Reklama

.

.

čtvrtek 7. dubna 2016

Justiční fraška, kapitální porážka

О роли личности в истории. Победа Воислава Шешеля над Гаагским трибуналом Alexandr Mezjajev
7.4. 2016   Střípky ze světa
Přesilovka proti Šešeljovi skončila velkým trapasem
Že s ním haagský „tribunál“ naloží jako s Miloševičem, Karadžičem a dalšími vlastenci, hrozilo i Vojislavu Šešeljovi. Před pár dny ho musel zprostit všech bodů obžaloby. Co tomu předcházelo – a co to znamená – shrnuje Alexandr Mezjajev. Žaloba zněla hrozivě: „zločiny proti lidskosti“; „vraždy porušující válečné právo“; „mučení“; „krutosti“; „deportace“; „ničení obydlí, neplnících vojenskou funkci“; „záměrná demolice objektů náboženské povahy“; „loupež cizího majetku“. To vše skončilo v pasti „důkazní nouze“.


V „prozápadních nevládních organizacích“ - i „vládních kruzích některých balkánských zemí, zvlášť Chorvatska“ – se zvedla „učiněná hysterie. Chorvatský premiér T. Oreškovič se nechal slyšet, že se za verdikt tribunálu stydí.“ „Pokrytectví podobných hlášek umocňuje nulový stud“ tam, kde by farizejům slušel. Například „poté, co byl viny zproštěn chorvatský generál Gotovina“. Přestože právě „pod jeho vedením došlo k nejmasovější etnické čistce od II. světové války“. Během pouhých „čtyř srpnových dnů roku 1995 vyhnala z vlasti celou srbskou populaci Chorvatska (Republiky Srbská Krajina)“.

Na webu haagského tribunálu stojí, že verdikt v kauze Šešelj byl „vyhlášen“. Že ho zprostila obžaloby, však už ne. Zato odlišné stanovisko soudce, který na Šešeljově vině trval, tam figuruje v plném znění.

„Kauza Vojislava Šešelje je největším fiaskem haagského tribunálu. Nejhrubší popření všech právních norem ji lemuje počínaje obviněním až do posledního dne.“ Už samo „obvinění se totiž psalo v době, kdy měla prokuratura prázdné ruce. Bývalá prokurátorka Carla del Ponteová se v memoárech přiznala, že ji tehdejší srbský premiér Džindžič prosil, aby ´ho Šešelje zbavila a už nikdy nevrátila zpět´. C. del Ponteová pak vznesla obvinění v naději, že jím Šešelje vystaví nátlaku. Ten jí však zamíchal všechny karty hned obratem, když se Haagu vydal už za pár dobrovolně sám. Prokuratura nebyla přesto s to připravit proces ani za dalších pět let.“

Šešelj si užil své. Už v tvrdém sporu, aby se mohl hájit sám. Jakmile by kývl na to, že ho bude zastupovat obhájce, práva na vlastní obhajoby by se nenávratně zbavil. Nakonec musel riskovat i zdraví a život. Právo na vlastní obhajobu, ač jde o rutinní variantu i v Haagu, si totiž vynutil až třicetidenní hladovkou.

Prokuratura nesehnala jediného svědka ani za pět let. O to víc bylo těch, z koho mámila křivá svědectví. „Přímo před tribunálem jich to odpřisáhlo víc než 30.“ I to, že „prokuratura vyhrožovala jim samým i jejich rodinám. Za to však Haag k odpovědnosti nikoho nehnal!“

„Když tribunálu došlo, že je prokuratura v koutě, rozhodl nedat slovo ani Šešeljovým svědkům. Z procesu s lídrem Srbské radikální strany se tak stal unikát mezinárodní ´jurisdikce´.“ Tajemník haagského tribunálu se nakonec vylhával i trapasy, jaké by jinde vyvolaly kolosální skandál. Předhazoval Šešeljovi, že „má na dopravu svých svědků ze Srbska přece dost peněz sám“. A když to nebyl s to doložit, „dožadoval se po něm, ať prodá vlastní dům a cestu svých svědků zaplatí z prodejní ceny. Každý normální soud by si ho za podobné kousky vzal do prádla, až by z něj lítalo peří. Tady však zazněla třeskutá arogance i z úst senátu: ´Vy přece, pane Šešelji, máte v Srbsku spoustu stoupenců, a svou obhajobu tak finančně utáhnete, i když dá každý jen po 1 – 2 eurech.´“

Šešelj byl – dokonce třikrát – „kázeňsky trestán za urážku soudu“. Že trpí astmatem, bylo „tribunálu“ notoricky známo. Z cely, již mohl větrat oknem, ho přesto stěhoval do „klimatizace, ničící i lidi plné zdraví“. Také kardiostimulátor, který mu implantovali, „místo úlevy permanentně probíjel“. „Pokus ordinovat mu za mřížemi neznámé léky nebyl vyšetřen dodnes.“

