Reklama

.

.

čtvrtek 7. dubna 2016

Jak se z kněze stane ministr kultury aneb kdo je Daniel Herman? Je možné skloubit náboženství a kulturu?

Michaela Holubková
7. 4. 2016   Svobodné noviny
Seriál kdo je kdo o našich politicích:
Pro všechny nedočkavé, seriál kdo je kdo je opět tu a přináší další pohled do zákulisí politické kuchyně. Čímpak nás dnes pohostí bývalý katolický kněz, náš Daník?
Typický představitel havlismu, bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů a ministr kultury.V 80 letech pracoval mimo jiné jako pomocný dělník pekáren. Po dokončení studia a vysvěcení povýšil na mluvčího České biskupské konference.
Ovšem náš Daník si zřejmě připadal jako ten nejvyšší a neodlišoval oficiální stanovisko a soukromý postoj. Jeho „přešlapy“ se musely řešit až na úrovni Vatikánu. A protože jich bylo dost, byl z místa mluvčího „odejit“ a musel opustit i kardinálský úřad.

Pověsil tedy kněžství na hřebík a jal se štěstí zkoušet jinde. Podařilo se mu vydrápat se na místo ředitele ÚSTR. Myslíte si, že tam začal sekat latinu? Kdeže, jeho ego mu to nedovolilo a tak byl z ředitelské sesle odvolán. Rozhořčen zneuznáním génia tedy ještě před svým odchodem narychlo zvýšil mzdy 29 pracovníkům, aniž by na to v úřadu byl dostatek financí. Ale to se mu zdálo asi málo, tak na odměnách rozdal jen tak 900.000,- Kč. Myslíte, že se jednalo o řadové zaměstnance? Ne, ne, jen těm nejoddanějším. Sedm osob, těch nejbližších, si rozdělilo skoro polovinu z celé částky. Zkrátka úřad pěkně zadlužil. Radním zřejmě přetekl pohár trpělivosti a podali na Daníka trestní oznámení.

Jak se člověk s takovým morálním profilem mohl dostat až do ministerského křesla? Co se za tím skrývá? V kuloárech se šeptá, že je to pouze díky lobby „církevních kámošů“. Jde mu opravdu o naši kulturu? No, nevím, nevím. Nyní chystá barbarství, jaké dosud nemělo obdoby. Má být „zrušen“ červený domek Petra Bezruče v Kostelci na Hané! Národ hodný pojmu „národ“ o domy svých umělců a básníků s úctou pečuje. Ne tak národ český, respektive jeho loutkovodiči. Samozřejmě jde také o peníze. Ale to by dnes nebylo nic neobvyklého.

Markýz Géro se jen převtělil do Bakaly. Flanďácké ministerstvo kultury si vystavilo odporné vysvědčení nezpůsobilosti: „Petr Bezruč byl jako básník značně přeceňován. V dnešní době není jeho význam tak společensko-historicky zásadní, jako v době minulé. Není nutné, aby domek, v němž pobýval, byl nadále kulturní památkou.“ Zkrátka náš Daník nemá řídící schopnosti, neodvádí potřebnou práci a díky němu odcházejí z ministerstva odborníci. Je to fanatický štváč, který vyhlásil nulovou toleranci rasismu, nenávisti a xenofobii. Kněz, který káže vodu a pije víno. Daník je velmi kontroverzní osobnost, prokazatelně spolupracuje se světovou extrémistickou náboženskou skupinou a jinými hnutími. Kdeže blaho naší kultury, ale rozdávání našich kulturních hodnot církevním papalášům.

To je jeho skutečné poslání na ministerstvu. Proto se vás nyní ptám, přejete si, aby bývalý kněz schvaloval a vyřizoval církevní restituce? Necháme ho dál rozdávat náš státní majetek?

