Reklama

.

.

úterý 19. dubna 2016

„Moc velké zvíře za mříže“ už neplatí?


Valentin Katasonov
19.4. 2016   Střípky ze světa
Z pitavalu „banksters“ a piruet mužů zákona
„Velká šestka“ amerických bank – Bank of America,JPMorgan Chase, Citigroup, Wells Fargo, Goldman Sachs aMorgan Stanley – schytala na 30 pokut ve výši 110 miliard USD. Jen za švindly, vedoucí k finanční krizi let2007-2008.


Se sumarizací přichází prominentní magazín Fortune. Zpráva samotné Morgan Stanley, vydaná loni v srpnu, vyčísluje penále a kompenzace, uložené - za podvody a machinace od krize v letech 2007-2008 – pěti americkým a 20 evropským bankám částkou 260 miliard dolarů. Jen Bank of America stály 65,6 miliardy USD. JPMorgan - 42,4 miliardy dolarů. Britskou Lloyds pak 26,5 mld. liber šterlinků.

Na samém vrcholu krize zazněly i sliby postihu hlavních viníků. Zvýšení kapitálové přiměřenosti bank. Fragmentace těch, co jsou „na bankrot příliš velké“. Transparentnějších finančních trhů i účinnějších preventivních opatření. Od většiny z nich se v tichosti upouští.

Důslednější postup se tak omezuje na přezkoumání role, již při vzniku spekulačních „bublin“ sehrály velké banky. Hlavně na hypotéčním trhu a ve sféře swapů, tedy „finančních instrumentů, jimiž se banky a společnosti domněle jistily před rizikem defaultů a prudkých konjunkturních výkyvů“. V hledáčku amerických regulačních úřadů se – vedle Wall Street – ocitla i londýnská City a další evropští giganti.

Evropské regulační instituce jdou zase po manipulacích s mezibankovní úrokovou sazbou LIBOR i analogickými „markery“, devizovými kursy i tržní cenou zlata. Evidují „příznaky zákulisních dohod největších bank, bankovních kartelů, flagrantního porušování antimonopolní legislativy“. Také však „porušování zákonů proti financování terorismu, narkobyznysu, korupci, stínovým operacím a daňovým únikům“.

Nové a nové kauzy plní média téměř co měsíc. Většina hříšníků preferuje mimosoudní vyrovnání. Publicita je pro ně horší, než trest sám. Jeho výnosy končí ve státní pokladně nebo zvláštních fondech, určených k odškodnění obětí podvodů a manipulací.

Mastná penále schytaly i JPMorgan nebo Deutsche Bank, rekord však drží Bank of America. Roku 2014 musela uhradit 17 miliard dolarů jen za podvody s cennými papíry, krytými hypotékami. Přesněji za machinace s dluhopisy, vystavenými proti rezidenčním zástavám (RMBS), a s nechvalně známými CDO.

Ve velký skandál vyústil loňský verdikt amerických a britských úřadů, týkající se manipulací na devizových trzích.Citicorp a JPMorgan, britské Barclays a RBS a švýcarská UBS to přišlo na 5,4 miliardy dolarů. Plné 2,4 miliardy připadly na Barclays.

„Jsou to sumy, nad nimiž se tají dech. Banky z Wall Street a londýnské City se však nové situaci přizpůsobily docela rychle. Sami bankéři přiznávají, že výdaje daného typu vnímají jako novou nákladovou položku. Zisky, jež inkasují díky kartelovým dohodám, různým manipulacím a defraudacím, tyto ´náklady´ totiž bohatě kompenzují. Na samém apogeu trestního tažení v roce 2014 totiž americké banky dosáhly rekordních ukazatelů čistého zisku, nevídaných po celé XXI. století. Například Citicorp, jeden z hlavních figurantů řady bankovních skandálů, inkasovala loni za prvé pololetí 2,3krát větší zisk, než za stejné období předloni.“

Řada symptomů signalizuje, že kroky k nápravě poměrů v americkém bankovním sektoru nejsou než velká show.Dodd-Frankův zákon, schválený s velkým humbukem roku 2010, zakotvuje jen všeobecný rámec. Přijetí specifičtějších norem, jež by ho dostatečně konkretizovaly, „blokuje bankovní lobby“. Pod jejím tlakem regulační úřady zároveň rozhodly, že nové mezinárodní normativy kapitálové přiměřenosti, známé pod zkratkou Basilej-3, se do americké bankovní soustavy zatím inkorporovat nebudou.

