Reklama

.

.

čtvrtek 21. dubna 2016

ORWELLOVSKÝ PŘEVÁDĚCÍ SLOVNÍK POJMŮ 21. STOLETÍ (2)

Všudybylka 
21.4.2016  Kosa zostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com

(pokračování)


nevládní organizace
– organizace, které nejsou pod kontrolou vlády, ale jejich financování pochází ze soukromých, často zahraničních zdrojů, které touto formou vytvářejí svou pátou kolonu ve státech, kde byly založeny a prosazují zde své zájmy

xenofob
– člověk, nesouhlasí s masivní migrací cizinců do své vlasti bez bližšího posuzování výběrových kritérií, bez stanoveného limitu jejich kritického počtu a bez jasného programu jejich integrace do společnosti. Bývá často kritizován za to, že vedle uplatňování práv hostitelské země požaduje zároveň plnění povinností, které jsou v souladu s jejími zákony

dotace
– řízené uvolňování finančních prostředků za podmínek, které si určuje poskytovatel dotace. Protihodnotou za takto získaný kapitál je suverenita přijímacího subjektu. Finance z těchto zdrojů podporují a rozvíjejí korupčnost politického prostředí, rozvracejí zdravé ekonomické principy a přirozené konkurenční prostředí. Často se uměle vytváří investiční projekt, jehož hlavním účelem je odliv části prostředků do soukromé sféry (viz. relokace kapitálu). Narušuje nejen ekonomickou, politickou, ale také morální stabilitu.

relokace kapitálu
– eufemismus často používaný při neprůhledných finančních transakcích za účelem osobního zisku

politická korektnost
– rétorická metodika zaměřená ovlivňování kvality informací, de facto skrytá cenzura. Měřítkem kvality informací přestává být jejich objektivita, prioritou se stává ideologická nezávadnost. Selektování informací a postupné nahrazování relevantních pojmů ekvivalenty, které prosazují zájmy vládnoucích elit bez ohledu na práva občanů.

inkluze
– řízený proces snižování vzdělávacích nároků na studenty a žáky ve školách z důvodů plošného začlenění dětí se zdravotním či sociálním hendikepem do běžného vzdělávacího procesu bez ohledu na jejich specifika.

privatizace
– postupné převádění státního majetku do vlastnictví soukromých osob, často za nestandardních a netransparentních podmínek. Podmínkou pro vstup do procesu privatizace je vstupní kapitál a významnou komoditou jsou relevantní informace, což předem zaručuje přístup ke klíčovým zdrojům pouze úzké zájmové skupině občanů. (viz. elita )

intelektuál
– člověk zpravidla vyššího stupně vzdělání, který se považuje, nebo by byl rád považován za intelektně nadprůměrného. Toto přesvědčení o své domnělé či skutečné výjimečnosti ventiluje ve formě vyjadřování se k problémům ve společnosti, často bez sebereflexe a skutečného praktického užitku. Tento postoj často vede k intelektualismu.

(viz. pražská kavárna)

elita
– samozvaná úzká skupina občanů, považující se za hmotně, duševně i duchovně nadřazené. Domnívají se, že tento pocit vlastní výjimečnosti je opravňuje k formování a ovlivňování veřejného mínění. Pohrdají názorem většiny, kterou často nazývají lůzou či plebsem.

indoktrinace
– dlouhodobá, soustavná instalace ideologických doktrín do všech vertikálních i horizontálních vrstev společnosti za účelem dosažení žádoucího myšlenkového směru. Významnými nástroji v tomto procesu jsou popírání kritického myšlení, logické argumentace a věcnosti projevu. Velmi efektivní je tato metoda, pokud je začleněna přímo do výchovně-vzdělávacího procesu.

ideologie
– komplexní ideový soubor zahrnující všechny aspekty základních mechanismů vytvářejících společnost. Hlavním úkolem je kontrola těchto mechanismů za účelem koncentrace moci.

pražská kavárna
– ideově podobně nastavení lidé z velkých měst, převážně liberálního smýšlení, kteří se veřejně vyjadřují k palčivým problémům současnosti. Kavárna odkazuje na prostředí, ve kterém se často scházejí intelektuálové. (viz.intelektuál)

eurohujer

– hanlivé označení devótního člověka, který nekriticky obhajuje politiku EU a bez kritického posuzování bezvýhradně souhlasí s jakýmkoli nařízením a rozhodnutím Evropského parlamentu (viz. vlezdobruselista)

vlezdobruselista – viz. eurohujer

*nacionalista
– pejorativní označení člověka, který hájí zájmy a suverenitu země, jejímž je občanem.

