Reklama

.

.

čtvrtek 7. dubna 2016

Nigel Farage: Holandské referendum ukazuje, jak internet bere moc zpět z rukou eurofilních elit

Nigel Farage
7. 4. 2016 AC24

Dnešní holandské referendum o expanzionistické dohodě EU s Ukrajinou je opravdovým lidovým referendem.


GeenPeil, projekt vycházející z holandského populárního blogu GeenStijl sebral asi 420 000 ověřených podpisů, které toto referendum spustily. To je úžasný počin, který zdůrazňuje, jak se Západní demokracie vyvíjí. Holandské referendum je příkladem toho, že euroskepticismus po celé Evropě bují. Doufejme, že Holandský lid dá elitě EU kopanec do zubů a bude hlasovat ne.

(Stalo se - pozn.red.NR)

Internet je v našich časech skutečně tím, co mění hru. Malý kolektiv lidí s myšlenkou může najít tisíce dalších spřízněných duší, které se k nim přidají v prosazení jejich věci. To se vyvíjí, až se to stane desetitisíci a pak to umožní, aby se takové poselství dostalo až k milionům.

A zatímco si tu povídáme, taková revoluce už zachvacuje Evropu. Jen se podívejme na hnutí Pěti hvězd Beppe Grilla v Itálii, které mezi svými příznivci zavedlo systém přímé demokracie. Když Pět hvězd dosáhlo zvolení poslanců do Europarlamentu, tak strana požádala příznivce, aby hlasovali, do jaké poslanecké skupiny si mají přisednout. Příznivci se vyjádřili a Hnutí Pěti hvězd teď sedí spolu s UKIP.

Bez internetu by také i růst a rozvoj UKIP v Británii byl daleko těžší. YouTube poskytuje proslovy, které jsem pronesl na půdě Evropského parlamentu, které se dostávají k posluchačům nejen v Británii, nýbrž rovnou po celém světě. Na tom je nejvíce povzbuzující, že to je mladé posluchačstvo, generace, která je teď schopna dostat se k téměř neomezenému množství informací. Internet přivádí Západní demokracii do nových sfér. Do neprobádaného území plného vzrušujících možností.

I naše vlastní britské referendum o členství v EU tuto záležitost perfektně ilustruje. Byla to lidová armáda UKIP, kdo k tomu donutil ministerského předsedu a zajistil, že splnil svůj slib referenda o setrvání či výstupu – tedy k referendu, proti kterému před tím mluvil a nepodporoval ho, dokud lidový hlas nezesílil příliš, že ho nešlo ignorovat.

Éra politických operací vedených shora dolů končí. Masové členství, otevřená, rozsáhle přístupná politická hnutí představují budoucnost. Členské struktury, které jsou sice nízkonákladové, ale umožní zapojení těch, kdo si přejí se účastnit z pohodlí vlastního domova, jsou tím, k čemu politika směřuje, když se do toho zapojuje úplně nová část obyvatelstva, která zůstala s odstupem opuštěná, když se jí současné politické struktury vzdálily.

Viděli jsme, jak to funguje, u hnutí Odchod Arrona Bankse. EU nasadila sílu Facebooku, aby si vytvořila během pouhých měsíců přívržence na sociálních médiích v rozsahu větším, než má kterákoliv britská politická strana. Hnutí Vystoupení zdola dosáhlo přímo k těm, kteří se typicky do britské politiky nezapojují, když pořádalo přecpané veřejné meetingy po celé Británii s mluvčími ze všech stran i s nestraníky, aby vytvořilo masové hnutí příznivců, kteří chtěli ven z Evropské unie.

Budoucnost UKIP na pozadí takovýchto změn je jednou z nových příležitostí. Jako relativně mladá strana není tato lidová armáda omezena tradičními strukturami a postavena na základech konvenčního westminsterského myšlení. Máme svobodu přijímat čerstvé přístupy a vzplanout pro nové postupy. A to máme v úmyslu.

UKIP udělá vše, co je v naší moci, abychom Británii v nadcházejícím referendu dostali ven z EU, a v tom referendu, věřím, že zvítězíme. Jakmile si vezmeme moc zpět od Bruselu, tak se v UKIP budeme moci stát silou za změnu, která přesune moc dolů, zpět k těm, co to vždy měli vést, tj. k nám, k lidu.
Nigel Farage
Zdroj: zerohedge.com

6 komentářů :

