Reklama

.

.

úterý 5. dubna 2016

Kauza „Panama Papers“ – v hlavní roli Putin, který na seznamu NENÍ! Antiruská propaganda právě předvedla svou zoufalost. Kreml týden předem varoval před antiruským informačním útokem a ten je zde a je k blití.

- Pozorovatelka -
5. 4. 2016   AENews
 

Kauza „Panama Papers“ – v hlavní roli Putin, který na seznamu NENÍ! Antiruská propaganda právě předvedla svou zoufalost. Kreml týden předem varoval před antiruským informačním útokem a ten je zde a je k blití.

Od rána všechna média informují o kauze „Panama papers“ – o co jde ? Jde o to, že Mezinárodního konsorcium investigativní žurnalistiky (ICIJ), což je mezinárodní nezisková organizace, která se skládá z novinářů specializujících se na vyšetřování přeshraniční trestné činnosti a korupce, vydala výsledky svých šetření, na kterých pracovala déle než rok. Novináři zpracovávali uniklá data z panamské právní kanceláře Mossack Fonseca o fungování firem v daňových rájích a výsledky jejich šetření jako první obdržel německý Süddeutsche Zeitung s tím, že v seznamu osob, který je součástí více než 11 milionů stránek, NENÍ jméno Vladimír Putin.

Odhalené informace zasahují období více než tři desetiletí, nejstarší jsou ze 70. let minulého století, nejčerstvější ze začátku letošního roku a jde o různé e-maily, smlouvy a veškerou korespondenci firem a soukromých osob a hovoří se historicky největším úniku informací.V seznamu osob a firem, které v daňovém ráji na Britských panamských ostrovech mají účty, figurují jména a firmy z celého světa, mezi jinými ukrajinský prezident Porošenko, otec britského premiéra Camerona, islandský premiér Gunnlaugsson, bývalý premiér Ukrajiny Lazarenko nebo král Saúdské Arábie Salmán bin Abd al-Azíz. Na takzvaných Panama Papers – dokumentech, které ukazují na utajování prostředků v daňových rájích – má figurovat asi 100 současných nebo bývalých státníků.Údajně (!) jsou ale do kauzy zapletené i podniky kolem ruského prezidenta Vladimira Putina nebo rodina čínského prezidenta Si Ťin-pchinga (!)

A ač ruský prezident v seznamu není a ač se hovoří pouze o údajném zapletení ruských podniků, přesto všechna západní jako jeden muž na titulní stránce přinášejí fotku Vladimira Putina .The Guardian – proč řešit otce D. Camerona, soustřeďme se na Putina, který na seznamu vůbec není!The Huffington Post – v hlavní roli Putin!Svět – kauza Panama Papers – v hlavní roli PutinTajné dokumenty Panama Papers – Putin!

Opět připomeňme, že novináři, kteří seznam jako prvnímu vydali německému Süddeutsche Zeitung, přímo poznamenali, že jméno ruského prezidenta Vladimira Putina nikde v dokumentech nefiguruje. Přesto si západní média k informacím o kauze „Panama Papers“ na první stránky vybrala postavu právě Vladimira Putina!

Zdroj: zde

Český mainstream nezůstal samozřejmě pozadu a iDnes přinesla článek, který korunovala titulkem: Putinovská stopa kauzy Panama Papers“ (proč se raději nevěnovat tomu, že v kauze figuruje takřka 300 Čechů a že daňové ráje Česku způsobují miliardové úniky, když úkol dne zní „dehonestace Putina/Ruska, že ano?!)  

Kreml o antiruském informačním útoku informoval už týden předem!


