Reklama

.

.

sobota 2. dubna 2016

Le Figaro: Putinova lekce zbabělým demokraciím. Za osvobození Palmýry je třeba poděkovat Putinovi


2. 4. 2016     zdroj a zdroj a zdroj
Rusko v čele s prezidentem Vladimírem Putinem "dalo lekci" západním mocnostem, když zajistilo v Sýrii osvobození Palmýry a ochránilo syrské náboženské menšiny před teroristy ze skupiny DAEŠ. Tento názor vyjádřil novinář Ivan Riufol v článku, zveřejněném v novinách Le Figaro.


"Komu poděkovat? Díky patří Putinovi", píše autor. Podle jeho názoru právě díky úderům ruského letectva na pozice DAEŠ byla syrská vládní armáda s to osvobodit Palmýru.

V článku je uvedeno, že Rusko, když zabezpečilo osvobození starobylého města, je vítězem. Toto vítězství "obnažuje slabost USA a jejich francouzských spojenců", kteří mezi osvoboditeli nejsou. Ponaučení, které je nutno vytěžit z Putinovy strategie, je jednoduché: pouze síla přiměje islamistickou ideologii k ústupu, pokračuje autor článku.

"Rus nejde daleko pro odpověď, aby označil nepřítele křesťanského světa, který podléhá zničení. Když [prezident Francie] Francois Hollande mluví o "zničení DAEŠ", je tak nepřesvědčivý, že na sebe obrací veškerý hněv DAEŠ, který mu slibuje apokalypsu a drží slovo. Žádné minuty mlčení nebo svíčky na náměstí Republiky v Paříži nepomohou zlikvidovat vojáky Koránu, kterých je dost jak v Sýrii, tak i ve Francii. Proti nim je nutný nelítostný boj", domnívá se dopisovatel.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

17 komentářů :

 1. A jako z udělání Amík posledních 14 dní zabíjí jednoho čelného představitele IS za druhým a dokonce dnes jsme se dočetli, že IS ustupuje a jí obsazené území se zmenšuje. A protože to hlásá Obama, tak to je důsledek amíckého boje. Oni si fakt myslí, že lidi jsou pitomí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenže on to "hlásá" kvôli amikom a tí pitomí sú..

   Vymazat
  2. TAK, jako nyní postupuje syrská armáda,
   dochází k tomu, že DAEŠ, podporovaní zločinci z USA a Turecka, prchají do Libye.

   A jejich šéfové už posloužili, ale moc ví, tak se likvidují metodou Made in USA.

   Tak jednoduché je to, milánkové.

   Vymazat
 2. 6iadne vyjadrenie Obamu,Camerona k oslobodeniu Palmýri syrskou army. Oni su velmi sklamaný že IS bol vyhnaný z Palmýri. Umiernemí zabijaci Cameron i Obama dufali že IS v Palmýre nahradia ich vyškolení umiernení zabijaci a dalej tam budu umiernenejšie podrezávat syrskych občanov,ktorí skutočne bojuju za slobodu a konečne mier v Sýrii.Syrska army ukazala svetu že s pomocou svojich spojencov dokáže porazit IS ktorý stvorili USA i NATO svojimi vojnami na Blízkom východe.

  OdpovědětVymazat
 3. V historii již Rusko pomohlo ne jednou k osvobození ohroženého národu. Jedno z největších vítězství v historii je možno Rusku připočíst v osvobození Bulharů od Turecké okupace, která hrozila úplným zlikvidováním Bulharského národa. Za druhé světové války nebýt Rusů, tak dnes Slované by již dávno v Evropě nebyli. Rusové za nesmírných lidských obětí zlikvidovali Hitlera a jeho zločinný, západními demokraciemi podporovaný režim. A výsledek? V Bulharsku jsou dnes rozmístěné základny NATO a Bulharsko aktivně působí proti Rusku i v takových věcech jako byl plynovod Jižní proud, který měl přes Černé moře vyústit v Bulharsku a Bulharsko mohlo mít za tranzit tohoto plynu desítky miliard EURO ročně. Bulharsko tedy uposlechlo USA a plynovod Jižní proud Rusku nepovolilo. A co my a Evropa? Všude kde jsou pomníky padlých Rudoarmějců, kteří padli při sovobozování Československa, jsou tyto cílem pravdoláskařů, který bruskou tyto pomníky ničí, protože naší čelní političní představitelé dávají zcela jasně najevo, že z dneščního hlediska je jim Hitler bilžší než naše existence. Po roce 1989 se naši politikové rozplývají nad tím jaká strašná je škoda, že Němci museli z našeho území odejít a už nikdo si ani nevzpomene, že ti samí Němci by byli první kteří by nic neudělali kdyby naše prarodiče a rodiče hromadně likvidovali v pro nás zřízených koncentrácích. Dnes my jako Česká republika aktivně pracujeme a souhlasíme s přípravou na uskutečnění vojenského plánu Barbarosa II. , tedy útok na Rusko pod vedením USA v rámci našeho členství v zločinné organizaci NATO. Ano jsme to my, kteří odsouhlasili zločinný útok na Jugoslávii a připojili jsme se k státům které odsouhlasily odtržení území od Srbska a uzanali jsme nelegitmní stát Kosovo, kde USA okamžitě zřídilo jejich největší vojenskou základnu na světě s raketami namířenými na Rusko. Jsme to my kteří řvou do cellého světa, že jsme spojenc Turecka, které vraždí své občany, dodává Islamskému státu zbraně, krade z území Sirie ropu, podporuje teroristy po celém světě, organizuje a podporuje uprchlickou krizi namířenou proti Evropě. Rusko svými vojenskými akcemi v Sírii, v kratekem čase, odhalilo, že USA né že bojuje proti Islamskému státu, ale naopak dělá se svými spojencemi včetně nás, vše proto, aby Islamský stát mohl vraždit a ničit v Sirii. Když na televizních záběrech člověk vidí kolik měst bylo kompletně zničeno musí si položit otázku a kdo tam dodal všechny ty výbušniny, miny, bomby, když žádný stát v okolí Sírie nemá takové výrobní kapacity, aby byl schopen tolik zbraní vyrobit. Kdo tedy tolik zbraní Islamskému státu dodal? Myslím, že to je zcela jasné. 99% zbraní dodaných na likvidaci Sirie je provenience Made in USA, tedy státu, která rozséva svoji demokracii po celém světě a v méně demokracie od konce druhé světové války vyzabíjel už miliony lidí a nejhorší na tom všem je, že dnes my jsme součástí tohoto Amerického stroje na zabíjení lidí a ještě horší je že to aktivně schvalujeme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na USA se hodí ČIŇ ČERTU DOBŘE PEKLEM SE TI
   ODMĚNÍ
   Václav

