Reklama

.

.

neděle 10. dubna 2016

Japonci mění kurs na Rusko! Zděšení ve USA....Japonský premiér v květnu navštíví Rusko!

10.4. 2016 Eurásia24
napsal/přeložil Alena Bajowa
Už v únoru jsme Vás informovali o výrazném posunu v mezinárodních vztazích japonsko ruských.
Po letech napětí se v poslední době začínají objevovat náznaky oteplení. Hegemonistickým Američanům, zvyklým mít spojence po celém světě, se to samozřejmě příliš nezamlouvá. Má ale Washington důvody k panice?Letos v květnu přijede japonský ministerský předseda Šinzó Abe do Ruska na neoficiální návštěvu. Tato myšlenka vznikla v listopadu loňského roku na summitu skupiny G20.
Podle mne se jedná o dobrý nápad, jak zlepšit vztahy takříkajíc „zpovzdálí“. Ne vrhnout se do věci po hlavě a požadovat hned podepsání oficiální mírové smlouvy a uznání Kuril za součást Ruska.

Je jasné, že americký prezident se ihned pokusil odradit japonského premiéra od cesty do Ruska a zdůvodňoval to tím, že „teď na to prostě není doba“. Naštěstí se Japonci nenechali „přesvědčit“ a „důvody“ americké vlády prostě nepřijali. Pochybuji, že byl Obama po skončení neplodných jednání se Šinzó Abem spokojen.

Takže – mají USA nějaký důvod k znepokojení? Myslím, že se může v krátké době objevit, navíc v době, kdy to Spojené státy budou nejmíň čekat. I když Obama jistě od japonských kolegů nečekal ani to, co se děje právě teď.

USA tendenci vývoje směrem ke sbližování Ruska s Japonskem úzkostlivě sledují již delší čas. A ještě víc je pro ně alarmující, že iniciátorem oživení těchto vztahů je japonská strana.

Existují dobré vyhlídky na další pokrok v jednáních – a to okamžitě ochladí americko-japonské vztahy. Přitom pro USA je Japonsko důležitým spojencem v asijsko-tichomořské oblasti. Ukazuje se tak, že zatímco se Spojené státy snaží udržet si svůj vliv na Blízkém východě, Rusko je „přímo pod nosem“ připravuje o nejvýznamnější „páku“ vlivu na Čínu.

Stejně tak je zřejmé, že Washington by rád „honil všechny zajíce najednou“, ale že se mu při nejlepší vůli nepodaří ani „ukočírovat“ všechny lídry světové arény a zabránit jejich rozvoji. A pokud k tomu přidáme zřetelnou vůli Tokia sblížit se s Moskvou, bude pro USA těžké udržet si svůj vliv na efektivní úrovni.
Zdroj: Politikus.ru

28 komentářů :

 1. USA četník ať táhne do prdele, ať si hraje na svým územní a necpe se do světa.kde na ně není nikdo zvědav. Mám radost, že postupem času je bude kopat do prdele víc a víc zemí.
  Je na ně potřeba taktika cukr a bič. Jak to ta kráva původně zamýšlela s Ruskem. Rusko by jí ten bič vytrhlo z ruky a omlátilo o tlamu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čím více států ty podělaný USA bude kopat do prdele, tím hoší konec může nastat. Až to dojde tak daleko, že USA zůstanou samy, nebo jen s bezvýznamnými a slabými spojenci (ližprdelisty), tak v nastalé situaci jsou schopny znovu použít jadernou bombu. Již jednou to udělali, když si nevěděli rady s Japonci za 2.sv.války. Důsledky by byly daleko, daleko horší než v roce 1945, protože tyto zbraně hromadného ničení jsou dnes daleko výkonnější a mají větší ničivou sílu. No a jak by tyto zbraně použily USA, tak odveta by na sebe nedala dlouho čekat a bude vymalováno, protože všechno, včetně atmosfery shoří, úplně všechno, v jaderném ohni.