„Proti Vladimiru Putinovi se chystá informační útok s tím, že půjde o senzaci“ informoval Dmitrij Peskov. Podle něj půjde o samotného prezidenta, jeho rodinu, stejně jako podnikatele Kovalčuka a Rotenberga. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov řekl, že vůči vedení Ruska, v první řadě vůči Vladimiru Putinovi se v nejbližších dnech očekává „informační útok“, který bude předstírat, že je objektivní, ale ve skutečnosti má způsobit senzaci.“

O jeho přípravě se Peskov dozvěděl díky požadavkům, které byly zaslány zástupcům kremelských médií. „Obdrželi jsme velmi horlivé požadavky, formulovány spíše jako výslech,“ – řekl Peskov.

Podle jeho slov vyšel požadavek ze strany Mezinárodního konsorcia investigativní žurnalistiky (ICIJ), jehož novináři mají zájem o informace o prezidentovi. „Mluvíme o osobě Putina, o jeho rodině, o kamarádech z dětství, o podnikatelích (Kovalčuk, Rothenberg) a o některých offshore společnostech podnikatelů, které Putin nikdy ani neviděl.“ „To vše se v různých variantách odehrávalo už mockrát, přesto se však připravuje další opakování," - řekl Peskov.

Prezidentský mluvčí řekl, že je připravován další materiál, který má být tzv. odhalujícím a poznamenal, že ač Kreml má respekt k investigativní žurnalistice, „jde o opětovné kladení otázek, které již byly stokrát položeny a stokrát zodpovězeny, přesto pořád existuje potřeba „objektivního vyšetřování“, ale úkolem je provést informační útok a zorganizovat, připravit a realizovat informační agendu. To se mi nelíbí," - řekl Peskov.


Co je ICIJ?

ICIJ byla založena v roce 1997 americký novinář Chuck Lewis jako projekt neziskové organizace „Centrum pro poctivost ve společnosti“ (Center of Public Integrity). Jak je uvedeno na webových stránkách organizace, účelem vyšetřování je odhalování „přeshraniční trestné činnosti, korupce a zodpovědnosti vlád.“ Konsorcium tvoří globální síť více než 90 investigativních novinářů ve více než 65 zemích, které spolupracují v investigativní žurnalistice.

ICIJ je autorem publikací, ve kterých se již objevilo jméno manželky prvního místopředsedy vlády Igora Šuvalova a podnikatele Gennadije Timčenka. V dubnu 2013 konsorcium oznámilo, že zveřejní údaje o dalších majitelích účtů, měl mezi nimi být vicepremiér Igor Šuvalov a dva vysoce postavení manažeři Gazpromu. Společnost tvrdila, že tito Rusové patří k lidem, kteří mají účty na Britských Panenských ostrovech. Všichni tři odmítli tuto informaci komentovat. V únoru 2015 se konsorcium zaměřilo na podnikatele Gennadije Timčenka, který má účet u švýcarské HSBC a který se v rámci antiruských sankcí ocitl na seznamu USA, a který organizaci sdělil, „že jeho daně jsou vždy plně v souladu se všemi daňovými předpisy a že sankce proti němu jsou 'přitažené za vlasy a hluboce chybné'.“

„Jsme přesvědčeni, že nejen novináři, ale i zástupci dalších organizací a služeb v nejbližších dnech v Německu, USA, Velká Británii, Švýcarsku, Francii, Rusku a mnoha dalších zemí zveřejní další opus,“ – pokračoval mluvčí. „Kreml nevylučuje podání žaloby proti médiím v případě zveřejnění nepravdivých informací za účelem zdiskreditovat jméno prezidenta, zdůraznil dále. „Samozřejmě, že když budou některé údaje zkreslující, nepravdivé a některá obvinění budou bezdůvodná a budou se týkat osobně prezidenta, pak budeme mít celý arzenál právních nástrojů k použití na národní i mezinárodní úrovni k ochraně cti a důstojnosti našeho prezidenta," - uvedl Peskov.

Zdroj zde

V seznamech se nakonec objevila ruská jména jako čelista a umělecký ředitel petrohradského Státního muzea divadla a hudby Sergej Roldugin, Jurij Kovalčuk, který podle Panama Papers převedl prostřednictvím Ruské komerční banky jednu miliardu dolarů na speciální offshoreovou společnost Sandalwood Continental, jak informuje iDnes, v seznamu figuruje i manželka Dmitrije Peskova.

