Reklama

.

.

sobota 23. dubna 2016

Jed z Metra


Karel Sýs
23.4.2016

„Praha to jsme my!“
Když čtete Metro, nepotřebujete číst nic jiného.
Vskutku, co vše se vejde do jediného čísla!
Tak třeba 22. dubna:


- „Soud potvrdil starou křivdu.“ Totiž nevydání zámku v Opočně hraběnce Colloredo-Mansfeldové. Šlechtické tituly byly zrušeny již za Masaryka. Zámek připadl státu díky prezidentu Benešovi. Gottwald paní hraběnku vyštval do Němec. Kolik prezidentů se musí v hrobě obrátit?

- „Zeman. Třídenní návštěva stála 300 tisíc.“ Metro straší důchodce částkou, kterou stál „výlet“, totiž prezidentova pracovní návštěva Středočeského kraje. Na takový výlet by neschrastili peníze ani prduši!

- „Ruské filmy mají utrum.“ Metro si libuje, že se „Ukrajina brání ruské agresi i na poli kultury“. Inu, banderovci se svobodou umělecké tvorby umějí zatočit!

- „Sochař slaví 90. narozeniny.“ Režimní umělec Olbram Zoubek se dožil trefné kritiky: „Mezi jeho nejslavnější díla patří posmrtná maska Jana Palacha nebo Pomník obětem komunismu na Újezdě.“ Tož to je dílo skutečně celoživotní, výš už nemůže!

- „Ze Svatoplukovy udělali Jamrtál.“ „Perfektní noční práce aktivistů či recesistů zamotala ráno hlavu několika cestujícím.“ Aktivisté a trenkaři mohou dělat, co se jim zlíbí. „Podařilo se nám iniciovat změnu názvu zastávky Odborů na Novoměstskou radnici,“ pochvalovala si starostka Prahy 2 Jana Černochová. Já vám dám odbory!

- „Pražské náledí řešil ústavní soud.“ Co byste mysleli? Šlo o stížnost muže, který uklouzl na chodníku a dožadoval se odškodnění. Ještě že neporušil ústavu.
- „Kde se dobře vaří i v noci.“ Reklama na restaurace, kde můžete žrát bez přestávky. Ano, užrat se k smrti, to je oč tu běží. V Czechii se přece nikdo nebude užírat nudou.

- Láďa v Brně.“ Slavný vařič přijede popovídat si o „vychytávkách“ a možná představí právě tu „vaši“ a splní vám tak celoživotní sen.

- „Temná přiznání Karla IV.“ Co se dozvíme v nějaké nové knize, ve filmu, v divadle, nebo prostě v Metru? „Proč Karel IV. pletl košíky.“

- „Aplikace pro všechny.“ „Nevíte, co dělat přes víkend, co nakoupit nebo když jste v nouzi?“ Nezoufejte, pomůže vám chytrý telefon. Tak třeba v aplikaci „Miluji vaření“ vás zahrne celkem 60 tisíci recepty! To tedy za bolševika nebylo, jedlo se podle norem, a kdo je nesplnil, musel do hladomorny.

- „Krásné ráno.“ „Každý den v ranních hodinách na metru Kobylisy přebírám z rukou kamelotky váš deník. Vždy je velmi ochotná, dá mi ho do ruky a popřeje hezký den. Když náhodou Metro vybaluje a není ve stojánku, velmi se omlouvá.“ A pak že samochvála nesmrdí!

24 komentářů :

 1. Vždyť to nikdo nečte.Když to bylo ve stojanech tak to tam zůstávalo,tak museli zapojit brigádníky na rozdávání Metra,tak si to lidi vezmou prolistují a vyhodí.Důchodci to berou po padesáti,zřejmě to mají na jiné účely a brigádník(taky důchodce)je rád že má rozdáno.Možná jsou kluci seniorský domluvený,potom klobouk dolů pánové.V životě jsem neslyšel věty:psali to v Metru,už jsi slyšel co je v Metru?!Metro lidé vnímají jako reklamní leták(a ono to tak je)nikdo nebere Metro vážně jako noviny nebo bulvár,takže kdyby tam napsali že se Zeman ,,zastřelil"tak se to nikdo nedozví,Metro nemá novinářský vliv na lidi,je to reklamní leták.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Metro beru vnoučatům do školního sběru. Ale jenom celou stopku, ty poházená ve vagónech nesbírám.

   Vymazat
 2. Metro zadara, je výstavní skříň novinařiny v Czechiji. Takhle vlezle úpadkovou propagandu komunisti neměli ani zdaleka. To jsme si tedy pomohli ve všech směrech. Za humny agresivně řádící smečky imigrantů. V ulicích bezdomovci. Diktát z Bruselu takový, o jakém se v Kremlu ani nesnilo. Tisíce nezaměstnaných. Nová, výnosná, dříve neznámá profese - exekutor. Na státní dluh raději nemysleme.