Strávil tam skoro dvanáct let. Coby „nejlepší právník světa“, jak si zažertoval sám. A „skutečně: to, co dokázal profesor práva Vojislav Šešelj, se nepodařilo ještě nikomu. Hájil se sám, bez advokáta. A porazil tribunál, který se ezastavil před ničím.“ Pomáhal mu sice „tým srbských právníků“. A hlavně „obrovská podpora veřejnosti země a Srbské radikální strany“. Samotnou „právní bitvu však sváděl právě on – Šešelj. A tu také vyhrál.“

Svůj proces tak nakonec „obrátil dokonce proti samotnému tribunálu“. Ten sice nevyhověl jedinému z jeho podání. Do „letopisu mezinárodní jurisdikce a vědomí široké veřejnosti však vstoupí všechna“. A právě už to, že se k nim meritorní spor konat ani nesměl, dokládá víc než barvitě, že právo nepošlapal „jen ten či onen soudce, ale tribunál jako instituce“. Šešelj to ustál coby „sám voják v poli“. Od své pravdy neuhnul ani o milimetr. Došel s ní až do vítězného konce. V „těchto dnech svou stranu vede do parlamentních voleb, konaných 24. dubna. Svůj program pro Srbsko shrnuje do tří bodů: ne do NATO, ne do EU, ale s Ruskem.“

84 komentářů :

 1. Tento tribunál je ve své podstatě naprostá fraška vůči mezinárodním právům.Kdo a kdy bude trestat třeba Americké zločiny proti lidskosti které se odehráli ve Větnamu.Taková zvěrstva páchaná ve jménu americké demokracie jsou hlavní příčinou naprosté devastace práva jako takového.

  OdpovědětVymazat
 2. Rozumné tři předvolební body!!!

  OdpovědětVymazat
 3. haagský "tribunál"je židovský kabaret na rituální trestání poražených a lá jím vlastněný holyvúd!žid si potrpí na rituály.Rituálně mordovat,to ON umí,jako žádná jiná bestie s lidskou podobou!fuj,hnus

  OdpovědětVymazat
 4. Všichni srbští patrioti, kteří si prošli peklem Haagu se stávají nesmrtelnými.
  To co dokázal Šešelj je skutečně unikátní, ikdyž tam byl záměr ještě jiný. Byla u něj vyvolána rakovina a byl propuštěn v domění, že brzy zemře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by mě také zajímalo, jak se mu podařilo ošálit soudního lékaře nebo rakovinné bujení. Byl by to asi první člověk na světě, který by bez transplantace přežil rakovinu jater. Takže buďto špatná diagnóza nebo se potají léčil v České republice. Na rakovinu střeva a metastázy platí Fortýnova metoda devitalizace.

   Vymazat
  2. Jde o rakovinu tlustého střeva.

   Vymazat
  3. 20:11 Myslím, že rakovinu tlustého střeva s metastázemi na játrech jde kompletně vyléčit pouze Fortýnovou metodou devitalizace. Šešelj by musel mít chirurga, který toto podvázání hlavního nádoru ovládá.

   Vymazat
 5. židovský kabartet v Haagu, to je to správné označení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale to je hloupá rasistická věta. Šaškárny v Haagu se účastní zástupci všech ras světa a sám tribunál je rasistický protisrbsky.

   Vymazat
  2. Pro 20:13.
   Všichni jsme rasisté,pouze někteří to jěště neví nebo nechtějí vědět!
   A nevykládejte ko.kotiny,že vy nejste!Už chodím po světě dost dlouho abych poslouchal takové chujo.viny!

   Vymazat
  3. Problém je, když někteří ve svém rasismu zajdou tak daleko, že obhajují oddělování neozbrojených mužů od 14 do 75 let od rodin a jejich odvádění stranou nebo mletí do masokostní moučky.

   Vymazat
  4. Pane Anonyme 23:36 - vaše narážka na "muže 14-75 let, odvedené stranou" je trapnou ukázkou, jak člověk původně levicového smýšlení skočí na špek propagandě NATO, jak ji zbaští i s navijákem a trousí ji dál dobrovolně po světě a mezi lidmi. Vyzývám vás proto: Přečtěte si už konečně něco o "událostech ve Srebrenici" a použijte při tom mozek. Předem vám děkuji. Marek

   Vymazat
  5. Dobře jste to Marku tomu ... napsal. Nebyl na semináři o Srebrenici, co koncem minulého roku proběhl v Praze. To byl nátěr. A ten ... tam chyběl a proto píše takové chujoviny. Květa.

   Vymazat
  6. 23:57 Potrefená husa se ozvala, vidíte někde v příspěvku 23:36 geografické umístění, že vytahujete NATO? Tak tobě bych ruku nepodal, Máro, když schvaluješ oddělování neozbrojených mužů od 14 do 75 let od rodin a jejich odvádění stranou nebo mletí do masokostní moučky. 0:02 Ano, i ženy sloužily v koncentračních táborech.

   Vymazat
 6. Kdypak asi bude mít nějaká strana v Česku takový program jako ta kterou vede do voleb pan Šešelj ???