Shrnutí

Dělat si iluze, že v Rusku nežijí miliardáři, kteří hledí pouze na své zájmy tak, aby obešli stát stejně, jako to dělá kterýkoliv miliardář jinde ve světě, by bylo přinejmenším naivní. Pokud si investigativní novináři neziskové organizace ICIJ (zde je vhodné připomenout, že za Česko je zakladatelkou „investigativní novinářka“ Pavla Holcová, která šest let pracovala pro organizaci Člověk v tísni a která ke kauze přinesla tento článek) vzali za úkol odhalení praktik miliardářů, mohlo by to být vnímáno jako chvályhodná činnost.

Zdaleka už tak chvályhodně ovšem nevyznívá ten fakt, že hlavním výsledkem celé kauzy je dehonestace ruského prezidenta Putina, jehož jméno – do třetice opakuji – v seznamu není!!!

Média se jako na povel v této dehonestaci předhánějí, aniž by jim docházelo, kolik tzv. prozápadních postav na kauzu doplácí – a v tom bych vyzdvihla především D. Camerona! Tak si proberme především ten fakt, že kauza se objevuje v době, kdy 1) VB s velikými poctami předala žezlo světa Číně, 2) Česká republika přijala čínského prezidenta s podobnými poctami, jelikož Čína je dnes nejsilnější světovou ekonomikou a 3) že stejně pokorně vůči Číně vystupují i USA.

Připomeňme si zásadní komentář kauzy Panama Papers: Údajně (!) jsou ale do kauzy zapletené i podniky kolem ruského prezidenta Vladimira Putina nebo rodina čínského prezidenta Si Ťin-pchinga .

A v těchto souvislostech zde máme naprosto jasné vysvětlení celého dění a neshrnula bych jej lépe, než jak to popsal Administrátor ve svém komentáři jinde:

„Panama Papers je vanička, kterou někomu stálo za to vylít i se stovkami dětí v podobě světových celebrit, jen když bude možné udělat zoufalou mediální zkratku směrem k Putinovi, který na seznamu ani nefiguruje, na rozdíl třeba od Porošenka nebo rodinných příslušníků britského premiéra.

Ukazuje to na zoufalství amerických elit, které takto hystericky reagují na posilování Číny v Evropě a na tvrdý útok euroasijského křídla na mocenské jistoty transatlantických jestřábů. Spanilá jízda čínského prezidenta v ČR a potom v USA prostě zafungovaly jako červený hadr. Tohle už není o posílání vzkazů, tohle je chrstnutí kýblu sra*ek všemi směry, i na vlastní kámoše, jen když bude nějaká šance, že pár kapek toho hnusu dostříkne až na sako prezidenta Putina. Tohle už není zoufalství amerických elit, to je tragédie. Konečná. Nevědí, kudy kam, melou z posledního.“

Mě už se chce jen dodat, jestli novinářům (včetně českých) pořád nedochází, že slouží pánovi, který už dávno pánem není. A jestli jim dochází, že jestliže pániček neměl problém chrstnout kýbl sra.ek na miliardáře, kteří mu právě sloužili, jestli si uvědomují, že zakrátko ten kýbl přistane i na nich. A jestli jim to pořád nedochází i přesto, že i diskuse pod jejich zoufale antiruskými propagandistickými články už jim nastavují zrcadlo, že jejich práce je k blití! Za všechny ocituji jeden komentář, který je naprosto výstižný:

