Reklama

úterý 26. dubna 2016

Německo bylo uznáno za jednu ze zemí s nejhorší bezpečností letů


26. 4. 2016    zdroj a původní zdroj
Německo bylo uznáno za jednu z nejhorších zemí v Evropě v otázkách bezpečnosti letů. Informuje o tom zpráva Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA), kterou uvádí The Wall Street Journal.


Je konstatováno, že německé regulační orgány nejsou schopny podporovat nebo zajistit dodržování bezpečnostních pravidel letů EU ve více než 15 klíčových oblastech. Zároveň je uvedeno, že jsou mnohem méně bohaté země jako Albánie, Bosna a Hercegovina a Slovensko, které plní lépe pokyny agentury pro bezpečnost letectví.

EASA také uvedla, že v Německu jsou porušovány předpisy pro výcvik členů posádek a o dodržování omezení jejich pracovní doby. Je poznamenáno, že v roce 2011 již Německo od agentury obdrželo napomenutí v souvislosti s nedodržením opatření pro zajištění bezpečnosti letů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

22 komentářů :

 1. No a?
  V Německu nemám žádný problém nebo dokonce strach sednout do letadla a letět. Kdežto v Rusku bych do letadla s ruským personálem nevkročil.
  Viz Jaroslavl 2011 a smrt (mimo mnoha jiných) 3 našich hokejistů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mluvíte naprosté nesmysly, ale budiž - s realitou Váš mrzký soud stejně nemá nic společného. A pro mne za mne si sedejte do letadel jak chcete. Beztak jste jako 99,9% populace jen obyčejná otrocká socka. Napovídá tomu Váš rádobylidový názor....ale mýlíte se.

   Smazat
  2. 22:42

   Zeptej se například jakéhokoli našeho hokejisty hrajícího KHL, hloupá otrocká socko.

   Smazat
  3. 21:59- takže si radši dáte "Ruskou ruletu", vy nervovaným pilotům nebo budoucím potencionálním sebevrahům, tak "šťastný let".

   Smazat
  4. Ty sebevrahy myslím až budou Němci členit imigranty na žádané a nežádoucí.

   Smazat
  5. Jste idiot,rocne naletam statisice km mezi australii thajskem a evropou. Casto pouzivam aeroflot na linkach phuket praha a mohu prisahat ze rusti piloti jsou ti nejlepsi senkterymi jsem kdy letal. Letim s nimi za tyden do prahy z ostrova phuketjestli uboha socka jako vy zna kde to je.

   Smazat
  6. Pepek vyskoč Vám tu skáče a Vy spolu s ním. Pretože kto neskáče, ten je "moskaľ" To viete, Pepek Vyskoč má na mysli prorusských separatistov, personál obsluhujúci "Buk", nie personál v kokpite lietadla:-). V žiadnom prípade nesadajte do Malajzijského lietadla vzlietajúceho z Amsterdamu, ktoré sa spolieha na navigáciu v Kyjevskej riadiacej veži! Len v prípade ak chcete spáchať sebevraždu:-). A nesadajte ani do lietadla štartujúceho na Linke Rím - Bratislava. Takto nato doplatil "slovenský velikán" M.R.Štefánik. Podľa podobných konšpiračných teórií, zostrelili lietadlo M.R.Štefánika (prorusskí)separatisti na Félvidéku(dnešnom Slovensku). Citujem nemenovaný dôverný zdroj: "...na brehu Dunaja sedia separatisti. Prilieta M.R.Štefánik. Jeho lietadlo je viditeľne označené Talianskou trikolórou- červená, biela, zelená, nešťastnou zhodou okolností navlas podobná tej Magyarskej. Separatista Jano drgne lakťom separatistu Ďura: "strieľaj Jano, maďari idú!!!!" Uro: "Bisťu azapád, smrť maďarským psom, a kde?!...ratatatata...!" A Štefánik letel ako anjel a spadol ako čert. Takže toľko milí priatelia z nevyčerpateľných zdrojov konšpiračných teórií a nabudúce sa spoliehajte radšej pri svojích komentároch na fakty. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  7. 1:35

   Zřejmě ti ty idiote uniklo, že článek není o leteckých společnostech, ale o leteckých regulačních orgánech evropských zemí.