34 komentářů :

 1. Prodejné děvky v akci

  OdpovědětVymazat
 2. Jj, je to Denny z pražské harendy, třeba také půjde kolem Příkopů, když teď sídlí v Práglu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je to prágl?ty demente neuctivej,tu svoje poněmčené nářečí si nabouchej do uší a jestli se ti hnusí český jazyk tak se seber a upluj do Německa.Islámisto pođělanej,naše hlavní město tady stálo od pradávnava všichni nám ho zavidějí.A nikdo nezná Češkou republiku a už vůbec nějakou Moravu ale jenom Prahu.Tak zalez,nic jsi nedokázal tak neurážej skvost který je pomník zlatým českým rukám a českým řemeslníkům kteří to budovali a s tím vzkvétala česká řemesla,urážíš práci všech Čechů a jejich předků.

   Vymazat
  2. Prágl není z němčiny, nýbrž z jydyš - to ještě nevíš?

   Vymazat
  3. Souhlas, poloněmecký brněnský hantec je hnus, jsem taky vlastenec. Ale jinak brzdi. Praha byla založena jako opěrný bod Velké moravy v její Ceské državě. Prostuduj starší dějiny. Vývoj názvu: Moravany Purch - Puracha - Praha. Bez Velké Moravy by neměli svůj stát Češi, Slováci, Maďaři ani Poláci.

   Vymazat
  4. Pro fantastu 19:51 --- Praha jako "opěrný bod Velké Moravy" není nikde v pramenech doloženo!!! Vývoj názvu Praha, jak jej prezentujete je nesmyslný a směšný. Češi, Poláci, Maďaři a Slováci mají své státy právě proto, že Velká Morava zanikla a vytvořilo se mocenské vákuum, do kterého se cpali Germáni.

   Vymazat
  5. prahu neboli po našem prágl přece vymyslela kněžka libuša nebo sa sakra mýlím???
   slávek

   Vymazat
  6. Slávku, chasníku, a kdo vymyslel tebe? Mamka s teťkou nebo jiné kouzlo? Co tu pišeš cypoviny?

   Vymazat
  7. Brněnský hantec byl před cca 100 lety městský jazyk kriminální galérky.
   A protože ta galérka byli hlavně chazarští židi jejichž invaze na území ČSR z východních štetlů a gloletů proběhla po skončení první světové války, tak hlavní složka toho jazyka byla chazarská zpotvořenina zvaná jydyš, která sama měla v sobě plno zpotvořené němčiny. Židi pak vše překroutili, že hantec je z němčiny, oni se ke svým kriminálníkům nikdy nehlásí a říkají že to jsou Rusové, Poláci, Němci, atd.
   To, co se nazývá hantec v Brně dnes, to je kreténská mluva opět jen spodiny a v těch výrazech zase převládsají jydyš zpotvořeniny.

   Vymazat
 3. Ukrajina ať zůstane tam ,kde je a co se týče EU - tenhle umělý slepenec bez budoucnosti, ať zmizne ze světa a map.Byli jsme my i ostatní státy před ní a budeme i po ní. Hotovo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sorry,omlouvám se, sem to nepatří, než bude někdo upozorňovat.

   Vymazat
 4. Daník, šmejd od pohledu.

  OdpovědětVymazat
 5. Ty Daníkovy "přešlapy" měly také jiný charakter. Odsvětit se dal kvůli tomu, že dlouhodobě žil s jednou svou podřízenou a pro arcibiskupství se to stalo neúnosné, protože o tom už věděl kdekdo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Herman,Duka,Vlk,to pokrytectví a krutost mají v tváři.Smutná předloha současných podob obrazů Doriana Greye

   Vymazat
  2. Jestli to spíš nebylo tím, že žil s obřízkou pod kutnou.

   Vymazat
  3. Kdyby ještě Jan Hus žil, Herman by ho upálil. Kristus kdyby dobro konal, Duka by ho ukřižoval.

   Vymazat
 6. SATAN....SATAN.....SATAN!

  OdpovědětVymazat
 7. Herman je žid, na znamení toho chodí v rabínském klobouku, to je taková móda v pražské pejzaté lumpenkavárně, ty klobóky. Herman má židovskou rodinu v USA. Tady je mu nadáváno do "černoprdelníků - no jedině podle podle černého kaftanu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hlavu ma jak holivudskej frankenštajn a gesta jakoby vyškolen ve vatikanu a na konzultace u svate anžely merkel je hubu votevře

   Vymazat
 8. Herman ? Už od pohledu lidovecký hňup

  OdpovědětVymazat
 9. Není to náhodou aktuální? "Přijde den, zúčtujeme spolu!" (P. Bezruč)? Nebo my? T

  OdpovědětVymazat
 10. Prokletá katolická církev cpe své pacholky do vedení univerzit, do dozorčích rad, do médií, je to mor
  který dusí staletí národ.
  Proklínám prohnilou církev a všechny její pomahače*

  OdpovědětVymazat
 11. Vlastenka


  Herman je odporný slizoun - vypadá jako macarát jeskynní. Kdo neví, jak vypadá macarát, ať si ho vygoogluje.

