Reklama

.

.

středa 13. dubna 2016

Nizozemsko oznámilo oficiální výsledky referenda

13. 4. 2016, zdroj zde


Ď: Holandské referendum není příjemné téma pro velká česká média. Kdoví, zda oficiální výsledky u nás vůbec poznaly tiskařskou čerň nebo prolezly mikrofonem ČT - ? Pro sestavovatele budoucích učebnic dějepisu je vytesáme alespoň sem, na Novou republiku.


Oficiální výsledky referenda v Nizozemsku o asociaci Ukrajiny s EU:
61% (asi 2,5 miliónu lidí) - proti asociaci
38,21% (asi 1,57 miliónu lidí) - pro asociaci
účast byla 32,38%Celkem hlasovalo 4,15 milionů lidí z celkového počtu 12,86 miliónů Holanďanů, majících právo hlasovat.

"Účast 32,38% znamená, že hranice pro platnost referenda 30% byla splněna a překročena. Výsledek referenda má ale pouze konzultativní charakter a není pro vládu závazný.

Referendum v Nizozemsku se konalo 6. dubna. Na něm byla předložena jedna otázka: "Jste pro nebo proti ratifikaci dohody o asociaci mezi Ukrajinou a EU?".

Bezprostředně po vyhlášení předběžných výsledků referenda prezident Ukrajiny Petro Porošenko obvinil organizátory referenda, že jeho pravým účelem - to nebyla dohoda o přidružení Ukrajiny. "Je to útok na jednotu Evropy, útok na šíření evropských hodnot" - uvedl šéf ukrajinského státu na svém Twitteru.

Ve stejný den, mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov řekl, že referendum - to je naprosto vnitřní záležitost Nizozemska a Kreml se jakkoli nechce vměšovat do těchto záležitostí." Poznamenal, že výsledky referenda ukazují postoj Holanďanů ke konkrétnímu dokumentu. "Takže, v Nizozemsku mají občané otázky, existuje nedůvěra" - řekl tiskový mluvčí Vladimira Putina.

8 komentářů :

 1. Evropská komise, včetně EU nebudou přihlížet výsledku referenda v Holandsku, neboť asociační dohoda UK byla již slíbena a po splnění podmínek i následný vstup do EU, pokud se do několika let či měsíců pod návalem milionů kalašnikovců, EU nerozpadne.Tak to bohužel bude probíhat.Podobný scénář projde i o vstupu Osmanské říše, navzdory závazných i nezávazných referend v jednotlivých státech EU, nebude brán zřetel!

  OdpovědětVymazat
 2. Vždyť to už přece známe jak to funguje .Už jste zapoměli na Tsiprasovo referendum v Řecku ?

  OdpovědětVymazat
 3. i referendum se da upravit na přani zadavatele jen vovčani jakoby nechtěji vědět a řecko je přeci ve slavne eu a tam si politici standartně transparentně a pravidelně s voliči vitiraji koncovody přičemž pravidelně je nejduležitějši

  OdpovědětVymazat
 4. To je predsa globalizacia:
  nwo = problem -> reaction -> solution

  OdpovědětVymazat
 5. Vy nevíte, že fašismus se stal nejžádanější evropskou hodnotou? Tak to jste ještě nepochopili trend současného vývoje. T

  OdpovědětVymazat
 6. Už jsem to tady u jiného článku psal. Protože Juncker schválení asociační dohody Porošenkovi slíbil, tak se tím bude muset řídit i Evropský parlament.
  To jsou mi demokratické postupy. Aspoň vidíme jak to v EU funguje. A takových hrátek se účastníme.

  OdpovědětVymazat
 7. Pokud je referendum pro vládu nezávazné, navíc, když se proti vyslovilo pouhých 19% Nizozemců, tak nevím co se tu řeší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takhle můžeš znevěrohodnit jakoukoli demokratickou proceduru. Ale přece jen pokus: vždy platí jen hlasy těch, kteří jsou politicky aktivní, kteří přišli volit. Marek

   Vymazat