  OdpovědětVymazat
 3. Můj táta (byl taky za války totálně nasazený) říkával: kapitalista ti nedá ani korunu zadarmo, a když dá, tak z toho musí mít alespoň tři koruny zisku. Kde je u Metra ten zisk? ...nepotřebujete číst nic jiného, natož pravdu. No a když lidem pěkně vygumujou makovice, tak se s nima líp vydupává. Ještě to promíchat s černejma co mají průměrně 75 IQ, běloši průměrně 102 IQ a máme průměr krásných 88 IQ, což je přeně to co mocipáni potřebují. Na práci ve fabrice tak akorát, na samostatné myšlení už poměrně málo. Jo jo každej národ má takovou vládu jakou si zaslouží. Jinak doporučuji , dokud je čas, AE News, článek "Brusel na nás útočí ze tří směrů, Pokud se všichni nevzbouříme právě teď a nyní, čeká nás v krátké době katastrofa!"

  OdpovědětVymazat
 4. Ani ten Metrem připomínaný režimní sochař to nemá dneska lehké. Zbytky jeho sousoší "Noc a Den" na konečné metra Háje byly loni zlikvidovány. Sousoší, postavené ještě za totáče (tehdejším režimem byl sochař tak pronásledovaný, že mu dovolili postavit - a taky zaplatili! - sousoší na exponovaném místě), představovalo nahé padající kachexické postavy muže a ženy s pylonem ukazujícím čas, bylo léta terčem vandalů. Mužské postavě nejprve někdo amputoval pohlaví, posléze ji někdo vyvrátil, pak byl rozkraden mramorový obklad soklu, načež byla odstraněna i druhá postava a pylon. Konečně loni byl zlikvidován i teď už provozu jen překážející podstavec, který však byl postaven z neokradeného betonu, takže to dvěma maníkům se sbíječkami trvalo týden, než se jim podařilo ho definitivně odstranit...

  OdpovědětVymazat
 5. Škoda těch stromů, které musely padnout, aby z nich byl vyroben papír na ony debility. Nikdo to nečte, kdo by taky měl chuť hrabat se takovým hnojem !

  OdpovědětVymazat
 6. Plutokratům klesá náklad tištěných médií, tak ty své lži šíří "zdarma", náklad má Metro opravdu velký a jednodušším lidem z té propagandy něco uvízne ...

  OdpovědětVymazat
 7. Já s tím zatápím. Vok Jan Ostrava

  OdpovědětVymazat
 8. Jednou ze začátku, když Metro začínalo, mně to někdo vrazil do ruky. Byly tam divné články, se kterými jsem nesouhlasil, moc "pravdy a lásky" najednou a plátek pro mne přestal existovat. Naopak jsem potěšen, jak to trčí v kontejnerech a skoro nikdo si toho SZ (sajrajt zadarmo) nevšímá.:))

  OdpovědětVymazat
 9. Metro jsem nikdy nečetl,ale jak pozoruji reakce NR znalců,tak to musí být odvaz.Olbram Zoubek pěkně dráždí soudruhy milce starých pořádků.I Gottwaldova Fronta na maso se musela odstřelit,ale to už je dávno,že.Nová republika je propagandistický laděný web,kde se upřednostňuje vše ruské,kultura,zbraně,Vladimír Vladimírovič,poklonkování v soudružském pojetí a nekonečná servilita.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty "znalče"budeš určitě stát nejnovějšímu modelu "umělce" Olbrama Zoubka.Bude se to jmenovat Pepek Vyskoč, bude to dělat méééééé a děti se tě budou bát.
   A nejen Fronta na maso, ale i pomník v plzni se musí rozebrat, protože na co sáhl Havel při poklepávání, to podělal.

   Vymazat
  2. Když se ti to tady nelíbí, tak se seber a táhni na Iděs nebo Novinky, to je pro takové mouly jako jsi ty.

   Vymazat
  3. Můžeme horem dolem psát, proč vychází Nová republika a že přestane vycházet ve chvíli, kdy veřejnoprávní média budou psát nestranně a pravdu. Ale pořád se najde pár zpozdilých individuí, která to nechápou a durdí se nad zprávami z Ruska, včetně zbraní, z Číny, ze Sýrie, mohou se zbláznit, když američtí autoři kritizují americkou administrativu. Ale je zbytečné na ně hrubě reagovat. To jsou spíš případy k léčbě.