   A já jsem nepsal o výstavních mezinárodních leteckých linkách, ale o regionální vnitrostátní letecké dopravě v Rusku. Viz ta Jaroslavl 2011, troubo.

   A Aeroflot je až na 46. místě na Skytraxu. Nic moc.

   Smazat
  8. No tak hoši 1:35 a další! Dejte bacha aby nášho Pepka tady jednou o půlnoci "neklepla pepka". Von náš brouček VšuDebil, má nalétány statisíce kilometrů vnitrostátně v Rusku! A může zodpovědně prohlásit, že je to tam moc, ale moc špatný.Že idiote Pepku Vyskočile:-).

   Smazat
  9. 15:03

   Asi ty imbecile neumíš číst, nebo jsi jen vypatlanej. Nejspíš oboje.
   Jasně jsem napsal, že v Rusku do ruského letadla bych nikdy nevkročil. Tudíž tam nalétáno nic nemám. Potřebuješ to namalovat?

   Všichni od nás, kdo ale na ruských vnitrostátních linkách hodně pravidelně létají mají smrt v očích. Viz rozhovory se všemi našimi hokejisty z KHL.

   Smazat
  10. To, že se hokejisté bojí i vlastního trenéra, natož vlézt do letadla je známá věc. Porovnejte raději statistiky nehod v poměru s nalétanými hodinami. A budete s nehodovostí v jako v Evropě. Tak nevím, proč se tu o tom rozepisujete. A navíc, poslední dobou v Rusku havarují cizí přepravci (poláci, Francouzi, Emiráty ...).

   Smazat
 2. A co jako máš furt s těma hokéjistama - oni jsou jako co??? Nadlidi???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, to jsou lidi od nás co s místními ruskými aerolinkami nalétají statisíce kilometrů. Navíc jsou známí, takže referencí o úrovni ruské (nejen) letecké dopravy je od nich na netu víc než dost. Od Lojzy z Horní-Dolní už méně.

   Smazat
  2. Sám jsi z Horní Dolní, pochybuji že umíš rusky a máš vůbec o té zemí nějaká skutečné i dějepisné znalosti. Jen papouškuješ nesmysly.
   Сам ты из Долни Хорни, сомневаюсь, что хоть имеешь какое то действительное представление или знания даже исторические об этой стране. Только бессмысленно повторяешь и хуйню. А к хоккеистам, русский рубль им брать не проблемма. Чешские кроны им кажется мало.....

   Smazat
 3. Tak to vypadá, že Německo asi opravdu odmítá TTIP. Toto "zjištění", je potom přirozená americká reakce. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak může Německo něco odmítat, když politici jsou jen slouhové nadnárodních korporací? Srovnejte si notičky, PéKá, máte v tom trochu chaos.

   Smazat
  2. Anonymní27. dubna 2016 1:19
   Notičky si musíte chodit rovnat Vy, ke svému zaměstnavateli. Já jsem zde jen a jen z vlastního zájmu. P.K.

   Smazat
 4. Více než 30 let nespadlo a neměli poruchu pouze Japonci JAL a ANA jsou nejlépe hodnotěny společnosti na světě ! Let Katar Doha hotový horor velmi maličké místo pro každého i v uličce nehledě děsně jídlo špinavé záchody žádná tekoucí voda na omyti rukou děs raději jsi připlatit nežli letět Katár !!

  OdpovědětSmazat
 5. Pravidelně létám 22 let a nejhorší zkušenost jsem udělal před dvěma lety s Lufthansou.O tom,že tato letecká společnost již není na bývalé úrovni svědčí neustálé stávky jejich zaměstnanců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lufthansa je 12. nejlepší na světě, troubo

   http://www.worldairlineawards.com/Awards/world_airline_rating.html

   Smazat
  2. Osobní zkušenost kladu před různé statistiky.A nenazývejte mne bratrem.

   Smazat
 6. A kde udělali soudruzi z Boeingu chybu, když přesunuli konstrukční kanceláře k Putinovi do Moskvy...A co boeing 787 a jeho motory....???

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.