  OdpovědětVymazat
 7. Haagský tribunál je globální nástroj, který byl vymyšlen, aby soudil ty, kteří se postaví proti americkým geostrategickým zájmům. Aby se to mohlo uskutečnit, musely se na Balkáně objevit nějaké velké zločiny. A dva největší byly Vukovar ve Slavonii a Srebrenica v Bosně. A ukázalo se, že to všechno bylo objednáno zvenčí. Mně se během mého procesu podařilo zcela odhalit to, že západní zpravodajské služby platily konkrétním lidem, kteří páchali ty zločiny, a jejich jména jsem uvedl. A nyní, co je cílem Američanů? Cílem Američanů bylo mít nějaký instrument, kterým by strašili všechny budoucí politiky na celém světě. Aby je mohli strašit tím, co se jim může stát, pokud se jim budou protivit.“

  Tohle není z mé hlavy, ale zkopíroval jsem to pro vás,které to zajímá.
  Šešelj je hrdina, který přežil, na rozdíl od jiných...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve Vukovaru ani ve Srebrenici nešlo o zločiny v takovém rozsahu, jak se nám to snaží chorvatsko - fašistická a muslimská propaganda (s USA za zády) namluvit.

   Vymazat
  2. Nechcete tím snad říct, že vdovy každoročně shromážděné na tryzně jsou najaté plačky?

   Vymazat
  3. 18:02 Být vámi, držel bych se osvědčené metody propagované režisérem Václavem Dvořákem o dočasné ztrátě kontroly nad vlastním vojskem (Kosovo) nebo neplnění rozkazů hlavního velení(Bosna), kterou Srbové uplatňují, když jsou obviněni z páchání válečných zločinů na jimi ovládaném území.

   Vymazat
  4. Je to sice něco podobného jako když Vám zfanatizovaní a majdanutí budou říkat, kdyby o tom věděl vůdce, tak by to nedovolil, ale vypadá to věrohodněji, než tvrzení, že představitelé Republiky srbské plnili příkazy CIA.

   Vymazat
  5. Jeden anonym píše 3x - dobrá, tedy 3 odpovědi jednomu muslimskému propagandistovi:
   1/ ovšem že vdovy ve Srebrenici nejsou najaté plačky, ale mnohé z nich jsou vdovy po podřezávačích srbských krků - válečných zločinců! Většina ostatních truchlí nad hroby vojáků padlých v boji ----2/ překrucujete hrubým způsobem skutečnost: nejde o "dočasnou ztrátu" nad vlastními jednotkami, ale o neschopnost při trvajícím útoku NATO kontrolovat celé území, na kterém operuji, tedy nejen já -jugoslávská armáda - ale i nepřítel - UČK a albánská armáda. Na Kosovu bojovala i Selská stráž - dobrovolníci ze srbských vesnic, kteří bránili své domovy proti hordám nepříčetných albánských islamistů a nacionalistů --- 3/ v Bosně ani jinde nebyl nalezen ani jeden důkaz, že velení Armády republiky srbské vydalo rozkaz k likvidaci muslimských zajatců (Srebrenica). Naopak, vše včetně svědeckých výpovědí před tribunálem v Haagu, ukazuje na cizí vliv na události a na práci žoldnéřů (Erdemović). ----4/ nikdo netvrdí, že představitelé Republiky srbské v BaH plnili příkazy CIA - ale je pravda, že ve velení ARS byla minimálně dvoujkolejnost. Rozvědka a bezpečnost ARS byly koordinovány z Bělehradu a velitelé do toho nemohli mluvit. jinými slovy - když chtěl Bělehrad skončit válku v Bosně, mohl použít tuhle jím ovládanou linii, a to na mnoho způsobů. A tedy už jsme u přímého vlivu CIA a především francouzské rozvědky na některé důstojníky jugoslávské rozvědky!

   Vymazat
  6. Vida, srbský krtek na Nové republice umí počítat 3 anonymní odpovědi na 2 anonymní příspěvky. 1. Naučte se rozpoznávat civilistu od vojáčka. 2. O tom nejlépe svědčí jak organizovaně se po podpisu kapitulace stáhli z Kosova. Říká se tomu jednotné velení a kontrola nad vlastními jednotkami. Kdepak máte ty Vlasovce? :-) 3. Opravdu, co říkáte Mladičovo vyhrožování chudákům z uprchlických táborů v hotelu Fontána, že mohou přežít nebo zahynout; na svědka přeživšího masakry, který tam viděl velet Mladiče nebo dokumentární zpovědi srbských vojáků proč jejich velení rozhodlo postřílet muslimské muže? 4. Podkopáváte jeden z bodů Miloševičovy obhajoby, že Svazová republika Jugoslávie nezasahovala do konfliktu v Bosně, takto byste svého hrdinu usvědčil z válečných zločinů.