„Tresty na adresu bank padají, pokuty jsou řádně hrazeny, manažerů a pracovníků bank, kteří se dopustili zneužití pravomocí, se však vyšetřování až donedávna nedotýkalo. Situace se začala měnit až v posledních měsících.“ Nejprve loni v říjnu na Islandu, kde padl rozsudek nad celkem 26 bankéři, jejichž kroky přivedly zemi k finanční krizi v roce 2008. Podobný verdikt nad jejími viníky dosud nepadl ani kdekoli jinde.

Druhou kauzu otevřelo přelíčení v Londýně, zahájené letos 11. února. Na lavici obžalovaných stanulo 11 bývalých pracovníků Deutsche Bank, Barclays a Societé Generale. A sice za machinace s mezibankovní úrokovou sazbouEuribor, směrodatnou pro kvantifikaci hypotéčních úroků i parametrů řady dalších bankovních produktů.

Právě sazba Euribor – a již zmiňovaná Libor – hrají klíčovou roli při nastavení parametrů bankovních produktů o úhrnné sumě 450 tisíc miliard dolarů. Soudní líčení začalo až více než tři roky poté, co banka Barclays přiznala, že s oběma úrokovými sazbami manipulovala už v letech 2005-2009. Sám fakt, že kauza končí až před soudem, je „pro mnohé z bankéřů vyslovený šok“. Obžalováni jsou zatím jen ti evropští. Zda to tím i skončí – anebo před tribunál půjdou i lidé z Wall Street – je námětem vzrušených debat.

Ukázat prstem na ty, kdo nesou za machinace osobní odpovědnost, přitom není složitý rébus. Orgánům „finanční regulace i justice byla zneužití pravomocí konkrétních bankéřů známa už dávno, zatím však raději mlčeli. Vysvětlením jsou jen zažité korupční vazby. Činitelé finanční regulace se řídí dvěma pravidly. Jedno se týká bank jako právnických osob: Too big to fail (Až příliš velká na to, aby mohla padnout). To druhé manažerů velkých bank: Too big to jail (Až příliš vysoko, aby skončil za mřížemi).“

„Soudní procesy na Islandu a v Londýně jsou prvou výjimkou z druhého pravidla za celé období po válce.“ „Nervózní reakce úřadů“ signalizuje, že „druhá vlna finanční krize se blíží“.

44 komentářů :

 1. To o cem je zde clanek, zavinila Clintonova administrace uz mnohem drive, nez v roce 2007 prislo k finnacnimu prusvihu.

  Nejmenovane vele "mozky" vyhlasily boj proti chudobe, tim, ze pujcovaly velke penize lidem, od kterych nebyla nejmensi nadeje, ze penize budou zplaceny.

  Rozdil mel vyrovnat Wall Str.
  V praxi to vypadalo tak , ze napr. cernoska, ktera mela jedinou kvalifikaci - hlidat deti, dostala pujcku $ 1/2 millinu...Ona koupila 5 zchatralich domu ve slumech v domeni, ze najemnici ji budou platit najem, a tu jeji hruzu opravi.

  Najemnikum domy sezrali chocharaci, najemne neplatili a banka nemela z pujcenych penez vubec NIC.

  Bankeri zacali polykat prasky, proti zachvatum depresse.

  Ti kteri se odvazili protestovat dostali KOPACKY.

  V zadne dobe jsem se nikdy tak nenasmal,
  jako v dobe pred krachem 2007.

  Ti co byli chytri byli terrorizovani a ti co byli snilkove, byli vyzdvihovani na pozice vyssi.

