Reklama

pondělí 25. dubna 2016

Jak zadržet nezadržitelný vzestup L.Zaorálka


Lubomír Man
25. 4. 2016
To je oříšek. Ten člověk totiž disponuje čímsi jako vzduchem naplněná figurina, která je tím pádem nepotopitelná. Můžete ji sice do vody ponořit, ale stačí chvilka nepozornosti a figurina vám jakoby s výsměchem vyšplouchne zpět na hladinu. Tím, čím je vzduch pro nepotopitelnou figurinu, je pro tohoto politika talent postavit se na stranu, která vyhraje a současně slibuje i doživotní vzestupnou kariéru. Vzpomeňme na říjnové setkání odbojného křídla ČSSD s prezidentem po posledních parlamentních volbách v r. 2013. Sešlo se jich tam hodně, co v téhle straně něco znamenají, ale Zaorálek tam prozíravě chyběl – a proto se stal ministrem zahraničí. A hned v hodinu a den, kdy tu funkcí dostal, se celý proměnil – a to dokonce i barevně. Z předchozí barvy, když ne ne přímo rudé, tedy přinejmenším světle červené, stál tento člověk náhle před republikou stejně duhový jako jeho předchůdce v úřadě Schwarzenberg. Stejně protiruský a proukrajinský jako on a stejně jako on proseveroatlantický, proamerický a proevropskounijní.

A republika stála nechápající a čučela na tu přeměnu s otevřenými ústy. Ale úplně celá přece jen ne. Ti, ze stejného těsta, jako nový ministr, měli pochopení. „No co, počítá, co s ním bude po dalších volbách. ČSSD je můžou projet a kde potom bude honit fleka? Kdepak hoši, ten už spekuluje s něčím mastným - buď v EU, nebo v NATO. A platy tam a u nás? Kam se hrabem, vždyť předseda evropského parlamentu bere v našich korunách měsíčně skoro milion. S takovou sumičkou se může potkat i Lubošek, ale jedině, když nebude kecat proti větru.“

Ano, i takové umírněné hlasy Zaorálkovu proměnu provázely, ale zůstaly ve výrazné menšině. Většina jeho politické salto odsoudila, zvláště pak příznivci a voliči ČSSD, ve volných chvílích vypočítávající, kolik voličských procent náhle proměněný politik mohl tak své straně asi ubrat. A že je těch procent dost, na tom se shodli všichni. A téměř všichni současně uznali, že se s tím - bohužel - nedá nic dělat, protože ministr to má za svou neúčast na shora už zmíněném srazu stranických odbojníků v Lánech vyžehlené u předsedy strany na věčnost.

Posuzovala se samozřejmě i morální stránka věci. Jaký příklad se takovýmto přeskokem politika z jedné barvy do druhé dává mládeži, jak ji to může morálně nalomit a od účasti v politice, která by měla být záležitostí co nejveřejnější, možná i navždy odradit. Zvlášť v případě, když se onomu politikovi podaří dostat se po ministerské funkci doma k pohádkovému postu zahraničnímu jen a jen díky nemravnému obrácení politickému.

Ale i tady – bohužel - končily a končí všechny podobné stesky poukazem na přátelství předsedy strany a jeho ministra, zpečetěné v jednom říjnovém večerním boji, v němž šlo tzv. o všechno.

Že nás tím pádem skutečně čeká stát se po příštích volbách svědky přestupu našeho proměnlivého politika z funkce ministerské do vyšší funkce v úřadu nadnárodním, žralo pochopitelně i mě – a možná víc, než kohokoliv jiného. Za zradu výhoda a povýšení, kam se poděla morálka a jaká je tohle spravedlnost, honilo se mi hlavou, ale týdny a celé měsíce jsem nedokázal ten rebus vyluštit. A teprve včera v noci jsem na to přišel. Neexistuje-li možnost zbavit se Zaorálka v úřadě ministra zahraničí včetně jeho navazující, morálně nezasloužené a už skoro vykolíkované cesty do EU či NATO, vystupme jak z EU tak i z NATO my Češi. Myslím jako republika. Zabijeme tak dvě mouchy jednou ranou. Zaorálek jako Čech a tedy nečlen EU i NATO získat funkci v těchto organizacích už nebude moct, a my ostatní se těch nadnárodních kazimírských potvor konečně zbavíme. Stejně nás z nich jen bolí hlava, a to každý den víc a víc. A kazí nám charakter. A to taky víc a víc, jak i z popsaného příběhu nevyvratitelně plyne

30 komentářů :

 1. Pamatuji si, jak morálně pevný Zaorálek horlil proti posílání vojáků do Afganistánu. Tvrdil, že je to zbytečné. Kdyby držel tehdy hubu, mohl by být diplomatem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poctivci řadoví socani, kteří do strany vstoupili v dobré víře, že prostým lidem pomohou, si to nechají líbit. Komunisté se za nic podobného před převratem stydět nemuseli. Kde dal Keller oči?