   Vymazat
  7. Vaše zmatená odpověď svědčí o džungli ve vaší hlavě. 1/ Trvám na tom, že ve Srebrenici-Potočari je vojenský a ne civilní hřbitov a že se jedná o muslimskou manipulaci s mrtvými.
   2/ organizovaný odchod policie a armády Jugoslávie z Kosova a Metochie svědčí o tom, že se už nebombardovalo a že UČK byla zalezlá, nic víc. (Nechápu, co sem pletete Vlasovce. Kolik jste toho vypil, než jste se odhodlal psát tyhle hlouposti?) 3/ 'svědectví' proti Mladičovi jsou u soudu ICTY v Haagu manipulována obžalobou (MI5, MI, CIA). Věřte spíš písemným pramenům. Mladič žádný rozkaz k popravám nevydal! Ani nikdo z jeho velení! Ke všem těmto vašim blábolům chybí zdroje. Vy je zásadně neuvádíte, abyste nevzbudil salvu smíchu, že?! 4/ Milošević je mrtvý, jestli to nevíte. Nevím, co ho sem pletete. Rozvědka a kontrarozvědka Armády Republiky srbské byly vyňaty z pravomoci velitele/ů. To je doložitelný fakt.

   Vymazat
  8. Joj, tak to si budete ve své makůvce nejprve muset ujasnit, jestli UČK byla zalezlá nebo kvůli ní neměla jugoslávská armáda kontrolu nad svým územím. Popíráte sám sebe. 1. A já zase trvám na tom, že Srbové napadli konvoj s civilisty a každý si to může ověřit na dobových záběrech z youtube. 2. Proč pane Dvořáku nepožádáte o pomoc Davidova kolegu Nešpora, když už v 11. hodin dopoledne myslíte na chlast nebo jste takový trouba, že nerozumíte smajlíku a přirovnání ohledně té vaší ztráty kontroly a nepodléhání velení při páchání prasáren? 3. Lžete, opakovaně jsem tady zveřejnil odkaz na výpovědi očitých svědků přeživších masakry, kteří ukázali na Mladiče. Neumíte pracovat se zdroji a vygooglovat si ta svědectí? Nevadí, nažerte se. Hurem Suljic, Mevludin Oric, Nedžad Karic. Zejména u těch pobitých invalidů a mladistvých se špatně argumentuje vojenskou službou, že? 4. Protože se rozcházíte s Miloševičovo obhajobou. Prostě jako obvykle jste nedůvěryhodní, když měníte výpovědi.

   Vymazat
  9. Píšete nesmysly. Několikrát jsem vám je vyvrátil a vy stále melete svou (NATOidní). Zatím jste nikdy neuvedl zdroje, z kterých své "informace" o "srbských zločinech" čerpáte! Má vůbec cenu se s vámi dál bavit?

   Vymazat
  10. Buďte tak laskav Václave a přestaňte podkopávat státnost Republiky srbské v Bosně, dělat z ní "Ukrajinu", kde je hlavní štáb a policejní složky pod kontrolou cizích zpravodajských služeb. Kde a kdy jste vyvrátil, že Vojsko republiky srbské a Veřejná bezpečnost zaútočily na kolonu civilistů prchajících ze Srby napadené bezpečné zóny OSN, zatímco 28. divize bosenskomuslimské armády na čele prošla bojem vynuceným koridorem?

   Vymazat
  11. Ad 1/ Vy trváte na nesmyslu ad1. Neuvedl jste zdroj! Takže vímjen o útoku letadel NATO na konvoj vracejících se Albánců-katolíků do jejich rodné vesnice Koriši. Letouny je zmasakrovaly asi právě proto, že navracející se uprchlíci 'kazili dojem' z „vyhánění Albánců“ z Kosova, jak tehdy do celého světa vytrubovala CNN ve službě Clintonovy administrativy! Uveďte zdroj na YopuTube a pak se máme o čem bavit. Jinak jste se dopustil opět lživého tvrzení.

   Vymazat
  12. Ad 2/ nad osobními urážkami, trapně konstruovanými pomluvami a invektivami se mohu jen usmívat. Kde chybí argument, musí chorý mozek vyplodit buď nadávku nebo pomluvu. I Srbové se musí smát při těch vašich trapných výlevech o „srbských prasárnách“ při boji proti islamistům. Rusové a Američané v Sýrii se podle vás také dopouštějí prasáren?

   Vymazat
  13. Ad 3/ nikde tady jsem nezaznamenal, že jste uvedl nějaké zdroje. Co se týče výpovědi muslimských hrdlořezů, kteří přežili pochod kolonu 28. divize ze Srebrenice, mohu jen konstatovat, že bratr vraha Oriče Mavludin byl hned po těchto výpovědích usvědčen ze lži a to západními novinář. Pletete si ověřené prameny s tvrzeními muslimské propagandy. Jak mohli tihle mládenci dosvědčit, že Mladič či kdokoli v velení Armády Republiky srbské vydali rozkazy k popravám zajatců? Chlape, víc myslete, než něco přeberete jako fakt. Kde berete tu informaci o zabitých invalidech a mladících? Kde je ten zdroj? Vždyť tu píšete zjevné nepravdy. A nedáte si pokoj, a nedáte si pokoj....

