Reklama

.

.

pátek 22. dubna 2016

Miluji ropu! - dárek kulturního referenta našemu věrnému trollovi


22. 4. 2016, Petr Ďoubalík, písnička Ropa - Smash & Vengerov & Bobina feat. Matua & Averin & Marina Kravec, hudba, video, text, překlad, procvičení ruštiny


Počátkem tohoto týdne se světové ropné velmoci pokusily kvůli nízkým cenám dospět k dohodě o zmrazení úrovně těžby. 

Katar - Dauhá, schůzka představitelů 17 zemí, které produkují polovinu světové ropy. Jednání o zmrazení úrovně produkce ropy nedospěly k dohodě. Kdo se zajímá o tuto problematiku, ten ví, že...


- že se zmar dohody připisuje Saúdské Arábii, jmenovitě princi a ministru obrany Saúdské Arábie Mohamedu bin Salmánovi
fotozdroj: http://cz.sputniknews.com/nazory/20160419/2857260/
financial-times-jednani-dauha-zmareni-saudsky-princ.html

- že pondělku předcházelo náročné nedělní dvanáctihodinové jednání a byla naděje na dohodu nebo alespoň několik částečných řešení - ale nic z toho se nepovedlo. Řada zemí (všichni OPEC) - Saúdská Arábie, Katar, Spojené arabské emiráty, Kuvajt - rozhodla, že přinejmenším musí kartel k dohodě dospět jednomyslně
- že v Dauhá nebyl nikdo z Libye a Íránu, dobré by bylo rozšířit okruh účastníků také o Norsko a Kolumbii
- že v důsledku toho ceny ropy v následujících hodinách klesly, první reakce byla, jako obvykle, velmi emocionální - ropa klesla o 6,5% na téměř 40 dolarů za barel. Ale pak šla nahoru, k poledni byla většina ztrát dohnána
-že ceny ropy jsou prostředkem politických tlaků a jejich výsledkem. Tak nějak zvláštně ruku v ruce s neviditelnou rukou trhu...

Ceny ropy jsou jistě součástí útočného arzenálu hybridní války, "do série" s mediální manipulací a propagandou, sankcemi, pátými kolonami, neziskovkami, barevnými revolucemi - státními převraty, exportem "demokracie" tam či onde, když to nejde něžně, tak bombami...

Ceny ropy samozřejmě trápí Rusko, jehož rozpočet láci ropy bolestivě pociťuje. Živě se tam diskutuje o nutnosti změn, snížení závislosti na exportu surovin, a nejen diskutuje, poslední dva roky se zdá, že "nouze učí Dalibora housti". Výsledkem sankcí a cen ropy je sice momentální oslabování ekonomiky Ruska, ale současně dochází, obrazně, k "vysazování domácích jabloňových sadů", které by brzy měly přinést první úrodu. A již se řeší, v předstihu, otázka: sankce nebudou trvat věčně, ropa se vrátí k normálu - co bude pak? Na pulty se vrátí zboží zahraničních výrobců - a co bude s ruskými, pro které byly sankce a slabý rubl impulzem k odstartování podnikání. Jak se do toho má a může vměšovat stát? 
Často je slyšet posměch na adresu Ruska, že kdyby nemělo tak bohaté přírodní zdroje, bylo by namydlené. Je dobré si položit otázky: kdyby na území České republiky odpradávna z každého místa, kam zapíchnete hůl, tryskala ropa a plyn, vypadala by Česká republika jak vypadá? Asi ne. Dokud je něčeho dostatek, lenost vítězí. A lenost je součástí lidské přirozenosti. Jaký světový význam by měl třeba Katar či Saúdská Arábie bez ropy? Z tohoto pohledu jsou rekordně nízké ceny ropy v poslední době pro Ruskou federaci něco jako potřebné preventivní očkování, vedoucí k léčení nebezpečně vysoké závislosti na vývozu surovin. Jako vždy: všechno špatné pro něco dobré a co nezabije, to otužuje.
 