  V te dobe jsem prisel k zaveru, ze moje vzdelani nabyte v pomocne skole pro BLBECKY, bylo hodnotnejsi nez vzdelani doktoru ekonomie z prestiznich universit.

  nick honolulu - pysny absolvent POMOCNE SKOLY.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. HONOLULU,PTÁM SE K VĚCI.

   nemohl by jsi napsat našemu oblíbenému TRAMPOVI,kterého voliš,že tu v ČR je velvyslanec USA blbec jak parník, nebot ho tu poslal jeho spolužák HUSEIN OBAMA,aby úpně zdemoloval imidž naši oblíbené AMERIKY,což se mu taky podařilo v rekordně krátkém čase tak,že celé ČESKO se na Američany ted dívá jako na blbce,viz články ve všech národních webech a reakce lidí.At domluví presidentovi,té chomé kachně a at si stáhne toho neschopného velvyslance a dá ho přeškolit na kotelnika..

   Vymazat
  2. mily honolulu meles picoviny zadna opatrovnice deti nedostala pul mega pujcku!!! ano bylo to jednodussi nez kdy pred tim ale vzdy si musel mit alespon neco!!! mam osobni zkusenosti s temito pujckami i nekolika koupenymi domy! v tomto smyslu hodnotim kladne tve osobni hodnoceni absolventa
   vena

   Vymazat
 2. Neukotvene nemovitostni smluvy = tragedie pro million rodin.

  Krasne domy se tenkrat prodavaly ve statech, ktere byly v mode. Lide s radosti podepsali smlouvu na splaceni domu, zalozenou na fluktujicim marketu, kdy splatka nepresahovala urok 3% ! Tak to bylo slibeno a ocekavano, ze to tak bude stale. (Strategie boje proti chudobe.)

  V praxi to vypadalo tak, ze jste platili napr. $ 700 mesicne... Kdyz sel market do upadku, (spisovne do hajzlu), tak bylo pozadovano splacet $ 2800 mesicne.. Ve stejnou dobu se podelal prumysl a zacalo se propoustet.

  Lide v HRUZE opustili domy a odstehovali se k mamince do sklepa, kvuli nemoznosti splatek - a dum ztratili.

  Bankam zustalo na krku million opustenych domu z kterych museli platid dane. Bankeri prestali polykat prasky na uklidneni a skakali z oken.

  V mem okrese bylo opusteno 4000 domu.
  To co puvodne stalo $ 350 000, banky prodavaly
  za $ 110 000.
  Ptam se ! Co by udelal "kapitalista" se vzdelanim z pomocne skoly ? KOUPIL DOMY na zaklade smlouvy ukotvene, za drasticky snizenou cenu.
  A co udelal nick honolulu v te dobe ? Jel do severni Kanady hledat UFO..

  Mne koupali co dite v horke lazni,
  az Celsius nad ctyricitku lez,
  pak divili se, co to dite blazni,
  a nasledky, ja citim jeste dnes. atd. atd..

  Prof. dr. hrc. prc. HONOLULU


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PROFESORE HONOLULU hc.

   všichni tu víme,že jsi dobry borec a proto děkujeme za dobré vyzvědačské informace,které tady budou brzy podléhat CENZUŘE a budeme muset tento necenzurovany web přihlasit v AMERICE,kde je ta svoboda a i PLEJBOJ vyhrál soud,když si vytiskl fajne nahe baby a pruderni srabi to chtěli zakázat.

   Jak to vypadá s tím,že prý celá Amerika za vedení toho zmetka OBAMISTY,prý chce ubytovat ty Arabi,nebot je Obama častuje pumami.Mysliš,že ten TRAMP fakt tomu OBAMOVI domluví,drive než se celá Amerika potopí v milionech invazorů z SAUDSKÉ ARABIE,která je nechce ačkoli tam maji tu MEKU?

   Vymazat
 3. Panove, prave jsem vypnul TV po ukonceni zprav !
  DONALD TRUMP VYHRAL NEW YORK !

  Slava ! At zije Donald Trump ! At zije Jeanine Pirro !
  Zmeny se blizi ! Amerika bude americka ! Hurrra Orban ! Hurrra Zeman !

