Reklama

.

.

čtvrtek 21. dubna 2016

Kam kráčí ČSSD?

Pavel Letko
21.4.2016  E-republika

Dlouhodobá oportunistická politika politiků přináší své ovoce. Sociální demokracie a její představitelé nemají vize ani sny rezonující se současnou českou společností.
Kam má namířeno ČSSD? Dalo by se to vyjádřit celkem krátce a lapidárně. Vzhledem k dlouhé historii a také k tomu, že jde o současnou vládní stranu, zaslouží si však trochu delší úvahu. K té mě také inspiroval jak rozhovor se současným předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou ZDE, tak článek Filipa Outraty v Deníku Referendum ZDE.
 

Čím může současná ČSSD oslovit současné občany ČR?

Svou vnitřní poctivostí, nezkorumpovaností a čestností svých vůdců, kterou již můžeme směle nazývat tradiční? Jako vtip snad, případně pro návštěvníky z Marsu, kteří v této republice posledních 25 let nežili.

Snad důrazem na solidaritu a sociální soudržnost? Tak to těžko. Naši občané o něco takového stojí i díky sociálním demokratům stále méně. Odstředivé tendence způsobené právě probíhající světovou informační válkou nechávají v pomyslném středu politického spektra stále méně občanů. Lidé se radikalizují i díky různým zájmům, které ventilují nenávist tu jedním, tu druhým směrem. Jedni tak vidí i kvůli podpoře médií a vlivných politiků lepší budoucnost České republiky ve vyhnání či eliminaci všech muslimů, jiní ve vyhnání Židů (to je zatím trestné, a proto skryté pod povrchem), cizinců všeho druhu, cikánů, nemakačenků a jiných socek.

Jestli se má podle představ intelektuálů, včetně těch sociálně demokratických, národ stmelovat, pak nikoliv na bázi solidarity a sociální soudržnosti, ale proti Miloši Zemanovi, Proti Rusku, proti Číně, proti komunistům, proti uprchlíkům a konečně proti „vítačům“ uprchlíků. Nenávist k „těm druhým“ kompenzují naši přední sociální demokraté láskou k Ukrajině, Savčenkové a často i k Tibetu. Zdá se mi dost pravděpodobné, že se to v nadcházejících volbách bude zdát občanům ČR trochu málo. Naše ČSSD prostě málo nenávidí a málo miluje.
 

Může být z ČSSD hnutí?

V rozhovoru pro Deník Referendum současný předseda vlády Sobotka přišel s myšlenkou proměny sociálně demokratické strany v sociálně demokratické hnutí. Jako sen je to dobré, ba vynikající. Je však velkou otázkou, zda budou krásné sny sociálně demokratických představitelů stačit k tomu, aby byly v realitě kladně přijímány podstatnou částí voličů. Nic proti snění. Martin Luther King také snil a jeho sen se alespoň částečně splnil, právě proto, že korespondoval s tužbami velkého množství lidí.


Budoucí role ČSSD

Sociální demokracie se bude i vzhledem k současným ekonomickým problémům se splátkou více jak 300 milionů přinejlepším stávat čím dál více marginální stranou, alespoň dokud nedojde k nějakému obratu ve vývoji myšlení a směřování občanů této země. Přitom v silách Bohuslava Sobotky ani dalších představitelů ČSSD není podstatné ovlivnění tohoto směřování. Voliči se prostě přesvědčit nenechají, protože sociální demokracie a její představitelé nemají vize ani sny rezonující se současnou českou společností. Voliči chtějí být bohatí, nikoliv solidární, slyší na nacionalismus, nikoliv na internacionalismus, touží shromažďovat, nikoliv se dělit, rozdělovat lidi různých kultur a víry a nikoliv se spojovat. Navíc takové myšlení je patrné i u mnohých politiků ČSSD. I jejich vinou autentické myšlenky sociální demokracie z diskurzu české společnosti téměř vymizely.

Dlouhodobá oportunistická politika politiků přináší své ovoce. Budoucnost české sociální demokracie tak nevěstí oslnivé úspěchy, a to přesto, že vlády sociální demokracie za posledních 20 let patřily v České republice rozhodně k těm lepším vládám, včetně té současné, Sobotkovy. Ovšem, bude-li mít sociální demokracie štěstí, a my s ní, vymění si jen s hnutím ANO roli a zůstane v příští vládě směřující sice ke korporátnímu fašismu, zatím však s důrazem na ono „korporátní“. Stát bude řízen jako firma, jako korporace, vláda se bude podobat vládě tzv. úřednické, avšak nikoliv postavené a podporované ideologickým prezidentem, ale ustanovené a udržované pragmatickým manažerem. To je asi tak nejlepší, co nás může vzhledem k pravicově extrémistickým alternativám typu TOP09, ODS, či Konviček potkat.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 350 Kč. Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde. Děkujeme!


