Reklama

.

.

úterý 19. dubna 2016

Kladivo na svobodu projevu


19. 4. 2016, Lenka Procházková
Překotná doba, ve které žijeme, se projevuje i překotnými zásahy do legislativy. Ve stádiu pokusu je zatím rozšíření trestního zákona č. 40/2009 Sb. o další trestné činy v kolonce, která se týká hanobení a podněcování k nenávisti. Na žádost Rady EU se stávající rejstřík hanobení (národa, rasy, etnické skupiny, víry a politického přesvědčení) má rozšířit o nově definovaný trestný čin - hanobení třídy.

Ve smyslu připravené novely jsou třídami míněny skupiny osob, které mají obdobný životní styl (prestiž, práva, autoritu, majetek, příjmy, vzdělání atd.).

Trestným činem se nově stane i hanobení a podněcování k nenávisti z důvodů sexuální orientace a identity, což je v důvodové zprávě specifikováno velmi, velmi podrobně. A tak některým poslancům, zaujatým popisem sexuálních možností člověka, snadno unikne, co je v novele skryto pod zákazem hanobení třídy. Snad kromě komunistů, kteří si asi neodpustí připomínku, že se náš demokratický stát po šestadvaceti letech pěstování rovných příležitostí a rovných práv dopracoval až k propastnému rozdílu mezi společenskými vrstvami, a proto musí své kritiky umlčovat zavedením nové skutkové podstaty - hanobení třídy.

Jsou politici speciální třída? Podle definice v důvodové zprávě ano. Zvláštní třídou jsou jistě i mediální zpravodajové, komentátoři a jejich hosté - odborníci na cokoliv. Oligarchové jsou dokonce extratřída, ale kdo si je po přijetí novely dovolí hanobit, bude potrestán odnětím svobody na dva roky. Jestliže tento čin spáchá nejméně se dvěma osobami, je sazba odnětí svobody tříletá. Tři roky natvrdo dostane i ten, kdo se třídního hanobení dopustí prostřednictvím tisku, filmu, rozhlasu, televize, na internetu nebo jiným obdobně účinným způsobem.

Zkuste si představit shromáždění občanů, kde několik řečníků bude hanobit katolickou církev za její hamižnost, dále zhanobí i legislativce, že odhlasovali zákon o tzv. církevních restitucích a souběžně se dopustí i hanobení soudců, že nemravný zákon posvětili. To máme tři různé třídy zhanobené během několika minut nejméně dvěma osobami, z nichž každá pak může tři roky v ústraní přemýšlet, jak drahá je v Čechách pravda.

Jediný, kdo je nad třídami, je prezident. Takže jeho hanobení ve veřejnoprávních médiích bude i nadále dovoleno a beztrestně podporováno. Ale až novela bude schválena, zkuste se hanebně otřít o
kreativní umělce, kteří vyvěsili nad Hradem červené trenýrky, anebo o celebrity, které je veřejně podpořily. Budou (jako zhanobené třídy) odškodněni tím, že vy půjdete do lochu.

Kdo bude mít po přijetí novely odvahu hanobit v internetové debatě třeba exekutory? Kdo si dovolí v hospodské diskuzi relaxovat za použití urážek vůči nějaké skupině osob, která má obdobný životní styl? Kdo v hněvu rozšíří hodnocení jednoho člena kasty (například domácího) na všechny obdobné (majitele restituovaných domů), může mít na krku hanobení třídy. Další příklady třídního hanobení si snadno dosadíte sami.