„iDnes se dnes překonává. Ráno článek „Politici ukrývají bohatství v daňových rájích, odhalily uniklé dokumenty“, v kterém se praví, že Putinovo jméno na seznamech nefiguruje a tak se třetina článku věnuje spekulaci mající přimět čtenáře, že je to Putin kdo tam má nejvíce. Fakt poukazující na ulívání peněz presidentem Ukrajiny, který je v dokumentech obsažen, přešla iDNES pouhou citací jeho jména. Nedlouho na to vyšla druhá perla: „O přízeň Putina se uchází sekta raëliánů. V Rusku chce rozmlouvat s UFO“ No a teď další fabulace snažící se stůj co stůj zatáhnout Putina do kola dění. A ještě doprovozená fotografií mračícího se Puťky. Permanentně jsme varováni před ruskou propagandou, ale kam ta se hrabe na tu naší. Goebbels by před Vámi blednul závistí.+51/−11 doporučit 4.4.2016 13:30″

Zbývá už jen doplnit, že 1) víme, jak dopadl Goebbels, resp. Hitler a 2) díky za internet a jeho informace – je to naděje, že na další dehonestaci Ruska a tím na ami-volání po další válce s Ruskem už svět nenaletí!

A ruská propaganda? Právě se potvrdilo, že vůči té antiruské nelze mlčet, ba naopak. Proto „Vperjod, Rassija

- Pozorovatelka - 4.4.2016

44 komentářů :

 1. Hezký hysterický záchvat :-D.
  Zdejším fanatickým uctívačům Putina, od kterého nečekají nic míň než své spasení, se prostě někdo dotkl jejich modly, tak skáčou zlostí metr vysoko.
  ======================
  A ty, ty cenzorský kokote, si místo neustálého mazání raději zedituj tu prasárnu co jsi tady vystavil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doporučuji četbu na uklidnění..
   Už otec Johna D. Rockefellera byl podvodník. A i když se o rodinu příliš nestaral, něco synovi přece jen předal. „Nepromarním žádnou příležitost své kluky ošidit. Kšeftuju s těmi kluky a převezu je, kdykoli můžu. Chci, aby byli mazaní,“ chlubil se jednou William Rockefeller svému příteli, alespoň podle kronikáře rodu Allana Nevinse.

   Jednou si spolu hráli a synek jako obvykle na otcovu výzvu skočil ze židle do jeho náruče. Tentokrát ale vykutálený tatík napřažené ruce stáhl zpět a malý John si nabančil. „Velký Bill“ se nad ním sklonil a řekl mu: „Pamatuj, že nesmíš nikdy nikomu věřit, ani nejlepšímu příteli. Věřit musíš jen sobě.“ Sám to musel vědět nejlíp. Byl mastičkářem a šarlatánem, který si říkal Doktor a podomně prodával ropu v lahvičce coby lék na bradavice, rakovinu, impotenci či cokoli, na co si vzpomenete. Více na: http://zen.e15.cz/pribehy/rockefellerove-svet-patri-nam-1068032#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

   Vymazat
  2. 1:45 Nevím, proč nám oznamuješ svůj "Hezký hysterický záchvat". Ten máš přece pořád. Jestli tě to trápí, popros někoho, ať ti dá pořádných pár facek a mokrý hadr na hlavu. I když tobě to stejně nepomůže. Hysterické výlevy jsou maximum, na co stačí tvoje intelektuální úroveň.

   Vymazat
  3. Už mele z posledního. Informace slušně okomentované považuje za "prasárnu". Inu lumpenkavárenský inteligent. Marek

   Vymazat
  4. Hezký hysterický záchvat blbečka v 1:45.
   A ještě se tím chvástá.

   Vymazat
  5. Komu pořád nadáváš ty zhovadilý pitomče věčně nalitýho zmrda Veškrny!!!!!!Sám jsi v prdeli,umíš jen chlastat a nadávat....táhni do prdele za Onanou na palmu!!!!!!

   Vymazat
  6. Vypatlaný hlupáček (1:45) snad už ani spát nechodí!
   Jen aby se zde pak - jako první - mohl vyslintat nad vším, co nepasuje do jeho názoru.
   Jeho diskusní metodou nejsou argumenty, pouze urážky ...
   ----
   Ta řízená difamační operace půjde doztracena. Protože tím, proč měla být zneužita, byla hlavně indiskrece Putina, jakožto čelného představitele Ruska. A ten - jak zde autorka uvádí - v uniklých záznamech nefiguruje.
   Já vím, naši štětinoidi i tak jistě řeknou: je beztak vinen!!, KáGéBák jeden mazanej, ruskej ...