   Smazat
  2. Poslední poctivý soc-demák padl už v 1.světové válce !!!!
   Ti,co jsou tam dnes,nebo doposud byli,jsou voli....

   Smazat
  3. Zadolárek je hamižný, chamtivý a odporný člověk, který by pro vlastní prospěch, prachy a kariéru,klidně zamordoval i vlastní matku, jen kdyby mu to přineslo osobní zisky.Tento chameleon bez páteře se už jen třese (podobně, jako kariérní Srálbotka),na pozdější a teplý flek v rámci pochybné EU, nebo NATO. Ano, nejde těmto zmetkům o národ, ani o morálku, ale jen a jen o vlastní prospěch.Zadorálek je živoucí ostuda Ostravy,tento zmetek se dostal k tomu korytu ministra zahraničí naprosto nezaslouženě.Hanba takovým šmejdům!!!

   Smazat
 2. Jednou spadnu u Computru - smichem pod stul ...
  Pan Zaoralek na vysoke skole Marxismu, se venoval studiu Tomase Akvinskeho...T.j. nares !

  Divil jsem se jednou u silnice v Arizone CHAMELEONUM, jak meni barvy. Nikdy jsem vsak nepochopil to, co jsem videl.

  To proto, ze jsem byl na spatnem miste. Mel jsem Chameleony radej pozorovat v Praze. Tam umi barvy menit lepe .

  Akvinsky mel poranenou hlavu a s jeho karierou byl konec.

  V dnesnich dnech je pan Zaoralek urcite dezorientovan, jako ten Akvinsky, nebot neciti zmeny ve vzuchu, o ktere se zasazuje Donald Trump.

  Pssst ! Je treba se rychle skamaradit s presidentem Putinem, nebo si Chameleoni budou myslet, ze mate ucpany politicky nos a zreknou se Vas.

  Je take nutne se urychlene distancovat od Merkerove a jeji party.

  Vzpomente si na moje slova pane Zaoralek.
  nick honolulu - stoupenec Donalda Trumpa.
  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Upřímně, v Arizoně žijí chameleóni? Standa K.

   Smazat
 3. Oni vam urcite neco zamlcuji - Vasi lide v Americe, pane Zaoralek, proto mate kolem sebe, lidi politicky nezadouci.

  Donald Trump chce ! !
  Dohodu s Ruskem - ekonomickou !
  Domluvu s presidentem Putinem o zlepseni vztahu a snizeni mezinarodniho napeti !
  Zruseni veskerych sankci brzdicich ekonomii !

  Zesileni a kontrolu hranic vcetene evropskych. Stabilizovani zemi.
  Zakaz Islamu v Evrope a hlavne v Americe.
  Deportace Islamistu.

  Zakaz vyvozu prumyslu do 3-tiho sveta.
  DONUTIT prumysl k navratu.

  Zmeny ve zdravotnim pojisteni. Zruseni OBAMA CARE. (T.j. zdravotnictvi.)

  Ukonceni jakehokoliv zvyhodnovani, at uz zemi nebo etnika.
  Zruseni nevyhodnych smluv, napr. s Cinou.

  Absolutni zmenu v zahranicni politice, ktera Ameriku zavedla do neoblibenosti a izolovanosti.

  Hillary chce vse opacne a proto je milackem Neoconu.
  V pripade, ze ona vyhra - bude vsem hure, krome Vam pane Zaoralku. Dostanete rad za snazivost a budete smet vynest nocnik kanclerce v Berline. Budete povysen na BUTLERA.
  honolulu
  P.S. Verim , ze uz jsem dokazal vsechy rozlobit, tak ahoj zitra.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vůbec ne Honolulu -
   My s tím celkem souhlasíme .... s Trumpem je naděje že cabal dostanou první ranu pěstí...a doufejme že další by pak následovaly ....

   Zaorálek je IDIOT na n-tou

   Smazat
 4. Zaanálek je prostě prčózní karikatura člověka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý ostravák ví, co je "lulin". No a Zaorálek je prostě LULIN. To říká vše.

   Smazat
 5. 1.5.2016 je demonstrace Národní Demokracie proti NATO, EU a takovým ,jako je Zaanálek, řeči je potřeba přetavit v praktické činy.

  OdpovědětSmazat
 6. Zaorálek je hglupák,převlíkač kabátů a člověk bez vlastního názoru.Odporná kreatura,uslintaná...Bývalý absolvent katedry marxismu leninismu - blbeček!!Proti takovým jsme v roce 1989 vystupovali.Duševní chudák...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Absolvent katedry M-L se státní zkouškou byl do r. 1989 bez výjimky každý VŠ, i já na technice, ty jelito.

   Smazat
  2. Ano, všichni jsme měli zkoušky z marxismu-leninismu.I Topolánek na vysoké zupácké, i ten Langer (Íčko) na právnické, i ten Kalous na organické chemii VŠCHT. Jediný čistý je Kódl Schwarzenberků, ale to je kvůli tomu, že nikdy nesvedl dodělat ani střední lesáckou :-D)

   Smazat
  3. Ten Kódl Schwarzenberků nemá žádnou střední a vysokou školu. Není ani vyučený v oboru. Vlastní jen jakýsi certifikát z točení piva. Tudíž je to jenom anafalbet s ukončenou základkou.