   Vymazat
  14. Ad 4/ Nechápete vůbec nic, co se dělo v Bosně na začátku 90.let. S Miloševičovou obhajobou se nerozcházím. Opět jako pravý podpásový propagandista podsouváte tvrzení a překrucujete fakta. Miloševičovo vedení Jugoslávie přece o manipulaci 'krtků' v jugoslávské rozvědné a kontrarozvědné službě nemusel nic vědět. Uvažujte prosím.

   A nakonec vašeho textu opět nesmyslná invektiva. Občanské sdružení Srbové na Kosovu, resp. jeho členové jsou důvěryhodní právě proto, že studují prameny, na místě hovoří se svědky, ověřují fakta a na svých stránkách uveřejňují materiály, které se válečným štváčům a manipulátorům z NATO a českým vlzdoprdelkům prostě nelíbí, protože to podkopává jejich propagandistický domek z karet.

   Vymazat
  15. Dokud anonymní diskutér neuvede ke svým propagandistickým výmyslům zdroje, z kterých své "informace" čerpá (k čemu byl mnohokrát vyzván) a bude pokračovat v nesmyslných tvrzeních a útocích, bude mazán jako sprostý troll.

   Vymazat
  16. https://web.archive.org/web/20160411044131/http://www.novarepublika.cz/2016/04/justicni-fraska-kapitalni-porazka.html

   Vymazat
 8. Tribunál v Hagu a všichni jeho poskokové a vlezdo ...lníci by mněni být souzeni a odsouzeni za bezprecedentní VRAŽDY a pohrdání právvem.
  Václav Vodrážka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A myslíte, že Ruská federace vydá své zástupce, kteří se v Radě bezpečnosti OSN podíleli na ustavení Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii ICTY?

   Vymazat
  2. ICTY to je nejen nespravedlnost, maniplace se zákony a právy, "klokaní soudy" ale i kolonizace evropského kontinentálního práva tím středověkým primitivním anglo-americkým právem (viz. precedens). Mimochodem, od kdy se Rada bezpečnosti OSN zabývá jednotlivými lidmi? Ona přece řeší vztahy mezi státy. Zřízení ICTY je porušením vlastních zásad OSN. Jde o zneužití mezinárodní instituce k vytvoření a krytí propagandistické instituce, která před světovou veřejností hraje divadlo o "spravedlivém potrestání viníků" ale jediným smyslem Tribunálu je ospravedlnit hrubé porušování mezinárodního práva a vlastní Charty NATO při krvavém rozvracení socialistické Jugoslávie. To je to. Marek

   Vymazat
 9. doplňuji , zde není spravedlnost slepá ale úplatná!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 10. Je to formát a sympaťák! Je štěstí že přežil. Viz p.Miloševič.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Větší formát je generál Lazarević, který na Kosovu vzdoroval velké přesile útočících Albánců, intervenci albánské armády a letectva NATO. Přrsto vydržel, UČK zahnal do ALbánie a silně zdecimoval a armádu po 78 dní bombardování uchránil od ztrát. Tomu říkám pašák. Pustili ho nedávno po tom, co si odseděl dlouhý "trest", byl v Srbsku přivítán jako národní hrdina a při přivítání prohlásil "Přežil jsem haagské popraviště!" Pavel P.

   Vymazat
  2. Je tam ještě někdo, komu haagské vězení z hlediska zdravotního stavu fatálně až morbidně nesvědčilo?

   Vymazat
  3. Několik Srbů v Haagu zemřelo "za podivných okolností". Především Milošević. Mnoho svědků zemřelo "za podivných okolností". Stačí se podívat na proces s kosovským Albáncem Haradinajem.

   Vymazat
  4. Toto jsou znepokojivé skutečnosti, člověk si říká, zda-li má tak negativní vliv na zdraví klimatizace a nedostatek pohybu v haagských celách nebo se jedná o neviditelnou americkou /západní anglosaskou/ ruku.

   Vymazat
 11. 19:27
  přesně!
  Šešelj by měl být presidentem Srbska!

  OdpovědětVymazat
 12. Co by jste nechtěli, Vždyť je to tribunál zkorumpované, zdegenerované a profašistické EU. Pravda nakonec vždy vyjde najevo. Někdy ale příliš pozdě pro křižované. Dimitrov by měl radost z vítězství Šešelje.

  OdpovědětVymazat
 13. Jak už to bývá, tak každý nacionalista považuje své válečné zločince za hrdiny. Ať už se jedná o četniky, džihádisty, ustašovce, banderovce či ľuďáky. Sekta přátel Srbů na Kosovu usídlená na Nové republice není výjimkou. Ani autor článku se nevyhnul dvojímu metru, nezmiňuje etnickou čistku provedenou Srby na začátku války. http://jdem.cz/b8jes8 Nám ostatním nezbývá než odsoudit nábožensky a rasově motivované fanatiky, kteří rozpad Jugoslávie uskutečnili formou etnických čistek a masového vraždění.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosimvás, člověče 23:20, kde že se na začátku války v Bosně ty vaše čistky prováděné Srby udály? Konkrétně, kdy a kde! Lžete jako když tiskne! Jsem zvědav, jestli nám sem do diskuse napíšete konkrétní místa a data! Pavel P.