Související články:

34 komentářů :

 1. At zije pan dr. KONVICKA ! Vy kritici tohoto vzdelaneho prof. z Budejovic bezte do zadele.
  honolulu - od srdce ! (A rozumu.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Konvička je docentem, ale je opravdu hodně vzdělaný, uznávaný odborník entomolog a jeho zájmem jsou především motýli.
   Doc. Mgr. PhD. Profesora z něj jen tak neudělají, na to zde máme Putny a jemu podobné existence.
   Sims.

   Vymazat
  2. Kohn-Vicka může bejt agent sionistů, rozeštvávač, bacha na to - podobně jako jistý Wilders v Nizozemí ...bacha na falešný proroky! Jedině Bartošova ND, Zlatý úsvit či Jobbik! A starej dobrej Le Pen. Ne už tak mladá, ta uhejbá!

   Vymazat
 2. Kam kráčí ČSSD?

  Přece do recta představitelů takových demokracií a humanitních států jako jsou SS, Izrael, Ukrajina, SA a další.

  A táhnou tam i nás!!!

  J.B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a táhnou nás tam - přesně podle pořekadla
   JDEME VŠICNI SBOREM ZA TÍM PRVNÍM VOLEM.
   Když si ho zvolili do čela SOdem.

   Vymazat
  2. a táhnou tam i nás
   přesně podle pořekadla - jdeme všichni sborem
   za tím prvním VOLEM. Místo voličů dali mandiát
   Sralbotkovi

   Vymazat
 3. Velmi plytký a nic neříkající článek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plytkému vše plytké.

   Vymazat
  2. Neviděl bych to tak černě. Sociální demokracie je pořád silná politická strana, ANO zákonitě musí ztrácet svoje pozice, málokdo asi chce slovenského oligarchu jako předsedu české vlády - na skoro všechny Slováky v bývalém Československu máme špatné vzpomínky. Z programu ČSSD se podařilo prosadit mnoho užitečného, Sobotka je úspěšný předseda vlády, i jiní ministři ČSSD, s výjimkou snad Zaorálka. To finanční břemeno s Altnerem je těžké, ale v této astronomické výši nebude potvrzeno.

   Vymazat
  3. Ano soudruzi, stojíme na kraji velké propasti. Proto udělejme ten rozhodující krok.

   Vymazat
 4. Korporátní fašismus je tuším, když stát je ovládnutý bussinesem. Komu dlužíme my a celá Evropa ty obří sumy? Naopak, zadlužováním tady korporátní fašismus zavedla ČSSD!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kam asi může spět tzv ČSSD? To po těch debaklech dnes ví každý, budou následovat ODS a strany které zapadli v hnojišti jejich dějin,samolibí Mussoliny a jeho partaj už nemá šanci a budou velice rádi když jim to vše projde bez těch nejtvrdších následků neboť národ už toho má dost a proto se raději přiklání k radikálům ( nacionalistům ) jimž se zde nevím proč říká fašisti

   Vymazat
 5. Jediné co ráčil pan Sobotka předvést, je že pro karieru je schopen jit i přes mrtvoly.
  Volby vyhrál díky tomu, že národu slíbil napravení církevních restitucí. Ale aby mohl vládnout, tak potžřeboval partnery. I spojí se s KDU, které jasně řeklo, že pokud bude chtít být Sobotka premiérem, tak ať na revizi církevních restitucí zapomene. A Sobotka zapomněl a nebylo to poprvé, kdy někoho podrazil . Při volbě bývalého prezidenta se zachovat také jako pěkný podrazák.
  A nyní místo toho, aby hájil zájmy státu, kterému přísahal věrnost se stará o to,( prostřednictvím Špidly, kterého vyslal na výzvědy), jestli náhodou příliš nepoudil Merkelovou, která jak známo má dlouhé prsty a je schopná se takovým kašpárkem rychle vypořádat.
  Takže jestli si pan Sobotka myslí, že po tom co národu předvedl, v příštích volbách uspěje, je na nejlepší cestě se stát klientem Dr.Chocholouška.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také bych si to tak přál jak píšete. Zrádci a podporovatelé zla by se neměli vůbec dostat do parlamentu.
   Teď zveřejnili nové průzkumy jak by volby dopadly dnes. První ANO, druhé ČSSD.....
   Asi si z lidí dělají stále větší blàzny.

   Vymazat
 6. Quo vadis ČSSD ? No přece do exekucí. Kromě Altnera si pěkně namastí kapsu i exekutoři, chlouba a výkvět České republiky.

  OdpovědětVymazat
 7. Podle posledního průzkumu preferencí posílila ČSSD O 4% a je za ANO již o pouhých půl procenta. Zřejmě jde o zásadový postoj k dluhu, kdy jeden den tvrdí zaplatíme a další den ne, nezaplatíme, možná až po odvolání a tak dál na střídačku. Možná už mají vedle průzkumů pod palcem i sčítací procesy volebních výsledků. Už by to v té naší demokracii asi nikoho nepřekvapilo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Americké PR agentury odvádějí skvělou práci, před lety dokázaly udělat z nevolitelného opilce Jelcina prezidenta Ruska.