Pouze legislativci (poslanci a senátoři), kteří jsou při projevech v Parlamentu chráněni imunitou, budou smět i nadále beztrestně jeden druhému spílat do zlodějů, podvodníků, lhářů a vlastizrádců a nám (občanům) do příživníků, xenofobů, nacistů a nevzdělanců, aniž by to bylo hanobení. Při rozhovorech v médiích si už zřejmě dají politici i politologové a další politicky erudovaní hosté větší pozor na hanobící výroky. Tato elitní skupina, která k nám denně promlouvá z obrazovek, se možná zdrží toho, aby občany, kteří volili prezidenta Zemana, nadále třídně urážela. Jistě i zlatoústý kardinál Duka se napříště vyvaruje toho, aby demonstrující shromáždění nazval lůzou. Otázka ale je, zda ještě nějaké demonstrace proběhnou. Pokud novela zákona, kterou vláda chystá předložit k hlasování, bude přijata, popře samotný princip demokracie, k němuž patří i právo shromažďovací a ústavou zaručená svoboda slova a názorů. Obávám se, že tato trestní novela uzákoňující de facto cenzuru a podporující autocenzuru, zmrazí aktivitu lidí, kteří dosud věřili, že mají nejen právo, ale i povinnost veřejně protestovat proti špatné práci svých zvolených zástupců, státních úředníků a příslušníků dalších vrchnostenských kast (tříd).

Novela trestního zákona předkládaná Parlamentu ČR k odhlasování na příkaz Rady EU velice spěchá. Proto bude schvalována hned v prvním čtení, bez podrobnější rozpravy. Zákon o Jednacím řádu Sněmovny to umožňuje.

Umožníme to i my? Přehlédneme ve své laxnosti či zaneprázdněnosti skutečnost, že právě toto je onen bod zvratu od proklamované svobody slova k vymahatelnému démonu souhlasu? Pokud ano, budou brzy naše hospody vyčištěné nejen od těch, co po jídle rádi kouří, ale i od těch, co u
jídla rádi mluví. Na sociálních sítích se už taky nedohodneme o ničem podstatném. Ti, kteří to navzdory trestnímu zákonu o hanobení zkusí, se brzy budou domlouvat jen morseovkou, jak hrabě Monte Christo, ze své kobky. Mnoho nezávislých webových stránek, které dosud netušily, že synonymem pro kritiku politiků je hanobení třídy, zanikne. Nepoučitelní jedinci, kteří i pak budou šířit například negativní zprávy a prognózy o běžencích, budou stíhaní, neboť i oni naplní skutkovou podstatu trestného činu hanobení třídy.

Nepochybuji o tom, že jako vynalézavý národ s mnohaletou praxí jsme schopni vymyslet krycí názvy a sousloví a že mnozí z nás v tom najdou i zálibu. Jenže teď není čas k vymýšlení šifrovacích klíčů, které budeme sdílet, až se dostaneme pod zámek cenzury. Dnes musíme tu cenzuru, která se má stát zákonem, odvrátit.Zmíněná novela trestního zákona nám chce zavřít pusu a vzít právo na šíření a sdílení informací. Neinformovaný člověk, ať patří k jakékoliv třídě či třídám, se nemůže správně rozhodovat ani o svém životě, natož o směřování společného státu. Nakonec se stane vytříděným odpadem a skočí jako recyklovaný výrobek, neškodný pro ty, kteří jej budou používat.
Novela, která z nás má udělat ukázněnou jednotřídku apolitických platičů složenek, hanobí a ponižuje každého, kdo svobodu slova pojímal jako základní občanské právo! Budiž poslancům jasně řečeno, že ti, kteří pro novelu zvednou ruku, ji zvednou pro cenzuru a pro kriminalizaci pravdy!
P.S. Jenže před Sněmovnou se demonstrovat nesmí. Zahajme tedy, dokud je čas, veřejnou debatu uživatelů internetu o tom, jakými jinými nenásilnými způsoby lze naše zvolené zástupce přimět k tomu, aby novelu tohoto trestního zákona, sepsanou v Bruselu, jménem českého národa a z jeho příkazu zamítli.

53 komentářů :

 1. To je ale SVINSTVO !!! Paní Procházková , moc děkuji za informaci ! Sissi .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TOTO TADY BYLO před chvílí SMAZÁNO.