Vlastně jsem chtěl napsat jen kratičký úvod k písničce "Ropa", která se sice nestane hudebním pokladem lidstva, zato však může obveselit jedny a hnout žlučí druhým. Do které skupiny se kdo zařadí, je jeho věc. Já se smál. Milujete víc ropu nebo plyn?... 

Písnička je věnována především trollovi, který byl přidělen našemu webu a slouží do roztrhání klávesnice, jako pravý stachanovec, 24 hodin nonstop. Zprvu nás docela prudil, ale postupně jsme si ho zamilovali. Jeho práci budiž čest! On je opravdu šikovný. Správně volenými urážkami, vulgaritami, absurdním štítkováním autorů, mazaným odváděním pozornosti od tématu..., tím vším stále ještě vítězí nad některými našimi čtenáři, kteří se neovládnou a dávají se s ním do předem prohrané slovní bitvy - a to samo o sobě je jeho vítězstvím. Tak mu ho přiznáváme a místo medaile posíláme písničku. 

Překlad pro Novou republiku: Ďouba (proč nejsou texty všech písniček tak jednoduché...)

Miluji ropu
Holčička: Dej!
Ona: Miluji ropu!
Ona: Když je v Rossii ropa, v Miláně jsem já, jestli v Miláně jsem já, to znamená - v Rossii je ropa. (Ropa), (Ropa)
Miluji ropu!
nápis Ropa frčí
Miluji ropu!
Hudba nefrčí, ropa frčí
nápis "Banka Ropa"
On1: Miluješ mě?
Ona: Miluji ropu.
On1: Já jsem ropa.
Ona: Já miluji tebe.
On2: Já jsem plyn.
Ona: Já miluji plyn.
On1: Ty přece miluješ ropu!?
Ona: Já miluji ropu... ropu? Plyn? Ropu? Plyn?! Ropu!? Plyn!!? Ropu!!? Plyn? (nebo) Ropu?... Já miluji Rossiu!!!
Dokud je v Rossii ropa, v Miláně jsem já, jestli v Miláně jsem já, to znamená - v Rossii je ropa. Když je v Rossii ropa, v Miláně jsem já, jestli v Miláně jsem já, to znamená - v Rossii je ropa. Ropa. Ropa. Já miluji ropu!


Я люблю нефть
Пока в России есть нефть, в Милане есть я
Если в Милане есть я, значит в России есть нефть
Нефть
Я люблю нефть
Музыка не качает, нефть - качает
Ты меня любишь?
Я люблю нефть
Я - это нефть
Я люблю тебя
У меня есть газ
Я люблю газ
Ты же любишь нефть
Я люблю нефть
Нефть? Газ? (5x)

Я люблю Россию!

Пока в России есть нефть, в Милане есть я
Если в Милане есть я, значит в России есть нефть

Нефть
Я люблю нефть

26 komentářů :

 1. Dobrá disko břinkačka, dobře natočená, ale to je tak všechno, co pozitivního se o ní dá ríct.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:20 A teď bych prosil to negativní...

   Vymazat
  2. Vladimír Vladimírovič v tom nezpíval ani netančil a tak Kalousek neměl důvod se k tomu vyjadřovat v ČT.

   Vymazat
 2. Tak,cena ropy jde pomalu ale jistě nahoru a máme tady novou kulturní úderku.Státy OPEC maji strach ztohoto skvostu ruských pop vjesolijich rebjat umělců a hybridní válka v podání ruského šramlu je na vzestupu.Odrhovačky pochybného vkusu mají v Rusku vysoký kurz.Rusko země umělců jako byli Vysocký,Čajkovskij a nebo Chačaturjan a jiní,kráčí k stalinským praktikám sovětské kulturní fronty.PS kdo má být tem troll?