   Vymazat
 8. 17:22 jmenovana karikatura "statnika" ma podrbane priority.
  On (Sobotka) si mysli, ze ustupovat Merkerove, je dulezitejsi, nez zajmy ceskeho naroda.

  Pane Sobotko, president Zeman buduje hodnotnou protivahu proti CILUM a usily pomatene destruktivnosti Berlina.

  Berlin, Vas hodi do popelnice v ten moment, kdy Vas nebude potrebovat. Stujte na strane Orbana , Zemana, Polaku a hlavne DONALDA TRUMPA.

  Uz je to 35 let zpet, co Donald Trump zaplatil $ 100 000 za reklamu proti GLOBALIZACI v New York Times.
  Proti policejnimu dohledu Ameriky nad svetem.

  Byl nepritelem smlovy NAFTA.
  Zada opravdove vysetreni a report na zaklade dat, ohledne 9/11.
  Bojuje proti exportu zamestnani z Ameriky a Evropy do vsem moznych kraju 3-tiho sveta...

  Kritizuje nevhodne obchodni smluvy pro benefit jinych narodu, ktere nici ekonomii nejen Ameriky, ale i Evropy.

  Je silne proti INVAZI barbaru a terroristu do Evropy.
  Chce immigraci pod kontrolou domacich autorit. (T.zn. Prahy a ne Berlina.)
  Je proti TTP a TTIP.

  Stoji za nim MILLIONY Americanu ve vsech statech.

  NEOCONS ho nenavidi, protoze chce zarazit jejich valky pro profit.

  Neocony ovladana media na neho lopatuji tuny super sracek 24 hod. denne a vse je k nicemu.

  Americane jdou za nim v millionech a rvacky na ulici zacinaji byt bezne.

  Patrim k jeho volicum , aby Praha nedopadla jako Johannesburg, a tak, jako jsem psaval Reaganovi budu psat i jemu.

  Pane Sobotko,zacnete pravidelne poslouchat co rika JEANINE PIRRO a ne nazor pana Spidla z EU. Kvalita tamejsich lidi je bezcenna krome Nigela Farage - kamose ex-presidenta Klause. JSOU TO UTOPISTE a funebraci Evropy.
  Stujte na strane naroda a ne utopistu.
  Slava presidentum Zemanovi a Orbanovi.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To: Honolulu !

   GRATULUJI KE ZVOLENÍ !

   sírius mm

   Vymazat
 9. Skvělý článek a dobré téma od autora Pavla Letka.
  Vidím to stejně.
  Je chyba tvůrců webu Nová republika,že i oni rezignovali na autentické sociálnědemokratické hodnoty a vize.

  OdpovědětVymazat
 10. Co je to za žvást? :D Dnešní průzkum snad hovoří jasně - 26,5% pro sobotkovu smečku. Chce ještě někdo k tomu něco dodat? ČSSD se právem může těšit na světlé zítřky - stupidita českého voliče je totiž nekonečná - a možná právě to si ČSSD dobře uvědomuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych těm průzkumům moc nevěřila...Dagmar

   Vymazat
  2. Volby jsou dost daleko a já jsem přesvědčen, že ČSSD ještě dokáže veřejnost přesvědčit, že si důvěru nezaslouží. Sázím hlavně na Zaorálka, Dienstbiera, ale i Sobotka zajisté v tomto směru odvede kus práce. Bohužel, neb ostatní strany jsou ještě větší sračky...

   Vymazat
 11. Kdo je Martin Stropnický?
  Pěkně nám to frčí, jízda je  divoká a už tu máme dalšího z kolaboranstské vlády. Tentokrát přijíždíme ke králi komediantů, který ani neví, čí je. Hraje herec ministra nebo ministr herce? Ví to alespoň náš Marťa?

  Nepříliš úspěšný herec, který se celý život marně hledá. Ministr obrany, který jakožto profesionální herec hraje tuto svou roli kompetentního ministra takřka jako o život. Jenže hrdinou je leda tak ve filmu, ale ne na ministerstvu obrany. Možná je průměrně dobrý jako herec, ale obraně nerozumí ani za mák.
  Zřejmě vůbec nepochopil, že není zrovna na natáčení některého seriálu. Nechápe ani tak primární věc, a to, že úspěch moderní armády zdaleka nezávisí na kvantitě, tedy na počtu vojáků, ale na kvalitě, což jsou technologie, které má armáda k dispozici. Jak se figurka tak nesamostatná, tedy spíše loutka v rukou zaoceánských pánů dostala na tento post? Proč si jej náš Andrejko vybral jako jednu z hlavních tváří svého hnutí ANO? Proč? Protože je naprosto ideální figurkou do šachové partie našeho guru Andrejka.
  Ambiciozní osůbka, která vlastně nic neumí a pro vlasní úspěch se upíše klidně i  ďáblu. Pro světskou slávu by prodal i vlastní matku. Tak se ani nemůžeme divit, že nehájí zájmy naší země a je jen tlumočníkem amerických zájmů. Ostatně není žádným tajemstvím, že na hnutí ANO je soustředěno veškeré politické úsilí velvyslance Schapiro. Našemu Marťasovi opravdu neleží na srdci svoboda českých občanů. Kdepak.
  Jako poslušný pejsek sedí a čeká až mu americký páníček hodí kostičku. Když se mu dostane od páníčka pochvaly, vrtí spokojeně ocáskem. Pod Marťasovým vedením se z našeho ministestva obrany stala divadelní scéna, na které se odehrává tragikomická hra, která nemá ve světě obdoby. Nebo vy víte o zemi, kde tak důležitou úlohu, jako je obrana země řídí komediant? Zatím co navenek se všichni tváří, jak skvěle vše funguje, dochází k naprostému rozkladu ministerstva. A co je mnohem horší, obrana naší země je absolutně v troskách. Místo suverénní nezávislé země jsme jen snadný cíl pro všechny dravce. Proto se vás nyní ptám, chcete, aby naši armádu dál spravoval takový pletichář? Chcete být cílem dravců? Chcete se místo obrany země  dívat na nepovedenou šmíru?