   Vymazat
  2. 22:23
   To je ovšem příšerná vidina a není tak úplně
   nemožná.
   Dodnes se Japoncům USA za Hiroshimu a Nagasaki neomluvilo...
   Nikdo ani nebyl za úplně nadbytečně-zbytečný akt předveden k zodpovědnosti...
   Pořád melou ty samé kecy ,že by bývalo Japonsko vedlo vàlku dál...přitom bylo už vše skončeno a pouze otázka krátkého času (snad pár dnů),kdy by zvedlo vlajku kapitulace...
   ...nevím dodnes proč to udělali!?
   j.

   Vymazat
  3. nejspis pomsta za pearl harbor!!!

   Vymazat
  4. 22:28
   Kdyby Američani nepoužili jaderné bomby, obsadil by Japonsko Sovětský svaz. To je jeden z důvodů. A ten druhý je, že měli poslední příležitost předvést Stalinovi atomovou zbraň. Japonci jsou jen oběti USA touhy po moci.

   Vymazat
  5. 23:35 Přesně tak. Stalinovi jako signál před dělením Evropy. Děda.

   Vymazat
  6. Ono jim už prostě nic jiného nezbyde než táhnout do pr...e. Po tom všem zlu co za 200 let natropili. Chtějí od Iránu zaplatit za dvojčata, ten na ně zvysoka kašle a za chvíli budou a už jsou pro srandu králíkům.

   Vymazat
  7. Proč nechtějí USA za dvojčata náhradu od svých přátel Saudů ?Drtivá většinaúčastníků byli Saúdi !

   Vymazat
  8. 22:28 a nevíš jak?Rusové nebyli a ani nejsou námořní velmocí a tam je moře hluboký.Amicí byli na Okinawě tj.japonsko a rusové v Mandžusku.Přepravit 1milion vojáků přes moře dokáže jen opravdu silná velmoc a to bylo a je nad možnosti ruska

   Vymazat
  9. Souhlasím, USA je rozsévačem zla ve světě
   a stát, který vznikl na genocidě Indiánů.

   Vymazat
  10. 12:55 - jediné vysvětlení je, že ta dvojčata byla jejich dílem.

   Vymazat
 2. ....když chceš být kamarád se mnou, tak se nebav s támhle tím. Tak takhle se spolu baví malé děti.
  Anebo, jak je vidět, i dospělí, jejichž mentální vývoj skončil někdy v deseti letech jejich věku. Je tragické, když takoví lidé stojí v čele států.

  OdpovědětVymazat
 3. USA destabilizují válkami, terorem a permanentním chaosem již celou planetu!!!Pokud budou nadále destabilizovat Blízký východ, severní Afriku a nyní Evropu-chaosem a organizovanou migrací, ve jménu agresívního NATA umravňovat Rusko, binec přeroste v obrovský válečný konflikt.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní10. dubna 2016 23:11

   Pokud by k tomu došlo, tak to bude velmi rychlá a krátká válka. Potom už ale nebude nic, vůbec nic. Veškerý živit na této planetě zanikne.

   Vymazat
  2. Výborné,tohle jsem už dlouho neslyšel

   Vymazat
 4. Systém politického jednání je se ujistit, "kdo s kým a co za to"! V politickém "klidu" jsou to plánovaná setkání čas od času. V současném světě akcelerují rychlá jednání, což avizuje neklid, nestabilitu. Nedivme se, politicky nestabilní jsou nyní USA- problém volby, Trump a mocensky posiluje i "Východ"(Rusko, Čína). Hraje se vysoká šachová partie(o nás, bez nás, jako obvykle). Ale fandím-"Východu", odtud "vychází slunce, než to NWO změní(rozerve).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve všech pohádkách vždy zlo přišlo ze západu a dobro, které nakonec zvítězilo, z východu. A to v té době kdy různé pohádkové příběhy vznikaly, ještě nikdo nic o USA nevěděl. Nic bych za to nedal, protože historie se opakuje stále dokola, že kdysi v dávné minulosti již nějaké to velké zlo ze západu přišlo a bylo poraženo. Lidé si přece ty pohádky jen tak nevymysleli. Každý příběh má svoje pravdivé jádro, jenže my již dnes nevíme o co šlo.