   ZA CENZURU MUSÍME PODĚKOVAT PANU ANO, BUDE LÍP,KTERÝ JI MÁ RÁD A INTRIKOU Z EU CHCE

   nejen zavést cenzuru,ale i na ni navazující FINANČNÍ OLIGARCHICKOU TYRANII.Ma to totiž za úkol od šefa, tedy NWO,nikoli od voličů.Nedejte se mýlit řečmi, toho komunistického zbohatlíka,nebot jeho šmejdům poruči,aby tuto superkřivárnu odsouhlasili jako důkaz věrnosti diktatuře NWO,která se jako každé diktatury bude muset zhroutit,dřive nebo později.Ostatně jen se ho zeptejte zda pro tuto svinárnu zvedne ruku a dostanete odpověd ANO,BUDE LÍP neno nějakou ubohou výmluvu jiného smyslu.

   Vymazat
  2. NÁŠ TISK A MOŽNÁ I TENTO WEB NESMÍ ROZEZNAT,ŽE VŮDKYNĚ NĚMECKA,POKUD JE PRAVDA,ŽE TO PŘICHÁZÍ Z EU

   nařidila PRÝ převodovým pákám v ČR,které jsou pod vlivem NWO,tedy finanční oligarchické tyranie, schválit zákon o cenzuře,který je obdobou tzv.HITLEROVA pověřovacího zákona-Ermächtigungsgesetz.Ten měl za následek,že se demokracie dostala do kriminálu a demokraté do koncentračních táborů.Výsledkem byl masakr DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY.Historie se má tedy opakovat,nebot i tehdy občané sledovali lhostejně vzestup diktatury fašismu a nechali bez odporu k tomu dojít.

   Naši intelektuálové si neuvědomují,že mohou jako jedni z prvních skončit v táborech nazývaných ne KZ,ale FEMA,kde budou převychováváni podle manuáu,jehož text je možné v angličtině přečist,když si dáte do hledáčku Seznamu heslo FEMA-MANUÁL..

   KLIDNĚ SI NA TO POČKEJME,AŽ PODLE TOHO MANUÁLU str.56 UVIDÍTE MALÝ OKAMŽIK NA PROTĚJŠI VYKACHLÍČKOVANÉ STĚNĚ SVUJ VLASTNÍ MOZEK,COŽ JE JEDNA Z METOD PŘES KTEROU VÁS BUDOU FEMA PŘESVĚDČOVAT..

   Vymazat
 2. Jediná záchana je pryč z EU a to na "věčné časy". V tomto případě se mě věčné časy líbí. Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Paní Jano, pokud bychom odešli z unie, banky by nám zkonfiskovaly vše co máme uloženo na účtech

   Vymazat
  2. A jak jste na to přišel?Podklady.Důjazy.Nelze.

   Vymazat
  3. Tak si to co mas na ucte vyber

   Vymazat
 3. Pokud vím, tak když se někdo po 89 zmínil o třídách (rozkolu mezi nimi) tak mu bylo vyhrožováno stíháním s tím, že žádné třídy neexistují. Mýlím se?
  Volič-Vilč

  OdpovědětVymazat
 4. Již jsme skoro tam, kde jsme byli ještě zcela nedávno, před 26 lety. The new totalitarian regime looming ahead of us, řekl by angličan. Taky zcela nedávno se říkalo, že jejich zákony byly pro kurvy. No jestli to platilo tehdy, dnes pak tedy stonásobně. Ještě tam chybí hanobení tunelu, hanobení bezohledného egoismu, hanobení kolektivní hamižnosti a hanobení vykořisťování člověka člověkem. Děkuji za pěkný článek. Libuše Kroková

  OdpovědětVymazat
 5. Pro mně je zajimavé, že v tom návrhu je to jako za Metternicha - kde se sejdou 3 lidé, je to zakázné shromáždění. Zase nic nového pod sluncem - návrat k minulým světům - asi to bude pravda s tím opakováním se historie - podle Majů a Azteků.

  OdpovědětVymazat
 6. Pedofilové, zoofilové, sadisté, vrazi,... ad absurdum, ale všichni jmenovaní společně tvoří skupinu obyvatel. Tak že až vám nějaký strýček pedo zneužije a zabije dítě, tak příště jenom v dobrém. Ten nehodný strýček mi sice zabil dítě, ale já se na něj, a jemu podobným, nesmím ani rozzlobit.