  OdpovědětVymazat
 3. Strašné... :-) TnT

  OdpovědětVymazat
 4. Proboha ĎouBalíku, když už chcete propagovat ruskou kulturu tak sem dávejte něco hodnotného a ne taková kýčovitá hovna jako je toto a jak máte ve zvyku. Děláte ruské kultuře jen medvědí službu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak sem dej foftku ty Anky rádodajky co tě vyprdla....budem se pořádně bavit!!!!!

   Vymazat
  2. Anonymní chytrolíne 20:17 - poraď, když máš takový přehled o ruské soudobé kultuře. Ďouba sem dává často ruský popík a ten, jak jistě víš, stejně jako u nás, koketuje s líbivostí.

   Vymazat
 5. 20:17- Typická neslovanská reakce "našeho Trolla, který neumí rozpoznat parodii. Již jsem Vám několikrát naznačoval důležitost detailů. Že jste je nepostřehl, je Vaše anglosaská orientace. Vše "okecat". Nejlépe je to vidět ve filmové(televizní) tvorbě. Kde naše ale i Francouzská použije pomlčku, detail, amíci žvaní. Překlad jejich žvanění mne vytáčí ještě více. Vaše typy na hodnotnou ruskou kulturu mně ale zajímají, sem s nimi!

  OdpovědětVymazat
 6. Mám radost z článku. Celou dobu tady sleduju nekonečný boj s tzv. Pepkem Vyskoč, který mi jinde odpověděl na můj dotaz a našel u mě pochopení, neboť v některých přípěvcích vidí něco, s čím není ochoten nikdy se ztotožnit..... No a teď to autor článku posunul tam, kde to má být. Zahrnout nenávist láskou! Každý je zde součástí celku. I šílené příspěvky nám můžou něco sdělit. I špatný příklad může člověka posunout správným směrem a to tím, že ho nebudu napodobovat. Proto žádám našeho společného "diskutéra" zvaného Troll - Pepek atd., ať si dodá odvahy a vytvoří si nick, ať nemusíme příště přemýšlet, zda je to, či není on, náš milovaný.... Za to mu slibuji můj osobní respekt a touhu i nadále číst jeho formu vyjadřování, neboť ji přijímám jako součást zdejšího koloritu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:12 Brousku, pokud sem budeš chodit pravidelně tak zjistíš, že těch Pepků Vyskočů je víc. Každý je trochu jiný, ale jedno mají společné. Nechtějí ostatní přesvědčit o své pravdě (vědí dobře, že jí nemají), ale baví je "vytáčet" jiné. Jako když puberťák s takovou povahou zazvoní a uteče. Za rohem pak má orgazmus z toho, jak se lidé vztekají a má pocit hrdiny, který "jim to nandal". Ale abych neházel všechny do jednoho pytle. Je tu také odrůda "cestin", která zřejmě vypučela z nějakých emigrantů, a ti píšou upřímně, z čiré nenávisti. Faktem je, že pokud by slušní diskutující dokázali tato individua ignorovat, nedloubat do nich, brzo by "vyschli a zmizeli", jak zde kdosi trefně použil analogii s lejnem na cestě.

   Vymazat
  2. Díky za tu zdrobnělinu v úvodu,milé to oslovení.... No,a jen podotknu, že mě nechávají výlety v diskuzích od kohokoliv úplně v klidu.

   Vymazat
  3. 20:26 od 14:55
   Doufám, že jsem vás tím neurazil, stejně jako tyknutím. Byla to víceméně podvědomá reakce na vaší velmi sympatickou snahu "obrušovat hrany". Předchozí komentář se snažil vysvětlit, že v případě trollů je to marné, je to marné, je to bezadějně marné.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  5. Díky za optání, ale nejsem netýkavka, takže jsem kompletně celý pohromadě a neurazil se mě ani kousek, ani brousek ;))

   Vymazat
 7. Jo ! Srandovní písnička. Víc se mi ale líbí XS Silikonovie mozgi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:09 Dobrý tip. A co tenhle popík:
   https://www.youtube.com/watch?v=ioHYMvWhnNk#t=210.055056