  CENZORI SVOBODNYCH NAZORU ! Vy nepratele americke demokracie. Dnes je vyroci narozeni vaseho patrona Adolfa
  Hitlera 20.4. - bezte se pomodlit, je to vase posledni moznost pred verejnym UKRIZOVANIM na Staraku.

  Pssst, vite o tom ze prisla z Prahy objednavka do Arizony na kuze z CHMELEONU - na nove kabaty prazske kavarny ?
  Ale zatim je nemaji, Sobotka jim je vyfouknul na poste.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 4. Panove, to je jiste, ze Donald Trump dostane million dopisu z cele Ameriky, a MUJ TAKE !.. Nejen , ze mu napisi vse, co se deje v myslich a srdcich ceskych obcanu, ale ja napisi i obdivny dopis pani soudkyni (Judge) Jeanine Pirro. T.j. lvice, ktera ozdravi pestiz a slavu Ameriky a evropske Evropy !
  - A zarazi lopatovani Islamu a jeho terroru do Evropy.

  Lidi ja mel velkou snahu,
  sotva jsen se narodil,
  matka byla mimo Prahu,
  a taticek marodil.

  Sudicky me vod Smetany,
  daly venem Vltavu,
  matka prisla z Maly streny,
  sedla si me na hlavu.
  Zpivejte semnou ! A pijte Burgundy !

  Chief politologie University Karlovi na Cejlu v Brne.
  Witchdoctor HONOLULU
  OdpovědětVymazat
 5. Jen abyste se neposrali, komunisti. Volby vyhraje Hillary. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To víš,ty genetickej odpade,pak můžeš Hitlery líbat prdel......pokud tě před tou bílou barabiznou ve Fuckingtownu nezastřelí z preventivních důvodů!!!!!!

   Vymazat
 6. Netusil jsem Hovnolulu, ze patris k romske mensine z Cejlu. Nedbo jak vy komousi rikate - Gottwaldovy ulice.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nauč se češtinu ty lejnosrku z ussa!!!!!!!

   Vymazat
 7. Celý finanční podvod je pod kontrolou FEDu ...

  1: FED je totálně zkroachovalý ..... na věčnost, nemají prachy

  2: Penalizují kohokoliv aby získali peníze ...

  ?????
  Komu ty penalizované penéze jdou - kdo dostal ty biliony od BP Paribas, VW, .... a teď pár zkorumpovaných bank ....

  MAFIE FEDu ....

  Prosim Vás probuďte se .... tady se nejedná o nějakou spravedlnost ... všechny tyto banky spolupracovali s MAFIÍ FEDu .... FED je zbankrotovaný ... tak co udělá....
  Nedovolíme VÁM žádné transakce, čili vás odřežeme od SWIFTu nebo nám zaplatíte penále za podvod co jsem udělali SPOLU....

  ?????
  V tomto případě nikdo nevyhrál ... MAFIE POUZE ZÍSKALA ZASE PÁR BILIONŮ ABY MOHLI FUNGOVAT DALŠÍCH PÁR MĚSÍCŮ .... Kdyby FED dostal 25 000 tun zlata z Číny o které usiloval tak by žádná penalizace nebyla ...


  Během těch pár měsíců FED bude hledat další možnosti jak někoho jiného penalizovat protože se jim nedaří rozpoutat SVĚTOVÝ KONFLIKT v kterém by jejich bankrot schoval ...

  REALITA....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Další penalizovaná instituce bude asi Deutche Bank ... , která se podílela na manipulaci ZLATA a STŘÍBRA ...

   Samo sebou, že tato MANIPULACE byla řízena FEDem .... FED má ale větší moc než Deutche Bank ... co udělá zbankrotovaný FED .... bude penalizovat DEUTCHE BANK kterou v první řadě navedl k tomu aby FED mohl MANIPULOVAT se ZLATEM skrze DEUTCHE BANK ....