6 komentářů :

 1. CENZORE, CO TI VADÍ???
  TO SE PREZENTUJETE JAKO NEZÁVISLÍ???

  PRÝ "NOVÁ REPUBLIKA"
  CHA CHA CHA, NENECHTE SE VYSMÁT, VŽDYŤ POUŽÍVÁTE STARÉ MANÝRY!!!
  ODSTRANĚNÍ NEPOHODLNÝCH(?) PŘÍSPĚVKŮ !!!

  OdpovědětVymazat
 2. ŽE VÁS TEDY NEODSTRANIL.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bláboly a dokonce ani vulgarity nejsou nijak nebezpečné! Kdybych psal takovým stylem, mohl bych se upsat a nic se nestane. Když ale uhodíš hřebíček přímo na hlavičku, tak to je panečku jiná mísa!

   Vymazat
 3. O M L U V A

  OMLOUVÁM SE REDAKCI ZA TO, ŽE JSEM VÁS NAPADL V TOMTO KONKRETNÍM PŘÍPADĚ NEOPRÁVNĚNĚ.

  SVOU VLASTNÍ CHYBOU JSEM IMPULSIVNĚ REAGOVAL, ANIŽ BYCH SE PŘESVĚDČIL, ZDA PŘÍSPĚVEK JE UMÍSTĚN POD
  TÍM SPRÁVNÝM ČLÁNKEM. REAGOVAL JSEM NA:

  ORWELLOVSKÝ PŘEVÁDĚCÍ SLOVNÍK POJMŮ 21. STOLETÍ (2)

  A PŘITOM JSEM PŘÍSPĚVEK PSAL KE ČLÁNKU:

  ORWELLOVSKÝ PŘEVÁDĚCÍ SLOVNÍK POJMŮ 21. STOLETÍ (1)

  TAM JE PŘÍSPĚVEK NUVEŘEJNĚN TAK, JAK JSEM JEJ NAPSAL.

  jEŠTĚ JEDNOU SE OMLOUVÁM, POKUD CHCE REDAKCE TUTO NEOPRÁVNĚNOU KRITIKU (ORWELLOVSKÝ PŘEVÁDĚCÍ SLOVNÍK POJMŮ 21. STOLETÍ (2)) O CENZUŘE SMAZAT, MŮŽE TAK UČINIT.
  ČTENÁŘ NR.

  OdpovědětVymazat
 4. Psat CapsLockem je hnuj, špatný vkus...

  Numuzu pochopit akorat jednu vec, pokud kavarna, resp. intelektualove se prezentuji jako lidi vzdelane, z jakeho duvodu neumi jak poslouchat, tak se ani vyjadrovat? Proc nalepkuji ostatni bez ohledu na to, ze jako pravi liberalove musi naopak obhajovat "svobodu slova" a ruznorodost nazoru?

  My v rusku mame i debatni porady v TV s temito pravdolakarskymi idioty, jsou vetsinou k smichu a clovek vzdelany vzdy pochopi, na jakou notu hraji... je to vzdy dvoji metr.

  Skoda jen, ze do CT nepozvou nikoho, kdo by temto idiotum mohl alespon castecne oponovat.

  Je to hruza a des tady v EU, v Rusku je fakt mnohem vice demokracie, nez tu.