  A krom toho, že je slizký, je taky slušně omezený, pokud pokládá Bezruče za druhořadého básníka.

  OdpovědětVymazat
 12. Daník je obyčejná judensau, kterou osvítilo Zlaté tele. Ti co řídí USrael z něj musí řičet nadšením. Vzpomínám na jeho dokument Jak jsem potkal Izrael. Znělo to jak zápisky z cest po Sovětském svazu.
  Kolaborant, zavřít.
  r.m.

  OdpovědětVymazat
 13. Hnusnej typus.....
  máte všichni pravdu.
  Je na něm vidět dokonce i to , že nečte...
  j.

  OdpovědětVymazat
 14. 18:46 to je totalni πcus!!! netreba koment!!!

  OdpovědětVymazat
 15. hermelin? vypada jak kokot, a taky je!!!

  OdpovědětVymazat
 16. kdopak ho asi navrhl a kdopak ho jmenoval no přeci černoprdelni socani něco jako slizoun bohoušek vovar milouš co jezdi pro rozkazy do vatikanu takže neni se čemu jedinej kdo by tu pakaž vitřiskal do pekel byl a je největši z čechu bratr žižka a proto tahle svoloč zněj udělala vraha lapku ale že byl nevěřici a cirkev mlatil po palici je dneska jaksi největši statni tajemstvi teměř mimo zakon ani děti se to neuči ale co se divit když vladne černoprdelni svoloč z moravskych černoprdelnich kraju co přes den lže a krade a v noci se modli k bohu aby jim odpustil aby rano mohli lhat a krast a propo kdyby ten jejich buch byl tak by tito a jim podobni už davno byli na grilu u satana či dabla

  OdpovědětVymazat
 17. Souhlas. Problém jsou a bohužel ještě asi budou černoprdelníci, čili naše naše stará známá lidová strana.

  OdpovědětVymazat
 18. Prágl, je prostě Prágl. Je to dnes již město zrůd a demagogů typu Daniela Hermana, Kraďouska, Šláfenberga, Kocábky, Štětky, Hajlvla, Buranslíka a jiných podobných kreatur, které dělají našemu státu ostudu. A dokud se ještě žijící rozumní lidé v PRÁGLU nepostaví sami proti těmto zrůdám, bude Prágl pořád jen bezceným Práglem. Svou hodnotu a čest si vybojujte, Žižka vám už dnes nepomůže...
  Práglisti !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Praha je hlavní město, které přitahuje nejen bezdomovce, ale i idioty z celé republiky. Štětina je Brňák, Kalousek je z Bechyně, Šláfnberg je z Rakouska a má v kapse švýcarský pas, Herman ani neví, jestli je v Tel Avivu nebo z Vatikánu. Jediné demonstrace, které za něco stojí, se odehrávají v Praze, nikde jinde. Tak se raději sami snažte celou situaci změnit a nechte Pražáky na pokoji!

   Vymazat
 19. Myslíš Pragláky? Jóó, ty my na pokoji zcela určitě necháme... Pokud oni nechají na pokoji zbytek republiky.

  OdpovědětVymazat
 20. Pro anonyma 2:26

  Máš na mysli demonstrace typu hadrové "revoluce", na podporu Majdanu, nebo snad při skonání ubohého protektora Reinharda Heydricha ? Těch demonstrací, co "za něco stojí" je tam opravdu něúrekom...
  Ano, vrána k vráně. Jen kreatury se stahují ke kreaturám. Takže dokažte vy sami, že umíte i demonstrace, co za něco stojí. Bez cinkání klíčů a hajlování.

  OdpovědětVymazat