  OdpovědětVymazat
 7. doktor - takže zoofil ve státu koz jsou třída???

  OdpovědětVymazat
 8. Konečně nám svině politický nastolí tu jedinou správnou kalouskovskou demokracii.

  OdpovědětVymazat
 9. Ale u nás už ten "zákon" dávno platí!!!
  Jinak by nikdo neodsoudil autobusáka za Langerova tykadla, a to, že byl "kýmsi" soud svěřen do rukou Langerovy manželky, tomu nasadili korunu.

  OdpovědětVymazat
 10. Takže tak vážený pseudodemokrati a eurohujeri.Normalizácia po roku 1969 je slabým odvarom toho čo nám Bruselská pakáž chystá za bič a cielavedome nás vrhá ešte do zhubnejšej totality takej,aká bola možno za heydrichiády alebo v 50tich rokov v dobe zinscenovaných procesov.Vážený pepek vyskoč ked sem tu zlezieš,ja ti dám radu.Kúp si bielu košelu,zober si pero aby si mal čím psát si na rukáv a chod šmírovat a udávat hostí v hospode u Kalicha lebo nezávislé weby zaniknú.Ale budeš mat smolu ak ta odhalí sudca linč,máš po vtákoch.Peter s Oravy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:10 Omyl. Pepča Vyskočilů by byl první obětí tohoto zákona. Vždyť on nedokáže ani pozdravit, aniž by se nepokusil nějakou "třídu" urazit.

   Vymazat
 11. Při sdílení článku na FB se zobrazuje obrázek, který s článkem nesouvisí a vystavovatel článku jako jeho autor. Bylo by dobré se na to podívat.

  OdpovědětVymazat
 12. Už návrhování takového zákona naplňuje znění článku 23 Listiny základních práv a svobod

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O chybě víme. Bohužel ji automaticky generuje redakční systém Bloggeru.

   Vymazat
 13. Zákonú máme mnoho můžeme si vybrat ale i z několika pro jednu věc ale neřídí se jimi nikdo ani soudy ale jsou potřeba.Protože jsou GUMOVÉ made in ČESKO.

  OdpovědětVymazat
 14. To je nepratelsky akt proti americke Constituci.. (First Amendment.)
  Pro casy budouci je dulezite vedet, kdo to podepsal a kdo to bude prosazovat.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 15. To je nepratelsky akt proti americke Constituci.. (First Amendment.)
  Pro casy budouci je dulezite vedet, kdo to podepsal a kdo to bude prosazovat.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 16. Jako ušitý na církve.
  Když kněz řekne z kazatelny základní pravdu křesťanské víry, že homosexualita je hřích, půjde sedět!
  Když řekne, že úmyslně pohrdat Bohem a jeho řádem je hřích, půjde sedět (nekřesťané jsou dle tohoto zákona "třída").
  Ba, když řekne, že do nebe přijdou pouze svatí, rovněž půjde sedět. Protože hanobí "třídu" hříšníků, protože jim říká, co ostatně nám všem BEZPODMÍNEČNĚ ukládá křest, a sice, že je třeba zanechat hříchů, modlit se a žít pokud to jde v souladu s Božím řádem.
  Ale tento požadavek je hanobením jejich "třídy", třídy bezbožníků.

  OdpovědětVymazat
 17. Tak to bude, ze všech veřejných knihoven, případně i soukromých knihoven, muset zmizet např. kniha od Torsteina Veblena, která se jmenuje zahálčivá třída a popisuje život a "znalosti" zahálčivé třídy,za kterých považuje duchovní,důstojníky,všelijaké rentiéry, aristokracii,kterých jediným úkolem je konzervovat status quo. Už se těším jak maestrové Švancy,Duka,Halík budou hovořit u hranic, kde budou páleny tyto knihy.
  Zajímavé však je, že když to tak spěchá, že na Slovensku se nic takového se nechystá, aspoň zatím. Že by to byla soukromá iniciativa pravdoláskařů a jim podobných?
  Je-li to opravdu iniciativa Bruselu, tak skutečně nechť jdou kelu.
  M. Twain napsal toto krásnou myšlenku: "Nejsem si jist, že ti co nám vládnou jsou moudří lidé,kteří si z nás dělají legraci, anebo dementi, kteří to myslí vážně." Já jsem si jistý tím druhým. Morave

  OdpovědětVymazat
 18. Statečná demokratická vláda ČSSD, v čele s Bohušem tomu zabrání.

