit osmiletá gymnasia a nahradit je maximálně učňovskými školami středního typu, tzv. Česko přece nepotřebuje "elity
  b) zrušíme matematiku na všech typech škol, protože ji nikdo nerozumí a propadá z ní spousta žáků, zrušíme pravidla českého pravopisu a gramatiku, na místa reportérů v médiích je již spousta takových nedovzdělaných redaktorek a redaktorů
  c) a budeme zvyšovat i nadále daně a komplikovat a regulovat trh, aby to občany této země nutilo pracovat pouze u výrobních linek zahraničních firem
  d) zavedeme nové televizní normy a tak budeme nutit kupovat stále nové a nové televizory, abychom udrželi v národě dobrou náladu zábavnými pořady a zvýšili prodejem nových a nových televizních přijímačů příjem do státní kasy, protože
  e) peníze v tržním hospodářství vyřeší všechny nedostatky ke spokojenosti nadšených účastníků v tržním mechanismu
  a o to jde-spokojenost občanů.

  OdpovědětVymazat
 3. Vážený pane Bašto.
  V našem pseudo státu je možné vše:
  a) od lékařů nemůže stát vyžadovat peníze za studium
  ale sportovní kluby mohou požadovat za přestup
  hráče třeba milionové sumy
  b) Sobotka říká že nezaplatí dokud nerozhodne vyšší
  soud a penále dále stoupá. Kdo z těch kteří stále
  čekají a doufají zaplatí nejen tato penále¨, ale
  bankovní úroky.
  c) Sobotka se chlubil u Moravce jak plní předvolební
  sliby - církevní restituce na ktrých získal min.
  třetinu volebních hlasů hodil do hnoje.Bez těchto
  hlasů by soc. dem. byla ne ve vládě, ale v p....
  Karierista který vlastně prohrál už druhé volby
  neustále je v čele soc. dem. která míří k uplnému
  volebnímímu krachu. Místo zubů si mněl nechat
  opravit mozek.
  s pozdravem Světlu vstříc Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No,je dobré,že to placení tomu nenažranýmu advokátovi ten trouba Sobotka protahuje.
   Když vydrží až do voleb,který prosere,tak to pak bude muset zaplatit z toho mála,co těm aSociálním paDemokratům zbyde a protože se nedostane do vlády,tak na tu platbu nebudo moct nakrást z rozpočtu....

   Vymazat
 4. Venerolog by nebyl ??

  VR

  OdpovědětVymazat
 5. Pokud bychom měli volit jen ty, co se nenakazili debilitou, pak nemáme koho volit.

  OdpovědětVymazat
 6. Jen by mne zajímalo, jakým virem byli nakažení komáři, kteří poštípali ty, z kterých se pak stali "uvědomělí" "inteligentní" "chytří" "slušní" voliči ODS. Jak to tak vypadá, tak už se se z toho viru vyléčili a teď se diví co že se to stalo a kam jsme to dopracovali. Víte, ono se to všechno nepřihodilo přes noc.

  OdpovědětVymazat