  Pokračování dále:

  OdpovědětVymazat
 12. Kdo je Jiří Dientsbier?
  Naše jízda pokračuje, přidáme malinko na rychlosti a nahlédneme do politické kuchyně dalšího z vlády národních zrádců. A kdo to bude dnes? Nikdo menší než náš veliký George.

  Ministr pro lidská práva a senátor. Postavička s dvojím občanstvím, což vyvolává předpoklad zároveň dvojí loajality. Co je zač tento amerikánec, který je stejně jako každý jiný havlista absolutně neschopný hájit naše národní zájmy? Není to spíše tak, že je stále připravený národní zájmy naší vlasti kdykoliv zradit ve prospěch svých amerických chlebodárců a nadnárodních korporací?
  Je to politik, který dosud vlastně nic dobrého pro naši zemi nevykonal a tak se může jedině tak chlubit slavným jménem svého otce. I když jeho otec také nebyl tím, čím se veřejně před národem prezentoval. Je veřejným tajemstvím, že jeho zahraniční politika byla poplatná Davidu Rockefellerovi, oficiálním i paralelním centrům americké moci a Bruselu. Byl též vlivným a zaníceným komunistou, který po roce 68 byl načas uklizen, aby byl ve správný čas se slávou oprášen. Jablko nepadá daleko od stromu, aneb jaký otec, takový syn, dá se říci. Náš George formálně komunistou sice není, ale názorově?
  Bolševik bez špetky studu. Navíc loutka zcela ovládaná zahraničními mocenskými skupinami, vždy poslušný vykonavatel agendy Nového světového řádu. A co daší kostlivec? Machinace s konkurzní podstatou, jež mu byla svěřena, aby ji spravoval a uspokojil z ní věřitele, otevřené lži ohledně kroků, za něž jiní stanuli před soudem – to je také náš George. Klasický, vydíratelný politik se špinavýma rukama a černým svědomím, který potřebuje upravovat svou minulost. A také pochopitelně o své temné minulosti a stinných stránkách nerad slyší. Ale kauzu, jejíž počátek sahá do roku 2004, z paměti lidí vymazat nedokáže. Že nevíte o co se jedná? Jistě jste již slyšeli o vršovickém fotbalovém klubu  Bohemians 1905.
  Právníkem nástupce – fanoušky obnoveného klubu Bohemians 1905 – byl právě náš George. Jelikož byli Bohemians po vyhlášení konkursu ve finanční tísni, a potřebovali nutně prostředky na svůj provoz, prodali do německého Schalke 04 hráče Jana Morávka za 2 250 00 eur a Marka Hovorku za 540 tisíc korun do fotbalového klubu FK Baumit Jablonec. Podle pravomocného verdiktu soudu ale protizákonně. Všichni hráči byli totiž po krachu původního klubu Bohemians Praha zahrnuti do konkursní podstaty položené společnosti.  Právní posudek, který George vypracoval pro manažery svého oblíbeného fotbalového klubu Bohemians 1905, vyšel všechny zúčastněné pěkně draho. Kvůli prodeji dvou hráčů, kteří spadali do konkurzní podstaty zkrachovalého vršovického klubu, byl  odsouzen Petr Svoboda k ročnímu trestu s jednoletým odkladem a Lukáš Přibyl, další obžalovaný manažer klubu, se konce pětiletých soudních tahanic nedožil, zemřel v roce 2012. Myslíte si, že byl George za svou právní analýzu, jíž navedl funkcionáře fotbalového klubu k trestnému činu, stíhán a potrestán? Kdepak!
  Moje otázka tedy zákonitě zní. Chcete, aby tato politická postavička bez vlastního názoru, prosazující to, co je právě v módě zastávala i nadále svůj ministerský post? Chcete, aby loutka,která dělá jen to, co jí v Bruselu  a Waschingtonu nařídí, nadále brala za kliku ministerské kanceláře?