   Deutche Bank zaplatí penále a FED bude schopen přežít řekněme tomu do října ....Pak na řadu přijde někdo jiný, který byl sveden FEDem k nějákém podvodu .... a budou se samo sebou snažit stále vytvořit SVĚTOVÝ KONFLIKT v kterém by schovali bankrot....

   REALITA ....

   Jedinná naděje je totální pád FEDu a USA ..... rozpad USA na několik států .... s nadějí že kriminální mafie se dostane za mříže ...

   TRUMP může dostat za mříže určitou část Bushovi mafie ... ale asi ne FED ....

   Vymazat
  2. Jsi psychopat nebo jen debil? Nebo jsou snad ty tvé výplody jen nepovedená legrace?

   Vymazat
  3. Někoho penalizovat je nezachrání, pouze malinko oddálí krach, ale dává jim více času na rozpoutání nějakého konfliktu, přes který by se z toho vyvlíkli. Proto v žádném případě se nenechme vyprovokovat a držme při sobě, pokud velký konflikt nenastane, pak zkrachují a postupně se bude v celém světě o trochu lépe dýchat.

   Vymazat
  4. Vlastimile, co to zas hulíš?
   p

   Vymazat
  5. Co hulím - POUZE PRAVDU - FAKTA - REALITU

   pojmy, které ti nejsou známy ..

   ?????
   Mimochodem - Čína včera vypustila zlatem krytou měnu ..

   http://www.zerohedge.com/news/2016-04-19/china-launches-yuan-gold-fix-exert-more-control-over-price-gold

   :::::
   Tzn začne TANEC ...

   Vymazat
  6. Tady to vidíme, pane Vlasto- NULA 9: 23, káže o něčem,
   co neviděl / a NIKDY / neuvidí ani z rychliku... ;-))))

   ps: Tomu se řiká borrrdel !
   MM

   Vymazat
  7. Čína spustila zlatem krytou měnu?

   Vlastíku, ty idiote, vždyď ty ani netušíš co se v tom tvém odkazu píše. Opravdu běž raději začít tancovat.

   Vymazat
 8. Nevím, co a kam včera Čína vypustila. Ale i kdyby to byla pravda, co z toho plyne pro tebe? A jaký tanec, podle tebe začne?
  p

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To:10: NULA 9 - Sirius !!!
   Opravuj...má být NULA 9: NULA 3 , sorry

   ..tanec začne, protože na Svatýho Jiří, vylejzaji hadi a šťuři !
   a kromě toho po ránu/utc/ odstartuju i se zlatem směr Mars,

   Blejády /tam často měřej/, pak přes Kuřátka/peří lítá/, pak jen
   Taurus a budu doma.
   A pro Honolulu- už jsem ti to psal jinde, nevím jestli četls,

   ..bohužel ti při mém startu asi rupne
   zákl.deska pod haciendou. Ale to máš fuck !
   Až totiž praskne i ta druhá ta kontinentální, tak to všechno spláchne
   tsunami. Baall pinkl a Na kůň ! směr JAR !!!

   ps: cestou se stav ve Vídni :-P

   Hundeštelle SSírius

   Vymazat
 9. Jsem na pochybách- Čína bude určovat cenu zlata v juanech. Co se bude dít při velkém rozdílu mezi cenou zlata v Číně a v Londýnu? Při vyšší čínské ceně poputuje zlato do Číny. Ovšem kde skončí papírové zlato, co v reálu neexistuje?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Správná úvaha ..... Comex končí.....

   To co Deutche Bank oznámila, že cena zlata byla podvodem fixována po desetiletí je pouze oznámení faktu že SIONISTICKÝ SYSTÉM se začal rozpadat ....

   Vymazat
 10. POZOR, panove s autoritou a vlivem nad ceskymi obcany !
  V pripade, ze prosadite politickou cenzuru, kterou budete manipulovat nasmerovani vasi zeme, pro kratkozraky prospech pomatene Merkerove a vasich koryt, tak jste se dopustili utoku na prvni, nejdulezitejsi (zakladni) clanek Constituce, 1-ST. AMENDMENT ! Americti obcane vam nakopnou zadel, hned jak o vas budou vedet !