   Vymazat
  7. Koho zajímá Panama Papers , vždyď všichni víme, že si politici a boháči ulívqjí peníze do daňových rájů, to je zcela veřejné, ma MF bý vám mohli dát seznam firema osob, mají to dávno a dávno podchycené, takže proč ta senzace. Pro debily !Kdo umí anglicky a vyzná se na internetu najde si originály Panama Papers. Panama nejchudší země ameriky, lidé tam žijí hůř než naši bezdomovci.
   Dnes opětr zveřejnili údajné další české jména , kdo je ale zná ? Nikdo, zato známe všichni paní Pavlu Holcovou. Přitom všichni naši vecholoví sportovci mají svoje konta v daňových rajích, to by také Holcová mohla vědět. A nejen sportovci,
   Putina nemohli označit přímo, ten má moc na to aby dokázal, že údajné konta jsou lež. Takže se tam propírají zástupné osoby, které se nebudou bránit ani protestovat. Takže další hloupost spatřila světlo světa. V tomto světě není vůle řešit skutečné problémy, ale jen odvádět od nich pozornost.

   Vymazat
  8. Ty v tom tajy litáš Pepku?To se nedivím,že pořád kvičíš.Až budeš prezidentem,tak budeš také za vodou.Nedivím se Kalouskovi a velký spol.,že tak kvičí.Mají ztažené zadky.A mnoho jich je takeů na seznamu.

   Vymazat
  9. Nechejme 1:45 kvičet. Je to kvičení před porážkou.

   Vymazat
  10. "otec Johna D. Rockefellera" byl moudrý muž! V opačném případě by jeho děti o peníze hodně rychle přišly.
   Není důvod tvrdit dětem, že většina lidí je "dobrá", pokud se to nikde nijak neprojevuje a nelze tedy takové tvrzení nijak dokázat.
   Pro všechny, kdo rádi Putina, musím podotknout, že jeho hlavní životními hodnotami jsou cílevědomost a abstinence, které česká, ani ruská většina nesdílí; v budoucnu by mohlo dojít ke konfliktům mezi ruským a naším prezidentem, jehož postoj k abstinentům je známý. Snad nedojte k tomu, aby se naši lidé museli rozhodovat mezi panem Zemanem a Vladimírem Vladimírovičem...
   Z názorů, kterými se zdejší i jiné "diskuze" hemží je zřejmé, že spásu nepřinese Američan ani Rus, a dokonce ani žádné (mírumilovné) Mimozemské civilizace. Jedinou nadějí na spokojený život většiny je paradoxně nenáviděný ale soustavně zneužívaný chip případně nezávislým soudem posvěcená hibernace do doby, než dojde k přirozené zástavě srdce.

   Vymazat
 2. Putine,musis je zalovat,co si to vubec dovoluji ???!!!!! Chceme vedet tech 100 jmen,v cem jedou a kolik dluzi ..!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 3. A nestačilo by, kdyby bez komentáře, jen s popisem jmen zůčastněných lidí (tedy kdo je kdo), zveřejnili celý seznam na internetu?

  OdpovědětVymazat
 4. Zajímavá jsou další fakta, která nejsou explicitně sdělována:
  - v Panamě je od likvidace Noriegy režim silně závislý na US,
  - v materiálech nefigurují prakticky žádní Američané,
  - financování toho "konsorcia investigativců" je přinejmenším podezřelé - mezi hlavními přispěvateli je Open Society Founds (Sörös).
  Pro mne z toho vyplývá, že data jsou zřejmě přinejmenším "filtrovaná" - to co se nehodilo, bylo vynecháno.