   Vymazat
  2. Válku v Jugoslávii začali ustašovci (Chorvatsko, Bosna) a muslimové (Bosna), drogová albánská mafie (na Kosovu). Jenom blbec po letech opakuje ty lži o "hrozných Srbech".

   Vymazat
  3. Podíval jsme se na váš odkaz. Co to má znamenat? Jaký důkaz to má být? Vy si z nás děláte prdel!

   Vymazat
  4. Zdejší klerofašistická sekta zfanazizovaná Miloševičovým režimem dostala mnohokrát na prdel a nejinak tomu bylo i dnes s Pavlem P. V článku byla zmíněna Republika Srbská Krajina, operace Oluja, ale už ne předchozí etnická čistka provedená Srby na začátku války. Chápu jejich rozčilení, když tady není možné jako v případě vyhánění Albánců z Kosova použít cynické výmluvy typu utíkali před bombardováním NATO nebo tahat z klobouku fantasmagorie typu sbalili se na příkaz klanového vůdce a musíte znát středověky princip krevní msty.:-) Jsem zvědav, jestli nám sem do diskuse napíše, že popírá tuto mapu etnického složení podle které to vypadá, že se Chorvaté dopouštěli stejných zločinů jako předtím Srbové nebo Pája zbaběle uteče http://jdem.cz/b8jes8

   Vymazat
  5. Pormiňte anonyme 1:40, lae já tomu vašemu výlevu moc nerozumím. O jaké etnické čistce provedené Srby na začátku války v Chorvatsku mluvíte? Udejte zdroj, z kterého čerpáte. Srbové v Chorvatsku žádnou čistku neprováděli!!! Aůlbánci z Kosova utíkaůli nejen před válkou, ale i před terorem UČk a na příkaz svých kmenových stařešinů. Svědectví o tom podalo mnoho lidí, kteří tehdy na Kosovu byli, mezi jinými i prištinští židé. To píši speciálně pro vás, který nesnášíte Srby (asi rasista) a nebere jejich zdroje. A další poznámka: Chorvaté pod americkým velením a s americkou a německou podporou provedli během operace Bouře největší etnickou čistku od konce 2. světové války v Evropě. To je fakt. O několik desítek tisíc je pak za pár let překonali jen kosovští Albánci. Pavel P.

   Vymazat
  6. Tohle neokecáte. Popíráte zveřejněnou mapu etnického složení podle které to vypadá, že se Chorvaté dopouštěli stejných zločinů jako předtím Srbové? http://jdem.cz/b8jes8 Proč si myslíte, že nesnáším Srby, že si Miloševičovými komouši a Dražkovič/Šešeljovo četniky nenechám jako Pavel P. kálet na hlavu?

   Vymazat
  7. Nenávidíte Srby, protože vám ot přikázali soudruzi z NATO. Nejste schopen čerpat ze zdrojů. Opakujete jen propagandistické floskule Velkého Imperiálního Bratra. Raději nám tu uveďte zdroj, odkud čerpáte tu špínu o "čistkách, které na začátku války prováděli Srbové"!! Jsem moc zvědav, kde jste tu blbost nabral. Čekáme.... Pavel P.

   Vymazat
  8. Z toho se nevylžete Pavlíku kličkující jako králík. Chováte se jako krysa zahnaná do kouta, přitom se stačí přiznat a odpovědět. Popíráte zveřejněnou mapu etnického složení, podle které to vypadá, že se Chorvaté při operaci Oluja dopouštěli stejných zločinů jako předtím Srbové na začátku války? http://jdem.cz/b8jes8

   Vymazat
  9. 23:45 - jsi trapný debil. Žádnou mapu jsi nezveřejnil. Jen meleš nesmysly, mohamedáne. Nech Srby na pokoji. Stejně jako Španělé, i oni stáli proti agresivnímu islámu a zachránili Evropu! Několikrát! Nabouchej is ty sovje Albánce do své poturčenecké zadnice.

   Vymazat
  10. 1:47 Špiníš. Chorvaté v právě probírané bývalé Republice srbská krajina nejsou mohamedáni, ale křesťané. Hulváte, nedouku a sedmilháři. Tady je mapa znovu a znovu, nacpu ti ji pod rypák. http://jdem.cz/b8jes8

   Vymazat
  11. Ohledně té poturčenecké zadnice. V polovině 80. let se ale ocitl v opozici proti komunistickému režimu, když kritizoval federální systém a v roce 1984 byl jako "srbský nacionalista" odsouzen ke čtyřem letům vězení. Nejvyšší soud mu však trest snížil, téměř dva roky strávil v jedné z nejhorších jugoslávských věznic v Zenici. Spoluvězni ho prý znásilňovali a údajně proto od té doby nenávidí Muslimy. Když se vrátil z vězení, stal se z něho antikomunista. Takto nehezky stejně jako ubožák 1:47 píše časopis Týden, hádejte o kom?

