Reklama

.

.

pondělí 18. dubna 2016

Ničivá sila Iskanderu: odpal, chirurgicky přesný zásah, kráter (video)18.4. 2016 Eurásia24
napsal/přeložil Geo
Ministerstvo obrany Ruské federace zveřejnilo záběry odpalu taktické křídlaté rakety s plochou dráhou letu z operačně-taktického raketového komplexu Iskander.
Raketové komplexy Iskander existují jak ve verzi s balistickými raketami 9M723K1, tak ve verzi s křídlatými raketami 9M278. Ty jsou příbuzné střel Kalibr-NK, které ruské námořní síly opakovaně použily proti teroristickým cílům v Sýrii.
Právě variantu Iskanderu s křídlatými raketami zachycuje následující video, které bylo pořízeno při zkušebním odpalu 15. dubna z polygonu Kapustin Jar v Astrachaňské oblasti. Střela přesně zasáhla cíl ve vzdálenosti okolo 200 kilometrů od místa odpalu.
17 komentářů :

 1. Krása! Úžasné! Fantastické! Bravo! Stavěl se mi zároveň jak se stavěla ta raketa na autě. A ten kráter, áááááách, ten byl jako když se po ránu krásně vyseru.
  Více takových úžasných zpráv od našich východních soudruhů. Dodává mi to neuvěřitelnou sílu a chuť do života!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vulgárnosti a zřejmě i zaslepenost Ruskou propagandou. Typický příklad proruského stoupence. Tady chybí už je nadávky a "pepku vyskoč". :-)

   Vymazat
 2. No tak to nebyla komunisti raketa kridlata, nybrz balisticka.
  Co se kridlatych tyce, ty meli Americani uz pred 45 lety. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Křídlatá raketa se nepozná podle křídel,ale podle zakřivení dráhy letu po startu,vy rakeťáku...

   Vymazat
  2. Opravdu? Takze to prase s kolmym startem a navic bez kridel kopiruje teren?
   Bez vratit skolne, osliku.

   Vymazat
  3. "Odborníkům" v 23:34,2:40 :

   http://www.natoaktual.cz/ruske-raketove-ambice-duvod-pro-znepokojeni-fmr-/na_analyzy.aspx?c=A140422_174916_na_analyzy_m02
   "Vedle už popsaných střel patří do "rodiny" Iskander ještě jeden systém, a sice R-500 Iskander-K. Ale to je značně zavádějící, jelikož v tomto případě se jedná o střelu s plochou dráhou letu, jež má s předchozími raketami společný jen osmikolový podvozek odpalovacího zařízení. Jinak jde o derivát námořní střely s plochou dráhou letu 3M14 Kalibr (exportní jméno Club), jež má dolet až 2500 km.

   Vymazat
  4. A jmenovalo se to Always:-DDDDDD Ty jsi ultra mega vocas!!!!!!

   Vymazat
 3. V případě předem připravené a pečlivě narežírované demonstrace je přesný zásah 100procentní,když jsou známé všechny koordináty jako je GPS cíle,tak nelze minout.U těchto zbraní se odhaduje úspěšnost v bojovém nasazení na 60 až 70 procent.

  OdpovědětVymazat
 4. Pánečku, propaganda jede na plný koule. Jestli to, co bylo vystřeleno a to, co dopadlo, jedno jest, to v tomto kontextu vůbec není důležitý. Super.

  OdpovědětVymazat
 5. A´T žije Putin, největší, nejlepší a nejúžasnější soudruh na planetě. Dokonce i rakety vymyslel. A vůbec se nemusí chlubit - vždyť všechno je automaticky jasné !!!

  PS_: běžte už do prdele s tou válečnou propagandou, divím se, že vás to baví. vždy´t militantní reklamy jsou snad přežitkem doby, nemyslíte ??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věř tomu, že kdyby Putin chtěl, tak tu raketu chytne za letu holýma rukama. :-)

   Vymazat
  2. 11:32 Zblblý propagandou křičí "běžte už do prdele s tou válečnou propagandou". Znáš to přísloví o tom, co křičí zloděj?

   Vymazat
  3. 15:47 neznám to přísloví - napověz prosím.

   Vymazat
 6. Propagandu v tom mohou vidět jen ti kteří fandí vrahům z NATO. Jiní zase drží palce našim slovanským přátelům a doufají, že nás snad ještě jednou osvobodí z protektorátu, možná i Islámského, který nám, stejně jako ve 39, připravují naši "spojenci".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:32 a já myslel, že vrahové jsou jenom na "voltstrítu" !!

   Vymazat
 7. Iskanderů je několik typů.
  Nejznámější je námořní, patřící do systému Bastion.
  je to typ střely, která patří do skupiny "vystřel a zapomeň". Raketa může nést několik hlavic, které sy SAMY najdou cíl, navíc jsou schopny SAMY určit, který cíl bude mít "přednost". Tenhle systém AMíci zatím nevlastní.

  Pro blba z 18.4. 23:34:
  Rakety s plochou dráhou letu měli jako první Sověti.
  Používali je jako námořní střely proti lodím daleko dříve, než s nimi přišli Amíci. Mají s nimi mnohem větší zkušenosti.
  To tebe oblbla domácí propaganda z 80. let:-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:52 .. ale to je přece jasné, že SSSR bylo vždycky nejlepší, a všechno už dávno měli a vymysleli.
   Jenom mi není jasné, proč tak velký národ není úspěšný. Všeho mají asi dost a přesto mají průměrnou mzdu asi 500 usd.

   Vymazat