   Smazat
  4. Ičko si práva dělal až v Plzni. Nejdříve byl doktor mediciny - snad zubař

   Smazat
 7. Je to tak důležité, kdo bude dělat "ministra" v americké kolonii ??

  OdpovědětSmazat
 8. Máte pravdu, jenom jak to provést? Národ je většinově pro, teď jenom neprojet volby. Zkušení odborníci-manipulátoři jsou při penězích. Naštěstí jim dochází argumenty. Uvidíme, snad lid na špek znovu neskočí. A děkuji Vám za práci pro společnost. S pozdravem Standa K.

  OdpovědětSmazat
 9. Vždy jsem volil socany. Kaju se. Už nikdy to neudělám. Díky takovým, jako je Zaorálek a Sobotka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se divím,že ti už dávno vlastní fotr nevrazil pár facek a nezavázal ruce na dna suky....
   Ti dva brouci Pytlíci mají skvěle našlápnuto na vrchol kariéry v komisi EU,nebo na tajemníka NATO a nebo aspoň ve vládě sionistů v kyJewě....

   Smazat
 10. Franta z Assu počítá andělíčky. . .
  Nabořil jsem trojkulku ! Už to šetřej Plejáďani : na boku je Velká Kára !!!

  ps: pořád nemám na na radaru ten avizovanej escort z Bostonu !

  OdpovědětSmazat
 11. Zaddolárek měl intimní románek s Monikou Pajerovou - tím se stal součástí pražské propletené židovsko-trockistické The Kibbutz Family. Tím je, tak jako ostatní tito kibucníci a kibucnice, zatím stále "nepototopitelný".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Zaddolárek měl intimní románek s Monikou Pajerovou" - MECHTLE měl s několika ochotnými děvami, co rády ukazují, jak daleko dají kolínka od sebe, proti tomu nic, JE TO LICKÝ A DĚLAJ TO ŠICKÝ. Jenže Monika Pajerová se řídila vždy instrukcemi matinky, "TEXTLE-MECHTLE VĚNUJ jen cizincům, český kluci jsou chudý"! Zde vidím důvod Zaorálkovy proměny. Jak pravil jeden velmi dobrý znalec života: "KDYŽ SE ÚD ZVEDÁ, KLESÁ ROZUM, O MORÁLCE NEMLUVĚ!". S tím ramlíkem jsem skončil, žel rozmýšlím si též proto (nejen proto) i svůj hlas pro ČSSD.

   Smazat
 12. Nějak mi to připomíná Bertolta Brechta a jeho Zadržitelný vzestup Arthura Uie, toto podobenství o nástupu Hitlera k moci.

  OdpovědětSmazat
 13. 9:39 Standa K.
  Rucim Vam za to ! Oni maji radi teplo. Je jich nekolik druhu a ziji jak v teplych destovych lesich, tak v suchem teple. (Arizona, Mexico.)
  Zde (Florida) ziji take. Deti je casto drzi doma jako hracku i pres protest doktoru, kteri rikaji, ze maji nebezpecne parazity.
  Zelvy, je jich take nekolik druhu - jeden druh je nebezpecny a presto, je to oblibena hracka.
  (Osobne jsem tyto hracky nikdy nevlastnil, ale mnohokrat videl v prirode..)
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 14. 13:05 - T.j. zakodovany vzkaz UFOuna z konstelace Orion hvezdy Sirius.
  Prosim o preklad do cestiny.
  Proc je zde rec o Frantisku z Assisi ?
  Nebyl vrstevnikem Tomase Akvinskeho !
  Zeptejte se pana Zaoralka ! On, MARXISTA je expertem na fanaticke cernoprdelaky. (Pravdepodobne studoval inkvizicni metody proti politickym kacirum.)
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 15. 1338, oni byli z jednoho vrhu všichni tři. I MARXISTA !
  To je ten metrix.
  Chameleona jsem choval. Jemenskýho.
  ps: pozdravuje Tě ! :-):-):-)
  MM

  OdpovědětSmazat
 16. Zaorálek je se Zemanem na kordy dlouhé roky, takže logicky na onom pučistickém setkání chyběl. Postavit tedy článek na takové neznalosti, je poněkud vachrlaté... Nicméně s tím Zaorálkovým proamerickým veletočem má autor pravdu. A že grázl Zaorálek ubere ČSSD řadu procent u dalších voleb, jakbysmet. Dobře tak ČSSD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. doktor autor článku si na začátku klade naivní otázku, proč je Zaorálek nepotopitelný...Je to prosté - protože má dutou hlavu.

   Smazat
 17. Zaorálek podporuje mute Merkel . Ukrajinské benderovce . Už ho nevolím .

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.