  OdpovědětVymazat
 19. díky tomu že jsme v unii přišel konečně zákon nejvyšší čas pravou chvíli v praví sektor, a nyní všem rusofilúm nepřítelem demokracie a západních hodnot Stočíme ruce jednou a na vždy a očistíme evropskou unii od takových proti Evropských a proti americkich živlů a nastolíme řád a demokracii ze železnou pěstí na 1000 let.

  OdpovědětVymazat
 20. víte proč jsou u nás neziskovky a americká ambasáda? já vám řeknu proč proto jsou abychom se od nich učili jako rusofilum a anti evropským a anti americkým živlem jsme zkroutily s krkem

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A potom přijde čas, kdy pravda a láska konečně zvítězí nad lží a nenávistí.

   Vymazat
 21. naše česká zem je dobrá a na naši škodu máme prezidenta který nás táhne na východ ke komunistům a Putlerovi.Sme součástí západního světa a demokratičtích hodnot s naším bratem a spojencem se spojenímy státy americkými ------------- ------ Hvězdotřpytný prapor
  Ó sdělím mi, zda zříš, v ranném úsvitu zas,
  témuž vzdali jsme hold, hrdé v soumraku sirém,
  pruhů ráz a hvězd jas, skrze Hrůzný boj, náš
  vábil zrak, chrabrého přes hradby, v rozletu širém?
  Rudá rakety záře, třesk výbušné ráže,
  byly za svědka, což prapor ustát dokáže;
  Ó sdělím, hvězdotřpytný prapor, vlá stále na svém,
  nad zemí svobodných, statečných domovem?
  Na břehu, zastřené z hlubin závojem mlh,
  z nepřátel zpupné hordy, děs ticha jen zbývá,
  Co to tam, s čím si vánek, kde tyčí se vrch,
  pohrává, vrtkavé cosi skrývá, odkrývá?
  Chytá paprsek dnes, kterýž Rozbřesk něj vznese,
  pouhý odlesk té slávy dá hladině lesk.
  Toť hvězdotřpytný prapor - Ó ať vlá dál, na svém,
  nad zemí svobodných, statečných domovem!
  Kdepak banda ta je, přísaha závadné,
  chlubivý, že spoušť války, zmar porážky jisté
  nám ni domů, ni vlast, nenechá pražádné?
  Vlastní krví už smyli své stopy nečisté.
  Není úkryt, být žoldákem, nevolníkem,
  před děsem útěku, pracno náhrobníkem.
  Vítěz, hvězdotřpytný prapor tady vlaje, na svém,
  nad zemí svobodných, statečných domovem.
  Ó budiž tak vždy, kde svobodných hráz
  Haji domovy milé před Válečná spouští!
  Blažený zdárnému mír; račiž zem, nebi špás
  vznese Chvalozpěv, Moci, ježek nás neopouští!
  Nutně potřebovali pak vyhraji, nebyla po právu jdem,
  a buď naše motto - "Bohu důvěru."
  Ať hvězdotřpytný prapor hrdé vlá, dál, na svém,
  nad zemí svobodných, statečných domovem! [

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skvělé, a já si bláhově myslel, že jen Lahváč Veškrna a ta jeho kamarila dokáží vymýšlet politický kýč.