  V prvni polovine tohoto videa soudkyne JEANINE PIRRO vam to vysvetli daleko lepe, nez dokazi ja.
  (A NEpretvarujte se, ze nerozumite jeji americtine !)

  Youtube : Jeanine Pirro 3/12/16 Eric Trump on protester, ATTACK ON 1 st. AMENDMENT & TRUMP RALLY.
  (Soustredte se na slova soudkyne ! To co rika Eric je druhorade.)

  V Americe to vre ! Lide jsou emocionalni a utocni.
  Utok na svobodny projev, at uz v Americe nebo Cesku zakrouti krkem vasi kariere, tak jiste a rychle, jako by jste spachli nejdokonalejsi politickou sebevrazdu.
  At zije Donald Trump ! At zije president Zeman !
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, můj kolega z Texas Univerzity úplně stejně jásal nad zvolením Obamy. A výsledek?

   Vymazat
 11. Hunolulu, seřiď si time jseš o 6' minut napřed.
  Nebo pozadu, teď nevim..,ale máš něco na 11:15
  MM

  OdpovědětVymazat
 12. Pokuty institucím sotva pomohou, když se z toho šéfové vyvlíknou a ukáží, že tolik blahoslavená podnikatelská zodpovědnost je iluzí. Vězení, zabavení majetku včetně jeho části odkloněné příbuzným a přátelům (každý musí být zodpovědný nejen za své výdaje, nýbrž i za příjmy - že jsou čisté) - to je účinější. To totiž utočí na smysl hamižnosti. A nemůžete-li (a vaše okolí) užívat výsledku své chamtivosti, tak snad vědomí tohoto rizika (musí být ovšem vysoké) bude tuto hrabivost brzdit. Je ovšem pravda, že rostoucí pravděpodobnost odhalení vede hříšníky k aktivizaci a radikalizaci a střet s ramenem zákona je o to nebezpečnější. Efektivnější by tudíž měla být preventivní opatření, která systémově budou komplikovat zneužití funkcí, hromadění moci a majetku, budou napomáhat tranparentnosti, demokratičnosti rozhodování a jeho kontrole, aby jedinec či skupina nebyly utržení z účinné zpětné vazby ostatních. Tu stávající volební dění (nejen samotné volební systémy, ale počínaje výběrem kandidátů, vnitrostranických poměrů až po mediální manipulace a školskou (ne)výuku k občanské společnosti a angažovanosti ap. okolo toho) již takřka neplní.
  KR
  KR

  OdpovědětVymazat
 13. Trump je jedinná, i když ne ideální, naděje na určitou reformu USA. Řekněme něco jako Gorbi v SSSR - i když s Gorbim nesouhlasíme z pohledem času.....tenkrát jsme mysleli že Gorbi to dotáhne do lepších sfér ..
  ?????
  S Trumpem je to stejné....rozpad USA je nejlepší alternativa pro svět a pro amíky..

  ????
  Hitlary Clinton - je asi 95% jistota globálního konfliktu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozpad USA? Jak to myslíš? Rozpad na co?

   Vymazat
 14. Tomu impotentovi SRÁČOVI co nechápe co znamená ZLATO:

  Já jsem tvrdil před půl rokem že toto je cesta, po které se svět bude ubírat...
  Tenkrát jsem se s tebou VSADIL SRÁČI .... co ty jsi udělal. Zatahl jsi ocas mezi nohy a vycouval a šel se vybrečet k Šapirovi ... aby ti ho vyhulil..
  ??????????

  Tak že, tímto se otvírá nová ÉRA....
  1: Shanghai převezme roli COMEXu což je zkrachovalá instituce ... cena zlata bude usměrněná podle REALITY a měny budou patřičně usměrovány k hodnotě zlata...
  2: Zlatem krytý kredit bude asi iniciován pro mezinárodní obchod místo PETRO-DOLARU

  3: Jako poslední krok budou následovat národní MĚNY .... URČITÉ MĚNY BUDOU KRYTÉ ZLATEM a ostatní měny k nim budou vázány

  Jaké měny to budou:

  Buď se bude jednat o přímo o národní měny a nebo o unijní měny, ale může být i kombinace...