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Přečtěte si román Kima Stanleyho Robinsona - Divoké pobřeží (The Wild Shore). Je tam velice pěkně popsán osud USA, jaký bych jim ze srdce přál...
  Příběh se odehrává na pobřeží v rybářské osadě. USA byly pro svou aroganci, plýtvání atd. zničeny ostatními mocnostmi světa, zbylí lidé žijí asi tak jako před 200 lety - tihle žijí z rybolovu. Podnikají výpravy do zničených měst, kde hledají, co by se hodilo. Svoje produkty vyměňují na trhu v blízkém městečku. Území USA je pod dohledem mocností, které jakýkoliv pokus o obnovu a pokrok ničí údery z vesmíru nebo z moře. Po cestách nanejvýš na koni, pokus pohybovat se po kolejích snad jen v noci, jinak končí zásahem z družic.
  Moc pěkné čtení...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevidím nejmenší důvod, proč přát komukoliv, USA nevyjímaje, něco takového. Proč musíme mít pořád nějakého nepřítzele, nejlépe úředně schváleného a přikázáného.Souhlasím, že dnešní USA nejsou to, co jsme si kdysi představovali, ale zrovna tak Rusko je dnes jiné než dřív. Že se sympatie obrátily, není se co divit, ale ta nenávist k Východu či k Západu, jak se zrovna hodí by se pěstovat neměla. Jana.

   Vymazat
 7. To budou rusové vracet japoncum kurilské ostrovy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můžeš mi říct, proč vítězná velmoc bude něco vracet, když to získala ve válce proti agresorovi? Kurily jsou strategickou pojistkou proti Japonsku a jeho kámošům z USA. V šelfu je navíc pravděpodobně dost nafty a plynu.

   Vymazat
 8. Japonci se bouří proti americkým vojenským základnám, resp. vojákům nepodléhajícím zákonům Japonska.
  Ani k embargu vůči Rusku se nepřipojili, což vede k oživení jejich ekonomiky a zároveň k rozvoji ruského Dálného východu, rozvíjí se přístav i město Vladivostok. Teď na Dálný východ tamní gubernátor láká intelektuální elitu Ruska příslibem vyšší životní úrovně, lepšími službami, než nabízí přelidněné Moskva a Petrohrad. Např. nabízí stavební pozemky zdarma.

  OdpovědětVymazat
 9. O Japoncích se říká,že si přátele vybíraji a pak jsou jim Věrni.Nevím,zda je to pravda,ale byla bych ráda,kdyby Japonsko a Rusko,společně s Čínou našli k sobě cestu.Přeji si,aby agresorské USA ,zůstaly osamoceny a jejich lid jim to dal pěkně najevo.Vždyť existují pouze 200 let a co dali světu?Vyvraždění indiánů,chaos,války,agrese mnoha a mnoha států,nesolidnost v mezinárodních jednáních,neuvěřitelné rozpínání se po světě pod záminkou zaštítění míru,vpády do cizích zemí a jejich likvidaci za účelem podmanění.Jak ve Středověku!Pryč s NATO,pryč s USA!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel Japonsko i Německo je od WW2 největším vazalem pindosů. A ti je drží zkrátka, viz. pindo-základny na jejich území.

   Vymazat
 10. doktor kšeft je kšeft a Japonsko nemá suroviny.

  OdpovědětVymazat
 11. 10:19 děkuji je Vás čím dál víc rozumných.
  závozník fekálního vozu

  OdpovědětVymazat