  OdpovědětVymazat


 13. Kdo je Robert Pelikán?
  Jízda to  bude ještě velmi zajímavá. Dnes poodhalíme roušku tajemství dalšího národního zrádce. Copak se asi skrývá pod maskou benjamínka Boba?
  Kdo je Robert Pelikán?
  Na post ministra vnitra jej protlačil náš Andrejko. Sám Bobo pochází z vysoce prominentní rodiny komunistické éry. Otec Dragutin, docent vědeckého komunismu na katedře marxismu-leninismu Univerzity Karlovy. Matka Irena byla v roce 1993   jmenována profesorkou obchodního práva na Právnické fakultě UK. V letech 1998–2004 byla členkou Legislativní rady vlády ; v letech 1999–2002 byla členkou prezídia Komise pro cenné papíry ; mimoto působila jako advokátka.  Právo „rudé“ vyměnila za právo Evropské Unie, a od 12. května 2004 je soudkyní Soudu prvního stupně Soudního dvora Evropské unie.  Bobo tedy již od mala nebyl nijak zvlášť veden k hledání a naplňování ideálu mravnosti, ale především k úsilí o osobí kariéru a prospěch. Vystudoval právo právě na UK v Praze, neboť jméno jeho rodičů tam hodně znamenalo. Nejsnadnější cesta k právnickému titulu, jako předpokladu další strmé kariéry, viďte? Pelikán se pyšní jen stáží u Soudního dvora EU. Bližší zkoumání prozradí, že tyto stáže vyřizovala v Lucemburku právě jeho matka. Povinnou praxi absolvoval v AK Císař, Češka, Smutný a spol. jako zaměstnanec, vedoucí týmu a nakonec ředitel pracoviště. V roce 2007 složil advokátní zkoušku. Obratem nastoupil v Linklaters, v.o.s., Praha, jako advokát. Není to však jen tak nějaká advokátní kancelář, jak si možná myslíte, ale jde o pobočku londýnské Linklaters, což je nadnárodní „továrna“ na právní služby, které poskytuje ve dvaceti zemích 2600 advokátů. V roce 2014 dosáhla tržeb 2 150 000 000 $ (52 mld Kč)! Mladý a ambiciozní Bobo ve 28 letech přičichl k velkým pěnězům. Jak je známo, s jídlem roste chuť, a proto po dvou letech zakládá svou vlastní advokátní kancelář a své služby nabízí skoro „za hubičku“, za pouhých 2.000,- Kč + DPH za hodinu. Jeho klientela je samozřejmě z vyšších kruhů a tvoří ji takoví klienti jako ČSOB, Penta, MasterCard či Lukoil. V posledním roce jejího působení celková hodnota případů přesahovala 30 miliard! O takových zakázkách si může normální AK jen nechat zdát, že? Mít maminku na správném místě využil náš Bobo beze zbytku. Všechna rozhodnutí Soudního dvora nejsou veřejně přístupná, nejsou v českém jazyce a zájmové subjekty nemusí být shodné s účastníky soudních řízení.  A přesto existují rozhodnutí, kde dvůr rozhodoval ve věci Bobových klientů: Rozsudek ve věci T-11/08 MasterCard a Rozsudek ve věcech T-38/07 Schell Petroleum NV. Náhoda, „z pekla štěstí“, nebo malá domů? Proč soudkyni dávat hotovost, když můžete firmě jejího syna zadat lukrativní zakázku na právní poradenství?
  A já se vás nyní ptám, chcete, aby takový kariérista, intrikán a vlezdobruselista dál zastával ministerský post? Chcete, aby člověk nízkých morálních hodnot, který se drží hesla, že šířit nenávist proti islámu je trestné, dál svým pozadím zahříval ministerské křeslo? Chcete to?

  OdpovědětVymazat

 14. Kdo je Milan Chovanec?
  Tak a jedeme dál. Dnes se podíváme na zoubek další figurce z vlády složené z kolaborantů a zrádců. Dnes tedy něco o Mildovi, pověstném svým hubnutím a následným zakulacováním.