 1. V Nizozemsku lidé v referendu řekli co si myslí o asociační dohodě mezi EU a Ukrajinou a prostě ji v zákonném referendu odmítli. Na ČT 24 hned na to reagovali, že to pro vládu není závazné a že vláda Nizozemska může rozhodnout jinak, ale že vlastně většina států EU již rozhodla pro, takže vše bude pro. A to je právě to co lidem kdekoliv na světě vadí. Všichni v EU vědí, že sesazení Ukrajinského prezidenta Janukoviče byl puč, byl to převrat řízený z velvyslanectví USA a financovaný USA v částce 5 miliard. Takže podvod na lidech, kterému se v EU říká demokracie. V USA je po dlouhé době někdo, kdo věci pojmenovává pravými jmény a nemá na svých rukou krev nevinných lidí z humanitárního bombardování Lybie, jako tomu je v případě Klintonové, kterou všichni na celém světě znají a vědí na čem všem krvavém se tato kandidátka podílela. A protože lidé chtějí slyšet na věc pravdivou informaci a né neustálé lhaní, které Klintonová již nesčetně krát předvedla, roste obliba Donalda Trampa prudce nahoru, ale to se nelíbí těm, kteří si už dopředu v demokratických podvodech vytipovali Klintonovou jako vítěze, protože jejich hlas je hlas lidu a lid nemá žádná práva akorát právo na bídu kterou mu elita národa přípraví. Jen si vzpomeňte s jakou nenávistí u nás reagoavla elita pražské kavárny na zvolení Zemana prezidentem i když ho zvolil přímo lid této země. Kdyby mohli, tak by pražská kavárna opět zavedla volbu prezidenta parlamentem a tam by se děly zákulisní hry a vyšel by z toho vítězně jenom takový člověk podoboný Havlovi, kam vítr tam plášť s plnou hubou demokracie. Jak by asi dopadlo referendům u nás. Mám dojem, že by dopadlo stejně jako v Nizozemsku, ale jelikož my tuto možnost nemáme politici za nás asociační dohodu schválili, protože oni jsou ti nejchytřejší a na to kdo je zvolil oni již po volbách kašlou.

  OdpovědětVymazat
 2. Jsem velmi zvědavý jak tento kolotoč s referendem v Holandsku skončí . Proameričtí poskoci v Bruselu určitě počítali s tím ,že Hlolanďané řeknou NE . Pro tuto variantu už měli na 1000 % připravený plán jak toto hlasování obejít .Teď půjde jen o to jak to okecají a zdůvodní . Uvidíme už brzy .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:45 o referendum se holandská elita "starala" předem a stejně jim to nevyšlo. Především snížili počet míst, kde bylo možné hlasovat o desítky procent. Jelita velmi spoléhala na nízkou účast, takže se omezilo v masmédiích informování o referendu. Pokud by totiž byla účast pod 30%, referendum by neplatilo. Do médií se rovněž systematicky vypouštěly průzkumy, podle kterých neměl být rozdíl v hlasování až tak velký. A na konec, co když byl výsledek ještě drastičtější a stejně musel zasáhnout korektor ? A na závěr, referendem se stejně nikdo řídit nebude. Bylo to jenom takové divadélko pro ovce v ovčíně, aby se zklidnily.

   Vymazat
  2. Nebojte, před 100 lety se mnoha lidem o referendu skoro ani nezdálo, dnes je v mnoha státech standardní výbavou politického systému. Ano, politici se snaží s voliči vydrbat omezením témat, vysokými počty podpisů petice na vypsání referenda, zpochybňováním ústavnosti/zákonnosti otázky, kvórem účasti, šachováním s termínem konání, machinacemi s hlasovacími místy, ne/závazností, mediální masáží a manipulací a omezením přístupu do médií atd., ale to se během pár desítek let nebo do konce 21. století pořeší a naši vnukové a pravnukové budou mít už v rukou solidnější nástroj proti zvůli politiků. Snad zvládnou zodpovědnost za svoje rozhodnutí, snad se referendum naučí užívat a dají si pozor na další podvody politických gaunerů.
   KR

   Vymazat
 3. Nigela Farage si občas poslechnu na Youtube, když promlouvá v EP. Jsou to zábavné glosy, silné útoky, člověk se nachechtá. Ale mám nejasný dojem, že on nepojmenovává úplně všechno. Ano, kritizuje EU a její vedení až urážlivým způsobem, ale nevšimla jsem si, že by se otřel o Ameriku. A já jsem přesvědčena, že hlavní zlo pochází od ní. Co má on a jeho hnutí opravdu za lubem, to se asi dozvíme v příštích letech. Já mu moc nedůvěřuji, i když mě baví. Zdravím, Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi mate pravdu,pri vasej pripomienke si uvedomujem,ze fakt sa nezmienuje,neotiera o Ameriku.Anglicko a Amerika su jak jeden zadok.sice dve casti,ale ktore nemözeme oddelit,ani v politike.M

   Vymazat