   Vymazat
 8. Nevím koho má namysli Radan Brus.Dle mého je Troll a nebo Pepek ten,co věčně píše ve svých komentářích dosti hrubé příspěvky.Píše Blekota Blekotič 19.4 21:43 ve článku Restaurace kapitalismu na Kubě...(Fotr křivá svině a matka uliční bonzácká kurva),tak tento soudruh si popletl Restauraci Kuby s hospodou u něho na dědině.Mnohokrát opakující se příspěvek(vlast tě potřebuje:A Pepiku.......zameč a vyskoč) je vhodný rozumu vrozeného kretenismu.Anonymní vyjádření na tomto webu je dobrovolné a i vytvoření nicku nemusí být podmínkou,abyho ten či onen používal

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, že být anonymní je dobrovolné, nicméně s užitím vlastního nicku se následně lépe diskutuje, obzvláště, když se rozprava rozvětví. Potom se lépe reaguje a odpovídá a přezdívka, pokud někdo nepoužije vlastní reálné jméno, pomáhá k přehlednosti komunikace a princip anonymity je stále zachován.

   Vymazat
  2. Radane, tato sorta trollů nepotřebuje "nick", natož jméno. Nepotřebují jako anonymové ani dokazovat, že nejsou "Marťané", nestíhali-by. Příspěvky mohou stáhnout bez "záznamu" ve vláknu, ne jako my,"staženo autorem", na což bych někdy rád dostal vysvětlení od NR. Co maže NR(se stopou"smazáno") a co maže "nadřízený"(beze stopy).

   Vymazat
 9. Dival jsem se na to asi jednu minutu. Co říci. Připadá mě tento druh "hudby" jako tzv. akční filmy. Já jsem přiznivcem takových filmů jako "Gladiator" nebo "O lidech a myších", kde jaksi to pryští skutečným životem, nikoliv jakýmsi nablýskaným životem horních 10 tisic, do kterého snad také patří hostina, kde těch horních 10 tisic pojídá brouky ze vzdálených koutů Země. Mě to přijde, že lidi vystupující v té ruské písničce mají vkus zvrácený a nepatřičný žebříček životních hodnot. Kdybychom tu takové pijavice neměli, byloby líp. Když už ruská hudba, tak např. Obrázky z výstavy nebo třeba i Stenka Razin nebo třeba i ta ruská vlastenecká píseň se kterou Sověti vyháněli fašisty ze své země. A chtěl bych podotknout já tolerantní nejsem. Toto umění je něco co komunisté asi označili jako umění zahnivajícího kapitalismu. A měli pravdu.

  OdpovědětVymazat
 10. Pepek pořád nikde. Hodím tu jako návnadu a také jako kontrast k výše uvedené jinou ruskou píseň:

  https://www.youtube.com/watch?v=V2K3mhuU0tg

  Doporučuji zhlédnout všem. Zvláště zajímavé jsou záběry z cesty ke "svobodě a demokracii". Je to o skutečném vlastenectví. Až z toho běhá mráz po zádech. To by jste tady měl zveřejnit, pane Ďoubalíku!! Pepky bÿ z toho klepla Pepka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 16:03 " video není dostupné" Dagmar

   Vymazat
  2. 12:09 Díky za tip, super !!!

   Vymazat
  3. 17:02 Dagmar - Jestli to bylo pro 16:43. tak chyba musí být u vás. Odkaz funguje dobře. Zkontrolujte, jestli jste správně zkopírovala odkaz.

   Vymazat
 11. Vážená redakce - tak toto jste už skutečně přehnali ! Takovou kravinu ve stylu 50. let - to už tam v tom Vašem úžasném Rusku nemají nic lepšího ? Buď tady propagujete zbraně a nebo kýčovitou kulturu. Neuvěřitelné.
  V Rusku nemají nic lepšího ?

  OdpovědětVymazat