  Současný ministr vnitra, řídící se heslem, kdo není očipován a sledován, je můj nepřítel. Odkud se vypracoval až na současný post? V minulosti pracoval v Československé obchodní bance či soukromě podnikal. V roce 1997 se stal řadovým členem ČSSD. Od roku 2008 do roku 2014 zastával post hejtmana Plzeňského kraje. Jak je na tom se svou křišťálovou čistotou?  Zkusme nyní tedy pootevřít jeho skříň. A ejhle už se na nás začínají sypat jeho kostlivci. Začněme tím největším. Náš Milan  je totiž genius hodný Einsteina. Nevěříte? Rychlostudent právnické fakulty v Plzni dokázel absolvovat bakalářské studium v oboru veřejná správa za pouhých 9 měsíců! Úctyhodný výkon vezmeme-li v úvahu, že řádné studium tohoto oboru trvá tři roky. Nemyslíte? A to zdaleka není ještě všechno. V době svého působení  na postu hejmana Plzeňského kraje bylo jeho jméno úzce spjato s kauzou týkající páté výzvy Regionálního operačního programu (ROP) Jihozápad, která byla vyhlášena v březnu 2009 a v níž mělo být rozděleno přes 3,7 miliardy korun. Bez schválení seznamu by totiž nešly žádné peníze na projekty, na kterých údajně měli zájem někteří členové výboru regionální rady – například někdejší ministr průmyslu a obchodu a současný šéf ODS Martin Kuba, či hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec (ČSSD). Ještě se vám to zdá málo? A co korupční skandál České pošty? Vyvolala ho vlastně jen taková „maličkost“ – existence nahrávky, která se dostala do rukou médií. A čeho se týkala? Člen ČSSD na ní žádá po podnikateli za další spolupráci s Českou poštou tři miliony korun – dva pro stranu a jeden pro našeho Mildu. Ten v paranoidním strachu kvůli tomu svolal bezpečnostní radu státu a světe div se, Bohuš mu vyhověl. Oba tím devalvovali samotnou úlohu této instituce, kterou je možné svolat např. kvůli hrozícímu teroristickému útoku nebo silnému přílivu uprchlíků, nikoliv však kvůli osočení jedné poliitické strany a jednoho ministra z korupce.
  A nyní se vás ptám, chcete, aby člověk, který o sobě prohlašuje, že stát jsem já, vykonával dále funkci ministra vnitra? Chcete být očipováni a sledováni na každém vašem kroku? Chcete, aby se sám velký Milda stal nedílnou součástí vaší domácnosti a vašeho soukromí?

  OdpovědětVymazat
 15. Kdo je Bohuslav Sobotka?
  Je na čase připomenout si kdo je kdo. Proto jsem se rozhodla připomenout nám jednotlivě ty, kteří si dnes lebedí ve vládních křeslech  a prodávají poslední zbytky naší země a kultury. Dnes tedy o Bohušovi.
  Kdo je Bohuslav Sobotka?
  Samolibý, arogantní a především samozvaný jediný poslední spravedlivý. Vždyť jedině on přeci ví, co je pro naši zemi a nás nejlepší. Je pověstný svou nehynoucí, vroucí láskou k Bruselu. Zkrátka takový „vlezdobruselista“. Jak se vlastně dostal do politiky? Po ukončení studia na Masarykově univerzitě nastoupil dráhu profesionálního politika. Tedy člověk bez zkušeností, který vlastně vůbec nic neumí. V letech 2002 – 2006 působil jako „úspěšný“ ministr financí. Za dob jeho vlády na tomto ministerstvu byly až neuvěřitelné schodky při nebývalém až sedmiprocentním růstu HDP!
  A co víc, spřáteleným podnikatelům byly odpouštěny miliony na pokutách a nedoplatcích! V jeho skříni však dřímá ještě jeden, největší kostlivec – kauza OKD. Podívejme se na něj trochu blíže. V roce 2004 prodala Grossova vláda Karbon Investu státní minoritní podíl za 4,1 mld. korun. Podle následných odborných posudků mělo OKD včetně ceny bytů hodnotu 22,4 mld.  korun, státní podíl tedy tvořil přes 10 miliard korun. Tedy stát byl připraven tímto výhodným prodejem o 6 miliard korun! A kdo byl za tento „výhodný“ prodej plně odpovědný? Kdo asi, právě ministr financí, tedy náš Bohuš! Rok po privatizaci se Evropská komise přímo ministerstva financí a tedy Bohuslava Sobotky dotazovala: „13. dubna 2005 učinil Karbon Invest nabídku ke koupi akcií od minoritních akcionářů, která naznačovala, že tržní hodnota OKD se rovná 22,4 miliardy. Hodnota privatizovaného státního podílu by mohla být 10 miliard Kč, oproti 4,1 miliardy Kč, za které byl tento podíl prodán.
  Jak zdůvodníte tak velký rozdíl mezi cenami?“ Podle zjištění  Bohuslav Sobotka a jeho ministerstvo nezačalo privatizaci prošetřovat a do Bruselu poslalo neúplné informace. Nynější Sobotkovy výmluvy tedy  připomínají ze všeho nejvíce výmluvy Hurvínka přistiženého při zlobení. Při policejním prošetřování bylo zjištěno, že Sobotkovo ministerstvo na odpovědi Bruselu úzce spolupracovalo s kupcem OKD… Indicie nasvědčují, že odpověď zpracovali právníci firmy Karbon Invest. A je jasné, že ti určitě neměli zájem zpochybnit kupní cenu.  Plnou odpovědnost nese Bohuslav Sobotka, byť se dětinsky hájí, že poslouchal své podřízené. Co je to za ministra, který poslouchá podřízené?
  V roce 2014 náš Bohuš „povýšil“ a stal se premiérem.  Jeho způsob vládnutí je slušně řečeno velmi svérázný. A já se vás nyní ptám, chcete, aby nadále setrvával ve své funkci? Chcete, aby tato figurka dále prodávala poslední zbytky našeho státního majetku, naši kulturu, naši zemi a nakonec i nás? Myslíte si, že hájí i vaše zájmy?