  OdpovědětVymazat
 5. neustále hledáte porozumění a sblížení se svými katy.
  Vo lové probuďte se!
  To není polemika, o pravdě, spravedlnosti o demokracii. Všichni ti kudrnatí šmejdi za peníze mezinárodních bank a sionistických organizací drancují celý svět. To si myslíte, že když se sejde G7 nebo zasedání NATO o jaderném odzbrojení, tak se tam všichni radí, jak by nám usnadnili život, zvedli platy, důchody, umožnili měsíční bezplatnou dovolenou u moře nebo na horách.
  Všímejte si nejen toho, co dělají, ale zejména, kdo to dělá a proč to dělá.
  Proč se Husejn Obama bojí o demokracii ve Velké Británii, Hollande bojí o čest nezahalených muslimek, žijících ve Francii ilegálně a nezajímá jej vraždění a znásilňování francouzských žen a dětí?
  Ještě vám nedošlo, že celý státní rozhlas a TV jsou v rukou řídících pracovníků CIA. Vždyť tam sedí vyškolení agenti z RSE a Hlasu Ameriky. Proč mají cetrálu všech diverzních radiostanic právě v Praze?
  Oni vedou regulérní hybridní informační válku!
  Exponenti, jako je Pokorný Šídlo, Duhan, Hvížďala, Mitrofanov, a celá ta smečka v ČT, si neničí zdraví každodenním lhaním a špiněním celé naší společnosti, prezidentem počínaje a obyčejnými lidmi konče zbůhdarma.
  Cílená propaganda zpracovává přiblblé absolventy škol a univerzit každou vysílací minutu. Když jim dojde munice, tedy argumenty, vytáhnou červené trenýrky. Jednou Palacha, pak Horákovou nebo šedesátý osmý. Vytvářejí celé kaskády legend typu Paměť národa, seriály Vyprávěj atd., špiní národ a ze zločinců dělají hrdiny! Stupidní přepisování nejen dějin, ale i skutečností běžného života má možná úspěch u žáků prvního stupně ZDŠ a jejich prostoduchých učitelek, ale míjí se účinkem u všech, kteří opustili školu a ze dne na den se dostali do životní reality. Tedy přesněji na dlažbu. Tam už propaganda nepomáhá. Navíc, pokud se objeví jako v poslední době někdo, kdo se nebojí napsat pravdu, mají naši "bojovníci za demokracii" krev v očích a pěnu u huby.

  Jen těch, kteří mají odvahu hovořit a psát o skutečnostech, které nás dostanou držkou na kanál, jak říká klasik, těch je poskrovnu. Jedni se bojí, jiní si bláhově myslí, že to co tady zůstalo z dob nesvobody, jak sionisté označují nejlepší období Českého národa, nás zajistí nadosmrti a tedy netřeba si dělat vrásky na čele a pak je tady těch pár, kteří by nejen mohli, ale i chtěli ostatním otevřít oči, ale nemají kde a jak.
  Nikdo ze společenských nebo politických organizací není schopen pomoci vytvořit platformu pro hnutí, které by vznikalo zezdola. Miliony lidí živoří a čekají na zázrak. Jediné, co je však čeká je opovržení, bída a smrt v zapomnění. Proto taky mohou naši zem drancovat takové veličiny, jako jsou mafiánské partaje typu ODS TOP 09 nebo ČSSD, jejichž členská základna nikdy nepřesáhla patnáct tisíc členů! O oligarchických grupách se šířit nebudu.
  Je potřeba vytvořit mediální struktury, a šířit pravdu o zločincích všude!!! Na ulicích, internetu, školách, ...
  jinak ta svoloč rozkrade i to málo, co ještě nerozkradla.
  Podstatnou skutečností je, že se v poslední době oligarchie, zejména z řad justice politických špiček a nadnárodních struktur snaží uzákonit cenzuru pod záminkou ochrany osobnosti. Brzo se pokusí všechny zahnat do ilegality. Vím, že se vám to nezdá, ale přijde doba samizdatů a článku šířených mimo internet a veřejně publikovaných. Tomu je třeba zabránit. Ale, když v této zemi není ani jediná parlamentní partaj, která by organizovala nezávislou veřejnost, tak to zůstane opravdu jen na několika jedincích

  OdpovědětVymazat