  Tak že, BRICS mohou vytvořit měnu krytou zlatem, Jižní Amerika taky, Africa taky, Jih Asie, ...v Evropě ... se mluví o tom že se vytvoří NORDIC MARK - nebo NORDIC EURO ... do něho by spadalo Německo, Holandsko, Rakousko, Finsko...možná nějaká skandinávská země - Švédsko, Norsko....

  Alternativně je možné že Čína a Rusko půjdou vlastní cestou a vypálí přímo zlatem krytou národní měnu a mohou taky vytvořit BRICS-zlatem krytý KREDIT pro mezinárodní obchod...což by bylo ideálem...
  Velká Británie: vypadá to na to že VB asi dosáhla toho že získala zlato od Starších Číny...

  Já jsem uvedl, že 25 000 tun zlata se USA pokoušeli získat od nich před asi 2 měsíci a to zase podvodem - s falšovanou smlouvou ...tzn (asi tak jak jsem kdysi uvedl že Clintonova administrativa se pokoušela prodat padělané zlato do Hong Kongu - což Čína zjistila..)

  ??????
  To ce se odehrálo v Číne 19 DUBNA je mezník a přesně o tom jsme informovali mnokrát na těchto stránkách .....

  OdpovědětVymazat
 15. 11:24 ANO MAM ! Jsem si temer jist, ze jsi opravdovy UFOun.
  Budu o Tobe informovat New Age ! Carodejnice z Bostonu si Te prohlednou a ohmataji.

  11:20 K tomu mam dve poznamky.

  1) Bush mladsi byl tak neobliben, ze Americane by volili v zoufalstvi i Frankestaina jen, aby byl jiny nez on ! Psat zde duvody je ztrata casu. Problem odnesl cas.

  2) Americke universite humanitnich smeru jsou lihni utopistickych levicaku, neoliberalu a SNILKU.

  Absolventi technickych universit (a odbornych) o tech humanitnich rikaji to, co Cesi o Bohnicich a Moravane o Cernovicich...(Nejhorsi z nich, vsak neni v Texasu, ale KSU v Ohiu. (Akron area.)
  honolulu

  (V Ohiu kdyz je rvacka v hospode, tak vsichi utikaji ven.
  V Texasu, kdyz je rvacka v hospode, tak se vsichni snazi dostat do vnitr. Musim koncit, prave mi zacalaly v hlave znit meplodie Texasu.)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 16. Ještě k tomu zlatu:

  BRICS nemůže okamžitě vypustit zlatem krytou měnu či mezinárodní obchdoní kredit .... JINAK BY TO ZNAMENALO - VYHLÁŠENÍ VÁLKY a to oficiálním způsobem....

  Shanghai tímto způsobem odstraní COMEX - prostě Comex bude OUT OF BIZ ...
  Jenom po té ceny ZLATA půjdou nahoru podle VOLNÉHO TRHU ne pod kontrolou jak FED dělal přes Deutche Bank ...

  Volný trh ZLATA požene cenu zlata nahoru ... pak Čína půjde na zlatem krytý YUAN či další alternativy ... RUSKO TO NEMŮŽE SPUSTIT JINAK BY ZÁPAD ATAKOVAL PUTINA..... musí to jít přes Čínu a krok za krokem....
  Čína pak oznámí že VOLNÝ TRH donutil Čínu k tomu aby svoji měnu ukotvila zlatem jinak by celá čínská ekonomika krachla a s tím celaá světová ekonomika ...

  Tímto způsobem přechod bude ukončen .... a bude znamenat konec Rotten-childů .... a jejich dluhového systému a KALOUSKA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kalousek je stejně jako Lenin v Ječný, opravuji, věčný

   Vymazat
 17. Díky Nicku..,z Černovické hájovny
  jsem měl ůplně nejůžasnějšího Bílýho gentlemana...