  OdpovědětVymazat
 5. anonym 1.45 - zoufalej blbec,to co vyblil ani není hodno poznámek.Zaslepený hlupáček....

  OdpovědětVymazat
 6. Na seznamu je 441 amíků a izreelců, ale na příkaz bílý dřevěný chatrče a sorose ,který podporuje slavný novinářský fond to zakázali...

  OdpovědětVymazat
 7. Žiďák Soros jak se zoufale snaží:DDD.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soros je jako zvíře chycený v bažině. Čím víc se vrtí, tím víc odhaluje svoji špinavou tvář.

   Vymazat
 8. Podobnosť prípadu s Putinom je čiste náhodná s Ficom.V kauze Gorila sa nezávislé Slovenské nezamerali na rozkradnuté miliardy ale ich zaujímalo či Fico v akomsi byte pil Colu.Fuj!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Putin ukradl dvě miliardy, které šly na mateřské školky a onkologická gentra. A americká uklízečka a český "sluníčka" si řeknou "to je ale prevít"

  http://outsidermedia.cz/panama-papers/

  OdpovědětVymazat
 10. Na Panama papers je nejzajímavější celá ta propagandistická mašinerie stojící za tím.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Jan-Schneider-Propaganda-vystrkuje-ruzky-trapne-Sledujte-stopu-penez-Porosenko-mozna-konci-Zvasty-o-Putinovi-429537

  OdpovědětVymazat
 11. Takže už to prasklo.

  Putin vyvážel miliardy ve violoncellu! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kerry má zase na ty převážené prachy futrál na kytaru

   Vymazat
 12. Putin nepotřebuje krást. Tomuto novodobému carovi patří vše nač si v Rusku ukáže.

  http://www.ibtimes.co.uk/putins-palace-this-russian-presidents-vast-1bn-residence-by-sea-1498197

  Btw, zajímalo by mě jak to má Putin se ženami. Souloží nebo je impotentní? A pokud souloží, jak to dělá, že žádná z jeho milenek ani nepípne? Trochu divné, ne?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co ty víš jaký při tom vydávají jeho milenky zvuky...I u toho by jsi chtěl být? Já myslím, že je to na rozdíl od tebe člověk jako každej jinej. A ty baby mu nezáviď! Trochu divné...

   Vymazat
  2. Zřejmě si nevybírá takový debilky jako ussackej zmrd Clinton.

   Vymazat
  3. Zcela hluchý chudák Bill Clinton si nikoho sám ani nemohl vybrat. Americká židovská obec, která řídí svoje prezidenty, mu do Bílého domu nastrčila svoje agentky. Štěstí, že klovnul alespoň v případě stážistky Moniky, ostatní se prý podobaly pokojské z hotelu Dominique Strauss-Khana

   Vymazat
  4. To by mě zajímalo co by se s některou z těch Putinových milenek stalo kdyby se rozhodla promluvit do médií. Za jak dlouho by ji asi našli předávkovanou drogami, "nešťastnou náhodou" přejetou autem? Co asi musely podepsat a k čemu se zavázat aby mohly být zařazeny do Putinova harému?

   Vymazat
  5. A co musel podepsat Veškrna,když šel dělat Chujmera a jemu podobný s Poserplínou????:-)))))

   Vymazat
  6. Včera (5.4. v 20:33 h pod článkem Panama Papers od "profláklé" Pavly Holcové) se svým komentářem neuspěl, tak se opět snaží pod tímto novým článkem. V 9:40 h a 10:56 h.
   A jde na to "fikaně" - přes sex.
   "To by v tom byl čert, aby aspoň trochu špíny na Putinovi neulpělo .. ", jak říkával jeho zářný "vzor a učitel" Goebbels.
   Také stojí za to povšimnout si, jak ten dotyčný (nebo spíš pracovní tým?) mění svůj slovník a duševní úroveň dle momentální potřeby.
   P.S.: Na Protiproudu (zde též přetištěné) je výborná analýza celé "kauzy Papers".
   Pavel p

   Vymazat
 13. 1:45 není to náhodou paní učitelka z Brna? Tolik nenávisti a fanatismu čišelo z jejího ksichtu tenkrát v pořadu "máte slovo", že si myslím že je to ona, ta žít za Hitlera tak mu sloužila do roztrhání těla.

