Reklama

úterý 26. dubna 2016

Minister zahraničných vecí Čečenskej republiky Džambulat Umarov: Ramzan Kadyrov žiada položiť nezdolateľnú bariéru medzi pojmy islam a teror a tak zabrániť zrážke civilizácií

Sergej Chelemendik
26.4.2016

Týmto článkom otvárame priestor pre obrovskú existenčnú tému: Islam a teror.

Minister zahraničných vecí Čečenskej republiky Džambulat Umarov v svojom článku definuje hlavnú hrozbu pre súčasný svet: zrážku kresťanskej a islamskej civilizácie, ktorá môže vyústiť do série samovražedných náboženských a etnických vojen, ktorým zatiaľ hovoria hybridné vojny.


Džambulat Umarov o "islamskom terorizme" - úryvok z článku:

Teroristický útok, ktorý podľa svedkov sprevádzali výkriky Allahu Akbar! nie je nič iné než cynická provokácia, ktorú naplánoval niekto veľmi silný, kto si to môže dovoliť na akomkoľvek mieste našej planéty: v Paríži, Bostone, Damasku, Bagdade alebo, ako celkom nedávno v Groznom.

Hlavná úloha týchto vodičov bábok je urýchliť pre nich v súčasnosti výhodný proces „stretu civilizácií“, ktorý začiatkom 90. rokov minulého storočia opísal predvídavý americký politológ Samuel P. Huntington. Po prvé, robí sa to práve teraz v Nemecku a Francúzsku, najväčších krajinách – lokomotívach EÚ, pretože do plánov USA nezapadá „vytriezvenie“ Starého sveta z chybnej a nevýhodnej sankčnej politiky proti Rusku. Biely dom dal jasne najavo, že krvavý bratovražedný majdan, s následnou výmenou nepohodlnej elity je celkom univerzálny sociálno-technologický scenár, ktorý je dobre využiteľný v akomkoľvek aj tom „najdemokratickejšom“ štáte. Po druhé, islamofóbske nepokoje a pogromy v Európe, iba viac rozžeravia i tak už dosť napätú medzietnickú a najmä náboženskú situáciu, ktorá môže priviesť k reálnej politickej moci neofašistické skupiny, dvíhajúce hlavy zatiaľ v „skleníkových“ podmienkach sociálneho rozvrstvenia na základe náboženského alebo rasového znaku. Základy sú položené.

Ako moslima ma znepokojuje ešte jedna chúlostivá, no podľa mňa spravodlivá otázka. Je zvláštne, že v tolerantnom Francúzsku, kde počet moslimov sa počíta na milióny, mohlo pracovať vydavateľstvo, ktoré si dovoľuje zobrazovať v „karikatúrnej“ podobe toho, koho my – takmer dve miliardy veriacich a mierumilovných moslimov– považujeme za najlepšieho človeka? Nášho Proroka Mohameda?!

Ideologické „strašidlo“, ktoré v polovici storočia získalo veľkú popularitu, tak sformoval moslimskú civilizáciu na „nekomplementárnu“ vo vzťahu k Západu. V súčasnosti akékoľvek činy zo strany našich spoluveriacich alebo tých, ktorí sa takto označujú, najmä ozbrojení, pričom nie je dôležité, či ide o obranu vlastnej suverenity, alebo naším náboženstvom odmietaný teroristický útok, opakujem, každý čin, sa označuje v západnej, dokonca aj v našej tlači ako islamský, alebo islamistický.

Hlava Čečenskej republiky, služobník Koránu a ruský vlastenec Ramzan Kadyrov ako prvý vyzdvihol tento v súčasných geopolitických reáliách problém s požiadavkou položiť nezdolateľnú bariéru medzi pojmy islam a teror, lebo jedno vylučuje druhé.

6 komentářů :

 1. Já bych tomu věřil,střet křesťanské a islámské civilizace.Jen uvést na koho budou namíření islamisté.Na východě jich dost,proto ten přísun na západ,aby se pak mohli spojit v Moskvě.

  OdpovědětSmazat
 2. Definice terorismu zní:
  "souhrn metod hrubého zastrašování užitím násilí a síly, obv. s politickým podtextem."

  Jen bych dodal, že islám je v některých státech i nedílnou součástí státní politiky.

  Proto je nemožné oddělit teror jak od politiky tak od náboženství!

  Teror zůstane terorem, ať jej páchá politicky a nebo nábožensky motivovaná osoba, nebo skupina osob a to z jakéhokoliv důvodu!!!

  Takže, není mi jasné, co tím ten pan Ramzan Kadyrov myslí.
  Vtírá se mi myšlenka, že tím chce světu sdělit, že vyznavači islámu důsledně oddělují islám od terorismu, ale vraždění odpůrců již mezi terorismus nepočítají?

  Je mnoho vyznavačů islámu, kteří neschvalují ani terorismus ani vraždění "bezvěrců", tak jako nevadí jiným věřícím vyznavači islámu.