   Vymazat
  12. Pro idiota 3:11 - na vašem odkazu jsou jen dva černobílé koláče, žádná mapa. Tak nikomu, prosím, nenadávejte do rypáků, když sám jste mdlého ducha a lempl, který si ani neprověří zdroj, na který odkazuje!

   Vymazat
  13. Nová republika & Václav Dvořák. Žít po novu. https://web.archive.org/web/20160411044131/http://www.novarepublika.cz/2016/04/justicni-fraska-kapitalni-porazka.html

   Vymazat
 14. Haagský tribunál, který zplodili Američané a který nesmí soudit americké válečné zločince a jejich jugoslávské přátele a spojence (pouze jedince, na které ukáže prstem světový velmistr dvojího metru strýček Sam), měl omezenou legalitu do r. 2010. Ale to asi nikomu nevadí. Mě by jenom zajímalo, jestli také jenom Amerika zaplatí osvobozenému vězni odškodnění. Zde by to mělo prý být až 14 miliónů €.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dovolím si Vás opravit, Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii ustavila Rada bezpečnosti OSN a její generální tajemník byl na základě rezoluce č. 827 povinen konat. Co píšete je stejná blbost jako tvrdit, že sankce proti Íránu prošly bez Ruska.

   Vymazat
  2. Mezinárodní soudní tribunál je organizace řízená anglosaskými tajnými službami. Je zřízen proti právně a také tak jedná. Kdo se na něj odvolává, je naivní idiot. OSN a její Rada bezpečnosti byly zřízeny pro urovnávání vztahů, mezi státy a ne aby soudila jednotlivce a vměšovala se do vnitrostátních záležitostí. Jde o typické zneužití mezinárodní instituce pro imperiální cíle USA a jejích vazalů v NATO.

   Vymazat
  3. Máte to hezky naučené, tohle vám musí potvrdit každý odborník na mezinárodní právo včetně zástupců všech zemí zastoupených v RB OSN. Bláznům se nemá odporovat.

   Vymazat
  4. Jo, dehonestovat, to by ti šlo - 2:35 - ale argument nikde, viď?! Takže znova pro duševně prosté - OSN byla založena pro dodržování mezinárodního práva a soužití států a ne, aby honila a soudila nepohodlné jednotlivce!!! Opakuji - Tribunál v Haagu je zneužití mezinárodní instituce pro potřeby usácké hegemonie nad světem.

   Vymazat
  5. Není mi známo, že by nějaká země navěky vystoupila z OSN, aby se na tom nemusela podílet. Když řeknete a) musíte říci i b), proč se tedy na tom hlasování všici včetně Ruska podílí, když je to podle vás porušování mezinárodního práva?

   Vymazat
  6. Ale, ale, pořád opakujete jeden trapný protiargument, a to, že Rusko se zřízením ICTY v Haagu souhlasí. Ale to není pravda. Rusko za opilce Jelcina souhlasilo téměř se vším, co si Američané vymysleli a dělali. Pak ale Rusové zjistili, že to jde v 99% proti jejich národním zájmům a dali do čela Putinovo a Medveděvovo vedení, udělali obrat a 80% Rusů a dalších národů Ruské federace s novým kurzem souhlasí. Doba, kdy Rusové sedali Amíkům na lep je nenávratně pryč. Také soud v Haagu se během let sed pěkně vybarvil. Existence souhlasu se zřízením haagského tribunálu ICTY je pouhý relikt jelcinovské politiky.

   Vymazat
  7. Zaznamenal jsem, že Rusko požadovalo plánované ukončení tribunálu ICTY, ale nikoliv zpochybnění rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 827, kterým byl ustaven, pokud máte takové informace, tak se s nimi pochlubte. Skutečně by mě zajímalo, které země předstoupily s tím, že Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoje je protiprávní a jeho existence odporuje mezinárodnímu právu, jak tady pořád opakujete.

   Vymazat
  8. Stačí se podívat do Charty OSN a pak do ustanovujících prohlášení ICTY a jste doma. Ohledně Ruska a jeho vztahu k ICTY vzneste prosím dotaz na jejich Zamini (MID). Oni vám jistě odpovědí.

   Vymazat
  9. Takže žádná, díky. Žádná členská země a její delegace při OSN neoznačila Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii za protiprávní a jeho existenci odporující mezinárodnímu právu a je to pouze Váš osobní výklad? Neměl byste se na příslušné instituce a diplomaty obrátit spíše Vy a poradit jim?

   Vymazat
 15. Pan Vojislav Šešelj je hrdina . Sledoval jsem jeho účast v Jugoslávské válce . Litoval jsem ho že šel dobrovolně k antysrbskému soudu do Hagu . Tolik let ve vazbě a nakonec se sám obhájil . Doufám že ho nezlikvidují jak Arkana atd . Srbové jsou hrdý národ ! Proč my jsme takové děvky ? Marcel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fandíte Šešeljovi, který tyto dobrovolníky najímal nebo se vám líbí chladnokrevné vraždy?