   Vymazat
  4. Pro: Anonymní 23. dubna 2016 16:00 - pan sochař Olbram Zoubek ať jde někam. V devadesátých letech jsem měl malou stěhovací firmu zaměřenou na mezinárodní stěhování. Pan Zoubek si objednal přepravu nějakých jeho soch na výstavu do Švýcarska. Protože měl bordel v papírech, nechali nás Švýcaři stát 3 dny na celnici a protože ty papíry dohromady nedal, museli jsme to odvézt zpět do ČR. Do dnes mi za tu přepravu nezaplatil. Bohužel tenkráte to nebylo jako dnes - vymahačské firmy, soudy, exekuce apod. Dlužníci měli větší práva, než věřitel. A soudit se s někým, kdo měl prachy na nejlepší advokáty, tak jsem to vzdal, ale potvrdil se mi můj názor na všechny podobné "umělce".

   Vymazat
 10. Metro si berou důchodci a pak to rozdávají pokladním třeba v Tesku. To jsem několikrát viděl. Proč, to netuším, asi je to taková sousedská výpomoc. Jinak se to pak povaluje v Tesku na všech sedačkách a na zemi v okolí. Co se týče kvality soch, tak právě bourají v Plzni Památník Díky Ameriko, protože jim popraskaly oba kamenné pylony. No, jak je vidět, za kvalitní osvobození kvalitní památník. A ještě to musejí odstřelit pár dní před výročím, to mi přijde jako evidentní provokace. Když už teda nebude každoroční přehlídka armádního šrotu a obtloustlých maskáčovitých plzeňských pepíků. Ve Zplzni to teda letos žije.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč se to v Plzni musí odstřelit? Protože se to rozpadává díky Havlovi, který na to poklepával. A jak známo, na co Havel sáhl, to podělal.

   Vymazat
 11. V deníku Metro mě zajímá jen sudoku. Zbytek nečtu, je to hnus.

  OdpovědětVymazat
 12. Než se starat o obsah, bylo by zajímavější vědět, komu ten plátek patří, kdo tvoří redakci a takové věci! Jestli to není náhodou zase jeden "cecík", ze kterého se dá vysávat jistě slušný peníz ze "státního" a za "nic"! Nedej pože, aby na to nebyby schváleny i nějaké dotace z EU. Jinak škoda papíru, důchodci s tím buď topí a nebo po "naštosování" to vozí do sběru:

  OdpovědětVymazat
 13. Metro? O všem a ničem. Jak příznačné pro naši dobu.
  Dobré však jen pro zaplnění hlav místních dutohlavců aj. vypatlanců.

  OdpovědětVymazat
 14. Jed odkapal i ze 16:00.

  OdpovědětVymazat
 15. TO TEDA NEBUDE MÍT BUREŠ RADOST.
  Vůbec od vás není hezké, že hanobíte tenhle bulvár našeho milovaného miliardáře koblihy. Vždyť von si dal tolik práce, aby vám vylpáchnul každé ráno hlavinku. A nic za to nechce.
  Stačí mu když budete pracovat 300 hodin měsíčně za nejnižší otrockou mzdu v EU, dostanete poloviční důchod než by vám dal Husák za totáče a klidně chcípnete hlady pod mostem.
  HLAVNĚ, ŽE TO SYPE.
  Ať se zlodějem Bělobrádkem nebo s podvodníkem Bohušem-vozubenou pleší

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Metro založila švédská nakladatelská firma a už tehdy se toho zmocnili modroptákový 'novináři'. Za ta léta se jak vidět nic nezměnilo.

   Vymazat
  2. 0:46 Proč by se měnilo, když autoři článků mají dobře placená místa, pokud ovšem šíří jen "pravdu a lásku". A to "zadarmo" je hodně zavádějící. Žijí z inzerátů, takže to platí všichni, kteří kupují u inzerujících firem. Náklady na inzerci jsou samozřejmě rozpuštěny do ceny jejich zboží. Tak je to u každé reklamy, i u té televizní a "sponzorů" sportu. Reklama je jen způsob, jak předražením zboží vytáhnout peníze z kapes spotřebitelů a převést je do kapes vlastníků reklamních agentur a "bezplatných" novin. Předraženým zbožím platíme i letáky supermarketů, které nám "zadarmo" zaplňují schránky.

   Vymazat
 16. Já nevím jak vy, ale mě se zvedá kufr jen z toho, jak
  si důchodkyně při rozdávání deníku metra hlavně v Praze
  na Kobylisích, líznou prsty a olízanýma prstama lidem
  rozdávají deník metro...z toho je mi blivno....a raději
  si ten deník beru ze stojanu, načeš se bába na celý metro rozkřičí, jak kdyby jí chtěl někdo vraždit, že mi ten deník dá...a mě se pokaždý z nich zvedne žaludek,
  při představě olízaných prstů a jak si to každý od těch ženských bere...kdyby měli nedej bože žloutenku, tak jí nejspíš chytne celá Praha....nechápu proč s tím tak nadělaj a kde je problém, aby si to lidi nemohli sami ze
  stojanů brát..

  OdpovědětVymazat