  OdpovědětVymazat
 14. vlast tě (9:40) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že se s ním o tom vůbec bavíte..?
   ...pane wachmajsr... :ooo

   Vymazat
  2. Tak teď jste Pepka 10:18 vážně nasrali.

   Vymazat
 15. Panama papers jsou zcela zjevně od nějakého obyčejného novinářského pemprsáka, za kterou bylo dobře zaplaceno, ale kterou tento pemprsák docela odfláknul. Nechápu proto, proč se této hovadině věnuje na NR tolik prostoru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://www.paratdnes.cz/2016/04/Vasaryova-s-Moravcem-v-soku-novinarum-duveruje-pouze-28-lidi.html

   Vymazat
 16. S Pozorovatelčiným článkem souhlasím, samozřejmě, proto prosím pana Dvořáka, zda by nebylo vhodné opravit v předposlední větě to jedno podivuhodné slovo.

  OdpovědětVymazat
 17. Američtí soudruzi spoří jinde, v v americko-panamském protektorátu to není výhodné: http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/proc-nejsou-v-paname-americane-ulili-penize-jinam/

  OdpovědětVymazat
 18. http://e-republika.cz/tiki-read_article.php?articleId=3573

  OdpovědětVymazat
 19. http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2359-planeta-se-otrasa-vrazda-svetove-politiky-ve-stinu-korupcniho-skandalu-skutecna-pricina-panama-leaks-podivna-spolecnost-a-kerryho-tajemny-kufrik-pada-posledni-hraz.htm

  OdpovědětVymazat
 20. Jestli má Putin někde nějaké peníze mě nezajímá. Mě zajímá kolik si nakradli nebo poctivě ulili naši političtí zmetkové. A začal bych v dlouhém seznamu Havel, Kalvoda, Klaus, Schwanzenberg, Kalousek, Topolánek, Bursík, Nečas, Barták, Parkanová, Buzková, Julínek, Diensbeer, Zaorálek, Sobotka. To bychom se asi velice divili. Jen to se nějak nedovíme, že. To neni politicky košér a v zájmu Kurvítka a kavárničky.

  OdpovědětVymazat
 21. Ano, je to propaganda nejvyššího stupně, člověku je z toho nanic, snad alespoň polovina lidí v republice to vidí a neskočí našim ulhaným havlistům na špek.

  OdpovědětVymazat
 22. Kapitalismus se hroutí pod tíhou všech hnusáren vedoucích ke zmaru, které jej provází od jeho základů a tak jsme dostali nechtěnou možnost být svědky konce lidstva.

  OdpovědětVymazat
 23. Systém, v němž žijeme, řídí staronový bůh Mamon skrze svého syna „Nedotknutelné soukromé vlastnictví“. Kdo nemiluje syna, nemůže milovat také otce. Kdo se neklaní „Nedotknutelnému soukromému vlastnictví“ nemůže dojít přízně u boha Mamona. Jinak řečeno, v našem systému vládne kapitál, čili prachy, a k tomu ještě spoustu dalších věcí, které umožňují jedněm užívat si života, co hrdlo ráčí, a používat k tomu jiné lidské bytosti jako své sluhy, otroky či prostitutky. Systém, v němž žijeme, je jak ve své podstatě, tak ve svých cílech nespravedlivý, nemorální a zločinný. Aféra „Panama Papers“ tak může sloužit jen právě zmíněnému bohu Mamonu a nikomu jinému. Jde jen o souboj vlků o kost, o souboj „pánů“ o nevolníky, o vládu mocných nad bezmocnými.

  OdpovědětVymazat