   Vymazat
  2. Náhodou, při osvobozování západních Čech padlo okolo 90 Američanů. Sice v dubnu 1945 americká armáda při bombardování Plzně zabila cca 500 Plzeňanů a rozflágala celou Škodovku, ale ztráty Američanů mluví za vše. Ztráty Rusů, cca 128000 padlých vojáků při osvobozování ČR, jsou proti ztrátám Američanů celkem zanedbatelné.

   Vymazat
  3. No, kdyby Američané chtěli, tak jich tady padlo daleko víc.

   Vymazat
  4. 8:55 Pěkné shrnutí, Díky.

   Vymazat
 4. https://www.youtube.com/watch?v=YahM_78WzxY&feature=em-uploademail

  OdpovědětVymazat
 5. A všimněme si žádný trolský komentář. Nic co je v tomto článku se vyvrátit totiž v pomyslné rovině nedá, tak jak je tomu u věcí, které jsou více než fakta, ideologické, které jsou přijímány na víru - např. soukromé zdravotnictví je horší než zdravotnictví v státní. Hned by zde zazněl blábol - všechno soukromé je lepší protože je spjato s konkurenčním prostředím. Možná by zazněl i další neokonservativní blábol - je třeba zprivatizovat i sociální služby - protože statní socialní služby mrhají penězi. Jelikož většina společnosti je v sociálních záležitostech nezvzdělaná na tyto argumenty, které jsou velmi naivní slyší nebo slyšela /mimochodem zdravotnictví Kuby o které se mluví mezi adoratory současného kapitlismu jen pohrdlivě má velmi vysokou úroveň - ti naši trollove zdejší stránky a komentáře nečtou dost pozorně, jelikož o zdravotnictví Kuby se zmiňoval zcela nedávno jeden ze článku, pokud se nepletu pana Olšera - bylo si třeba přečíst odkaz na článek publikovaný před několika léty/.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepodléhejte panice :-), těm všivákům nějde o nějaké diskutování, ale o rozesírání společnosti, astrašování, cenzuru, potlačování lidských práv, svobody projevu. JE TO JEN "NEPŘÁTELSKÝ VÝSADEK", který má za úkol rozdělovat společnost tak, aby mohla být na povel spuštěna nějaká revoluce, nebo občanská válka. Proto je jim jedno, že lžou, že jejich lži většina lidí prohlédá, že melou nesmysly. Jejich úkolem je polarizace společnosti, otupování vnitřních funkcí státu. Je to prostě jen havěť a jako s havětí se s tím odpadem musí jednat.

   Vymazat
 6. A všimli jste si vůbec,

  pokud jde o to poděkování Putinovi, že se nekoná ?!

  Poskoci zločinné zahraniční politiky USA (ČR nesmí chybět !), totiž počítali s tím, že se Putin v Syrii stejně "zahrabe" , jako v tehdejším Afghanistánu.

  Ale to se přepočítali a teď mají vztek.
  A Putin šel ještě dál:
  Zůstal nad věcí a další vývoj ponechává na těch, kteří se nemají rádi...
  A když to nebude fungovat, tak zase zasáhne.

  A Kerry, ten už od začátku t.r. několikrát navštívil Putina a poselství Putina je jasné:

  Nenecháme si diktovat, jak máme žít !
  A v ČR si mnozí tento diktát světového četníka berou jako spolupráci...
  Hnusní podlézaví kolaboranti !


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. EU už poděkovala. Chystá se rozšířit hospodářské sankce. Bože, kdy tihle pitomci odtáhnou?

   Vymazat
  2. Odtáhnou až tehdy, až je lidi poženou.
   KR

   Vymazat
  3. Poslechněte si V.V.PJAKINA z 28.3.Velice zajímavé!Vrpele doporučuji!Pro nějter složitější jak částečně i pro mně,ale geniální V.Pjakin vsm pomůže pochopit,jak vše to vlastně. Je.

   Vymazat
 7. ZAJÍMAVÝ (už téměř 9 roků starý)PODNĚT: http://www.podnety.cz/podnet-cislo-20070723171549

  OdpovědětVymazat