  PS: to mě to tuhle zazněl z radia KryštOF a letěl z okna i s CD, CDU a CSU,
  ......no je fakt, že předtím jsem 0.7/L/ 4R's ...
  Takže večer si poslechnu tek akorát Lájku, jak hraje na balalájku.

  A abych nezapoměl- když máme ten ouplněk- pošli čarodějky,
  jdu zkontrolovat přistávací plochu- Šibeniční vršek - V.Havla /nato-code/.

  A s tim bulíkem z černovic si to ještě povíme..
  psps: to ti praskne i hajzldeska a asi už tak T+3/dny/
  *****začínám odpočet !

  OdpovědětVymazat
 18. Uvědomme si, že začátek stíhání bankovních kriminálníků byl spuštěn v okamžiku, kdy zdroje korupce se i pro korupčníky samotné staly vysychajícími, přesněji, otrávenými díky jim samým. Island časově předchází pouze proto, že je odepsán z globálních zájmových aktiv jako prioritní položka. Na nic jiného než na priority již zdoje nejsou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doplním, že i seznam priorit se úží a o jeho náplň se vede stále zuřivější bitva elit.

   Vymazat
 19. 20. 4. Se začalo oficiálně platit Čínskými penězi a více Čina nebude přijímat US dolar stejně i Rusko Irán za vše se bude platit yuan ! Anglie předala vládu nad svoji zemi také do Činy při návštěvě Čínského prezidenta veškeré Čínské peníze jsou podloženy zlatem na druhém místě je dnes Rusko ve vlastnictví zlata !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A že se ty blbko ten dolar stále ne a ne zhroutit, jak vy anti ami pošuci už nemíň 10 let neustále předpovídáte :-D

   http://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=CNY&view=1Y

   Vymazat
  2. Dolar se nezhrotí - PROSTĚ ZMIZÍ a bude pryč - nikdo po něm nebude brečet .... USA musejí přijít s alternativou, co bude pouze národním platidlem - pokud zůstanou stále jednotným celkem .... alternativně musejí být více tvořiví .... za předpokladu že z USA zbudou 3 nebo 5 států s tím že Aljaška může být vrácena Rusku a dále Hawaii získá konečně nezávislost po dekádách okupace ...

   Vymazat
  3. 16:20 dolar určitě nezmizí, alespoň ne v Česku, soudruh Singer zajistí neustálé doplňování dolaru do sklepních prostor ČNB, kde se dříve nacházelo bezcenné zlato

   Vymazat
 20. 16:nula6, Protože práce chvatná, málo platná.
  Počkej si až do pondělí !!!
  MM

  OdpovědětVymazat
 21. Nedávno jsem se díval na dokument o podzemních továrnách nacistů, které byly po celé zemi a kde v nelidsky otřesných podmínkách pracovali vězni z koncentračních táborů. Některé zůstaly nedokončeny, jiné slouží pro vojenské účely a další se pravidelně kontrolují a udržují. Investují nemalé částky do něčeho, co by mohlo sloužit původnímu záměru a defakto vydělávat. Napadla mne hloupá, konspirační nicméně reálná myšlenka, že Německo povolalo miliony migrantů za účelem zotročit je a obnovit činnost v podzemí. Ano, uznávám, že je to stejně hypotetická úvaha jako neobjasněné případy tisíců dětí ztracených během migrační vlny. Nikomu nechybí a nikdo po nich nepátrá. Stali se bezejmennými a zmizely beze stopy. L.

  OdpovědětVymazat
 22. Mily pane realtore, (19:37) ja tu cernosku znal !
  V ramci Affirmative actions, ona mela kapital, ktery Vam chybel. Kapital se jmenuje cerna huba.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 23. chytrousi honolulu diky za nove titulovani "realtore" jsem jeste nemel!!!
  however, jako ze tva znama "topinka" jak my anglosasove v alabame nazyvame brothers,
  z food stamps udelala kapital? hahaha bez radeji zpet stavet ty hajzly do angoly tam ti ty tve bludy budou verit!!!
  zdravi vena realtor

  OdpovědětVymazat