  Závěr nechám na jiných.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POKUD NĚKDO Z MUSLIMŮ POCHOPÍ,ŽE JE TŘEBA REFORMOVAT KORÁN,ZE STŘEDOVĚKU HRDLOŽEZŮ,

   pak to může mit úspěch.Ovšem REFORMA KORÁNU se pod trestem smrti zakazuje.Dost se divím,že s tim nedokáže přijít vazalka MERKEL,která je nyní matka invazorů a za ní se budou valit BEZ ZÁBRAN dalši z AFRIKY a ARABIE,KDE JE NECHTĚJÍ ANI JEJICH SOUVĚRCI ZE SAUDSKÉ ARABIE a jiných muslimských států.Ona už dávno žádná kancléřka není.Dali jí za úkol z NWO podporovat ideologii,která žádným náboženstvím není,ale manuálem na podřezávání krků nevěřicich psů a bezvěrců Za brutální vraždění však nikdy nejsou odpovědni vrazi a hrdlořezové ALE ALLÁH.Ostatně přitom jak stříleli a budou zase dynamitovat si to můžete poslechnout.Podobá se to stejnému nápadu,jako,když za brutální vraždy byl odpovědný nedávno HITLER a jeho fašismus.Stejně jako tehdy tuto ideologii prosazují koncerny nenažraných boháčů,kteři by měli být už dnes postaveni před soud podobný NORIMBERSKÉMU nebot nakradené a nezdaněné miliardy bud budou znárodněny nebo znovu využity k vyvoláni války,která má zničit brzy celou planetu,protože oni vyznavají SATANISMUS a představují si,že jejich duše je nesmrtelná a tudíž ve svých bunkrech přežijí,aby jim poté pár milionů lidí,kteři budou závidět mrtvým sloužilo..

   DEMOKRACIE JE I ODPOVĚDNOST A PROTO MÁ BÝT ZNIČENA.NÁSILIM NÁM VNUCUJÍ CENZURU,ABY JSME SE DALI POVRAŽDIT.

   Uvědomtte si všichni,že islamisté se řidí podle přikazů ideologie vraždění -KORÁNU,tedy podle nich správně,ale otázku odpovědnosti za zvěrstva podřezávání krků a středověké krutosti budou vždy přesunovat na ALLÁHA.

   A tak se učte všichni Korán.Dávam vám 4-89
   süru,nebot když nevyměníme volbami naši polit.třidu šmejdů a vy se nepřidáte k těm občanům,kteři už to chtějí při volbách provést pak se začněte modlit za kalifát EU ČR takto

   A přáli by si,aby jste se stali nevěřicimi jako oni,aby jste byli stejní.Neberte si mezi nimi přátele dokud se nevydají na stezku boži.A jestliže se obráti zády ,pak je chytte a zabte,kdekoliv je naleznete.NEBERTE SI MEZI NIMI ANI PŘÁTELE ANI POMOCNÍKY ALLÁH AKBAR

   Smazat
 3. Ramzan Kadyrov chce, aby pojmy "Islam" a "terorismus" nebyly vyslovovány jedním dechem (v textu uvedeno : alebo naším náboženstvom odmietaný teroristický útok - pokud umíte číst).

  O co go ? Každý terorista v posledních letech ječel "allahu akbar ! ". To je podobné, jako když jdete střílet na Václavák a oblíknete si Putinovo tričko - laciný trik. Netvrdím, že nešlo o islamisty, tvrdím, že šlo o kabalou zmanipulované hlupáky. Články o sebevražedných vestách naplněných trhavinou a na dálkové ovládání (mrtví nemluví) lze nalézt snadno.

  Ramzan chce očistit islám od těchto kabalistických provokací.

  Můžeme remcat, ale copak nás arabové napadli ? Kdo je celá desetiletí ekonomicky vysává a nakonec "státně teroristicky" napadl ve válce-neválce. Copak ten moderní křesťanský svět je nějaký čistější ? A zatímco původci tzv islamského terorismu jsou nejasní, původci křesťanského terorismu se tím ani netají ( jasně, v konečném důsledku za obojím stojí kabala ). Kabala tlačí křesťanský svět a muslimský svět do vzájemné války.
  Ramzan se snaží, aby k tomu nedošlo. On sám nic nesvede, ale přispívá k té snaze.

  Něco k nepochopení ?

  Koloděj

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koloději,že ty jsi jedním z neosráčů z mami hotelů ,kteři tu mají za úkol oblbovat slušny lid.Původci toho teroru jsou ti prý nejasní,Ramzanovi napiš,aby ten Korán zreformoval a bude nebožtík.Ostatně,až dostanes dávku ze samopalu IS do břicha, tak přestaneš psat debiloviny a můžeš sloužit jako cedník..

   Smazat
  2. Islám = teror. To vám nikdo neodpáře. A že se tak hrnete do Evropy, když jinověrce tak nenávidíte? Vaším úkolem je destrukce, nikoli tvorba. Vaše myšlení zkamenělo v době před 1500lety. Do války tlačíte svět vy, i když s podporou a požehnáním vůdců USA a EU.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.