   Vymazat
  2. Jaké chladné vraždy Šešel spáchal, ty idiote? Proč tu píšeš takové nesmysly? I ten nesmyslný protisrbský soud v Haagu musel konstatovat po 12 letech věznění, že na dr. Šešelja nemá vůbec nic!!!

   Vymazat
  3. Kanadošlapka se vyznala z obdivu k žoldákům. http://jdem.cz/bqr8x8 http://bosnian-genocide-1992-1995.blogspot.cz/2011/07/witness-to-bosnian-genocide-1992-95.html

   Vymazat
  4. Vojislav Šešelj převzal titul četnického klerofašistického vojvody od válečného zločince Momčilo Đujiće pod příslibem, že očistí posvátnou srbskou půdu od posledního Žida, komunisty, Albánce, Turka, Chorvata a všech cizích elementů.

   Vymazat
  5. A prohlášením to skončilo. Co dál, trubko?!

   Vymazat
  6. Věřím vám Arkanovci, že byste spolu s Václavkou (ten šel ovšem opačným směrem a čistil spolu s NATO od Srbů) znovu etnicky vyčistili Kosovo a dokončili velkosrbskou práci Vojislava Šešelje, Momčilo Dujiče a Dragoljuba Mihajloviče nebo mi chcete namluvit, že byste si je tam nechali na výkrm?

   Vymazat
 16. Problémem zdejších Přátel Srbů na Kosovu je, že vzájemné utužování fanatické víry bez špetky rozumu a opakování Dvořákovo mantry do bezvědomí funguje pouze uvnitř této sekty, když se agresivní pomatenci dostanou na veřejnost tak nejsou schopni střízlivě reagovat ani na fakt jak jugoslávská vláda vypravovala speciální vlaky Priština - Generál Jankovič a Srbové vedli boj o srdce Albánců odebíráním jejich pasů na hranicích, jejich konspirační teorie o prefíkaném plánu kosovsko-albánských stařešinů předstírajících útěk by se totiž zhroutila jako domeček z karet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opakujete trapnou albánskou propagandu a ne fakta. Nevím, co vás na tom baví, neustále omílat protijugoslávksé kecy. Asi jste za to placen!

   Vymazat
  2. Přátelé Srbů na Kosovu a další humanitární organizace z celé Evropy pomáhají Srbům obstát na okupované srbské zemi. Lháři, jako 1:24 se mohou jen stydět! Jarda K.

   Vymazat
  3. Ještě jednou tu guru Dvořákovu Kosovo on-line pohádku jak jugoslávská armáda šla na ruku albánským klanům a vypravovala pro ně speciální transporty Priština - Generál Jankovič a Srbové vedli boj o srdce Albánců odebíráním jejich pasů na hranicích, prosím, prosím.

   Vymazat
  4. 2:24 - albánský ulhandíro. Píšeš hlouposti. Dnes už každý ví, co je Kosovo, UČK a kosovští Albánci zač. Trapně se snažíš očernit hrdinný srbský národ.

   Vymazat
  5. Nemám rád lháře, kteří popírají vyhnání kosovských Albánců předtím než kosovští Albánci vyhnali Srby.

   Vymazat
  6. Trapné, když si kanadošlapky berou do huby srbský národ a mají bobky se přihlásit k divokého odsunu kosovských Albánců.

   Vymazat
  7. Organizace "útěku" Albánců z Kosova je dobře popsána v mnoha knihách a vzpomínkách. Mohli jste se s touto skutečností již mnohokrát všichni seznámit. Ten obhájce muslimských usekávačů hlav v Bosně a kosovských loupežníků z UČK neuvádí ke svým lživým tvrzením a napadání žádné zdroje! Papouškuje jen propagandistické figury, které měly sloužit k očernění Srbů a Jugoslávie. Tady uvádím zdroj se svědectvím neutrální osoby, ani Srba, ani Albánce, který v té době na Kosovu žil a celou kampaň měl možnost pozorovat jako nestranný svědek. Byl to předák židovské komunity v Prištině. Ostatně i Židé před Albánci z Kosova a Metochije utekli! ---- http://www.kosovoonline.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1839%3A2016-03-08-13-55-29&catid=55%3Aaktualne&Itemid=53&lang=cs

   Vymazat
  8. Václave, pokud vám odkaz na smazanou diskuzi nevoní zde, jsou i jiné weby, kde je možno jej vkládat, přeci jenom je rozdíl, když redakci nepohodlné názory cenzuruje soukromý web oproti politické iniciativě. Na to hnědnutí pozor, abyste to nezazdil v zárodku a nenahradil otevřenost větší servilitou než je v hlavním proudu.

   Vymazat
  9. Smazal jsme po předběžném upozornění jen ty příspěvky, ve kterých anonym jen stále opakoval tvrzení, která nebyl ochoten a schopen doložit zdroji. Navíc v nich bylo od začátku mnoho osobního napadání, která se nezakládala na pravdě a byla silně dehonestující. Na těchto stránkách jspou diskutující na návštěvě. Jestliže se návštěva neumí chovat, a to i přes opakovanou výzvu hostitele, je vykázána. To se stalo.

   Vymazat