Reklama

.

.

neděle 17. dubna 2016

Krymští Tataři chtějí vytvořit oddíl v ruské armádě

ea24
17. 4. 2016

Krymští Tataři chtějí vytvořit krymskotatarský vojenský oddíl v sestavě ozbrojených sil Ruska, informoval místopředseda krymského parlamentu a lídr meziregionálního krymskotatarského hnutí Kyrym (Къырым) Remzi Iljasov. Informaci přinesla v sobotu 16. dubna agentura RIA Novosti.


Podle Iljasova bude hnutí Kyrym usilovat o to, aby krymští Tataři mohli vykonávat vojenskou službu na území Krymského federálního okruhu a v jednotkách, kde by měli zabezpečeny podmínky pro dodržování národních a náboženských zvyklostí krymskotatarského národa.

V tomto ohledu by měly být ve státních orgánech předloženy návrhy na vytvoření krymskotatarského vojenského oddílu v sestavě Ozbrojených sil Ruské federace na základně bývalého Krymského jezdeckého pluku Jejího Veličenstva carevny Alexandry Fjodorovny, s obnovením dříve se zde nacházející mešity,“ řekl Iljasov.

Uvedl to v sobotu 16. dubna v Simferopolu na sjezdu hnutí Kyrym, které je považováno za největší sdružení krymských Tatarů na poloostrově. Fóra se zúčastnilo okolo 350 delegátů z různých regionů poloostrova, mimo jiné zástupci vědy, kultury, vzdělávání a obchodu.

Zdroj: RIA Novosti


3 komentáře :

 1. No,vždyť by to taky byla ostuda,kdyby slavný carevnin pluk nepodpořil Ruskou federaci!
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No,nevím,nevím,těm obřezanejm,jedněm i druhejm,se nedá věřit pomalu ani to,že jsou obřezaný....

   Vymazat
 2. To budou asi punktovat nějakou selskou rebelii

  OdpovědětVymazat