   Vymazat
  2. Jednoduché řešení, nevolit žádnou vládní stranu, která se pod tento zákon podepíše a ty strany, kteří své poslance donutí hlasovat o jeho přijetí! Pozor - jedná se i o ANO!
   Volič-Vilč

   Vymazat
  3. Anonymní19. dubna 2016 16:19

   Nevolit už asi stačit nebude. Myslím, nebo spíš jsem přesvědčený, že jsme již dávno minuli bod demokratické nápravy. Dnes už to po dobrém nepůjde. Spousta poslanců leze z partaje do partaje tak, jak se přelévá náklonnost voličů. Jednou jsou u pravice, pak vlezou k levici, aby se bez skrupulí přesunuli k ANO tak, jak si která partaj zrovna stojí. A voliči, čest vyjímkám, si těchto "turistů" všímají pramálo.

   Vymazat
  4. Autorem této kantáty není určitě nikdo jiný, než Dušan Jasánek. dříve redaktor Rudé vatry, nyní redaktor Kavárenské vatry.

   Vymazat
  5. 16:09
   ..jak dlouho jsi ten hvězdotřpytnej skládal?..
   pod vlivem ? anebo jen tak spatra
   tzv .a la prima!?

   Vymazat
 22. On je ten zákon dvojsečný. Samozřejmě za předpokladu, že by jeho případné porušení posuzoval skutečně nezávislý soud. Už jenom to, že bude farář slibovat věřícím ráj, poškozuje skupinu nevěřících. Znám spoustu těch, kteří v životě nic neukradli, nikomu vědomě neublížili a žijí život takový, že by mohli být většině věřících příkladem. Ale farář, potažmo církev, je posmrtně zařadí do pekla jenom proto, že nejsou pokřtění a nechodí do kostela. Pokud budou kavárenští povaleči napadat všechny ty, kteří nesouhlasí se současnou politikou EU, nazývat je rusofily, zmr...dy (jako např. mladý Novotný), ruskými agenty apod., měli naplnit taktéž literu tohoto zákona, neboť napadají skupinu obyvatel. Jenom je problém v těch nezávislých soudech.

  OdpovědětVymazat
 23. Anonymní19. dubna 2016 16:09
  Člověče, že se do té Ameriky neodstěhuješ. 70% národa stojí dnes za Zemanem a z toho zbytku ještě značné části sice vadí Zeman, ale Brusel i tu tvou Ameriku by nejraději zavezli desetimetrovou vrstvou hnoje. Tak že takových jako jsi ty, je chvála bohu opravdu málo.

  OdpovědětVymazat
 24. Slyšeli jste někdy něco o /oktrojírce"? Já myslel vždy, že se jednalo o okleštěnou ústavu někdy po revolučním roce 1848 a Windischgrätzovi a Bachově režimu. A hle, ona se snad historie po staletích opakuje. A kdepak zůstala ta velkým pravdoláskařem proklamovaná beztřídní společnost? Já myslel, že jen komunisté nás poučovali, že musíme myslet třídně a politicky.

  OdpovědětVymazat
 25. Několik fůr hnoje pod okna a defenestrace. Svůj k svému.

  OdpovědětVymazat
 26. Je to jednoduché,rozesrat společnost tím se lépe ovládá novodobou šlechtou dokud to pude a než zústanou jen ti lepší lidi a ti hned potom POJDOU.Je to postupný jev od nejchudčích aš po ty nejbohatčí.

  OdpovědětVymazat
 27. Jedině defenestrace. Natističtí kolaboranti v parlamentu budou ignorovat jakékoli protesty, petice, otevřené dopisy... Od svých pasáků dostali rozkaz zákon schválit, tak to poslušně udělají. Demokracie u nás skončila v listopadu 1989.

  OdpovědětVymazat
 28. Kdo ji provede. Ty davy mladých co čumí imrvere do svých chytrých mobilů?Sedí tři na lávce, každý čumí do svého mobilu, tlačí mamina kočár, na vodítku psa, čumí do mobilu,.Jejich apatie a asocialita si v ničem nezavdá s IQ těch invazníků. Lidí, kteří podobně, jako my tady chodí na alternativní servery a diskutují není mnoho. Bohužel ono nestačí jen pasivně přikyvovat, nebo i datlovat do klávesnice doma. to je málo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak 18:22 Náprava tohoto bordelu v Česku není už možná . Defenstraci by byli schopni provést jedině husité ale ne jejich zdegenerovaní potomci . Současný hnus v Česku ale i v celé Evropě vyřeší až válečná katastrofa , která se nezadržitelně blíží .

