Reklama

.

.

pondělí 11. dubna 2016

Navalného financovala britská MI6?


navalnyj
Jan Urbach
11.4.2016  Vaše věc
 
Ruská televizní stanice Rossija vysílala publicistický materiál o činnosti Alexandra Navalného, který patří k předním představitelům opozice. Podle dokumentu měl ze zdrojů britské tajné služby MI6 obdržet 1,5 milionu dolarů na boj proti korupci a defraudacím v řadách představitelů ruského státu. 

Rossija odvysílala avízo pořadu, celý dokument má být uveden ve středu 13. dubna. Navalnyj na odvysílání informací reagoval slovy, že se jedná o fantazie a že v pondělí jeho právníci posoudí možnost podání žaloby pro pomluvu.

V pořadu se hovoří o stycch Navalného s generálním ředitelem firmy Hermitage Capital Managenent Williamem Browderem. Právníkem této firmy byl Sergej Magnitskij, který v roce 2009 zemřel v ruském vězení. Washington následně vytvořil černou sankční listinu, tzv. Magnitského seznam, na němž jsou osoby údajně se podílející na porušování lidských práv. Browder je označován jako agent Salomon, Navalnyj jako agent Freedom. Alexej Navalnyj je známý jako kritik korupce v Rusku a také Vladimira Putina. Podílel se na organizování demonstrací a psal články do ruských periodik. V roce 2013 byl odsouzen k pětiletému nepodmíněnému trestu za zpronevěru v v Kirovské oblasti, který mu byl v říjnu téhož roku změněn na podmíněný. V prosinci 2014 dostal další podmíněný trest v délce 3,5 roku za zpronevěru prostředků francouzské kosmetické firmy Yves Rocher. Její zástupce později prohlásil, že firma neutrpěla žádnou škodu.

3 komentáře :

 1. Proč ten otazník? když to odvysílala Rossija tak je to pravda.Opozici se musí zavřít huba a ten Magnitskij dostal napamětnou viz. wikipedia

  OdpovědětVymazat
 2. Má docela kliku, že zůstává v Rusku, kde je v bezpečí na území nepřítele. Při pobytu na území přátel by mohl dopadnout jako Litviněnko a Berezovský.

  OdpovědětVymazat
 3. ...financovat opozici...to známe..mladej Benda
  by mohl vyprávět...

  OdpovědětVymazat