  OdpovědětVymazat
 16. Kdo je Lubomír Zaorálek?
  Náš seriál kdo je kdo je stále na trati a pokračuje další etapou. Čí tajemství dnes odkryjeme? Co asi skrývá další z korýtkářů, náš Luba?
  Kdo je Lubomír Zaorálek?
  Ministr zahraničních věcí, dříve dramaturg ostravského studia ČT, jeden ze zakladatelů OF v neslavném roce 89. A jak se vlastně absolvent Filozofické fakulty, oboru marxisticko-leninská filizofie propracoval až ke svému současnému postu? Kolik úsilí musel náš Luba, přezdívaný Dr. Cvach zahraniční politiky, či neználek s ČSSD, vynaložit, aby se dostal na vrchol? Odborník, nebo diletant? Co vyneslo velkého inkvizitora až k výšinám?
  Neochvějný zastánce Bruselu má ve své skříni také své kostlivce. Ž o nich nevíte? Náš Luba totiž nerad vidí kohokoliv, kdo by mu mohl konkurovat, a to již od počátku své politické kariéry. Proto neváhal nechat „vyrobit“ kauzu, kterou nechal očernit místostarostu Českého Těšína Mariana Kuśe, který byl neprávem nařčen z vědomé spolupráce s StB. Prostý, leč účinný způsob, jak odstranit z cesty nepohodlného soka.
  V době svého působení co by předsedy PS se vyžíval v prosazování Ústavu pro studium totalitních režimů. No, ústav, spíše novodobá podoba středověkého koncilu. Velký ideologický inkvizitor, náš Luba svolával své věrné, kteří mu argumentačně posvětili pogrom na nějakého člověka nebo instituci. Náš Luba je tedy ministrem opravdu k pohledání. Pod jeho vedením je česká zahraniční politika budována bez jakéhokoliv racionálního cíle. Luba je novodobý obrtlík, který bude jako zástupce členské země hájit vždy post NATO, ať to stojí, co to stojí. Proč se asi tak tvrdošíjně brání ochraně našich státních hranic? Přece členské státy unie si nemohou dovolit vojenskou ochranu svých státních hranic, vždyť musí plnit své povinnosti vůči NATO a posílat své vojáky do aliančních jednotek. Vždy řekne a udělá jen to, co mu nařídí jeho zaoceánský chlebodárce. V kuloárech koluje legenda o jeho „odbornosti“.
  Luba je opravdu velký znalec, co slovo to perla. A teď si představte, že jednou zaperlil tak, až z toho byla mezinárodní ostuda. Skutečný odborník Luba je opravdu asi trochu mimo, jinak by se nemohl dopusti takového faux pas jako zařadit britské konzervativce mezi krajně pravicové strany. Nyní se vás proto ptám, chcete, aby takový „odborník“ dále reprezentoval naši zemi? Necháme takového vlezdobruselistu dál rozhazovat naše peníze? Necháme ho dál sedět za ministerským stolem?

  OdpovědětVymazat
 17. Kdo je Pavel Bělobrádek?
  Seriál kdo je kdo stále nabírá na obrátkách. A komu pak z naší „elitářské party“ se podíváme dnes na zoubek? Copak za tajemství asi skrývá další z benjamínků, náš Pavluša?
  Kdo je Pavel Bělobrádek?
  Mladý ambiciózní politik, bývalý veterinární inspektor, další arogantní politická rychlokvaška, ministr bez portfeje pro vědu, výzkum a informace. Že se nám Pavluša ve svém věku rychle vyšplhal na vrchol, viďte? Vskutku závratná kariéra. Kdopak asi tahá za provázky této loutky? Je jeho prioritou ochrana našich státních zájmů, nebo je šedou eminencí totalitních světovládních USA? Je jen náhoda, že Pavluša řídí stranu, která odkudsi získala 30 milionů na volební kampaň, ač byla těžce zadlužena téměř 50 miliony? Je čirá náhoda, že Pavluša bezprostředně po volbách odcestoval do USA, přestože se měl logicky podílet na povolebním vyjednávání? Je opět pouze náhoda to, že ihned po návratu z USA byl jmenován Ministrem bez portfeje pro vědu výzkum a informace? A vůbec, proč byl takřka ze dne na den zřízen ministerský post pro výzkum a informace?
  Člověk by řekl, že náš Pavluša je přímo magnetem na šťastné náhody. Ale  takový sled náhod přeci není jen tak. A co když je to úplně jinak? Proč výzkum, a vůbec jaký, a informace, jaké? Není to tak, že je to jen proto, aby se mohla v naší zemi zavést totální kontrola občanů po vzoru fašistického Německa, či komunistického Sovětského svazu? Náš Pavluša má stejně tak jako ostatní také svého kostlivce. Pochopitelně jej popírá. Kdo by se také rád a s ochotou hlásil ke svému pikantnímu sudeťáckému skandálku.
  Při své návštěvě v Německu učinil naprosto bezprecedentní heslo na podporu Hitlerovy páté kolony, sudetských Němců, kdy jako vůbec první člen naší vlády v poválečné historii navštívil v Mnichově Sudetoněmecký dům, sídlo landsmanšaftu a uctil tam památku odsunutých Němců. Ale nebylo to právě Německo, kdo rozpoutalo válku, co Mnichovská dohoda? Možná by si Pavluša měl v hlavě přeci jen srovnat historické souvislosti. Jak je vidět náš Pavluša je zřejmě osůbkou obdařenou všeobjímající láskou. Je přímo pověstný svou nekonečnou vstřícností k ilegálním imigrantům, nejraději by je k nám přijal všechny. Má geniální plán na zvýšení porodnosti v naší zemi, to vyřeší přeci arabští a a afričtí imigranti. Domnívá se, že naše ženy se jich již zřejmě nemohou dočkat. Proto se vás nyní ptám, chcete tak typického vlastizrádce dál trpět ve vedení naší země?
  Dovolíte, aby tento posluhovač USA a Bruselu prosadil své heslo: lide český já jsem tvůj pán, do roka a do dne do každé rodiny  ti imigranta dám?