   Vymazat
 29. Ti,co nám vládnou připravují tvrdou diktaturu s pošlapáním všech lidských práv .Bude v podstatě trestné říct svůj vlastní názor,pokud bude odlišný od toho správného, prosazovaného vládnoucí třídou.Co si člověk skutečně myslí bude možno říct opět pouze doma aby to nikdo jiný neslyšel a náhodou nás neudal.To vše už tady bylo a je to tu zas ale v mnohem brutálnější podobě.Když před rokem 1989 někdo nahlas říkal svůj názor,který byl odlišný od názoru KSČ nemohl vykonávat vedoucí funkci nebo studovat.V dnešní době se za jiný názor či kritiku bude zavírat do vězení. Ze správ z ostatních zemí EU vyplývá,že se tato brutální diktatura se připravuje pro celou EU.
  Je to odporné ,kam jsme to po 26 letech u nás došli a do jakého obludného uskupení se vypracovala celá EU

  OdpovědětVymazat
 30. Fico dostal dávku jedu

  OdpovědětVymazat
 31. Aspoň je vidět, KDO přišel s třídním bojem.
  Nebyli to komunisti, ale historicky každá vládnoucí elita.

  OdpovědětVymazat
 32. Chápu, nebudu moct říkat nahlas některé věci. Ale co když si je budu myslet? Vždyť budu IDEOZLOČNEC...!!! Kdo mě pak odhalí?

  OdpovědětVymazat
 33. Jsem zvědavá, jak se bude odvíjet debata v PS, a které strany návrh podpoří. Ty už nikdy nevolit! Zapamatujme si je. Pavla

  OdpovědětVymazat
 34. To nám vybojovala bývalá disidentka a bojovnice proti socialismu paní Procházková a její kámoši , teď je asi naštvaná, že kámoši se dostali k teplým místečkům a prachům a ona nic. Jinak tohle nařízení začíná mít odér fašismu a jak říká zapomenutý italský filosof Machiavelli-AŤ JE U MOCI KDOKOLIV, POUŽÍVÁ STEJNÉ METODY VLÁDNUTÍ. Je mě fuk, že se to mnohým líbit nebude , ale to není podstatné, začněte proti tomu bojovat.Socialismus ideální nebyl, ale v dějinách se nenašel žádný režim bez chyb a problémů,ale lidé měli práci, sociální jistoty, nebyla tu žádná muslimská invaze a podobné fašistické tendence, strašák války v Evropě, bída, hlad , nezaměstnanost., za to můžeme "děkovatů disidentům v žoldu USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenka nepochybně bojovala proti předlistopadovému režimu, ale určitě to nelze ztotožnit s bojem proti socialismu. Naopak pro nemálo lidí byl boj proti předlistopadovému režimu bojem za socialismus.
   Nevíme, zda Lenka je nebo není naštvaná, že řada jiných disidentů má teplá místečka. Do hlavy nikdo nikomu nevidí. Kdyby však ona chtěla teplé místečko, tak už by ho dávno měla.
   Machiavelli určitě není zapomenutý. V posledních cca 30 letech vyšel jeho Vladař přinejmenším dvakrát, před i po r. 1989.
   KR

   Vymazat
 35. Paní Lenko děkuji Vám .Vše je přesné a pravdivé.

  OdpovědětVymazat
 36. To máme tři různé třídy zhanobené během několika minut nejméně dvěma osobami, z nichž každá pak může tři roky v ústraní přemýšlet, jak drahá je v Čechách pravda.

  xxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Kdyby jen v Čechách, nás na Moravě a ve Slezsku to postihne stejně tak.

  OdpovědětVymazat