  OdpovědětVymazat
 18. Kdo je Marian Jurečka?
  Seriál kdo je kdo je opět zde. Ani tentokrát se při jeho čtení nudit nebudete. Tempo je zběsilé a dnes nakoukneme do zákulisí horlivého obdivovatele šílené Merklové, známého svým naprosto oddaným vztahem a důvěrou pouze k EU, NATO a USA, nahlédneme k našemu Márovi.
  Kdo je Marian Jurečka?
  Další  benjamínek z partičky korýtkářů, současný ministr zemědělství.  I při svém mládí nám dokázal předvést přímo raketový let do výšin naší politiky. Čím je tak vyjímečný, že to dotáhl až na post ministra? Svou odbornou znalostí a zkušenostmi? Pak by ale jeho ministerstvo mělo hotovou agrární kocepci. Nemělo by nevyřešený problém velkého počtu obcí, nemající vlastní vodovod a kanalizaci. Za jeho působení na tomto postu ministerstvo učinilo více než tři stovky zakázek bez výběrového řízení.Zvlášní praktiky.
  On náš Mára je také velmi štědrý a nešetří na odměnách pro své spolupracovníky. No, vždyť to není z jeho kapsy, daňový poplatník to přeci rád zaplatí. Zřejmě je velmi zaneprázdněn, když nemá ani čas se zúčastňovat na jednáních PS a objevuje se tam pouze sporadicky. I náš Mára má svého kostlivečka. Jako jediný před svým ministerstvem vyvěsil ukrajinskou vlajku, prý na znamení solidarity. S kým vlastně? Zřejmě s ukrajinskými oligarchy, kteří se po svržení demokraticky zvoleného prezidenta dostali k moci na Ukrajině.
  Jako typický polistopadový produkt systému se vyjadřuje pouze ve prospěch svých chlebodárců, naprosto neschopen vlastního uvažování a intelektu. Proto se asi pořád drží jako trus košile Bruselu a NATO. Je tedy více než jasné, čí píseň bude zpívat. Ale možná z něj jednou bude druhý Andrejko, když ne v ničem jiném, tak ve své výmluvnosti. Také hovoří rád, jen často neodpovídá na položené otázky. Prostě jen mluví a mluví. Už přes dva roky není schopen uspokojivě odpovědět na zcela jednoduchou otázku, a to proč stejní výrobci u nás prodávají naprosto stejné výrobky, ale v nižší kvalitě, či jiném složení než v Německu? Mára se na první pohled tváří, že je ve všech směrech aktivní. Ale na ten druhý…Odpovědi jsou babišovského typu – na něco jiného a o něčem jiném. Kohopak to náš Mára vlastně zastupuje? Své voliče? Proto se vás nyní ptám, chcete ve vládě ministra, který jde otevřeně proti našemu prezidentovi? Necháme  ve vládě posluhovače Bruselu a USA?

  OdpovědětVymazat
 19. Na SVATÉHO JIŘÍ vylézají hadi a štíři !

  v big usa crocodils and drragooons !!!!!!

  ps: tu tříkulku beru, ale jen pokud pude lízing !
  psps: pořád nedorazil ten escort !!! Hade !!!!

  sirious

  OdpovědětVymazat
 20. Tak toto je NAREZ ! Toto je bomba ! Dekuji nezname osobnosti za profil "autorit".. (USCHOVAT !)

  A ted pani politologove prokazte svoje mentalni
  schopnosti !

  Otazka zni !
  Kdo z nich je NEJLEGRACNEJSI, a proc ?
  Kdo znich je NEJDESTRUKTIVNEJSI pro narodni existenci a proc ?
  Kdo z nich je NEJHLOUPEJSI a proc ?

  Pta se honolulu, ktery zna vsechny 3 odpovedi , ktere by snadno zduvodnil.

  Nejdrive se vsak projevte VY ! Protoze se to tyka vas !
  Ja jsem cizinec, ktery se pouze dobre bavi...
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 21. Stačí se podívat na stránky Pravého prostoru.

  OdpovědětVymazat